Gjimnastikë frymëmarrjes përkul Trupi hollim


Gjimnastikë hollim Trupi përkul është për shkak të yndyrë djegur oksigjen.

Ushtrimin Trupi përkul - një teknikë e cila është e bazuar në një kombinim të marrë frymë thellë dhe të disa llojeve të ngarkesave. Kjo teknikë promovon humbje peshe me pasurimin e oksigjenit, që ndikojnë në grupe të mëdha muskujve.

Rëndësishmja, humbje peshe përkul trupit kur angazhohen nxit më shumë oksigjen, e cila reagon me yndyrë trupit se sa ushtrim.

Me programin e frymëmarrjes Trupit në mënyrë efektive ndarë përkul yndyrë, trupi bëhet elastike dhe të arsyeshme, zbehet rrudhave dhe celulitit.

Thelbi i frymëmarrjes ushtron përkul trupin për humbje peshe efektive ^


Përkul trupi është teknikat e duhura të frymëmarrjes dhe shtrihen të gjitha grupet e muskujve. Ne e dimë se shumë pak njerëz në planet e di se si për të marrë frymë si duhet.

Burrat në këtë çështje tejkaluar seks më të drejtë, si dhe të marrë frymë si duhet: nëpër bark, ajo është fryrë kur inhaling dhe relaksohuni ndërsa exhaling. Pesha humbje duke përdorur ushtrime të frymëmarrjes Trupi përkul do të jetë efektive vetëm në rastin e frymëmarrjes diafragmës.

Kuptimi i këtij lloji të ushtrimeve të frymëmarrjes është se një person i cili dëshiron të shpëtoj prej kilogram urrenin, duhet të mësojnë për të bërë atë trupin e duhur për të asimiluar merr oksigjen. Dietë e duhur me përkul Trupi parashikon që djegia yndyrë do të ndodhë gjatë kohëzgjatjes fryma-mbajnë 8 - 10 sekonda. Ky program parashikohet në ushtrimin qetë frymë implementimit.

Trupi ushtrime të frymëmarrjes përkul për humbje peshe ka shumë përparësi dhe karakteristika të dobishme:

 • Gjimnastikë frymëmarrjes merr kohë shumë pak, për rezultate të dukshme që ju duhet të bëni ushtrime të frymëmarrjes për 20 minuta në ditë.
 • Trenat e programit dhe forcon jo vetëm trupin, por edhe muskujt e fytyrës.
 • Klasat mund të kryhet në përkul trupin Kudo: në shtëpi, jashtë apo dhomë me një trajner.
 • Kjo ushtrime të frymëmarrjes ndihmon të përshpejtojë metabolizmin, largon toksina dhe substancave të tjera të dëmshme nga trupi.
 • Me Trupin përkul muskujt e stomakut është reduktuar, dhe përfundimisht zvogëluar madhësinë e saj. Kështu, sasia e ushqimit të konsumuar është zvogëluar.
 • Ky program ka për qëllim të zgjidhë dy probleme: ajo zvogëlon volumin dhe modele dhe forcon disa pjesë të trupit si stomaku apo mollaqe.
 • Përkul trupi eliminon lodhjen dhe stresin, përmirëson lëkurën dhe flokët, rejuvenates trupit.
 • Si rezultat i përdorimit të teknikave Trupit njerëzit përkul bëhen më fleksibël dhe i këndshëm.
 • Flex trupi është rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e mushkërive, zemrës dhe traktit gastrointestinal. Përveç kësaj, ushtrime të frymëmarrjes ndihmon për të reduktuar rrezikun e SARS-it.

Rregullat themelore të frymëmarrjes ushtrimet Trupit klasa përkul që të çojnë në rezultate mahnitëse e humbje peshe:

 • Trajnimi duhet të jetë sistematike.
 • Ajo është e mirë për të kryer ushtrime të frymëmarrjes në një stomak bosh. Koha më e përshtatshme - në mëngjes.
 • Nuk ka nevojë për të përdorur dietat strikte apo agjërimi. Pretty përjashtuar nga dietë e miellit dhe enët e ëmbël.

Trupi përkul Marina Korpan Hollim konsiderohet certifikuar dhe program që merr komente të mira vetëm të humbur peshë provuar. Nëpërmjet frymë ushtron Korpan bëhet e vërtetë të transformuar formën pa shkaktuar lëndime. Përmes këtij programi mijëra autor i grave mund të merrni rezultatet e dëshiruara dhe humbje të konsiderueshme peshe.

Korpan ka zhvilluar një metodë e humbjes së peshës, gjatë së cilës nuk ka ushtrim i zellshëm, stresi psikologjik, zhgënjimin e figurave shihet gjatë peshon.

Trupi përkul bark hollim kryer duke përdorur frymëmarrjen e duhur:

 • Lips duhet të rrokulliset në një tub dhe nxjerr të gjitha ajrit nëpërmjet tyre.
 • Bark ka presion në shpinë.
 • Duke mbyllur gojën tuaj, ju merrni frymë dhe fryj stomakun.
 • Pastaj hap gojën tënde dhe të le jashtë ajrin.
 • Gojën mbyllur, stomak thithur. Nuk është një vonesë e frymës për 8 llogaritë.

Pesha Humbje me përkul Trupi: Përshkrimi i ushtrimeve ^

Programi përfshinte ushtrime të frymëmarrjes Trupi përkul 12 ushtrime që punojnë jashtë të gjitha muskujt e zonave problematike të trupit. Të gjitha ushtrimet përveç parë dhe të dytë kryhet nga 3 përsëritje. Konsideroni ushtrimet më popullore dhe efektive të frymëmarrjes përkul ushtrime trupore.

Ushtrimi Trupi përkul - "Luan"

 • Ju duhet të bëhet, këmbët shpatull width larg, përkulem, të marrë legen mbrapa dhe duart të ligët mbi hips.
 • Lips duhet të mblidhen, sytë hapur dhe të kërkoni.
 • Pas kësaj ju duhet të shtyjë në mënyrë dramatike gjuhës dhe cheeks shtrirje.
 • Përsëriteni 5 herë.
 • Ky ushtrim forcon konturet e mjekër dhe qafë.

Ushtrimi Trupi përkul - Lateral shtrihen

 • Pozicionin e fillimit nuk ndryshon.
 • E drejta bërryl është e nevojshme për të mbështetur sup djathtas, majtas vidstavlyayetsya tyre këmbë mënjanë dhe nxorrën një goditje.
 • Pesha e përqendruar në këmbë të djathtë.
 • Duhet të zgjas krahun tuaj të majtë lart dhe të përpiqen për të.
 • Ajo duhet të bëj për të drejtën.
 • Këto ushtrime kanë një ndikim pozitiv në muskujt tuaj të barkut.

Ushtrimi Trupi përkul - Lifting këmbët

 • Së pari, ju duhet të operetës forearms në gjunjë, pastaj të marrë këmbën e djathtë prapa dhe e vënë atë në një çorap.
 • Pesha duhet të transferojë në bërryla, dhe vendosur mbështetës këmbë në mënyrë që në mes të kofshës dhe shin ishte një kënd të drejtë.
 • Caktuar ngre dhe njëkohësisht shtrydh mollaqe.

Body Flex Ushtrimi - tendons shtrihen

 • Së pari, një person i cili kryen ushtrime duhet të shtrihen në shpinë dhe për të rritur këmbët në krye, dhe tërheq çorape gjatë.
 • Recommended duart tokëz këmbë.
 • Megjithatë, nuk e heq fjalën mbrapa dhe mollaqe.
 • Këmbët duhet të jetë i drejtë dhe në një pozicion që ata kanë nevojë për të sjellë në trup.

Në një gjimnastikë stërvitje Body lojë përkul si ushtron "barkë e vogël indiane", "gjevrek" ups trupit, "gërshërë", "mace", "Seiko", "Diamond", dhe kështu me radhë. D.

Kompleksi BODIFLEKS-: Video (ushtrime ushtrime + frymëmarrjes). Humbje peshe sistem efektiv dhe të shpejtë ^

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Fitness për humbje peshe.

Rezultate komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës, me ndihmën e frymëmarrjes ushtron përkul Trupi ^

Gjimnastikë frymëmarrjes përkul Trupi është i kundërindikuar në rastet e mëposhtme:

 • hipertension, gjakderdhje, aritmi dhe sëmundje të zemrës, çrregullime endokrine;
 • shtatzënisë;
 • pas operacionit;
 • një rëndim të sëmundjeve kronike, miopi,
 • prania e kancerit.

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e frymëmarrjes ushtron Trupi përkul tronditëse: 5 mësimet bel reduktuar në vëllim prej 5 cm, dhe një muaj e trajnimit të përditshme mund të humbasë 10 kg yndyrë. Kjo është arsyeja pse në internet është gjetur vetëm komente pozitive dhe entuziast për humbje peshe duke ushtrime të frymëmarrjes Trupi përkul.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: