Agjërimi për humbje peshe


Agjërimi për humbje peshe - përfitime shëndetësore.

Agjërimi për humbje peshe - një mënyrë efektive për të jo vetëm të humbur peshë, por edhe për të përmirësuar trupin si një e tërë.

Megjithatë, rezultatet e dëshiruara mund të arrihet vetëm në qoftë se të uritur saktë.

Është e rëndësishme të theksohet se agjërimi tipar i duhur është se efikasiteti i saj shumë herë efikasitetin e dietat konvencionale humbje peshe.

Agjërimi për humbje peshe: dobi ose dëm ^


Agjërimi është një proces i natyrshëm që ndihmon mobilizimin reagime mbrojtëse dhe mund të shkatërrojë shkakun e peshë të tepërt dhe mbipeshë veten direkt.

Metoda e agjërimit ishte i njohur shumë vite më parë. Ne kemi përdorur atë jo vetëm për pastrimin fizik, por edhe për pastrimin e shpirtit. Kohët e fundit uria u bë edhe falë më popullore për teknikat themelues - mjek amerikan Paul Bragg.

Bragg promovuar sistem të veçantë të ushqimit, si rezultat i së cilës, ai pretendoi, trupi do të rivendos dhe shëruar nga sëmundje të ndryshme, duke përfshirë trashje, pa përdorimin e ilaçeve. Për këtë qëllim, ai propozoi për të futur në dietë vetëm ushqim natyral dhe herë pas here plotësisht braktisin atë.

Përfitimet e agjërimit për shëndetin dhe trupit spastrimit është si vijon:

 • Agjërimi i duhur për humbje peshe mund të çojë në humbje peshe shpejtë.
 • Një njeri që përdor grevë urie pas programit të ndjehen të rinj.
 • Zhduken të gjitha shenjat e lodhjes në fytyrë, me sy të zhduket rrjetë e enëve të gjakut, e cila sugjeron lodhje.
 • Përmirësuar gjendjen e lëkurës. Ajo është e butë dhe të pastër, dhe njollat ​​do të zhduket gradualisht. Flokët dhe thonjtë do të jetë i fortë dhe të bukur.
 • Duke përdorur agjërimin ndihmon normalizimin e funksionimit të veshkave dhe të mëlçisë.

Agjërimi për humbje peshe dhe trajtim do të jetë efektive nëse i afrohemi seriozisht procesin. Të gjitha të humbur peshë off përgjithmonë nëse pas përfundimit të agjërimit për të ngrënë si duhet.

Pas programit është e lejuar për të ngrënë ushqime tuaj të preferuar, por vetëm në sasi të vogla. Pesha humbje me trenat agjërimit dhe vullnet.

Agjërimi terapeutik për humbje peshe, pavarësisht numrit të madh të pronave minerale, ka një numër të contraindications. Përdorin këtë teknikë nuk është e rekomanduar:

 • Njerëzit me mungesë të peshës trupore, me tumore malinje, tuberkulozi, diabeti, tirotoksikozë, thrombophlebitis.
 • Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e gjakut, zemrës, dështimi i veshkave, hepatiti apo kesh.
 • Nëse cholelithiasis, urolithiasis, stomakut, pamjaftueshmëri venoz.
 • Gratë shtatzëna dhe nënat gji, fëmijët dhe të moshuarit.

Limotherapy: llojet dhe karakteristikat ^

Agjërimi për humbje peshe mund të ketë një kohëzgjatje prej 1 ditë 3 - 5 javë. Ata janë të ndarë në llojet e mëposhtme, të cilat janë të përcaktuara me kohëzgjatjen e teknikave:

Një ditë agjërimi për humbje peshe

Agjërimi një ditë është mënyra më e zakonshme për të pastruar trupin dhe të djegur off kilogramë shtesë. Kjo teknikë është refuzimi i plotë i ushqimit pikërisht një ditë. Le të përdorni vetëm ujë të pastër jo-gazuara gjatë gjithë ditës.

Rregullisht praktikuar agjërimi përditshme mund të arrijë rezultate të mira, pa hequr dorë ushqim për një kohë të gjatë. Një ditë refuzimi për të ngrënë do të jetë efektive vetëm nëse duhet kryer:

 • Disa ditë më parë nevojën për të përgatitur trupin dhe për të eleminuar nga dietë të gjitha produktet e kafshëve dhe pijeve alkoolike. Përfshirja në dietë vetëm mund ushqimit vegjetarian. Nuk ka nevojë për të nopem, është më mirë për të ngrënë shpesh, por porcione të vogla.
 • Duke filluar çdo ditë agjërimi të mirë në mbrëmje, për shembull, pas një darkë të lehta. Për të rritur efektin gjatë një greve urie njëditore mund të bëjë një klizmë spastrimit. Jo për të menduar për ushqim gjatë ditës, më mirë të gjeni interesante për të bërë, atëherë koha do të kalojë shumë shpejt.
 • Pas agjërimit duhet të fillojë për të ngrënë ushqime të lehta të tilla si sallatë ose drithëra. Rishikimet e heqjes dorë një-ditor të ushqimit për të kuptuar më mirë se si atë në mënyrë efektive.

Tre-ditore agjërimi për humbje peshe

Refuzimi tre-ditor për të ngrënë - një test të vështirë për personin që dëshiron të shpëtoj prej kilogram panevojshme.

Programi urisë tre-ditore gjithashtu kërkon përgatitje paraprake:

 • Para se ditën e caktuar e parë të grevës së urisë duhet të pastrohen zorrët, duke e bërë enemas dhe duke pirë një pastrues.
 • Çdo ditë e lejuar për të pirë ujë të pastër jo-gazuara në sasi të pakufizuar, duke shtuar për të një lëng limoni pak.
 • Nuk është e rekomanduar, ndërsa duke përdorur metoda të kryejnë stërvitje të rëndë.
 • Mos harroni se abstenuan nga ushqimi për tri ditë duhet të jetë nën mbikëqyrjen e një specialisti.

Shtatë (javë) agjërimi për humbje peshe

Shtatë ditë (javë) greva e urisë e drejtuar më shumë drejt përtëritje dhe pastrimit sesa djeg off kilogramë shtesë. Cakton ekspert e saj vetëm në këtë fushë. Pavarur i programit mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin.

Shqyrtime hollim programin shtatë ditë heqje dorë nga ushqimi sugjerojnë se mbështetur mjaft e vështirë. Megjithatë, rezultatet pohodeniya përdorur uri shumë e mirë: shkon në 7 kg shtesë, lëkurës dhe përmirëson vizion.

 • Në ditën e parë të dytë dhe të tretë të lejuar për të pirë vetëm ujë. Në mbrëmje, e rekomanduar klizmë.
 • Në ditën e katërt për të pirë lëngje holluar me ujë që nuk përmban sheqer.
 • Në dy ditët e fundit të dietë përfshijnë perime të ziera dhe drithëra.

Cascade agjërimi për humbje peshe

Ujëvarë është detyrë e agjërimit "uritur" dhe "yndyra" ditë. Gjatë "yndyrë" ditët e lejuar të përdorin vetëm ushqimit me origjinë bimore. "Uritur" ditë të thotë refuzim jo vetëm nga ushqimi por edhe nga uji.

 • Vlerësuar opsion ujëvarë uria: 2 ditë - ushqim perime, 1 ditë grevë urie. Vazhdimi qark për të arritur 5-ditore grevë urie.
 • Mundësia e dytë - e urisë gjatë ditës. Kjo teknikë konsiston në ndërrimin e plotë nga uria dhe konsumin e ushqimeve bimore nga koha deri sa ajo do të jetë 5 ditë "uritur".

Agjërimi e thatë dhe e ujit

Ka edhe agjërimi në ujë dhe të thatë.

 • Uji është që të përdorin ujë të distiluar vetëm gjatë gjithë ditës. Agjërimi në ujë ndihmon pastruar trupin e toksinave, rinovimin atë dhe djegur deri në 2 kg në ditë duke përdorur metoda.
 • Agjërimi i thatë është e fortë, sepse gjatë programit jo vetëm e ndaluar për të pirë ujë, por gjithashtu prek ujin. Për 1-3 ditë të trupit të agjërimit pastruar intensivisht dhe shtresa yndyrë është ulur ndjeshëm. Të thatë urinë çoi në probleme serioze, programi duhet të kryhet nën mbikëqyrjen e një specialisti.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Gështenjë për humbje peshe.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke uria ^

Rezultatet pas dietë uria përfshijnë, në varësi të kohëzgjatjes së programit mund të humbni 2-7 kg peshë të tepërt dhe për të përmirësuar shëndetin.

Kjo është arsyeja pse komente për humbje peshe nëpërmjet urisë vetëm pozitive.