Dieta Veza


Rezultatet dietë vezë - humbjen e deri në 5 kg në 7 ditë

Humbni peshë pa kufizime të rënda dhe dëm për shëndetin - ëndrrën e shumicës së femrave që janë mbipeshë. Kjo është arsyeja pse ata kishin qenë të miratuar dietë vezë, përmes të cilit, sipas mendimit të hollë, ju lehtë mund të arrijë rezultate të mahnitshme.

Features përdorur hollim dietë vezë ^


Përfitimi i këtij produkti është e madhe dhe është si vijon:

 • Përmbajtja e lartë e proteinave.
 • Aminoacidet e përfshira në ndërtimin e indeve.
 • Pothuajse 98% absorbohet nga trupi, në mënyrë të përkryer përmbush urinë dhe përshpejton metabolizmin.
 • Përmbajtja relativisht të ulët kalori.
 • Ajo përmban minerale (kalcium, bakër, zink, fosfor, hekur), të cilat janë të domosdoshme për zhvillimin normal dhe funksionimin e indeve dhe organeve.

 • Jodi ka efekte të dobishme në gjëndrën tiroide, e cila shpesh shkakton probleme me proceset metabolike.
 • Përmban 12 vitamina, duke përfshirë A, B, D dhe E.

Por dietë vezë mund ta kontaktoni nuk është për të gjithë. Nga kjo duhet të refuzojë:

 • njerëzit me sëmundje të veshkave;
 • me sëmundje të mëlçisë;
 • kanë probleme me alkool;
 • gratë shtatzëna;
 • alergjik ndaj vezëve.

Dietë Veza: rënie në 1, 2 dhe 4 javë ^

Për ata që duan të humbin 4 - 5 kg për 7 ditë duhet të miratojë menynë e mëposhtme. Çdo ditë do të duhet të ndjekin të njëjtin mëngjes: lëndë, një gjysmë grejpfrut dhe një kafe të vogël.

Rënie vezë 1 - 2 javë

1 ditë

 • Rostiçeri: 2 vezë, domate të mesme, filxhan çaj (mundësisht bar, por ju mund të frutave).
 • Dreka: 2 vezë, sallatë lakër turshi, grejpfrut, çaj.

Dita 2

 • Rostiçeri: 2 vezë, grejpfrut.
 • Dreka: 200 - 250 gramë mish ligët, një sallatë e kastravec, domate, marule dhe selino.

Dita 3

 • Rostiçeri: 2 vezë dhe spinaq.
 • Dreka: 2 vezë, sallatë nga lakër të freskët dhe panxhar, bimor apo çaj jeshil.

Dita 4

 • Rostiçeri: 1-2 vezë, spinaq, një filxhan kafe.
 • Dreka: një pjesë e pjekur, i zier ose steamed peshk, sallatë, një filxhan kafe.

Dita 5

 • Rostiçeri: njëjtë si të enjten.
 • Dreka: peshk, sallatë lakër, kafe.

Dita 6

 • Rostiçeri: sallatë frutash.
 • Dreka: copë mishi me një pjatë e dytë e perime të freskëta (kastravec, domate, e gjelbër).

Dita 7

 • Rostiçeri: grejpfrut, 150-200 gram mish pule, domate.
 • Darka: 200-250 gram e pulave, sallatë e perime të freskëta - karrota, lakër, domate, një filxhan kafe.

Nëse ju preferoni, ju mund të zgjasë këtë teknikë për dy javë. Në javën e dytë do të duhet ta përsërisë menu parë. Për të humbur peshë, ky sistem ka dhënë rezultat, për të përjashtuar ushqim për 3 - 4 orë para gjumit, dhe të përdorni sheqer dhe vaj luledielli si stacionet e gazit.

Dietë vezë për 4 javë

Ata që kanë kohë të mjaftueshme në magazinë dhe të gatshëm për parimet më të rrepta e të ushqyerit, programi i përshtatshëm për 4 javë. Kjo është më e vështirë se sa ato të mëparshme, por disa arritën të rivendosur atë për 23-24 kg.

Ashtu si në rastin e mëparshëm, dy javë para do të keni për të ngrënë të njëjtin mëngjes çdo ditë. Ajo duhet të përbëhet nga produkti themelor (1 - 2 copa) dhe portokalli gjysmë të mëdha apo grejpfrut.

Faza e parë

E hënë

 • Dita: Ju mund të hani sa të ngopeni ndonjë fryt.
 • Mbrëmje: një pjesë të mishit të zier apo i pjekur.

E martë

 • Dita: zier pak ose pjekur pulë (pa lëkurë më të mirë).
 • Evening: vezë, sallatë perimesh (zarzavate, kastravec, domate, piper), dolli ose peksimadhe, agrume.

E mërkurë

 • Dita: dolli me djathë të ulët yndyrë, domate.
 • Mbrëmje: një pjesë e mishit të pjekur apo të zier.

E enjte

 • Dita: fruta.
 • Mbrëmje: shërbejnë mish zbukuruar me gjethe marule.

E premte

 • Dita: vezë, perime pjekur, të tilla si karrota apo kungull i njomë.
 • Mbrëmje: shërbejnë peshk zbukuruar me marule, agrume.

E shtunë

 • Dita, një prej perimeve në sasi të pakufizuar.
 • Mbrëmje: shërbejnë mish zbukuruar me marule.

E diel

 • Dita: pule zbukuruar me perime zier, domate, portokalli apo grejpfrut.
 • Evening: të përziera perime.

Faza e dytë

E hënë

 • Dreka: mish dhe lakër.
 • Darka: 2 vezë me marule, agrume.

E martë

 • Dreka: mish me gjethe sallatë.
 • Darka: 1 ose 2 vezë dhe portokalli.

E mërkurë

 • Dreka: mish me kastravec garniturë.
 • Darka: 2 vezë, agrume.

E enjte

 • Dreka: 2 vezë, perime steamed, djathë çdo shumëllojshmëri të ulët-yndyrë.
 • Darka duhet të kufizojë produkt primar.

E premte

 • Dreka: një pjesë e zier, e pjekur apo peshk steamed.
 • Darka: lëndë e parë.

E shtunë

 • Dreka: copë mishi me një garniturë e domate, portokalli.
 • Darka: çdo fruta të freskëta, por jo banane.

E diel

 • Dreka: mish pule zbukuruar me ziera ose steamed perime, domate, portokalli apo grejpfrut.
 • Darka njëjtë si drekë.

Faza e tretë

 • E hënë: ditë me shije frute, me përjashtim të lartë kalori fruta (banane, datat, mangoes, fiq, rrush).
 • E martë: ditë perime. Ju mund të hani perime, përveç patateve në çfarëdo forme.
 • E mërkurë: çdo fruta (me përjashtim të listuara) dhe perime në çdo formë dhe sasi.
 • E enjte: peshk, të ziera ose steamed perime, marule freskët.
 • E premte: këngët mish ose pulë, perime të ziera ose të pjekura, herbs.
 • E shtunë: monoden Fruta. Ju duhet të zgjidhni ndonjë fryt (përjashtuar më lart) dhe atje ajo gjatë gjithë ditës në sasi të pakufizuar.
 • E diel: monoden Fruta.

Faza përfundimtare

 • E hënë: 100-150 g mish i gatuar ose pule, prej trangujve 4, 3 domate, dolli ose një copë bukë thekre tharë, grejpfrut ose portokalli, kavanoz ton (ikjes naftës).
 • E martë: jo më shumë se 150-200 gram të mishit, trangujve dhe domate, një zgjedhje e fruta: mollë, dardhë, agrume, pjepër (jo më shumë feta).
 • E mërkurë: jo më shumë se 30-40 g yndyrë pa kos ose djathë, 150-200 g gatuar perime, një pjesë e sallatë me domate të freskëta dhe kastravecat, agrume, dolli.
 • E enjte: jo më shumë se 400 gram pule, dolli, portokalli apo grejpfrut, kastravec dhe deri në 3 domate.
 • E premte: 2 vezë, 2 - 4 domate, gjethe sallatë, agrume.
 • E shtunë: 500-550 g mish pule gatuar, jo më shumë se 150 gram pa yndyrë kos ose djathë, një filxhan kos, një copë bukë të thata, portokall, dy domate dhe trangujve.
 • E diel: jo më shumë se 30 gram djathë, ton, 150-200 gram perime gatuar, perime të freskëta (trangujve dhe domate), portokalli apo grejpfrut, dolli.

Pas metodat e mësipërme përshkruar e humbje peshe humbasin peshë nuk kthehen, veçanërisht nëse ju pastaj në përputhje me parimet e të ushqyerit e duhur dhe hani si pjesë e kalorive ditore. Për ndonjë nga dietat kishin efekt më të madh nuk duhet të skuqura vezë dhe kuzhinier "në thes". Ajo është në këtë shtet, ata janë më të mira dhe tretet më shpejt.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Strawberry dietë. 

Varieteteve të popullarizuara të dietat vezë të përziera ^

Nuk janë një shumë e ndryshme dieta të cilat janë të bazuara, së bashku me përbërës kryesor, dhe produkte të tjera. Ne lista vetëm ato më të popullarizuara:

 • Veza - dietë tsytrusovaya është i bazuar në një kombinim të lëndë dhe agrume. Designed për një javë, gjatë së cilës ju mund të shpëtoj prej 5 kg.
 • Veza - dietë djathë si vezë - Dietë mjaltë për ata që besojnë në produkte të cilësisë. Gjatë tri ditë në mëngjes duhet të pini një koktej, i cili përfshin vezë të papërpunuara, por ajo është e njohur, nuk është gjithmonë e sigurt.
 • Dietë vezë Mahhi ka disa opsione. Ajo është projektuar për 4 javë. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të humbni një mesatare prej 11 - 15 kg, por në disa raste këto shifra mund të jenë më të larta. Ata të cilët janë të lodhur nga dietë vezë duhet kombinuar vezë dhe djathë variante të këtij dietë.
 • Dieta Veza Osama Hamdi bazohet në proceset kimike që ndodhin në trup pasi të hahet një grup të veçantë të produkteve. Disa arritur rezultate mbresëlënëse në të - të humbur 4 javë për 28 kg.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: