Frymarrja e ushtron Strelnikova


Pesha humbje duke përdorur teknika të frymëmarrjes Strelnikova - deri në 5 kg në muaj.

Frymëmarrje ushtron Strelnikova - Shëndeti plotë pa metodë të drogës, i cili u shpik në BRSS, por të njohur në mbarë botën.

Duke përdorur ushtrime të thjeshta të frymëmarrjes ishte e mundur për të parandaluar dhe ndaluar zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme, të mbajë të rinjtë, për të hequr qafe e peshë të tepërt.

Thelbi i frymëmarrjes ushtron Strelnykovoy ^


Krijuar gjimnastikë këngëtarja ndërsa edukator - fonyator Alexander Strelnikov. Humbja e këngëtares zë operës talentuar filloi të shikoni për mënyra të ndryshme për të marrë atë përsëri.

Në 30-ta të shekullit të kaluar ishte fillimi i krijimit të ushtrime të frymëmarrjes. Kjo teknikë është unike dhe shumë efektiv, për shkak se ajo ka kontribuar jo vetëm për të rivendosur zërat e këngëtarëve, por ndihmuan edhe në sëmundje të ndryshme të tilla si neurozë, pneumoni, bronkit, sëmundjet e lëkurës, sëmundjet e sistemit riprodhues, stuttering, obeziteti, etj

Përfitimet e ushtrime të frymëmarrjes Strelnikova pamohueshme, për shkak të:

 • përshpejton metabolizmin;
 • sistemi nervor rimëkëmbet nga sëmundja;
 • ndihmon normalizimin frymë përmes hundës;
 • ka veti anti-inflamator, rikthen furnizimit me gjak;
 • në gjendje për të korrigjuar gjë e shëmtuar e shpinë dhe gjoks, e cila u shfaq si rezultat i sëmundjeve;
 • efekt pozitiv mbi shëndetin mendor, rrit sistemin imunitar.

Përkundër faktit se ushtrime të frymëmarrjes të zhvilluara në 30-së, ajo ka marrë njohjen mjekësore vetëm në vitin 1973. Ky program i dha emrin paradoksale, sepse ajo ishte një ndryshim të rëndësishëm nga metodat ekzistuese:

 • Ushtrimet kryesore Dallimi Strelnikova frymëmarrjes, ndryshe nga teknikat e tjera të frymëmarrjes është se ajo duhet t'i kushtohet shumë vëmendje për gjatësinë e frymës dhe nxjerr frymë.
 • Sipas rregullave Strelnikova ushtrime të frymëmarrjes duhet të bëni një frymë të fortë përmes hundës në mënyrë që gjoks ishte ngjeshur.
 • Psherëtimë kryer në mënyrë arbitrare, Strelnikova ndalon në programin e saj në mënyrë dramatike shtyjnë ajrin kur ju nxjerr.
 • Në sajë të compression të gjoksit si ju thithim oksigjen shtesë ushqen trupin dhe gjithashtu ka një efekt pozitiv në trup, duke kontribuar në rimëkëmbjen e saj.
 • Një kohë të shkurtër pas këtij ushtrimi frymëmarrjes, nuk është lehtësinë e frymëmarrjes, rrjedha e energjisë dhe forcës, humor është më e mirë, nuk është një dëshirë për të bërë diçka.

Ushtrime të frymëmarrjes për humbje peshe Strelnikova zgjidhur probleme të tilla që lidhen me trashje, të tilla si:

 • prishet depozitave yndyrore;
 • reduktuar urinë;
 • ka tërhequr më shumë forcë dhe energji;
 • normalizes tretje;
 • kontribon në funksionimit normal te sistemit nervor;
 • rrit vetitë mbrojtëse të trupit.

Pesha humbje duke përdorur ushtrime të frymëmarrjes Strelnikova shumë efektive, pasi ky ushtrim kompleks kontribuojnë në largimin e substancave të dëmshme nga trupi. Përveç kësaj, me anë të kësaj gjimnastikë zvogëlon numrin e hormoneve të stresit në trup. Kjo ka një ndikim pozitiv në figurë, si shumë individë femra shpesh jammed situata stresues.

Kushtet ushtrime të frymëmarrjes performancën gjimnastikor mbi Strelnikova vijim:

 • Ju duhet të mësojnë të shpejtë dhe në mënyrë aktive thith ajrin.
 • Psherëtimë do të jetë arbitrare përpjekjet për të nxjerr është e nevojshme.
 • Kur ushtrime kryejnë duhet të mbajë ritmin.
 • Përsëriteni këtë ushtrim frymëmarrje numrin e nevojshëm të kohës të jetë një shumëfish i rastësishëm i 4. trupit përsëritje shpenzon shumë energji.
 • Kryejnë ushtrime duhet të jenë të lumtur kur siklet është e rekomanduar për të ndaluar ushtrime të frymëmarrjes.

Ushtrime të frymëmarrjes në Strelnikova: Përshkrimi uprazhenyy Video ^


Duke përdorur një program gjithëpërfshirës të bazuar në gjimnastikë frymëmarrjes Alexandra Strelnikova, ju duhet të kryejë stërvitje. Kryen ajo duhet të jetë si më poshtë:

 • Ju duhet të jetë të rehatshme, atëherë thith ashpër për të filluar ajrin. Atëherë çdo frymëmarrje është e rekomanduar për të shtuar një hap në një vend. Së pari ju duhet të bëni sa më shumë frymë në një rresht, sa të vijë, pastaj të fillojë nxjerr.
 • Pastaj ju filloni të zhvendoset nga një këmbë në një tjetër. Ne nuk duhet të harrojmë që në mënyrë aktive thith ajrin me çdo hap. Përsëriteni ushtrimin 12 herë, secila qasje duhet të përbëhet nga 8 hapa dhe me 8 breaths.
 • Në fund të stërvitje duhet të kryejë disa squats parë në të djathtë dhe pastaj këmbën e majtë. Ju nuk keni nevojë për të xhiruar poshtë ritmin e frymëmarrjes.

Pas të ngrohtë-up është e rekomanduar të vazhdojë të ushtrimeve komplekse ushtrime të frymëmarrjes. Më e zakonshme ushtrime të frymëmarrjes ushtron Strelnikova:

Ushtrimi "palme"

 • Palm duhet të dërgohet jashtë, dhe duart për dele në mënyrë që bërryla janë përballur me rënie.
 • Pas pozicionin e fillimit duhet të fillojë frymë e ajrit thith aktive dhe të zhurmshme dhe njëkohësisht shtrydh duart në grushta.
 • Ju lutemi bëni rresht përsëritur 4, pastaj të fillojë ajrit nxjerr.
 • Pas disa sekonda një seri frymëmarrje duhet të përsëritet 23 herë më shumë.

Ushtrimi "Pohonchyky"

 • Pozicionin e fillimit - këmbët gjerësi shpatullave larg.
 • Supet duhet të jetë i qetë, kreu ngritur, duart duhet të jetë i pozicionuar në nivelin e belit. Një palme clenched në grushta.
 • Inhaling ajër, shtriu duart duhet të bjerë poshtë për hapin grushta e tij dhe të zgjas gishtat.
 • Një qasje përbëhet nga 8 frymëmarrje.
 • Duhet të kryejnë 12 repetitions në 8 frymëmarrje.
 • Pushim mes grupe duhet të jetë jo më shumë se 4 sekonda.

Ushtrimi "Pump"

 • Këmbët duhet të jenë shpatull width larg, supet nuk heqë nevojshme (ata duhet të jetë i qetë dhe të rënë poshtë), duart e lënë jashtë.
 • Ajrit Loud frymëmarrje duhet të kryejnë ngadalë poshtë shpatit si një tubim në një pikë.
 • Anim kryer për 8 llogaritë.
 • Exhaling ajrit duhet ngadalë të kthehet në pozicionin e fillimit.
 • Numri i shpatet - 12.

Ushtrimi "cat"

 • Pozicionin e fillimit: këmbët gjerësi shpatullave larg, venitje armëve, supet të relaksuar.
 • Nëse keni nevojë për të thith ngadalë mbledhje, duke e kthyer pjesën e sipërme të trupit në të djathtë dhe shtrëngon duart me grushta.
 • E njëjta gjë duhet të përsëritet përsëri, vetëm duhet të bëj në të majtë.
 • Ajrit nxjerr rekomandohet mes kthehet trungut.
 • Ju lutemi bëni 8 grupe të 12 squats.

Kundërindikimet sërë ushtrimesh frymëmarrjes ushtron Strelnikova në këto sëmundje, miopi, hipertension, glaukoma.

Ne ju rekomandojmë të lexoni ushtrime të frymëmarrjes artikull për humbje peshe. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës, me ndihmën e frymëmarrjes ushtron Strelnikova ^

Duhet të theksohet se kritikat e humbje peshe përmes frymëmarrjes ushtron Strelnikova ndryshme. Disa falënderoj ushtrime të frymëmarrjes për shërim dhe humbje peshe. Të tjerët kanë frikë të besojnë në mundësinë paradoksale e ushtrime të thjeshta të frymëmarrjes.

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e frymëmarrjes ushtron Strelnikova vijon: nuk presin humbje peshe të shpejtë duke përdorur këtë program, megjithatë, duke kombinuar ushtrime të frymëmarrjes, aktivitet fizik dhe të ushqyerit e duhur, ju lehtë mund të shpëtoj prej 3 - 5 kg në muaj.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: