Fiber hollim


Fiber për humbje peshe: recensione hollë

Edhe me 70 fije për humbje peshe është përdorur gjerësisht në të ushqyerit, si primar do të thotë për të luftuar trashje. Mendoni se çfarë përbën dhe në këtë mënyrë promovon humbje peshe efektive.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur fibra ^


Fiber për humbje peshe është një fije dietetike që është një ushqime integrale bimore. Fibrave janë të shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm.

Fibër pazgjidhshëm (lignin, celulozë) bymehet nën ndikimin e lëngjeve të kontribuojnë në pastrimin e shpejtë të stomakut nga substancave të dëmshme. Përfshira në perime, fruta, bishtajore dhe drithërat.

Fibër shpjegueshëm (pektin, alhinaza rrëshirë, helitsellyuloza) thithjen lëngjeve, të bëhen pelte-si masë, duke plotësuar stomakun, uljen e urisë, thithin kolesterolin, acidet biliare, të parandaluar ata nga hyrja në gjak. Përfshira në bishtajore, fruta, alga deti, tërshëra dhe elbi.

Duhet të theksohet disa pronat e dobishme e fibra për humbje peshe dhe përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit:

 • Ajo normalizes sistemin nxjerrës. Fibra, duke rritur volumin e stol, por zbutur atë, parandalimin e shfaqjes së kapsllëk.
 • Mbështet shëndetin e zorrëve. Një dietë e bazuar në rritjen e përdorimit të fibrave janë parandalimi i shkëlqyer i hemorroide dhe sëmundjeve të tjera të zorrës së trashë.
 • Ul kolesterolin dhe sheqerit në gjak, ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut.
 • Zvogëlon rrezikun e gurëve të tëmthit.
 • Një dietë e pasur me fibra, në vend ushqen trupin, personi kleri nuk ndihen të urisë gjatë.

Kështu, efekti i fije në humbje peshe me kusht, kryesisht për shkak të faktit se fibrave bllokuar në zorrë dhe të fillojnë të bymehet nën ndikimin e lëngjeve. Ata të mbushur stomakun, uljen e urisë.

Kjo fibrave vegjetale të kontribuojë për të vonuar tretje dhe thithjen e karbohidrateve në gjak absorbon të gjitha substancave të dëmshme, atëherë hequr nga trupi me ta.

Fibër Pranimi për humbje peshe kombinuar me dietë të përbërë posaçërisht dhe aktivitet të rregullt fizik do të ndihmojë për të arritur rezultatin e dëshiruar.

 • Për të djegur në mënyrë efektive ato kg shtesë, duhet të marrë 20-35 gram fibra dietetike në ditë.
 • Rritja futje e përditshme e kësaj substance është e rekomanduar gradualisht për të shmangur diarre dhe vanitet.

Produkti mund të blihen në farmaci ose supermarket, formën farmaceutike - tableta dhe pluhur.

Contraindications për përdorimin e fibrave për humbje peshe

Për fat të keq, jo çdo person është i lejuar për të përdorur këtë produkt. Fibrave bimore Pranimi është i kundërindikuar në:

 • stomakut ulçerë;
 • gastrit;
 • substancë individuale intolerancën;
 • enterit kronik dhe enterocolitis;
 • shtatzënisë dhe laktacionit.

Si për të bërë fibra për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Fibër Gruri për humbje peshe: komente e mjekëve

Fibër Siberian për humbje peshe

Në këtë produkt unik përbëhet nga fibra bimore që rrjedhin nga fruta, manaferrat dhe kullosa. Kjo përbërje ofron kg efikase djegje dhe pasurojnë trupin ajo ka nevojë për vitamina.

Katër herë në ditë para ngrënies është e rekomanduar për të holluar 2 lugë yndyrë në çdo lëngshme, të tilla si lëng. Racionin vlerësuar përditshme përdorimi i fibrave bimore është si vijon:

 • Mëngjesi: qull ose djathë qumësht ose vezë të ziera.
 • Dreka: supë vegjetarian, një pjesë e vogël e djathë.
 • Darka: fruta ose perime.
 • Në mes të ngrënies duhet të pini çaj, kafe dhe shumë ujë.

Fibër Gruri për humbje peshe

Ky lloj i fibrave të bëra nga pastrohet krunde gruri. Në mënyrë tipike, ai shtoi fruta, manaferrat, arra dhe bimëve. Ajo është konsideruar produkt tërësisht natyral që përmban nuk preservatives, colorings ose flavorings.

Fibrave bimore gruri mund të jetë mirë apo të trashë bluaj. Fibrat e madhe kërcëllimë më e dobishme, si ajo ndihmon të pastër muret e zorrës së trashë nga carcinogens, përmirësimin e fluksit të gjakut në legen, normalizimin e zorrëve dhe sistemin nxjerrës.

 • Merrni 3-4 lugë produktit duhet të jetë tri herë në ditë.
 • Ajo mund të shpërbëhet në qumësht, TEAS, lëngje, supë, shtoni në supave dhe qull.
 • Shkalla ditore e konsumit - 50-150 m

Fibër dietik nga fara e carangth qumësht për humbje peshe

Celuloza rrjedh nga fara carangth qumësht të pasura në ushqyesve të tilla si kalcium, magnez, zink, hekur dhe vitamina A, B, C, E, etj Më shpesh ajo është përdorur për të trajtimin e mëlçisë dhe tëmthit. Ajo promovon humbje peshe me përshpejtimin e metabolizmit, normalizimin e mëlçisë dhe trajtimin e saj.

 • Merrni këtë produkt dy herë në ditë kanë nevojë për 1-2 lugë një orë para një vakt, pini një gotë me ujë të pastër, kos, çaj ose lëng.
 • Në ditën duhet pi të paktën 1.5 litra ujë.

Pritjes fibrave bimore carangth mund të shkaktojë efekte jo shumë të këndshme anësore, të tilla si dispepsi, bloating, fryrje, skuqje.

Fibër dietik nga fara liri hollim

Përdorimi i farës fije liri promovon peshë korrigjim dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Prano ajo mund të jenë të ndryshme:

 • shtoni 100 ml nonfat lugë kos ëmbëlsirë e produktit;
 • të përgatisë një përzierje përzemërt kos (200 ml) dhe fibrave vegjetale (1 lugë);
 • ndërsa të hahet një lugë çaji pluhur ka nevojë për pak ujë.

Fiber me kos për humbje peshe

Si njohur tashmë, fibra duhet të përdoret duke tretur atë në një likuid. Ekspertët rekomandojnë për të mbjellë atë në produkte të tilla të dobishme si kos. Humbasin disa kg shumë e lehtë nëse organizoni ditën e shkarkimit në kos.

 • Duhet të marrë një litër kos dhe ndaje atë nga 4 orë.
 • Në çdo xhami duhet të shtoni 2 lugë 2-3 pluhur ose tableta.
 • Pritja koktej duhet të jetë në intervale prej 3-4 orë.
 • Mjafton një herë në javë për të bërë një ditë agjërimi për të në mënyrë të sigurtë të hequr qafe kilogram panevojshme.

Frost në yndyrë për humbje peshe

Duet i dy komponentëve të cilat veçmas edhe të ndihmojë të djegur peshë të tepërt të përmirësojë ndjeshëm rezultatin. Sepse rrënjët janë konsideruar hellebore helmuese, ndërsa duke marrë drogë duhet të ndjekim rreptësisht dozen treguar:

 • Në mëngjes, gjysmë ore para ngrënies duhet të marrë përzierje dietetike lugë.
 • Sipas udhëzimeve, doza duhet të rritet çdo 10 ditë në gjysmë lugë ëmbëlsirë.
 • Ju duhet të fillojë me lugë ½ dekadën e fundit dhe tashmë është në kurs për të pirë 3 lugë drogës.
 • Kohëzgjatja e përdorimit të produktit - 6 muaj.
 • Një kurs i dytë mund të bëhet pas pushimit dy-mujor.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Lamynaryya për humbje peshe.

Pesha humbje nëpërmjet fibër: komente dhe mjekët hollë rezulton ^

Shqyrtime mjekët në lidhje me përdorimin e fibrave për humbje peshe të paqartë. Disa argumentojnë se duke marrë këtë produkt në sasi të arsyeshme përmirëson shëndetin dhe ndihmon gratë të shpëtoj prej kilogram urryer. Të tjerë besojnë se në këtë mënyrë joefektive dhe madje edhe të dëmshme për shkak të pranimit të keq mund të çojë në gastro - traktin e zorrëve.

Rezultatet pozitive të humbjes së peshës nëpërmjet fibër dhe gratë hollë furi komente tregojnë efikasitetin dhe sigurinë e plotë të produktit:

Margarita, 23:

"Qumësht përdorimi carangth fije dietetike përshpejtuar humbje peshe tim. Fillova për të marrë ato për të pastruar trupin, por nuk vëreni se një javë ka humbur dy kilogramë. Përveç kësaj, shëndeti im është përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme, unë të ndjehen një rritje të energjisë dhe butësi, dhe ende duket e madhe. Unë vazhdoj të marrë fibra nga fara e carangth qumësht dhe shpresë për rezultate edhe më të mira. "

Xenia, 21:

"Falë mrekullia e grurit do të thotë që unë kam qenë në gjendje për të humbur peshë. Unë pajtohem me një gotë kefir para ngrënies tre herë në ditë për muajin e kaluar. Në këtë rast, duke bërë sport dhe të përpiqen për të ngrënë të drejtë. Rezultati - minus 5 kg për 30 ditë ".

Irina, 30 vjet:

"Pas lindjes, kam ardhur deri 10 kg shtesë. Aksidentalisht pa reklama të internetit fibra siberian. I përdorur këtë produkt për një muaj, dhe vënë re rezultate pozitive në dy javë. I vini re se fibrave vegjetale uria topit vetëm gjobë. Për një muaj unë kam qenë në gjendje për të humbur 4 kg, pa aktivitet fizik. Unë shpresoj se një muaj më vonë unë kthehem në formën e vjetër. "