Gështenjë hollim


Gështenjë hollim ndihmon për të humbur 4-5 kg ​​në javë.

Gështenjë - një pemë shumë e mirë e lartë në lulëzim. Në fillim të pranverës kon-formë lule dekoroj trashë kurorë përhapjen kurorë të madhe.

Këto pemë shpesh mund të shihet në rrugët e parqet urbane dhe kopshte. Në vjeshtë ka trohstulkovi kuti me thumba, të cilat janë fruta me shkëlqim të rrumbullakët.

Ka dy lloje të drurit. Një pamje jep fruta ushqimor, dhe një tjetër i quajtur BUCKEYE - pangrënshëm, por është një burim shumë i dobishëm për substancat e trupit të njeriut.

Ka edhe një tjetër fabrikë ekzotike - një gështenjë rrallë. Ngjashmëria e kalit Gështenjë atë vetëm për shkak se frytet e tij janë gjithashtu një çarje në kuti maturimit. Emri i saktë i kësaj bime - Guarana.

Pesha humbje duke përdorur gështenjë kali ^


Njerëzit kanë qenë prej kohësh i njohur pronat e dobishme e gështenjë kali për humbje peshe:

 • Në pemë leh, lule dhe fruta përmbajnë sasi të larta të taninet, glycosides, saponins dhe komponente të tjera të dobishme. Ajo ishte nën ndikimin e tyre për të ndaluar proceset inflamatore të njeriut, dhe nuk ka thinners gjakut.
 • Përveç kësaj, shumë substanca të dobishme në përbërjen kimike të kësaj bime përkryer ndihmon të luftojnë me peshë të tepërt dhe për të eleminuar efektet e mbetura pas eliminimit të depozitave yndyrore, celulitit.
 • Krem, të bëra nga gështenjë kali, dhe përmirëson microcirculation e lëkurës, relieveve, ënjtje dhe rrit kullimit limfatik.

Sigurisht, përfitimet e gështenjë kali për humbje peshe rrit me kursin shtesë të ushtrimit dhe anti-celulitit masazh.

 • Krem Masazh mund të bëhet në mënyrë të pavarur nëpërmjet të cilave vaj vegjetal apo qumësht krem. Pjesë të mirë të leh thata të gështenjë kali duhet të bluaj në një mulli kafeje në një gjendje pluhur gjobë dhe përzierje me gjalpë ose krem ​​të rënda.
 • Efekti i dobishëm i gështenjë kali në humbjen e peshës do të rritet ndjeshëm duke shtuar një përzierje e zierje kamomil ose infuzion të çajit të gjelbër.
 • Krem nuk është subjekt për të afat-gjatë magazinimit, kështu që duhet të mbahen në frigorifer dhe kuzhinier në doza të vogla.
 • Para masazh të turret spote sidomos probleme në trup dhe fshij krem ​​në lëkurë lehtë.

Kjo procedurë duhet të bëhet çdo ditë të tjera për një muaj, çdo javë duke rritur dozën duke shkaktuar krem ​​në trup. Për të rritur efektivitetin e krem ​​për të humbur peshë para se procedura mund të marrë një masazh dush.

Si për të marrë hollim gështenjë të rrallë: dozën e rekomanduar receta, contraindications ^

Duke përdorur të lëngshme për të humbur peshë gështenjë, duhet të aplikoni disa receta të ndryshme arritje të rivendosur peshë të tepërt. Dhe, edhe pse pluhur nga ky material bimore nuk është zgjidhja, përdorimi i saj për humbje peshe nuk është më pak efektive se sa përdorimi i gështenjë kali, si pjesë e krem ​​masazh.

Duhet të theksohet se gështenjë rrallë ka efekt më pozitiv në humbje peshe kombinuar me stërvitje dhe reduktimin e ushqimit dhe standardeve.

 • Gështenjë lëngshme pastrues për të humbur peshë shpesh nuk përdoret për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm.
 • Bazuar pluhur pije dhe gështenjë lëngshme rekomanduar për Krahas vakt kryesore, si guaranin, të përfshira në këtë materialit bimor, ul oreksin dhe redukton peshë të tepërt.
 • Pluhur Guarana përmban një sasi të caktuar të caffeine. Prandaj, ju lutem vini re se niveli i lejuar i gështenjë lëngshme pritjes, e cila përfshin caffeine dhe nuk guaranin tejkalojë 150 mg në ditë.

Tretësirë ​​e lulet e gështenjë kali hollim

Jo vetëm fruta dhe leh e pemëve gështenjë japin efekt të mjaftueshme në uljen e peshës. Tretësirë ​​e shkëlqyer për humbjen e peshës vjen nga lulet dhe bimët:

 • Për përgatitjen e tij në gjysmë litër zgjidhje 20% e vodka zhytur 30-50 gram lule e gështenjë kali.
 • Infuzion moshës për dy javë dhe filtruar marrë 20 pika tri herë në ditë, pas ngrënies.
 • Për të vazhduar marrjen e infusions duhet të jetë jo më shumë se tre javë.

Duke pluhur gështenjë lëngshme, mundësisht dietë të ulët kalori dhe rrinë. Kombinimi futje të lëngshme për humbje peshe gështenjë me aktivitete fizike dhe vetëm duke e ditur sasinë e kalorive të konsumuar, humbje peshe mund të arrihet nga më shumë se 4-5 kg ​​në javë.

 • Nxitja e sistemit nervor, të rrisë vitalitetin dhe nxitje shtesë të energjisë do të shpenzohen për të djegur me sukses off yndyrë ekstra.
 • Trupi është eliminimi i paplotë i qelizave yndyrë, proceset e duke ua lënë gjallë dhe për të zvogëluar sasinë e yndyrës në të njëjtën qeli.
 • Gjysma një lugë çaji lëng konsumuar me vakt gështenjë në mëngjes e bën një efekt të rëndësishëm dhe të shpejtë.
 • Ka rekomandime për të marrë ekkstrakt lëngshme kafe me lëngje gjelbër. Veçanërisht të përshtatshme për këtë qëllim lëng selino. Përafërsisht gjysmë ore duhet trupi i njeriut për shenjat e para të organizmave mbushje huaranyna.
 • Pluhur mund të shpërbëhet në ushqim ose të pini shumë lëngje.
 • Hani një gështenjë të rrallë me shtesa të tjera ushqimore apo barnave mjekësore nuk është i rekomanduar.

Efektet anësore të kësaj përgatitje bimor nuk është dhe kjo është shumë e ngjashme me një gështenjë kali të egër. Nuk ka contraindications për përdorimin e gështenjë kali. Dëm të saj apo përfitim jo provuar metodat tradicionale mjekësore. Por me siguri ka disa kufizime.

Në rrezik, në këtë rast do të trajtohen:

 • Gratë dhe gratë shtatzëna;
 • Njerëzit me sëmundje të zemrës dhe enëve të gjakut;
 • Njerëzit të cilët punojnë ose janë në situata ekstreme.

Pothuajse e di mësimin e saktë marrjen gështenjë të lëngshme. Pra, ne nuk duhet të masë doza të përcaktuara për syrin duke përdorur një lugë çaji. Droga e përshkruara në këtë artikull do të jetë shumë më mirë në qoftë se ju përdorni ato në përputhje me peshën e treguar në gram.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin aminoacidet për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke gështenjë lëngshme ^

Internet - reagime në zbatimin e gështenjë të lëngshme për humbje peshe janë të kundërta diametral. Pranishëm si deklaratat qartë negative, si dhe një numër të madh të kritikat pozitive.

Nuk hetohen plotësisht dhe rezultatet e humbje peshe duke përdorur gështenjë kali. Dietologji këshilluar që të mos përzihen në marrjen këto barna bystrosokraschayuschyhsya peshë pa konsultim të plotë me mjekët.