Si për të reduktuar oreksin tuaj dhe humbin peshë


Reduktuar oreksin tuaj dhe humbin peshë do të ndihmojë herbs, perime dhe fruta.

Çdo grua në një mënyrë apo një tjetër është përballur me problemin e kursimit figurë të pakta. Ne duhet të ndjekin dietat strikte që janë shumë të pakëndshme, të urisë dhe të jetë në stres.

Megjithatë, ekspertët kanë gjetur se uria ritmin veten për të mbajtur një formë të mirë, jo domosdoshmërisht. Mjaftueshme për të udhëhequr një jetese aktive dhe hani e drejtë.

Por nëse kjo është e vështirë për të bërë, të vijnë në mjetet e ndihmës që reduktojnë oreksin. Ato janë të rëndësishme, sidomos për njerëzit që duan të humbin peshë. Ata zgjidhjen e problemit, i cili është se si për të reduktuar oreksin dhe urinë.

Ulur oreksin - mënyra më e sigurtë për të humbur peshë ^


Përfitimet ulet në oreks gjatë humbje peshe është e qartë. Pas të gjitha, ajo që personi më i mirë kontrollon oreksin tuaj, më lehtë është për të mbajtur trupin në formë. Ka disa mënyra për të reduktuar oreksin, janë me vlerë të përmendet.

Herbs për të reduktuar oreksin

Ajo është shumë efektive në ky problem nuk është veçse bar. Megjithatë, përdorimi i bimëve, reduktuar oreksin, të jenë shumë të kujdesshëm, sepse përdorimi i gabuar që mund të sjellë shumë dëme. Bimeve më të zakonshme për të reduktuar uria:

 • Më të popullarizuara Herbs për të reduktuar urinë përfshirë të naftës dhe li fara përmbajnë mukozë, e cila konsiderohet një pastrues dhe pastron mënyrë dhe pasqyron oreksin. Vazhdimi për të përdorur ato nuk është i rekomanduar.
 • Me siberian Buzulnyk përshpejtuar metabolizmin, të cilat kanë një ndikim të fuqishëm në oreks. Është e rëndësishme të mbani mend se sot kjo bimë është konsideruar e rrezikuar, kështu që nuk e përdorin atë në mënyrë të panevojshme.
 • Angelica medicinale shumë vlerësohet në një trajtim nontraditional si të aftë për të tërhequr toksinave nga trupi, ndihmon me çrregullime të traktit gastrointestinal dhe, natyrisht, zvogëlon oreksin.
 • Përdorimi i flluskë Ficus ndihmon të rivendosur ekuilibrin polyunsaturated yndyrna, vitamina dhe minerale, përshpejton metabolizmin.
 • Alte mbulon mur stomak, parandalon thithjen e shpejtë të ushqimit, duke rezultuar në uri nuk është aq shumë.
 • Qumështi i përdorur shpesh për të trajtuar mëlçisë, zvogëlon sasinë e yndyrës në indet, rikthen metabolizmin.

Një nga mjetet më të zakonshme për të reduktuar oreksin është celuloze mikrokristaline. Merrni atë jo vetëm si një tabletë, por edhe një shtesë biologjike. Ajo fillon me marrjen e një kurs 5 tableta në ditë, numri i hape një javë u rrit në 10 një javë më vonë - në 15. Kundërindikimet për këtë drogë është pak, por në rast të dhimbjeve të barkut duhet të ndërpritet duke e përdorur atë.

Përveç drogës, e përdorur shpesh për humbje peshe mjetet e mëposhtme: Apetinol, svetloform, merydya, të rralla dhe amynofylyn. Përdorni këto barna vetëm kur këshillat e nevojshme e mjekut. Para se të marrë ndonjë pilula ose shtojcave për humbje peshe duhet të njihen nga afër me udhëzimet për përdorim.

Produktet reduktuar oreksin

Kjo mund të vërehet edhe disa produkte që reduktojnë oreksin. Në mënyrë tipike, uria në mënyrë të konsiderueshme topit ushqime që janë të ulëta në kalorive, duke plotësuar stomakun, të pastruar trupin nga substancat e dëmshme, por nuk rrisin peshën e trupit. Frutat që ndihmojnë në reduktimin e urisë:

 • pineapple,
 • grejpfrut,
 • portokall,
 • qershi,
 • rrush,
 • limon,
 • fiq,
 • boronica.

Udhëheqësi i këtij grupi të produkteve është grejpfrut.

Perimet janë konsideruar njëlloj efektive në zgjidhjen e këtij problemi. Ushqimi perime të freskëta është më e mira, sepse në këtë rast ata nuk do ta humbasin pronat e tyre të dobishme. Humbja më efektive në peshë gjatë një lakër të ulët kalori konsiderohet çdo specie që ndihmon të djegur yndyrë shpejt saturates trupin dhe dulls urinë.

Përveç kësaj, lakër mbush stomakun për një kohë të gjatë për të tretet ato, e cila gjithashtu redukton urinë për një kohë të gjatë. Pastaj, pas shkon kungull i njomë lakër dhe patate. Këto produkte të eliminuar ujin e tepërt nga trupi dhe tretem yndyrna të dëmshme.

Si për të zvogëluar mjetet juridike popullore oreks pa drogë ^

Njerëzit që duan të reduktuar peshën e tyre duke përdorur metoda tradicionale, të shqetësuar për çështjet e mëposhtme:

Si për të reduktuar stomak?

Ulja stomak dhe mund të me anë të operacionit. Megjithatë, mënyra më e lehtë për të bërë këtë në mënyrë të sigurtë duke ndjekur këto këshilla të thjeshta dhe këshilla:

 • Së pari, ju duhet të hani shpesh dhe në doza të vogla, përtypur atë mirë. Ajo duhet të harrojmë për shtesa, pjesën standarde e ushqimit - më pak se 300 m
 • Së dyti, nga dieta e rekomanduar për të përjashtuar alkoolit, produktet e rënda, erëza dhe kripë, të cilat janë vetëm duke kontribuar në ndjenjën e urisë, duke rritur madhësinë e stomakut.
 • Së treti, ju nuk mund të pini ushqime me shumë ujë ose lëng tjetër. Të shtrihet në stomak, pini çaj ose ujë të dobishme përveç ngrënies, për shembull, 20 minuta para dhe pas ngrënies.

Si për të reduktuar oreksin për ëmbëlsirat?

Për të reduktuar dëshirën për të ngrënë ëmbëlsira do të ndihmojë për të ushqyerit, i cili përfshin proteina, yndyrna, karbohidrate, fibër. Ëmbëlsirat dhe pasta duhet të zëvendësohen me fruta të thata, arra, djathë.

Si për të reduktuar oreksin mbrëmje?

Së pari, ju duhet të hani plotësisht gjatë ditës në oreks për darkë nuk ishte aq i fortë. Shkëpusin nga dëshira për të ngrënë para se të shkojnë në shtrat ndihmon shëtitje, Vaskë nxehtë apo muzikë të preferuar.

Si për të reduktuar oreksin e një fëmije?

Së pari, prindërit nuk duhet të japin fëmijëve të tyre shumë ëmbëlsirat. Saj më të mirë për të zëvendësuar fruta konvencionale apo fruta të thata. Përveç kësaj, ushqimi i fëmijës duhet të jetë i plotë dhe i saktë.

Si për të zvogëluar diabet oreks?

Ulja e oreks për njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje mund të jetë përmes përdorimit të vezëve, brokoli, bishtajore, tërshërë dhe krunde.

Si për të reduktuar oreksin gjatë shtatzënisë?

Para së gjithash, gratë shtatzëna duhet të kontrollojë sasinë e ushqimit të përdorur, dhe së dyti, çdo 2 orë për të pirë ujë mineral.

Si për të reduktuar oreksin para menstruacioneve?

Beast oreksi para ditëve kritike që ju mund të kënaqë, për të përdorur oriz, patate, fruta, perime, dhe për të shmangur ëmbël, yndyra dhe i kripur.

Komentet më të shumta pozitive në lidhje bord hollim, për të ndihmuar në mënyrë të konsiderueshme të ulur oreksin duke folur në lidhje me efikasitetin e lartë të metodave të paraqitura.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin proteinave për humbje peshe.

Feedback, këshilla praktike dhe nutritionists për të humbur peshë është ulur oreksin ^

Këshilla të dobishme dhe sekretet për nutritionists humbje peshe janë të dobishme në rekomandimet e mëposhtme:

 • Ju duhet të hani ngadalë dhe bëj atë mirë.
 • Duke ecur jashtë më mirë pasi të hahet.
 • Ju nuk mund të hani në frontin e TV apo kompjuter që të mos thithin më shumë se e nevojshme.
 • Ngrënë më të mirë të ulur dhe jo në këmbë.
 • Duhet të përjashtohen nga dieta e kafe, si ajo rrit ndjenjën e urisë.

Shqyrtime mjekët në lidhje me përdorimin e drogës për të reduktuar oreksin nuk është gjithmonë pozitive. Arsyeja është se fondet që zvogëlojnë oreksin, kanë dy avantazhe dhe disavantazhe, mund të shkaktojë efekte anësore, alergji dhe kështu me radhë. Problemet P..

Këshilla: Para se të përdorni ndonjë - Cilat medikamente ose shtojcave dietë për humbje të oreksit dhe humbje peshe, ju duhet të konsultoheni me një ekspert në këtë fushë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: