Hollim aktivizuar qymyr druri


Hollim aktivizuar qymyr ndihmon të humbni deri në 3 kg peshë të tepërt në një javë.

Aktivizimit të karbonit është i sigurt në çdo kabinetin e mjekësisë në shtëpi për shkak se ajo është droga më e mirë-e njohur se është përdorur si një "ndihmës së parë" për helmim.

Megjithatë, ky medikament mund të sjellë përfitime të prekshme dhe njerëz tërësisht të shëndetshme, veçanërisht ata që duan të heqin qafe e disa kilogram panevojshme.

Dhe, edhe pse humbje peshe me qymyr po bëhet gjithnjë e më popullor, disa pyetje mbeten.

A është e dobishme aktivizimit të karbonit për shëndetin dhe humbje peshe ^


Para se të filloni të përdorni çdo mjet e nevojshme për të kuptuar origjinën e saj dhe mekanizmin e veprimit në këtë çështje. Aktivizimit të karbonit është me origjinë organike strukturës shumë poroz, në gjendje të reagojnë me shumë substancave të tjera.

Përfitimet e karbonit aktivizohet për humbje peshe dhe shëndetin e përgjithshëm shpjegohet me një numër të karakteristikave të saj të veçanta:

 • substancave në traktin digjestiv të detyrueshme;
 • thithjen e gazit tepërt zorrëve;
 • aftësia për të dobësuar ndikimin dhe nxjerr helmet, toksina dhe substancave të tjera helmuese me origjinë bimore dhe shtazore;
 • nuk kanë efekt irrituese në mukozës.

Ajo që është e rëndësishme janë pronë e karbonit aktivizimit për humbje peshe?

 • Ne e dimë se rritja në masë dhe vëllimin e trupit është kryesisht për shkak jo vetëm për overeating, por akumulimi i toksinave, punës joefikase dhe akumulimi i gazrave të zorrëve, për shkak të veprimit të qymyr në humbjen e peshës vetëm për të trajtuar këto probleme.
 • Duke pasur një sipërfaqe poroze, aktivizimit të karbonit, duke kaluar përmes traktit të tretjes, si ajo thith të gjithë përmbajtjen e saj, substancat e dëmshme të prodhuara si rezultat i kalbur ushqim apo mikroorganizmave, gaz tepërt zorrëve. Si rezultat i ushqimit të ngrënë nuk është zhytur dhe excreted nga trupi, dhe zorrë është në gjendje të funksionojë normalisht.
 • Përveç kësaj, trupi i prodhimit të tepërt fluide, e cila gjithashtu promovon humbje peshe duke ulur ënjtje.

Për të testuar metodën e humbje peshe me qymyr për veten tuaj, mund të zgjedhin pezullimi, paste, tableta ose granula të karbonit aktivizimit për humbje peshe.

Industri moderne farmakologjike dhe ofron konsumatorëve një alternativë për konvencionale qymyr aktivizimit të zezë - qymyr të bardhë ose brezin e enterosorbent katërt. Prodhuesit pohojnë se sorbent bardhë qymyr karakterizuar nga kapacitet më të madh dhe mund të përdoret në sasi të vogla se sa e zezë tradicionale.

Si për të pirë qymyr aktivizuar për të humbur peshë: dozën e rekomanduar receta, contraindications ^

 • Që të drogës nuk do të ndikojë drejtpërsëdrejti veprimtarinë e ndarjes ose yndyrë gjëndra, trajtimi me karbon aktivizuar për humbje peshe është e pamundur.
 • Përdorimi Ideal - një spastrim të trupit, si përgatitje për trajtimet e mëtejshme: agjërim, dieting, aktiviteti aktive fizike.
 • Pranimi është sigurisht optimal i 7 - 10 ditë gjatë së cilës duhet të merren çdo ditë do të thotë 1 tabletë për 10 kg peshë, mundësisht me stomak bosh.

Dietë hollim qymyr druri

Dietë hollim qymyr druri mund të jetë i ashpër apo i butë.

 • Rreptë, të shprehur apo dietë të përshtatshme nëse është e nevojshme për disa ditë për të reduktuar sasinë e 1-2 cm trupit ose në pasiguri të konsiderueshme në dietë (p.sh. pereyily ëmbël apo pica). Thelbi i dietë është që të përdorin vetëm karbon të aktivizuar (1 tabletë për 10 kg) dhe ujë, por jo më shumë se 2 ditë.
 • Ata që vendosën të provoni kursyer dietë, çdo vakt është e rekomanduar për të shoqëruar përdorimin e karbonit aktivizimit. Një dozë e vetme përcaktohet duke pjesëtuar kërkesat e përditshme për numrin e ngrënies. Me këtë metodë e humbjes së peshës karbonit aktivizimit thith tepërt ngrënë dhe kështu zvogëlon futje kalori të përgjithshëm.

Në asnjë mënyrë përdorimin e qymyr është e këshillueshme të pini të paktën 2 litra ujë në ditë dhe për të marrë një vitaminë dhe mineral kompleks për të kompensuar humbjen e ushqyesve.

Tifozët e metodave të ndryshme të humbjes së peshës nuk duhet të harrojmë se ka contraindications të caktuara për përdorimin e qymyr për të humbur peshë:

 • Përdorimi i njëkohshëm i karbonit aktivizuar me drogë;
 • ulcerat dhe gjakderdhje në organet e traktit të tretjes;
 • hypersensitivity të medikamentit.

Është e nevojshme të fokusohemi në faktin se marrja aktivizohet hollim qymyr do të jenë krejtësisht të padobishme pa respektuar rekomandimet mbi të ushqyerit, shkarkime fizike aktive, gjumë të plotë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Lipoic Acid për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke përdorur ^Aktivizuar karboni

Rishikimet e përdorimit të karbonit aktivizimit për humbje peshe mbi të diskutueshme, si mendimet e ekspertëve mjekësor.

Nga njëra anë, doktorët mendonin e solidaritetit në favor të fondeve për të çhelmoj trupin, por shumica e tyre ende insistojnë në zbatimin e saj ekskluzivisht për qëllime mjekësore nën mbikëqyrje mjekësore. Frika janë të bazuara në pronat e aktivizuar lëngjeve nxjerr karbonit dhe lëndëve ushqyese (vitamina, minerale) se përdorimi i pakontrolluar në ndjekje të humbje peshe mund të çojë në dëmtime të rënda të organeve të brendshme.

Një grup shkencëtarësh beson në aftësinë e tij për të shkruar vetëm toksina zgjedhore dhe substancave të dëmshme, dhe rekomandon të drogës për përdorim. Duke gjykuar nga kritikat e konsumatorëve, në mënyrë të drejtë rezultate modeste humbje peshe në aktivizimit të karbonit - 2-3 kg humbje peshe një javë - mund të plotësohet me një përmirësim të përgjithshëm në shëndetin dhe normalizimin e zorrëve.

Nëse janë apo jo për të bërë qymyr për të humbur peshë, të gjithë vendos për veten e tij vetëm, por çdo gjë që përgjigja është zgjedhur, gjëja kryesore - ajo kurrë nuk rrezikojnë shëndetin e tij.

Sekreti i bukurisë dhe harmonisë qëndron në kombinimin inteligjente e dietë, shkarkime fizike dhe emocionet pozitive, dhe qymyr druri - është asistent që, kur përdoret siç duhet mjaft në gjendje për të përmirësuar efektin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: