Si për të festuar Vitin e Ri dhe për të mbajtur harmoninë


Si të mos për të fituar peshë në Vitin e Ri: këshilla të dobishme.

Viti i Ri - një festë magjike, emocionuese dhe të ndritshme, e cila është e lidhur me shqetësimet këndshme, dhurata dhe, natyrisht, tryezë luksoze.

Shumica e njerëzve ajo ballafaqohet gjatë banketit të saj luksoze, ku mysafirët janë mjaft të ngrënies shijshme dhe pije alkoolike.

Natyrisht, si organizimin e partive dhe takimet për një periudhë të gjatë Krishtlindjeve nuk është mënyra më e mirë të ndikojnë në shëndetin dhe figura. Si rezultat i kësaj, pesha e trupit rritet në mënyrë të konsiderueshme.

Si të mos marrë më të mirë në Vitin e Ri ^


Ruajtja e figurave të mira gjatë festave të Krishtlindjeve të vendosura nga shumica e njerëzve që kujdesen për pamjen e tyre.

Të problemit të fituar peshë kursyer, duhet të ndjekin dispozitat kryesore të "Si për të ruajtur harmoninë në Vitin e Ri."

  • Ne kemi nevojë për të ndryshuar qëndrimet për ushqim. Ju nuk mund të vendoset në të gjitha kryeveprat e festës të festave, është e rëndësishme për të ndaluar dhe të kuptojë se këto momentet e dobësisë të vazhdojë të kthehet në keqardhje dhe pesha pakënaqur vet. Kjo do të ndihmojë sugjerim për faktin se të gjitha këto enët mund të hahet në çdo kohë tjetër. Sidomos duhet të braktisin ushqime të lartë kalori.
  • Lëvizjet maksimale gjatë festave do të ndihmojë shkundë peshë padëshiruar, të sjellë kënaqësi të dukshme. Siç këtyre masave mund të zgjidhni ski, sajë rides, hiking, ndërtimin borë me dizajne të ndryshme. Çdo argëtuese duhet të plotësohen me gëzim, veçanërisht pasi ata do të ofrojnë një mundësi të shkëlqyer për të marrë jashtë nga tabela.
  • Përdorimi i detyrueshëm i ujit të pastër në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtojë metabolizmin dhe nuk do të thithin sasi të mëdha të ushqimit.

Si për të festuar Vitin e Ri dhe nuk të fituar peshë: Këshilla për harmoni

Si të mos merrni më të mirë në New Year: Këshilla dhe Secrets.

Ne të gjithë e kanë tendencë për të festuar Vitin e Ri fun shijshme në një mënyrë të mëdha. Ushqimi Beautiful, snacks, pije dhe desserts nuk janë mënyra më e mirë të ndikojnë në figurë. Në mënyrë që të mos për të fituar peshë dhe mbajtur ish-formë pas festave të rënda e Krishtlindjeve duhet të ndjekin disa rregulla të thjeshta.

  • Në prag të festimeve të Vitit të Ri të dëshirueshme për të marrë një sasi të vogël supë perimesh, në pasdite ju mund të pini lëng, kos.
  • Për të mposhtur oreksin duhet të bëjë kyçin e këmbës acupressure, të vendosura në anën e brendshme, vetëm mbi kockave spikatur.
  • Në tryezën e Vitit të Ri nuk është e rekomanduar për të gatuar gjatë ngrënies kalori. Sallatat e Vitit të Ri të bëni mirë me perime, ushqim deti. Si një pjatë e dytë që ju mund të paraqesë Fig. Bollëku i gjelbërimit në tryezë për të ndihmuar të merren me numrin e tepërt të aplikantëve yndyrë. Enët Dekorimi cilantro, kopër, majdanoz ose marule jo vetëm e bukur, por edhe të dobishme.
  • Me alkool duhet të trajtohen me shumë kujdes, sepse ato përmbajnë shumë kalori. Përdorimi i tyre shpesh çon në të ngrënit të pakontrolluar, overeating. Një alternativë për pijet alkoolike mund të jetë verë e thatë. Pulla postare "Cabernet" dhe "Merlot" përmbajnë substanca specifike të cilat ndihmojnë djeg dhjamin. Vkushenye pije të tilla do të kontrollojë sasinë e ushqimit të zhytur.
  • Mishi dhe peshku duhet të degreased, atëherë ata mund të hanë sa të duan. Enët e ëmbël janë të nevojshme që të ketë një përmbajtje të ulët kalori. Si pije e butë përshtatet pije frutash dhe lëngje.
  • Në asnjë rast nuk mund të jetë i uritur para se të darkë, hani në këmbë shpejt absorbuar ushqim. Është e rëndësishme që të konsumoni lëng të mjaftueshme për aktivitetin maksimale motor dhe nuk flasin gjatë vakt.
  • Thyer në ditën e ardhshme mund të përmirësojë të pijshëm tepruar. Ajo mund të jetë ujë të pastër, çaj bimor infuzion.

Njihuni me fun pushime dhe të lumtur ^

Një masë e madhe e njerëzve të cilët janë duke u përgatitur për festat e Vitit të Ri, në kërkim të një përgjigje për pyetjen: "Si për të festuar Vitin e Ri argëtim?" Për ta bërë këtë, ju mund të mendoni shumë interesante, ide të pazakonta dhe sjelljen e tyre në jetë. Ne e dimë se simboli i vitit të ardhshëm është dhi, kështu që ju mund të mbajë një takim me kafshë, dhe kjo do të sjellë një numër të madh të përvojës pozitive dhe të këndshme, veçanërisht fëmijët.

Ju mund të organizojë nxorrën mbi kalë me kuaj, ski, konkurrojnë në snowballs saktësisë, të shkojnë në banjë ruse, të shkojnë në vendpushimin e skive, në vendet e ngrohta, për të përmbushur pushime në rrethana të pazakonta. Ka shumë mundësi.

Mënyra Customised për të festuar Vitin e Ri mund të jetë një udhëtim në çdo drejtim që të shkatërrojë stereotipe. Për të krijuar një humor të ngritur mund të fillojnë fishekzjarre në qiell, të shkojnë në pemën e Krishtlindjes.

Dhurata dhe produkte për Vitin e Ri

Në prag të dyqaneve ardhjen e Vitit të Ri të ofrojë një numër të madh të dhuratave dhe aksesorëve. Megjithatë, produktet e bërë vetë do të jetë shumë më e këndshme opsione të blera.

Produktet e Krishtlindjeve me duart e tyre do të ndryshojnë origjinalitet dhe dizajn të pazakontë. Ata sjellin një shumë momente të lumtura. Le të jetë dru, siluetat balte e deleve apo dhive, pemë stolitë e Krishtlindjeve, bead thurje, letër dhe silhouettes indeve të formave të ndryshme. Këto charms mund të vihet në një dhomë, ata do të bëhen kujtime të këndshme të festave të fundit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të humbur peshë pas Vitit të Ri.

Në Vitin e Ri - me zakone të reja ^

Festuar këtë festë të mrekullueshme është i lidhur me kujtime të këndshme dhe pozitive. Në këtë kohë, ju mund të ndryshojë disa zakone dhe të fillojnë për të ndjekur një mënyrë jetese të shëndetshme me Vitin e Ri. Që nga ditët e para, veçanërisht në qoftë se ata janë duke punuar, është e rëndësishme për të marrë nga shtrati në fillim të çdo ditë për të kryer ushtrime në mëngjes.

Ajo nuk duhet të shkojë shumë larg dhe të bëjë ushtrime të realizueshme, si trupi fundmi fjetur kërkon për të marrë mësuar me ritmin e punës. Lëvizja duhet të jetë i qetë, i ngadaltë, ngrohja nyjeve dhe organet.

Nëse shëndeti lejon, ju mund të filloni dousing me ujë të ftohtë. Forcim duhet të kryhet me kujdes, pas gradual. Procedurat e tilla tren sistemin imunitar, enët e gjakut dhe muskujve të zemrës. Ajo duhet të përmirësojë më ushqim.

Mrekullueshme dhe magjike pushime Vitit të Ri duhet të shoqërohet me emocione pozitive dhe kujtime që nuk duhet të turbullta përkeqësimit të shëndetit apo peshe fitim. Këto rekomandime do të ndihmojë për të shmangur shumë probleme dhe të festuar Vitin e Ri me gëzim dhe argëtim. Good luck dhe pushimet i lumtur!

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë video - mësim "ushtrime të frymëmarrjes nga instruktor përkul Marina Korpan Trupit" për humbje peshe efektive bark disa centimetra në javë: