Ushtrime të frymëmarrjes për humbje peshe Oksisayz


Frymëmarrje ushtron Oksisayz ndihmon për të humbur peshë pa dieting dhe urisë greva.

Gjimnastikës Oksisayz - program revolucionar e frymëmarrjes që promovon efektive djegur kilogramë shtesë. Ajo është e bazuar në ushtrime të thjeshta që mund të bëhet në shtëpi.

Si rezultat i studimeve nga metoda trupi Oksisayz bëhet i tendosur, i hollë dhe tërheqës. Jill Johnson - amerikan, i cili shpiku programin Oksisayz, testuar atë në veten e tij dhe ishte në gjendje për të hequr qafe e peshë të tepërt.

Esenca e ushtrime të frymëmarrjes për humbje peshe Oksisayz ^


Pesha humbje duke përdorur ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz bazuar në një grup të caktuar të ushtrimeve të frymëmarrjes, përmes së cilës oksigjeni është dorëzuar në fushat me probleme.

Oxygen reagon me depozitat yndyrë që janë të ndarë në dioksid karboni dhe ujë. Rezultatet pozitive nuk janë të detyruar të marrin kohë: një bark të shkurtër kohore dhe ijet në vëllime të reduktuara në mënyrë të konsiderueshme.

Shpesh gjimnastikë Oksisayz në krahasim me një tjetër lloj të ushtrimeve të frymëmarrjes - Trupi përkul. Ushtrime Oksisayz frymëmarrjes për humbje peshe ka shumë përparësi dhe karakteristika të dobishme:

 • Kur kryejnë ushtrime të frymëmarrjes nuk Oksisayz nevojë të bërtas se është e rëndësishme për gratë që kanë fëmijë dhe të bëni ushtrimet gjatë gjumit të tyre.
 • Gjatë kryerjes komplekse nuk ka nevojë për frymë. Si pasojë, nuk ka contraindications mjekësore. Oksisayz mund të bëjmë për nënat shtatzëna dhe pleqsh dhe të moshuarit.
 • Duke pasuruar indet me frymëmarrjes oksigjen ushtron Oksisayz Inkurajon atletët.
 • Kryer ushtrime Oksisayz në çdo kohë, nuk kanë ndonjë udhëzime strikte.
 • Gjimnastikës Oksisayz nuk kërkon dietat strikte dhe aktivitet fizik shterur. Është e rekomanduar për të ngrënë si duhet. Është e këshillueshme për të ngrënë të paktën 4 herë në ditë. Ushqimi janë të përgatitur mirë nga produktet natyrore, dhe për të reduktuar konsumin e yndyrore, skuqur dhe i kripur.
 • Nëpërmjet marrë frymë thellë të programit, ka fluksin energji, përmirëson disponimin, relakson trupin. Ushtrime të thjeshta të frymëmarrjes Oksisayz lëvizjes mund të përmbushë edhe personi i cili angazhuar më parë në sport.
 • Marrë pjesë në një palestër dhe për të blerë pajisje të veçanta për klasa është e nevojshme.
 • Programi Oksisayz thjeshtë, të dobishme dhe nuk kërkon kosto shtesë.
 • Nëpërmjet frymëmarrje ushtrime të vërtetë të hequr qafe celulitin, sagging lëkurës.
 • Programi Oksisayz kursen kohë të mjaftueshme për të bërë ushtrime vetëm 20 minuta në ditë. Edhe seanca të tilla të shkurtër do të jetë e mjaftueshme për të parë rezultatet.

Ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz: përshkrim, video-

Oxycise: niveli bazë. Oksisayz - pesha Unique korrigjim dhe vëllimin e trupit!

Parimet themelore të gjimnastikës Oksisayz:

 • Kohëzgjatja e ushtrime të frymëmarrjes - 20 minuta në ditë.
 • Para se të sesioneve ushtrime të frymëmarrjes për të matur vëllimin në të ardhmen mund të jetë për të vlerësuar rezultatet.
 • Ushtrime Oksisayz frymëmarrjes për humbje peshe është më i përshtatshëm për kohën në mëngjes, por ju mund ta bëjë këtë dhe në raste të tjera.
 • Është e rëndësishme për të mësuar teknikat e duhur të frymëmarrjes. Para se të klasave të nevojshme për frymë test. Ju duhet të thith dhe nxjerr frymë dhe të përcaktojë nëse fryrë barkun gjatë mbytje. Nëse është kështu, frymëmarrja e saktë.

Frymëmarrje ushtron Oksisayz Marina Korpan

Ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz Marina Korpan bazuar në shpërndarjen e oksigjenit në pjesët e trupit, shuma që do të reduktohet. Marina Korpan rekomanduar për të filluar me një të ngrohtë-up pak ushtrime që punojnë jashtë aparatit bazë:

 • Së pari ju duhet të merrni frymë me hundë tuaj. Trupi duhet të jetë i qetë, supet ashensor është e nevojshme. Respirable nevojshme, rritje barkut, por nuk straightening gjoks. Gjatë mbytje rekomanduar gjerësisht buzëqeshje. Kjo është për të siguruar se hunda zgjeruar dhe ka marrë më shumë oksigjen në trup. Përveç kësaj, një buzëqeshje ndihmon për rinovimin muskujt e fytyrës.
 • Pas mbytje duhet të përpiqen shumë për të tërhequr mollaqe dhe tre herë më shumë për të bërë breaths shkurtër.
 • Gjatë tym duhet të tërheqë buzët dhe nxjerr frymë e ajrit përmes tyre me forcë të madhe. Recommended me buzëqeshje, mollaqe mbajtur përfshirë. Kur ndjenja se asgjë nuk nxjerr, ju duhet të përpiqet dhe të bëjë tre skadimin e tij të shkurtër. Koka nuk duhet të bien dhe mollaqe relaksohuni.

Ju duhet të bëni katër qasjet stërvitje.

Frymëmarrje themelore ushtrim ushtron Oksisayz ^

Pas të ngrohtë-up mund të fillojnë të ushtrojnë. Më të njohura, sipas kritikat e humbjes së peshës janë ushtrimet e mëposhtme:

Trajnimi Lajme

 • Sipas rekomandimeve duhet të jetë i drejtë, pak më bëj këmbët tuaja dhe relaksohuni.
 • Bark duhet butësisht të tërheqë dhe të rri përpara hip.
 • Kjo duhet të jetë e barabartë në të gjithë dhe të reduktuar teh.
 • Në këtë pozicion duhet të marrë frymë, e cila është e bazuar stërvitje.

Squats për humbje peshe në kofshët dhe mollaqe

 • Ju duhet të ligët mbrapa murit dhe ngadalë mbledhje.
 • Kur kofshët janë paralele në dysheme mund të fillojë të marrë frymë.
 • Kjo duart duhet të jetë i ngjeshur pëllëmbët së bashku në frontin e gjoksit.
 • Numri i repetitions - 3.

Tjerr mur

 • Ju duhet të shkoni në mur dhe të fillojnë nga e saj push-ups.
 • Në momentin e tensionit ndjenjë më të lartë të qëndrojë në gishtat dhe të shpjegoj.
 • Kjo pozitë është e rekomanduar për të filluar zbatimin ushtrime të frymëmarrjes.
 • Thith-nxjerr Përsëriteni tri herë.

Ushtrimi Oksisayz "Cobra"

Promovon këtë ushtrim për të forcuar muskujt e barkut dhe prapa.

 • Për të kryer këtë ushtrim ju duhet të shtrihen në barkun e tij mbi një rrogoz, vendosni shuplakat në frontin e tij dhe zbavitje përsëri.
 • Kjo hip lot kat është e nevojshme.
 • Shtrihen muskujt e barkut, ju filloni ushtrime të frymëmarrjes.

Ushtrimi Oksisayz "Rocket"

 • Gjatë kryerjes së kësaj pune të ushtrojë të gjitha grupet e muskujve.
 • Ju duhet të ulen në dysheme, shtrihem mbi kurrizin tuaj dhe shtrirje shumë.
 • Ju duhet të imagjinojmë se trupi përfshijnë këmbët dhe duart në drejtime të ndryshme.
 • Shtrihen, ju e dini breaths - nxjerr.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin qigongu ushtrime të frymëmarrjes (Tszyanfey) për humbje peshe.

Rezultate komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës, me ndihmën e frymëmarrjes ushtron Oksisayz ^

Çuditërisht, ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz ka contraindications. Të bësh ushtrime të tilla mund dhe gratë shtatzëna, si dhe presionin e lartë të gjakut. Arsyeja është se ushtrimet nuk kanë nevojë për një vonesë frymëmarrje të gjatë.

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz mëposhtme: ushtrimi Muaji mund të shpëtoj prej 2-3 kg.

Rishikimet e humbjes së peshës, me ndihmën e ushtrime të frymëmarrjes Oksisayz mirë vetëm për shkak se ajo mund të ndihmojë jo vetëm djeg yndyrë, por edhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm.

Lose peshë si ajo që kjo palestër nuk është i detyruar të paguajë një sasi të madhe të kohës, ajo nuk ka contraindications dhe është i përshtatshëm për njerëzit që kanë trajnim të rënda fizike.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: