Si për të shtrënguar lëkurën pas humbje peshe


Getting shpëtoj e sagging dhe sagging pas humbje peshe në shtëpi: këshilla.

Lëkura pas humbje peshe shpejtë është zakonisht shumë i tendosur, droops dhe bëhet e ndjeshme ndaj sagging dhe rrudhave.

Kjo është arsyeja pse secili i hollë duhet të bëjë gjithshka të mundshme për të shkuar pas humbje peshe nuk është vetëm mbipeshë, por sagging lëkurës.

Për të luftuar sagging lëkurës mund të jetë mjaft i suksesshëm në shtëpi pa përdorur për kirurgji.

Butë dhe sagging lëkurës - efektet e humbjes së peshës ekstreme ^


Nëse pesha mbipeshë humbasin është zhdukur, por trupi ende nuk ishte tërheqës, kjo do të thotë se ai do të përballet me problemin e sagging lëkurës dhe të lirshme.

Ky problem është shpesh e rëndësishme për gratë për të humbur peshë shumë të kufizuar veten në ushqim apo edhe përdorur të njëjtën mënyrë si uria. Në këtë rast, pesha është, lëkura nuk ka kohë për të.

Kur një person shfaqet mbipeshë, kjo rrit ndjeshëm volumin e trupit, dhe lëkura e saj fillon të shtrihet. Si rezultat i humbjes së peshës është procesi i kundërt: vëllimi zvogëlohet dhe lëkura fillon të venitet. Zonat më problematike të prirur për sagging, përfshijnë fytyrë, armëve, bark, mollaqe dhe kofshët.

Sigurisht, është më mirë për të shmangur probleme të tilla dhe humbin peshë si duhet, që ngadalë dhe gradualisht. Rezultate më të mira mund të arrihet nëse dietë e duhur i kombinuar me disa stërvitje. Mirëpo, nëse problemi është i pashmangshëm, ne mund të gjeni një mënyrë për të zgjidhur atë.

Si mund të lëkurës elasticitet ^

Forcojë lëkurës pas humbje peshe është e mundur në qoftë se ju ndiqni rekomandimet e mëposhtme për dietën, e rëndë të pijshëm regjimit pajtim, kujdes kozmetike trupit dhe aktivitetit fizik.

Dietë të ekuilibruar

Catering - mënyra më e mirë për t'i dhënë elasticitetin e lëkurës pas humbje peshe ekstreme.

Në dietën e përditshme është shumë e rëndësishme për të mbajtur ekuilibrin e proteinave, yndyrave dhe karbohidratet:

 • Proteina është e nevojshme për të ruajtur tonin e lëkurës. Për të llogaritur normën e përditshme të proteinave është fare e thjeshtë: një ditë për të ngrënë 1-2 gram proteina për kilogram të peshës trupore. Kjo është, në qoftë se një person peshon 60 kg, sasinë e kërkuar të proteinave - 60-120 m
 • Proteina të kafshëve mund të merret duke ngrënë mish, peshk, produkte bulmeti dhe prodhimet e detit. Proteina perime është në drithëra, bishtajore dhe madje edhe disa perime.
 • Dietë duhet të jetë e mbushur me yndyrna bimore që gjithashtu të ndihmuar të heqin qafe e sagging dhe morschynystosty. Ushqime që përmbajnë yndyrna të shëndetshme - vajra ftohtë presion përmbajnë thelbësor polyunsaturated për acidit trupit.
 • Shuma e kërkuar të yndyrë në ditë për gratë është të paktën 30 g Gjithashtu yndyrna të shëndetshme që gjenden në arra, por të jenë të vetëdijshëm se arrat janë shumë të larta në kalorive, kështu që ata duhet të konsumohen në sasi të vogla.
 • Trupi ka nevojë për karbohidratet për të marrë jetë normale. Karbohidratet dobishme komplekse gjetur në drithëra, perime, etj
 • Karbohidrateve të thjeshta të trupit, si e nevojshme, por marrjen e tyre nga produktet natyrore, të tilla si fruta, mjaltë ose fruta të thata, por nuk e ëmbëlsirat dhe pasta.

Për prodhimin e kolagjenit dhe ka hequr të sagging dhe sagging duhet të marrë produktet e mëposhtme:

 • salmon;
 • mish gjeldeti;
 • alga deti;
 • manaferrat, fruta;
 • perime dhe barëra.

Regjimi i pijshëm saktë

Lëkurës lirshme është fluide thelbësore që mbush qelizë me lagështi. Rregulli më i rëndësishëm - pini një ditë të paktën 2 litra ujë të pastër një të thjeshtë, pa përfshirë çaj, lëngje dhe pije të tjera. Nga kafe refuzojnë të mirë krejt dhe ta zëvendësojë atë me çaj, kafe tregon si lagështi nga trupi që ndikojnë negativisht në gjendjen e lëkurës.

Mos harroni, në qoftë se lëkura do të ndjeni mungesën e ujit, pastaj të shërohen dhe të arrijë deri ajo do të jetë shumë më i ngadalshëm. Mësohen se ujit të pijshëm duhet të jetë vazhdimisht, edhe pse një person është në një dietë apo të jetojnë normalisht.

Kujdesit të lëkurës kozmetike

 • Cellulite, manual, mjaltë dhe vakum - një lloj i masazh, i cili përmirëson ndjeshëm elasticitetin e lëkurës. Disa ekspertë besojnë se masazh është një alternativë e shkëlqyer për stërvitje, pasi duke përdorur këtë procedurë përmirëson qarkullimin e gjakut dhe trupi rikthen elasticitetin.
 • Forcojë lëkurës në bark mund të, duke bërë masazh veten. Për ta bërë këtë, të shtriheni dhe relaksoheni, dhe pastaj të fillojë për të çikë nga kohë clockwise bark drejtim. Çdo herë, ndjesi shpimi gjilpërash duhet të jenë më të forta.
 •  Wrap - një metodë shumë e famshme kozmetike të shtrëngimit të lëkurës. Në dyqane specialiteti që ju mund të blej të gatshme për përzierje përfundon, por gjithashtu mund të bëjë vetë. Përbërja e përzierjet për shtëpi përfundon mund të përfshijnë mjaltë, balte, piper i kuq dhe madje edhe vaj ulliri. Të gjitha këto produkte të nxitur prodhimin e kolagjenit dhe të rivendosur elasticitet.
 • Lavazheve vagjinore gjithashtu shumë efektive për të trajtuar sagging dhe sagging. Ajo tonet e lëkurës, përmirëson qarkullimin, duke e bërë atë intensivisht forcuar. Vendimi kontrasti dush është shumë e thjeshtë: për të qëndruar pak nën një dush të nxehtë, pastaj të bëjë ujë shumë të ftohtë dhe të përsëritur ciklin disa herë.
 • Forcojë lëkurën pas humbje peshe është e mundur, duke përdorur një shumëllojshmëri të peels dhe maska. Është gjithashtu e rekomanduar për të larë me ujë të ftohtë ose të fshijë pjesë fytyrën e akull.

Ushtrimi për sagging lëkurës ^

Si për të shtrënguar lëkurën pas humbje peshe: stërvitje.

Ushtrimi dhe aktiviteti i vazhdueshëm - kushtet më të rëndësishme që mund të gjenden kryerjen organ dinjitoz dhe tërheqëse. Opsioni më i mirë - palestër 2-3 herë në javë.

Megjithatë, ju mund të zgjidhni një tjetër lloj të aktivitetit fizik, duke bërë vrapim, yoga ose çiklizmit. Ju gjithashtu mund të kryejë klasa qëndrueshme 30-50 minuta në shtëpi.

Si për të shtrënguar lëkurën mbi këmbët

Një alternativë e shkëlqyer është mbledhje. Të ngarkesës ndërsa ishte drejtuar në brendësi të kofshës është e rekomanduar për të kryer squats me këmbët të gjerë larg dhe gjunjë divorcuar.

Gjithashtu ushtrim shumë efektive që është këmbët mahah në drejtime të ndryshme. Për këtë ushtrim duhet të jetë në mënyrë të barabartë, për të marrë karrige dhe të kryejnë 30 swings çdo këmbë.

Si të forcojë lëkurës në duar

Forcojë lëkurës në duar mund të kryejnë duke përdorur ushtrimin e mëposhtme të thjeshtë. Për zbatimin e tij duhet të ketë dy shtangë dore peshon 1.5 kg.

 • Pozicionin e fillimit - Duart janë në frontin e gjoksit, dhe bërryla prirje. Exhaling, ju ngrenë duart me shtangë dore në dorë, dhe inspiratory kthimin e tyre në pozicionin e fillimit.

Si për të shtrënguar lëkurën mbi kofshët

Forcojë lëkurës në kofshë ndihmë është një ushtrim efektiv.

 • Ju duhet të shtrihen në anën tuaj dhe të heqë këmbën. Ngritja këmbën deri ju nevojitet më, dhe duke ndjekur rritjen e rekomanduar mbajë atë në këtë pozicion. Numri i repetitions - 10 ngjitet në çdo këmbë.
 • Nga sagging dhe sagging kofshët dhe mollaqe për të ndihmuar të heqin qafe klasa intensive valle apo gjimnastikë. Për lëvizjet e mëdha të performancës për të kryer më shpejt.

Si për të shtrënguar lëkurën në gjoks me ushtrimin

 • Tjerr shumë popullor që ndikojnë jo vetëm në duar, por edhe në muskujt e gjoksit. Numri i push-ups - 20.
 • Është gjithashtu e rekomanduar që të qëndrojë deri të drejtë dhe vpertysya duart kundër një mur. Është e nevojshme për 2-3 minuta që të shtypni duart e tij të vështirë në mur, duke ngrënë sikur për të lëvizur atë. Është e rekomanduar për të kryer tre nga përsëritja.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin diuretik për humbje peshe.

Këshilla, komente dhe mjekët e hollë se sa shpejt do të forcojë e lëkurës pas humbje peshe ^

Margarita, 29 vjeç:

 • "Për mua mënyrë efektive që ndihmoi për të hequr qafe sagging lëkurës është aktivitet fizik që unë kombinuar me ushqimin e duhur. Së pari, të drejtuar çdo mëngjes, dhe në qoftë se ju nuk mund të kandidojë në rrugë, duke bërë ushtrime. Pas paraqitjes së këtij problemi, unë filloi të hajë. "

Xenia, 32:

 • "Për mua ndihmë e vërtetë me kusht përfundojë. Kam mësuar një produkt si mjaltë dhe menjëherë filluan të përdorin atë për të përfundon. Pronat e dobishme e këtij produkti kam kapur. Sigurisht, unë të përpiqet për të lëvizur më shumë. "

Jana, 25 vjeç:

 • "Për një muaj kam humbur 10 kg, duke shkaktuar lëkura ime sagging. Për të hequr qafe këtë problem, kam blerë një abonim në palestër. Klasat me trajner personal i ndihmoi të bëjë trupi im të arsyeshme dhe tërheqëse. "