Si për të humbur peshë të shpejtë në shtëpi


Si për të humbur peshë në shtëpi: këshilla dhe truket

Sot problemi i peshë të tepërt është mjaft akut para shumë njerëzve, e cila është e lidhur me një rënie në aktivitet fizik, stresi shpeshta, puna ulur, kequshqyerja dhe faktorë të tjerë negative.

Pesha humbje në shtëpi për të ndihmuar të heqin qafe e kilogramëve shtesë vetëm, në qoftë se ju qasje seriozisht procesin.

A është e mundur për të humbur peshë të shpejtë në shtëpi ^


Shumë gra janë të shqetësuar pyetja: "A është e mundur për të humbur në shtëpi në qoftë se ka një dëshirë të madhe për të bërë atë?". Sigurisht, ju mund të humbni peshë, por së pari duhet të mposhtur dembel, të heqin qafe e zakone të këqija dhe thirrje për ndihmë të gjithë organizatës.

Për të humbur peshë të shpejtë dhe të humbasin disa kg shtesë mund të bëjë ditë agjërimi në kos ose përdorni ndonjë dietë afatshkurtër. Për fat të keq, pesha do të kthehet. Hartuar siç duhet kalorive shpërndarjes racion, stërvitje dhe të kryejë procedurat zhyroszhyhayuschyh - asistentët më të mira në humbje peshe në shtëpi.

Një herë dhe për të gjithë të mësuar veten e tyre në rrugën e drejtë të jetës, pas një kohe të shkurtër ju mund të shihni se kg armiq gradualisht vjen. Duke marrë vendim serioz për të humbur peshë, ju duhet, para së gjithash, psikologjikisht të përgatisë veten për një proces të tillë rëndë. Për të motivuar veten për të humbur peshë, është e rekomandueshme:

 • Bëni një skemë të detajuar për të arritur qëllimin dhe regjistrojnë të gjitha të arriturat e tyre, madje edhe të vogla, në një fletore të veçantë.
 • Të bindur veten se duhet për të humbur peshë për të përmirësuar cilësinë e jetës.
 • Të angazhohen në vetë-disiplinës për të ndjekur me saktësi rekomandimet e ekspertëve dhe në mënyrë efektive të heqë peshë ekstra.
 • Mundohuni të mos për të humbur peshë për të tjerët, por për veten e tyre.

Si për të humbur peshë në shtëpi: mënyra të shpejtë për të luftuar trashje ^

Menu mostër për humbje peshe shpejtë shtëpi

Rotate formën e dëshiruar është e vështirë duke kryer, për shembull, vetëm një goditje e lehtë në mëngjes. Nëse gruaja në këtë rast do të ha tepër ëmbëlsirat dhe të çojë një jetë të ulur, masat e tilla rezultojnë, për fat të keq, nuk do të bëjë. Në mënyrë efektive për të humbur peshë, rekomandohet një qasje të integruar, pas rregullave të thjeshta.

Ushqimi i duhur për humbje peshe në shtëpi

Për të humbur peshë në shtëpi, është parë e nevojshme të gjithë të rishqyrtojë pikëpamjet e tyre për ushqim. Ka disa parime mund të ndiqni për të humbur peshë dhe për të mbajtur rezultat të mirë.

Parimet e mëposhtme të të ushqyerit për të ndihmuar të humbasin peshë për të arritur rezultatet e dëshiruara:

 • Për të humbur peshë, ju duhet të reduktojnë ndjeshëm konsumin e ushqimeve yndyrore. Për më tepër, ajo duhet të zëvendësojë skuqur në vaj perimesh enët zier ngadalë, të ziera ose të pjekura.
 • Është e rekomanduar për të ngrënë më pak ëmbëlsirat.
 • Menjëherë nga dietë për të përjashtuar miell, oriz dhe patate.
 • Ajo praktikuar ushqim pjesshëm. Në natën ju duhet për të ushtruar të paktën 5 vakte, por hani më pak. Sa më gjatë intervali në mes të ngrënies, më shumë kalori janë depozituar si yndyrë.
 • Duhet të përpiqen enët e reja të shëndetshme me perime.
 • Për 30 minuta para një vakt duhet të pini një gotë ujë ose qumësht me një copë bukë të zezë. Kjo do të zvogëlojë oreksin gjatë vakt kryesore.
 • Është e rëndësishme për të krejtësisht të heqë dorë nga marrja e alkoolit, sepse ajo në mënyrë të konsiderueshme rrit oreksin.

Menu mostër për humbje peshe është si vijon:

 • Mëngjesi: 2 vezë të ziera ose çaj unsweetened me një fetë bukë dhe një fetë djathë.
 • Rostiçeri: fruta ose perime të freskëta.
 • Dreka: supë pule me një copë pule dhe zarzavate, fetë bukë misri, kastravec.
 • Rostiçeri: kos yndyrë (200 ml).
 • Darka: peshk pjekur dhe zbukuroni me perime zier.
 • Para se të shkojnë në shtrat, çaj pa sheqer ose ½ filxhan të ulët-yndyrë kos.

Ushtrimi për të humbur peshë në shtëpi

Ju mund të përdorni ndonjë numër të dietat popullore, por pa aktivitet fizik ata nuk japin ndonjë rezultat. Sport përshpejtojë proceset metabolike në trup, avari e yndyrë. Për më tepër, nuk ka lëkurë sportive pas humbje peshe mund të obvysnuty.

Për humbje peshe efektive ju duhet të zgjidhni llojin e duhur të aktivitetit fizik, të tilla si gjimnastikë, not, vrapim, etj Nuk është e nevojshme për të vizituar një palestër, vetëm të blejnë të lira dhe efektive të trajnimit, litar dhe Hula-luajtur. Ata mund të jenë 15 minuta për të djegur 200 kalori.

Ju gjithashtu duhet të i kushtoj vëmendje të veçantë për zonat më problematike: stomak, hips dhe mollaqe dhe të viçave. Është e rekomanduar për të kryer të thjeshtë programin e përditshme ushtrim.

Ushtrime për bark hollim dhe anët:

 • Ju duhet të vënë tuaj width këmbët sup përveç, armëve në anët shpërndajë paralele në dysheme. Run 15 tilts në anën, duke u përpjekur për të marrë dorën e djathtë në të djathtë këmbën dhe dorën e majtë në këmbën e majtë.
 • Ju duhet të shtrihen në dysheme dhe të fillojnë për të rritur nivelin e këmbëve mbi kokën e tij, pastaj të ulur ato pa prekur ato në dysheme. Bëni dy grupe të 15 repetitions.
 • Ajo duhet të shtrihen në dysheme, kërrusem tuaj gjunjë, të mbajtur duart prapa kokës. Ushtrimi është ngritur vetëm kokën dhe supet. Numri i repetitions - 25. Është e dëshirueshme për të kryer dy qasje.

Ushtrime për kofshët dhe mollaqe:

 • Është e rekomanduar për të kryer squats thjeshta, këmbët gjerësi shpatullave larg. Është e rëndësishme që gjatë gjunjë mbledhje mirëpresim dhe nuk shkojnë përtej këpucë me majë. Bëni 30 squats.
 • Lunges përpara ose prapa për të ndihmuar të forcuar mollaqe. Për ushtrim ishte më efektive, ju duhet të marr një trap ose një shishe me ujë ose rërë.
 • Ju duhet të jetë në të katër këmbët dhe nga ana tjetër të rritur nivelet këmbët mbrapa. Kryen 20 repetitions në çdo këmbë. Është e dëshirueshme për të shtrihet mollaqe ndërsa heqja këmbët.

Trajtimit të ujit hollim

Procedurat e ujit, të tilla si lavazheve vagjinore ose sode, det, banjot bimor duhet të merren në kohën e gjumit.

 • Për të përgatitur dush bimor duhet të jenë të përziera në proporcione të barabarta karamele mente, ngjyra kumak dhe rigon, i urtë.
 • Një gotë bimor rekomanduar pour 2 litra ujë, të sjellë një çiban dhe mbush për 20 minuta.
 • Pas kësaj, supë duhet të kryhet përmes napë dhe derdh në vaskë.
 • Kohëzgjatja e dush bimor - 20 minuta.

Përfundon hollim

Përfundon, sipas shumë mendimeve të humbur peshë, përmirëson lëkurën dhe shpëtoj e celulitit urryer. Për procedurën e përdorur baltë, vaj, mjaltë ose balta. Shumë efektive për humbje peshe është konsideruar përfundojë mjaltë:

 • Para-pastruar lëkurën me një pastrim, mjaltë duhet të shkrihet në duart tuaja dhe të zbatohet në zonat problematike të trupit, pastaj të përfundojë kapem film.
 • Pas 40 minutash një maskë mjaltë është e rekomanduar del me të larë me ujë të ngrohtë.
 • Kryerja përfundojë mundësisht çdo 3 ditë.

Mënyra të tjera për të humbur peshë në shtëpi

Procedurat shtesë do të ndihmojë për të rritur efektin e dietës dhe stërvitjes:

 • Sauna dhe banjo me avull. Kjo metodë ndihmon për të hequr qafe kg shtesë për shkak të djersitje e tepruar.
 • Krem, formë korrigjuese. Veçanërisht efektive është krem ​​termoaktyvnyy që përshpejton metabolizmin, dhe përmirëson qarkullimin e gjakut në indet.
 • Ngrohja pantallona të shkurtra, pantallona apo rrip me pëlhura të teknologjisë së lartë. Nëse ju i vishni veshje të tillë gjatë trajnimit mund të përshpejtojë dukshëm procesin e humbjes së peshës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin hollim me Anita Lutsenko.

Shqyrton dhe histori reale të humbjes së peshës në shtëpi ^

Opinionet Dietë në shtëpi lexuesit tanë të rregullt:

Elena, 30 vjet:

"Për fat të keq, unë jam në gjendje për të marrë pjesë në palestër. Është për këtë arsye ka vendosur për të humbur peshë në shtëpi. Në fillim kam filluar për të kandiduar në mëngjes dhe hani e drejtë, dhe në mbrëmje kryer ushtrime të thjeshta për zonat problematike të trupit. Një muaj më vonë unë rubbed 4 kg e saj. Megjithatë, celuliti nuk do të zhduket. Një mik më këshilloi përfundojë mjaltë. Unë dua të them se unë jam shumë i kënaqur me rezultatin: lëkura bë tendosur dhe të fortë ".

Anne, 24 vjet:

"Unë mendoj se për të humbur peshë në shtëpi është e vështirë. Shumë shpesh Unë nuk mund të fitojë dhe tepër dembel për të shkuar të bërë. Po, dhe gjithmonë të shkojnë në frigorifer për të ngrënë diçka të shijshme. Për të mbajtur trupin në formë, vizitoni palestër, ku trajneri me siguri nuk do të japin më shalturyt. "

Milano, 34:

"Pas lindjes së dy fëmijëve, kam gjetur 15 kg. Dy muaj më parë, në kulmin e 165 cm, unë peshonte 73 kg. Pasi vendosi të marrë mbi veten tuaj dhe humbin peshë në shtëpi. Para së gjithash, unë nuk pranoi të ushqimeve të ëmbla dhe të yndyrshme, filloi të hani shumë fruta dhe perime, ushqim ka shpesh, por porcione të vogla.

Kur të gjithë ende në gjumë në mëngjes, unë shkova jashtë për një goditje e lehtë, dhe madje kryer disa ushtrime: prysidala, duke bërë lunges. Tani pesha ime - 58 kg. Së shpejti unë shpresoj për të përmirësuar dhe ky rezultat. "