Kanellë për humbje peshe


Kanellë ndihmon për të humbur peshë pa dieting dhe urisë greva

Përfitimet e pabesueshme e kanellë për të hequr qafe kg shtesë njerëzit mësuar kohët e fundit.

Në këtë moment ajo është përdorur shumë gjerësisht në të ushqyerit dhe mjekësi, si përveç humbjen e peshës ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit në gjak, ngadalëson lirimin e insulinës, në të cilën depozitat yndyrë janë formuar.

Pronat e dobishme e kanellë për humbje peshe ^


Kanellë për humbje peshe ka një avantazh shumë të rëndësishme: kur ajo është e padobishme për t'u ulur në një dietë të rreptë dhe të mohoj veten.

Përfitimet e kanellë në trup është i qartë, për shkak se ajo është e përbërë nga kalium, mangan, hekur, fosfor dhe ushqyesve të tjera. Përveç kësaj, ajo ka karakteristikat e mëposhtme unike:

 • Ul kolesterolin dhe rrit hemoglobinës në gjak. Njerëzit që vuajnë nga diabeti, ky produkt është veçanërisht e dobishme.
 • Promovon shndërrimi i glukozës në yndyrë nuk është, në energji, përshpejton metabolizmin.
 • E bën një ndikim pozitiv në organizëm, përmirëson disponimin, shton energjinë.
 • Ajo ndihmon të shpëtoj trupin e substancave të dëmshme, pastron zorrët.
 • Është produkt ideal për parandalimin e pamjaftueshmërisë deje, si normalizes e qarkullimit të gjakut, zemrën, si zemra përmirësohet.
 • Duke shtuar edhe një nuancë lugë çaji në qumësht të nxehtë shpejt shëron ftohjet.
 • Është një mënyrë e madhe për rinovimin - shkencërisht provuar se ajo parandalon plakjen e parakohshme.

Ashtu si shumica e produkteve, mrekulli - erëza dhe contraindications janë:

 • Mos përdorni atë lactating nënat si foshnja nuk e pëlqejnë shijen dhe ajo refuzon një vakt.
 • Mos e merrni atë dhe në temperaturë të ngritur ose të presionit të lartë të gjakut.
 • Nuk rekomandohet për përdorim në tepër i ndjeshëm.
 • Nëse gjakderdhje e rëndë, ose para se të operacioneve përdorimi nuk është e dëshirueshme dhënë prona hedh lëng gjakut.

Përdorimi i kanellë për humbje peshe, receta ^

Kushdo që dëshiron për të hequr qafe kilogram shtesë, lehtë mund të plotësojë desserts tuaj të preferuar dhe enët e erëz aromatik që është e madhe dulls oreksin dhe redukton urinë. Receta se si të përgatiten kanellë për humbje peshe, pretty much. Më për të humbur peshë të shtuar atë në mjaltë, ujë, kos, qumësht dhe kështu me radhë. AP

Megjithatë, për të nxjerrë përfitimin maksimal nga përdorimi, duhet të i kushtoj vëmendje të se si kjo freskët erëz dhe cilësi të lartë. Hollim mund të përdoret jo vetëm me pluhur kanelle, por shkopinj. Jeta shelfin e pluhur - jo më shumë se gjashtë muaj, shkopinj - jo më shumë se një vit.

Kanellë dhe mjaltë për humbje peshe

Në kombinim me mjaltë - është një mënyrë e madhe për të humbur peshë, e cila ishte përdorur nga gjyshet tona në luftën kundër formave të avancuara të trashje. Në këtë rast nuk ka dietë as fizike ushtrim nuk ishte e nevojshme. Suksesi i kësaj metode arrihet përmes mjaltë, e cila edhe vetë përmban shumë lëndë ushqyese.

Pavarësisht ëmbëlsinë e mjaltit, ajo është e lejuar për të përdorur edhe me diabet. Një kanellë nuk është vetëm një shtesë e madhe, por edhe ndihmon për të humbur 5 deri në 7 kilogramë shtesë. Pije është bërë nga këto produkte, përmirëson stomakun.

Pije me mjaltë dhe kanellë për humbje peshe nuk është e vështirë. Së pari, ju nuk duhet të blejnë mjaltë pasteurized, e cila ruhet gjitha enzimat e saj të dobishme, pluhur kanelle të freskëta. Raporti i këtyre përbërësve - 1: 2. Për shembull, në një lugë mjaltë duhet të shtohet një gjysmë lugë çaji erëza, doza mund të rritet deri në dy herë. Përzierje gatuar për të tretur në një gotë me ujë të zier.

Gatim duhet të pini çdo ditë:

 • Në mbrëmje, pour pluhur me ujë të vluar, të mbuluar me ndonjë gjë, të lënë.
 • Kur uji ka ftohur, tendosje dhe pije duhet pastaj shtoni shumën e specifikuar e mjaltë.
 • Pali e rekomanduar për të pirë një filxhan mbrëmje, dhe një gjysmë gotë - në mëngjes në një stomak bosh.
 • Përdorimi më i shpeshtë i pijes nuk është i rekomanduar.

Kefir me kanellë për humbje peshe

Kefir me kanellë për humbje peshe ndihmë të ngadalësojnë shpejt të marrë ndjenjën e urisë. Përdoreni këtë pije ju mund të për trajtimin ditë.

Cook është shumë e thjeshtë:

 • një pintë e ulët-yndyrë kos është e nevojshme për të shtuar një lugë të vogël të kanellë.
 • Është e rekomanduar për të pirë pije të ftohtë gjatë gjithë ditës së agjërimit.

Kanellë dhe xhenxhefil për humbje peshe

Efektivisht ndikon kombinim mbipeshë me xhenxhefil. Kanellë dhe xhenxhefil për humbje peshe - vetëm kombinim pabesueshme e erëza. Ju nuk mund të shtoni këto erëza në kos, por përdoret edhe në gatim. Nëse gjellë është i përshtatshëm xhenxhefil, kanellë është e sigurt për të shtuar atje. Përpiquni të përdorni ato së bashku gjatë gatimit peshë, supave, pasta për të shpejtuar metabolizmin dhe humbje peshe shpejtë.

Mjaltë, kanellë dhe xhenxhefil për humbje peshe

Ky kombinim, si ai i mëparshmi, e bën të lehtë dhe efikase për të hequr ato kg shtesë. Piper dhe kanellë për humbje peshe - djegia kombinimin e erëza që i shtojnë me kos. Kjo pije, komente, si të gjitha pika, si kos nuk dëmtojnë stomak dhe ndihmën Natyrore zhiroszhihateli për të arritur rezultate të mira në humbjen e peshës, veçanërisht në qoftë se ju pini këtë përzierje në vend të një nga ngrënies.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin vaj liri për humbje peshe.

Si për të pirë kanellë për humbje peshe: Doza e rekomanduar, kritikat dhe contraindications ^

Dieteticieneve Ndihme dhe humbin peshë, madje edhe ujë me kanellë jashtëzakonisht efektive për humbje peshe. Ju duhet të derdh një litër ujë të vluar gjelbër lë çaj dhe një lugë gjelle erëza pluhur. Si rezultat i çaj do të jetë e pazakontë, do të shtojë vitalitet dhe forcë. Pini ajo mund gjatë shumë herë në ditë. Megjithatë, mos harroni në lidhje me freskinë e një produkti të përdorura.

Shto kanellë mund të jetë në një shumëllojshmëri të pjatave. Ajo është e kombinuar në mënyrë ideale me xhenxhefil, kos dhe qumështit të tjera të produkteve, pasta, çaj dhe kafe, peshk dhe enët e mishit, drithërat dhe më shumë. Megjithatë, kjo nuk është e rekomanduar për të përdorur atë gjatë gatim ushqimi ruse. Jo e përshtatshme edhe kanellë dumplings, supë, sallatë ose Olivier.

Ndikimi pozitiv bën kanellë miratuar për të humbur peshë gjatë natës dhe në mëngjes në një stomak bosh. Koktej me kanellë për humbje peshe mund të zëvendësohet lehtësisht rostiçeri. Për shembull, në vend të bukës zakonshme apo sanduiçe mund të jenë të përgatitur si koktej të dobishme:

 • duhet të përzierje tul dardhë,
 • një lugë e qumështit të kondensuar,
 • 100 g qumësht,
 • një çift i lugë lëng limoni.
 • Përzierje plotësues, kanellë terren për humbje peshe.
 • Në vend të dardha mund të përdoren fruta të preferuar.

Me një mrekulli - erëza të përgatitur vaj esencial. Vaj tejet efikase dhe kanellë për humbje peshe, e cila është përdorur gjerësisht atë për masazh, Aromatherapy dhe për trajtimin e sëmundjeve të caktuara.

Rishikimet e përdorimit të kanellë për humbje peshe është kryesisht pozitiv, sepse kjo erëz jo vetëm që ndihmon për të humbur deri në 7 kg në muaj, por edhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm. Sipas kritikat e shumta të humbjes së peshës, rezultatet mund të shihen duke përdorur kanellë në një javë të përdorimit të rregullt.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: