Jillian Michaels Nuk ka zona problematike, ose për të humbur peshë në 30 ditë


Përshpejton metabolizmin e Jillian Michaels, ushtrime efektive për humbje peshe

Pesha humbje duke përdorur teknikën e autorit Jillian Michaels ndihmon për sukses të zgjidhur problemin lidhur me të qenit mbipeshë, miliona gra në mbarë botën.

Përparësia e madhe e këtij programi humbje peshe është se stërvitje efektive në shtëpi mund të bëhet në çdo kohë të përshtatshme.

Jillian Michaels: "Nuk ka zona problematike" ^


Jillian Michaels - trajner i famshëm amerikan palestër, autor i kurseve video të ndryshme për hollim dhe korrigjimin figura. Edhe si një adoleshent ajo vuajti ndihmoi mbipeshë saj për të bërë dashuri pakta dhe përkushtim për këtë sport.

Gillian është një profesionist i vërtetë, siç bën nxënësit të ndjehen të çdo muskul dhe qelizë e trupit tuaj gjatë ushtrimit. Ajo u bë e famshme në vitin 2005, pas pjesëmarrjes në reality show të quajtur "humbës Big". Deri më sot, Gillian trajnuar qindra mijëra gratë që duan të humbin peshë dhe për të gjetur një figurë të pakta.

Një pjesë shumë e rëndësishme e trajnimit me Jillian Michaels - të ushqyerit e duhur. Për të zgjedhur parimet themelore të të ushqyerit e rekomanduar për të përcaktuar llojin e metabolizmit. Pesha humbje nga Gillian mendje katër vakte. Gjëja kryesore që të gjithë ushqimi ishte e dobishme dhe e natyrshme.

Ka shumë programe autor i të cilave është Jillian Michaels. Më të njohura janë:

Përshpejton metabolizmin e Jillian Michaels

Të gjitha këto ushtrime komplekse për të forcuar proceset e shkëmbimit për djegien më efikas të yndyrë.

 • Kohëzgjatja e trajnimit - 50 minuta.
 • Para pesë minuta e klasës e është e ngrohtë dhe ngrohje, e fundit 5 minuta e - shtrihen.
 • Në kryesore trajnimi kërkohet për të kryer shtatë lloje të ushtrimeve të thjeshta.
 • Trajnimi zhvillohet në një ritëm mjaft të shpejtë dhe të fuqishme.

Trupi revolucion me Jillian Michaels

Programi për të humbur kilogramë ekstra 90 ditët e fundit, dhe përbëhet nga tri faza:

 • Faza e parë ka për qëllim të përshpejtojë metabolizmin,
 • dyta - në korrigjimin figurë duke kryer ushtrime më të komplikuara
 • tretë - për të konsoliduar rezultatet.

Secila fazë është projektuar për 30 ditë dhe përbëhet nga një dhe katër fuqi kardiotrenirovky. Dy klasa të energjisë projektuar për të trajnuar gjoks, armëve, supet, abs dhe kvadritsepsov, dy të tjerë - në pjesën e prapme të trupit, dmth mbrapa, hips dhe mollaqe.

Jillian Michaels: humbni peshë në një javë

Quick humbje peshe programit për njerëzit që duan të heqin qafe kg shtesë në një kohë të shkurtër para se ndonjë triumf të rëndësishëm.

 • Çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje duhet të bëhet gjysmë ore stërvitje.
 • Jillian Michaels ofron klasa për njerëzit me prejardhje të ndryshme. Përveç kësaj, plani i trajnimit është duke bërë plan të hahet që rrit efektin e pushtimit.

Shifër hollë prej 30 ditësh nga Gillian Michaels - një program popullor që përbëhet nga tre nivele. Kohëzgjatja e çdo ushtrim - 30 minuta.

Nuk ka çështje atje. Nga titulli i programit bëhet e qartë se e gjithë vëmendja do të drejtohet nga fushat me probleme të tilla si mollaqe, kofshë, bark, etj

Jillian Michaels: humbni peshë në 30 ditë, nivelet nga fillestar të avancuar ^

Jillian Michaels për fillestar: të humbasin peshë në 30 ditë

Në internet ju mund të gjeni një numër shumë i madh punon Jillian Michaels, por programi më popullor të quajtur "Nuk ka zona problematike" dhe "figurë hollë në 30 ditë."

Jillian Michaels: Pesha humbje 30 ditë

Ky program, siç është thënë, të dizajnuara për 1 muaj. Duke filluar trajnimi, femrat nuk duan që ata të ndaluar, sepse trajnimi njom forca, energji, për të forcuar muskujt dhe për të ndihmuar për të forcuar zemrën.

Klasat efektive kërkojnë pajisjet e mëposhtme:

 • këpucë të rehatshme;
 • Pantallona elastike dhe T-shirt, të cilat bëjnë lëvizje nuk zinxhirë;
 • dy shtangë dore ose dy shishe litër, kati plastike të mbushur me ujë ose rërë.

Ushtrimet duhet të bëhet në mëngjes ose në mbrëmje, rreth dy orë pas darkës. Se ata ishin më të kuptueshme, është e dëshirueshme për vrojtim. Humbje peshe programit përbëhet nga tre nivele të qëndrueshme 10 ditë.

Niveli i parë

Ata thonë se në fillim më të vështirë. Prandaj nuk është e nevojshme të vonojë fillimin e trajnimit. Lose peshë të jetë luftë e vërtetë e vështirë për figura të pakta dhe të bukur.

 • Niveli i parë mëson Michaels kryer squats, push-ups, duke kërcyer lunges me shtangë dore dhe stërvitje për shtyp.
 • Një ditë pas klasës së parë të grave të ndjejnë dhimbje të muskujve, dhe disa prej tyre madje mund të vjen për të vjellë. Por ju nuk mund të heqë dorë! Me çdo stërvitje të re të trupit do të bëhet më i mirë se i motivon zonjat bëjë tjetër.

Niveli i dytë

 • Niveli i dytë është më e vështirë. Ai përbëhet nga push-ups, thrusts thella, duke kërcyer në të katër këmbët.
 • Këtu Gillian do të hapë armën e tij sekrete në kryerjen e të cilave do të përfshijnë pothuajse të gjitha grupet e muskujve - pjatë. Hedhur në bar në fillim duket e vështirë.

Niveli i tretë

 • Fillimisht ushtron nivelin e tretë të panjohur mund të trembë atë, por pas 20 ditëve të trajnimit trupi bëhet më elastike dhe të shpejt të mësohemi të kompleksit të ri sportiv.
 • Ushtrimi në këtë nivel: push-ups në bar, u zhvillua një pjatë, pjatë anë, duke kërcyer, drejtimin dhe squats me pesha.

Jillian Michaels: Nuk ka zona problematike

Ky program popullor ndihmon të shtrënguar barkun i butë, të shpëtoj prej rrudha në barkun tuaj, të bëjë konturet delikate të trupit dhe muskujve elastike. Klasat duhet të jetë 2 deri në 4 herë në javë, ditë të tjera duhet të angazhohen kardiotrenuvannyamy.

Në fillim të klasave të nevojshme për të ngrohtë deri të trupit për 5 minuta, pastaj do të vazhdojë për të shtatë qarqeve të përbëra nga dy 5 repetitions e ushtrimeve të caktuara:

 1. Gjatë raundit të parë të stërvitjeve të punojnë muskujt e hips, mollaqe dhe supet. Për numrin maksimal të muskujve të përfshira, trajneri i ofron të bëjë lunges dhe squats me tjerrje.
 2. Për të punuar muskujt gjoks dhe shtypi duhet të bëni dele me shtangë dore, biçikletë, etj
 3. Në segmentin e tretë të punës gjatë sulmeve të ciklit tjerrje, si sulmet anësore, biceps trap stol që punojnë në poluprisyade dhe mollaqe.
 4. Rrethi i katërt fokusohet biceps dhe quads.
 5. Ky rreth i punës së përkushtuar juaj muskujt e barkut, armëve, mollaqe, përsëri, kofshë e brendshme dhe të jashtme. Ky rreth nuk është e lehtë, por ju nuk mund të heqë dorë.
 6. Ushtrimi segment i gjashtë përfshin një pjatë shtyp, gjarpërues dhe ushtrime të tjera.
 7. Varg i fundit është i bazuar në ushtrime të tilla si pjatë lateral, heqjen këmbët në anën, etj

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin rrugën e lehtë për të humbur peshë: Metoda Allen Carr.

Shqyrton dhe histori të vërteta në lidhje me humbjen e peshës me Jillian Michaels ^

Komente pozitive për humbje peshe duke përdorur Gillian Michaels tregon një efektivitet të lartë të programit. Këtu janë disa komente të lexuesve tanë të rregullt:

Marina, 22 vjet:

"Unë dua të këshilloj të gjithë programin" humbje peshe në 30 ditë ". Ajo ka studiuar çdo ditë për një muaj. Mësimi i parë dukej mua shumë e vështirë, por pastaj kam qenë i përfshirë dhe nuk zhgenjeheni. Për një muaj kam humbur 6 kilogramë shtesë. "

Pauline, 27 vjeç:

"I vini re se pas programit 30-ditor, kam humbur të gjitha të dy kg shtesë. Për disa kjo mund të duket si një rezultat i keq, por jo mua. Vëllimi bel tim ulur me 2 cm, hips - 4, bark pothuajse u zhduk, dhe mollaqe duken dinjitoz ".

Veronica, 34:

"Zgjidhni një mënyrë për të humbur peshë për shkak se ata nuk kanë mundësi për të vizituar palestër rregullisht për shkak të punës. Në kohën e tij të lirë duke bërë programin "asnjë çështje atje." Dy javë më vonë kam vënë re trajnimi zgjeruara rezultatin e parë - minus 2 kg. Unë jam shumë serioz në lidhje nuk do të ndalet. "

Shifër hollë Jillian Michaels 'në 30 ditë ": Pjesa 1 - 3 ^