Cocktails hollim


Zhyroszhyhayuschye shtrëngon për humbje peshe, receta.

Koktej për humbje peshe është pije ushqyese që ndihmojnë të shpëtoj trupin e urisë, por nuk kanë një ndikim negativ në figurë.

Avantazhi i tyre kryesor - disponueshmëria dhe thjeshtësia, sepse ato mund të jenë të përgatitur nga fruta, perime, herbs dhe produkte të tjera të dobishme dhe të përballueshme.

Zhyroszhyhayuschye shtrëngon për humbje peshe: çfarë përfiton ^


Përfitimet e këtyre kokteje është e pamohueshme:

 • Kalori Zhyroszhyhayuschye ulët shtrëngon për humbje peshe, por përmbajtja e substancave të dobishme nuk pranojnë, për shembull, një copë mishi. Përkundër faktit se dietë shtrëngon për humbje peshe të përmbajë jo më shumë se 200 kalori një shërbejnë, ata lehtë mund të zëvendësojë një vakt të plotë.
 • Përdorni pije zhyroszhyhayuschyh ndihmon për të mbajtur trupin në formë të mirë dhe, për këtë arsye, është parandalimi i ftohjet dhe beriberi.
 • Pije dietë shpesh përmbajnë pektin dhe fibra - natyrore substanca që kur të lëshuar në stomak duke kontribuar në ndjenjën e plotësi. Përveç kësaj, këto komponente të pastruar trupin e toksinave dhe murin e zorrëve - nga feces.
 • Përfitimet e proteinave shtrëngon për humbje peshe dhe shëndetin është shumë e lartë. Së pari, komponimet proteina nuk janë depozituar në yndyrë, dhe të marrin pjesë në strukturën e muskujve. Së dyti, ata japin energji trupit për jetën, duke e bërë ushqimin në nivel qelizor. Pije proteina janë të padëmshme, sepse përbërja e tyre përfshin përbërësit natyral dhe shumë pak kimike.
 • Pije të Energjisë për humbje peshe jo më pak të dobishme se proteinave. Ato përfshijnë stimuluesve metabolike që promovojnë djegien efikas yndyrë, Guarana, caffeine, etj

Pije e dobishme zhyroszhyhayuschyy mund të bëhet lehtësisht në shtëpi. Kjo mund të përfshijë perime, fruta dhe manaferrat, barëra aromatike dhe erëza, qumësht dhe kos. E gjitha varet nga preferencat shije të humbur peshë dhe ato rezultate që ai dëshiron për të arritur.

Rregulli bazë në gatim: ushqimi duhet të kombinohet me njëri-tjetrin. Për shembull, pije qumësht nuk harmonizohen me berries kosi, por me arra dhe erëza janë të kombinuara të përkryer.

Cocktails hollim praktikisht nuk ka contraindications. Pirja këto pije nuk janë të rekomanduar vetëm për njerëzit me intolerancës individuale në një koktej të veçantë komponent.

Smoothies Shtëpi për humbje peshe: receta popullore ^

Smoothies shtëpi për një dietë të proteinave: recetave

Ka shumë lloje të koktejeve për humbje peshe: proteina, qumësht, kos, smoothies gjelbër me kanellë shtuar, xhenxhefil, selino, etj Në vijim do të përshkruaj receta më popullore për humbje peshe.

Proteinat (fibrave) shtrëngon për humbje peshe

Pije proteina quhen universale, sepse ata janë të përshtatshme jo vetëm për atletët që duan për të fituar në masë të muskujve, por edhe njerëzit fizikisht joaktiv që duan të heqin qafe kilogram panevojshme. Ajo përbëhet nga proteina soje, shpejt saturates trupin.

Recetë 1 - Classic

 • Ju duhet të përzierje e qumështit me zero përqindje yndyrë, proteina pluhur (2 lugë), një lugë çaji të katërtën e stevia ekstrakt, një gotë me ujë të ftohtë, 1 lugë arre, liri apo vaj luledielli, disa kube akulli dhe guar çamçakëz në majë të një lugë.

Recetë 2 -domashniy

 • Në bleneder duhet të derdh një filxhan qumësht i skremuar, shtoni një djathë pak Gjiza, 100 gram djathë, 150 gram kos me ndonjë shije të krem, fruta të ngrira apo manaferrat, disa lugë vaj ulliri ose flaxseed.

Kjo pije përmban jo më pak proteina se është duke u shtuar në proteina pluhur. Djathë Gjiza bërë nga proteina hirrë stimulon sintezën e proteinave muskulore, kazeinë djathë suppresses ndjenjat e urisë, kos dhe krem ​​të shtuar shijen e shkëlqyer, frutat janë burim i mrekullueshëm i vitaminave dhe shije.

Smoothies jeshile për humbje peshe

Pije gjelbër jo vetëm që të privojë trupin e toksinave dhe toksina, por edhe të kontribuojnë për rezultate të mira në humbjen e peshës. Trupi absorbon atyre shumë më mirë se vetëm zarzavate. Gjatë përgatitjes së membranës qelizore në një blender fruta, perime ose bie gjelbër që promovon asimilimin më të mirë të ushqyesve nga trupi.

Recetë 1 - karburantit Rocket

 • Për të përgatitur këtë pije për përzierje një çift të mbushin grushtat e rrushit pa farë gjelbër, pastruar më parë nga lëkura dhe shtresat e portokalli, 3 kivi, fletë aloe vera, një gjethe pak të marule, 400 ml ujë mineral të gazuara.

Recetë 2 - pije Mehazelenyy

 • Si gjithmonë, përzierje 1 mango fruta, dardhë, një bandë e barërave të këqija, të tilla si gjethe delli ose nettles.

Smoothies kos për humbje peshe

Kjo pije është shumë e dobishme për humbje peshe dhe për të përmirësuar punën e stomakut. Pije kos lehtë tretet dhe janë të përshtatshme për të gjitha moshat.

Recetë 1 - pije gjelbër kefir

 • Për të përgatitur kupën e nevojshme e kos dhe një filxhan të tretë të ujit ende mineral. Në këtë përzierje shtoni kopër copëtuar, majdanoz, një kastravec të vogël të freskët. Të gjitha mundi në një blender.

Recetë 2 - Fruta

 • Kefir shkon mirë me fruta të tilla si mango, banane ose pjeshke. Grimcuar koktej frutash mund të shtoni në blender dhe mundi të gjithë.

Qumësht shtrëngon për humbje peshe

Recetë 1 - banane gojëmjaltë

 • Kjo pije është shumë popullor dhe, ndoshta, të gjithë e dinë recetë për përgatitjen e tij.
 • Ju duhet të trokas me kujdes në një blender deri qetë: një filxhan qumësht të ulët yndyrë, gjysmë banane, një kanellë pak dhe sheqer vanilje. Koktej mund të pini!

Recetë 2 - Koktej Qumësht me avokado

 • Në mishin e një avokado të dëshironi të shtoni një gotë qumësht i skremuar dhe një lugë mjaltë. Beat me mikser ose blender.

Smoothies bimore për humbje peshe

Recetë 1 - domate

 • Mix në një blender, disa domate, peeled, marule dhe këmbët dandelions.

Recetë 2 - Panxhar

 • Panxhar Muzik tremujor, karrota çift, një xhenxhefil pak i freskët dhe gjysmë portokalli. Përzierje dhe pije.

Cocktails hollim me xhenxhefil, kanellë, me selino

Recetë 1 - koktej me xhenxhefil

 • Ajo duhet të jetë i pastër dhe hekura e rrënjë xhenxhefil, shtoni lëng të gjysmë limoni, pak mjaltë dhe një litër ujë.
 • Përzierje duhet të valoj dhe le të qëndrojë në një termos.
 • Pjesa e parë mund të pini menjëherë pas përgatitjes.

Recetë 2 - Burning koktej

 • Përbërja e kësaj pije popullore është një gotë dhallë, kanellë (1 lugë) xhenxhefil (1 lugë çaji) dhe terren piper i kuq (majë).
 • Të gjithë përbërësit janë të përziera. Pije është gati për përdorim.

Recetë 3 - koktej Pastrimit me selino

 • Kjo pije është i përshtatshëm për ditë, për shkak se ajo ndihmon për të pirë e të ngrënë deri, kundërsulm disponimin tuaj të mirë.
 • Gjithashtu, pije me selino promovon humbje peshe efektive, pastrimin zorrët.
 • Për të përgatitur pije duhet të bluaj në një blender mollë jeshile, katër gjeth selino, shtoni lëng të një gëlqere, ujë dhe akull.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Moomin për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës duke përdorur kokteje proteina ^

Rezultatet e humbje peshe duke kokteje zhyroszhyhayuschyh mëposhtme: pije Muaji kombinuar me aktivitet fizik mund të shpëtoj prej 2-6 kg e peshë të tepërt, në varësi të llojit të një të përdorura ngarkesave intensitet koktej dhe karakteristikat fizike të trupit.

Opinionet dietë të proteinave shtrëngon mund të gjendet vetëm pozitive.