Ginger hollim


Ginger Hollim - efektive dhe mrekulli kurë.

Ginger hollim filluar përdorimin e kohëve të fundit, pavarësisht nga fakti se vetitë shëruese të këtij produkti ishte i njohur edhe në lashtësi.

Në këtë moment ajo është një nuancë shumë e zakonshme, dhe mjetet përdoret jo vetëm për qëllime mjekësore, por edhe për humbje peshe efektive. Të blerë këtë produkt mund të jetë i dobishëm në pothuajse çdo supermarket apo farmaci.

Pronat e dobishme e xhenxhefil për humbje peshe ^


Pronat e dobishme e xhenxhefil përfundimtare, sepse ajo është plotësisht Përbërja unike dhe përmban shumë vitamina dhe ushqyesve të tjera. Me pronat e saj unike shëruese dhe ajo është përdorur gjerësisht për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të ndryshme, si dhe për humbjen e urryer kilogram.

Një numër i tillë i karakteristika të dobishme, si xhenxhefil, nuk është në ndonjë erëza të tjera:

 • Ka analgjezik të shkëlqyera dhe mjetet zazhyvlyayuschym. Përveç kësaj, anti-inflamator, bën të dalë djersë, choleretic, antibacterial efekt, tonik.
 • Përdoret si një qetësues. Për shkak të antioxidant përmirëson gjendjen e përgjithshme të trupit, forcon sistemin imunitar dhe parandalon zhvillimin e baktereve të dëmshme.
 • Ajo normalizes traktin gastrointestinal, ka një efekt pozitiv në gastrit dhe sëmundje peptike, SARS dhe ftohjet, alergjitë dhe sëmundjet e tjera të lëkurës.
 • Është e rekomanduar për dhimbje në stomak, veshkat dhe zorrët, pasi ka një funksion të madh - tregon toksina dhe substancave të dëmshme nga trupi.
 • Rrënjë xhenxhefil për humbje peshe është një mjet shumë efektiv, si ajo ndihmon të përshpejtojë metabolizmin, të eliminojë urinë gjobë dhe përmirëson tretjen.

Përveç kësaj, xhenxhefil:

 • ul kolesterolin;
 • është një pastrues efektive;
 • zvogëlon intensitetin dhimbje gjatë ditëve kritike;
 • tone dhe shton energji pas një dite të vështirë;
 • stabilizon gjëndër tiroide;
 • çon në tonin e mitrës, vezoret, shëron infertilitetit, rrit dëshirën seksuale;
 • përshpejton metabolizmin;
 • është parandalimin e kancerit, ngadalëson zhvillimin e tumoreve malinje;
 • ka efekt të shkëlqyer kozmetike, përmirëson ngjyrën, është përdorur për të trajtuar aknet.

Përdorni xhenxhefil për humbje peshe, receta ^

Shumë të humbni peshë të pyesin cila është se si për të përgatitur xhenxhefil për humbje peshe. Variantet gatim plumb magjik për të sigurt dhe efektive humbje peshe shumë. Këtu janë receta që janë më të popullarizuara:

Kafe gjelbër dhe xhenxhefil për humbje peshe

Kjo është një pije e fuqishme që i ndihmon të djegur yndyrë. Recetë për kafe - xhenxhefil pije për humbje peshe është shumë e thjeshtë .:

 • Kafe gjelbër duhet të krijoj në Turka në të njëjtën mënyrë si kafe e zezë.
 • Për një pjesë të duhet lugë kafe terren dhe lugë integruar rrënjë xhenxhefil.
 • Përbërësit, i hedh ujë të zier të ftohur.
 • Brewed kafe rreth ngrohjes ulët për aq kohë sa flluska Turka fillojnë të shfaqen.
 • Në lojë hyri pije xhenxhefil është e lejuar për të shtuar një pak mjaltë, por jo sheqer.

Nuk është një metodë e lehtë për përgatitjen e kafe gjelbër dhe gjallëri për humbje peshe shpejtë:

 • Në termos pour në nevojë për kafe dhe lugë xhenxhefil terren.
 • Hidh gjithë me ujë të valë dhe të lënë të mbush për rreth 30 minuta.
 • Pastaj tendosje dhe pije duhet të shtoni erëza për shije, të tilla si karafil ose kanellë.

Xhenxhefil me limon për humbje peshe

Kjo pije origjinale ka një shije të mprehtë.

 • Për ta bërë atë rrënjë xhenxhefil të freskët fshij nevojshme.
 • Pastaj, tul xhenxhefil është e vendosur në një termos, shtoni lëng limoni, disa erëza, derdh ujë të nxehtë.
 • Pini nga kjo pije mund dhe i ftohtë.

Xhenxhefil, limon dhe mjaltë për humbje peshe - një kombinim i madh

Për këtë pije duhet:

 • Hekura rrënjë xhenxhefil, prerë në unaza gjysmë limoni pak, shtoni mjaltin, ujë të zier.
 • Të gjitha komponentët dërgojnë në një termos dhe të lënë për një natë.
 • Në mëngjes tendosje dhe pije duhet të marrë 1 gotë para ngrënies.

Xhenxhefil, kastravec, limon për humbje peshe të ketë një ndikim pozitiv

Kjo pije është përgatitur me produktet e mëposhtme:

 • Merrni pluhur xhenxhefil (1 lugë) limon të vogël kastravec, të freskëta dhe disa gjethe të nenexhik.
 • Të gjithë përbërësit janë të larë plotësisht, limon dhe kastravec të prerë.
 • Limon gjysmërreth dhe kastravec është e rekomanduar për të vënë në një kavanoz qelqi, shtoni xhenxhefil, nenexhik lë.
 • Komponentët e pije rekomandohet derdh ujë të ftohtë zier.
 • Pije duhet të le të qëndrojë për 12 orë, pastaj tendosje dhe pije gjatë gjithë ditës.

Xhenxhefil me nenexhik hollim

Përbërja e pije për humbje peshe, përveç nenexhik, rrënjë xhenxhefil është gjithashtu (ju mund të marrë turshi xhenxhefil ose i freskët) dhe kardamom terren.

 • Imët pres nenexhik duhet një thikë ose blender për të bluaj, hekura xhenxhefil.
 • Këto dy përbërësit për përzierje dhe shtoni një grimë e kardamom.
 • Mbush për 30 minuta.
 • Atëherë pini duhet të thahet, derdh në një përzierje e lëng limoni.
 • Është e rekomanduar për të përdorur ftohtë.

Xhenxhefil dhe kanellë për humbje peshe

Çaj xhenxhefil për të humbur peshë me shtimin e kanellë është e përgatitur si më poshtë:

 • Në 1 litër ujë të pastër të zier duhet të shtoni 3 lugë grirë rrënjë xhenxhefil dhe gjysmë lugë çaji kanellë.
 • Kjo pije është derdhur në një termos dhe të insistojnë.

Qumësht gjalpë me kanellë dhe gjallëri për humbje peshe

Përbërja e pije, të ulët-yndyrë kos (0.5 L), kanellë terren dhe gjallëri.

 • Të gjitha komponentët zhyroszhyhayuscheho përzierje koktej, insistojnë 15 minuta dhe lëvizje blender.
 • Merrni një nevojë koktej hollim para ngrënies 3 herë në ditë për 7 ditë për të arritur rezultate të dukshme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni hollim artikull duke përdorur berries Goji.

Rezultate, këshilla dhe komente të hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke përdorur xhenxhefil ^

Si për të pirë gjallëri për humbje peshe? Në mënyrë që të mos dëmtojnë trupin, pini abuzimi xhenxhefil nuk duhet të jetë. Numri maksimal i pijeve të përdorura - 2 litra. Merrni një pije për humbje peshe me shtimin e xhenxhefil të mirë para ngrënies për të reduktuar oreksin.

Ashtu si me çdo produkt, xhenxhefil ka contraindications e mëposhtme:

 • Mos e merrni pije xhenxhefil për njerëzit që vuajnë nga gastrit, ulçerë, sëmundje të mëlçisë, reaksioneve alergjike ndaj produktit.
 • Nuk është e rekomanduar për të marrë produktin gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.
 • Nuk është e këshillueshme që të përdorin atë në kombinim me medikamente për të ulur presionin e ulët të gjakut, sheqerit me medikamente që i ngadalshëm të koagulimit të gjakut.

Sipas statistikave, shqyrton përdorimin e gjallëri për humbje peshe vetëm pozitiv. Lose peshë thonë se pas duke përdorur këtë produkt përshpejton metabolizmin, djegin ato kg shtesë.

Për fat të keq, rezultatet e xhenxhefil janë të shkëlqyera kur pije me ushqimin e duhur dhe aktivitetit fizik të kombinuara. Në këtë rast, 30 ditë mund të humbni rreth 5 kg në varësi të karakteristikave individuale të bie.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: