Apple dietë hollim me shëndetin


Apple dietë - hollim të dobishme

Apple dietë - mënyra më popullore dhe të përballueshme për humbje peshe shpejtë, e cila përdori me sukses shumë yje të biznesit vendas dhe të huaj tregojnë.

3 ditë në mollë dietë lehtë mund të shpëtoj prej 3 kg peshë të tepërt në mënyrë efektive të pastruar gastro - intestinal traktit e toksinave dhe toksina dhe pasurimin e trupit të dobishme elementët gjurmë dhe vitamina në numër të madh të përmbajtura në këto mrekulli - fruta.

Apple dietë për humbje peshe, përfitimet shëndetësore ^


Avantazhet padyshimtë e humbje peshe në një dietë të mollë duke e vërtetë se këto fruta, përveç të qënit shijshme dhe të dobishme në dispozicion jashtë sezonit.

Sigurisht, mollë më të mira për të humbur peshë gjatë meshës së tyre maturohet (qershor-shtator), por në qoftë se ju vendosni për të marrë dietë mollë në dimër, kjo nuk ka rëndësi - mjaft të pastër përpara se të hahet fruta nga lëkura për të eliminuar futje e preservatives dhe substancave të dëmshme përdoren për transport dhe ruajtje.

Sipas shkencëtarëve, njerëzit që hanë çdo ditë të paktën një mollë keni një kardio shumë më të shëndetshme - sistemin e enëve të gjakut dhe, mesatarisht, jetojnë më gjatë nelyubytel mollë sa më shumë që 17 vjet. "Molodylni" mollë burgosur të fshehtë në përbërjen e tyre kimike unike:

 • Ato përmbajnë antioksidantë natyrore të parandaluar plakjen dhe i kancerit;
 • Pektin ul kolesterolit të keq dhe të mbrojë kundër atherosclerosis, goditje dhe sulme të zemrës;
 • Catechin përmirëson kujtesën, rrit imunitetin dhe rrit qarkullimin e gjakut ;.
 • Molla dhe të forcojë dhëmbët dhe mishrat, duke promovuar parandalimin e periodontitis dhe mishrat e gjakderdhje, përmirësimin e mprehtësi vizuale të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e lëkurës, thonjve dhe flokëve.
 • Përmbajtja e një numri të madh të fibra dhe fibra të siguruar funksionimin normal të zorrëve dhe për të ruajtur atë microflora të dobishme, e cila mbron kundër shumë sëmundjeve.

Rishikimet e Apple dietë nga mjekët dhe të humbasin peshë më pozitiv, dhe praktikisht nuk ka contraindications. Megjithatë, prania e ndonjë sëmundje kronike duhet gjithmonë të konsultoheni me një mjek për të mos përkeqësojnë sëmundjen dhe nuk e dëmtojnë shëndetin, sepse çdo dietë, duke përfshirë mollë, është një stres serioz për trupin e njeriut.

 • Me rritjen e aciditetit apo nutritionists gastrit këshillojë për të zgjedhur fruta varieteteve papjekur mollë ose, më mirë akoma, përdorin ato në pjekur.
 • Në pH të ulët varieteteve ideale thartë, ndërsa kolit apo urolithiasis mjekët rekomandojnë përdorimin mollë si pure pureed.

Apple dietë për 7 ditë dhe 3 ditë ^

Ka shumë ndryshime në dietë mollë - nga dita e thjeshtë e trajtimit për kombinime të ndryshme me produkte të tjera (kos, djathë, mjaltë, karrota, shalqi, portokall, bollgur, hikërror, dhe kështu me radhë. D.). Përveç kësaj, një menu e kohëzgjatje të ndryshme, më të njohura të cilat janë dietë për 3 ose 7 ditë.

Sa më gjatë që termi të humbur peshë nuk është e rekomanduar për shkak se çdo mono-dietë (kastravec, banane, djathë, etj) janë në thelb të paekuilibruar dhe mund të ndikojë negativisht në metabolizmin. Përveç kësaj, nutritionists dëshmuar se humbje peshe më efektive ndodh vetëm në ditët e para të ndryshimeve dietë.

Më larg, trupi ka kohë për t'iu përshtatur kushteve të reja dhe përfshin mënyrën e kursimit të energjisë, pra efekti pllajë ndodh kur procesi i ndalon humbje peshe dhe për të vazhduar për të dietë jo vetëm të këqija, por edhe qesharake.

Apple dietë për 3 ditë - versioni i parë

Më të rënda 3 - versioni ditë dietë është shumë efektiv, por fromfor dietë pamjaftueshmëri nuk është për të gjithë:

 • Një ditë duhet të hani 1.5 kilogram mollë (e ndarë në mënyrë të barabartë mbi 5 - 6 pritjet)
 • pini rreth 2 litra ujë të pastër (plain ose minerale gazuara).
 • Në rast të urisë akute janë të lejuara për të shtuar Menu 2 - 3 krisur thekër.

Apple dietë për 3 ditë - Mundësia e dytë

Mundësia e dytë është më e ndryshme, kështu që është shumë popullor. Dhe për shkak se përveç dietë përfshirë produktet proteina dhe perime kryer atë shumë më të rehatshme dhe të kënaqshme.

Dita e parë

 • Mëngjesi - 1 mollë, 1 lugë gjelle djathë të ulët yndyrë, një copë bukë thekre;
 • Dreka - 1 mollë, bukë;
 • Dreka - sallatë peshku (150 m peshk, 1 portokall, 1 mollë, lëng limoni, selino, 75 m kos nonfat);
 • Mesdita - 100 g pa yndyrë gjizë me mollë;
 • Darka - 2 mollë, 2 prej trangujve, 2 feta djathë, 2 feta bukë thekre, majdanoz.

Dita e dytë

 • Mëngjesi - drithëra (mollë integruar, 150 m nga qumësht të ulët yndyrë, 30 g bollgur, 1 lugë gjelle rrush të thatë).
 • Dreka - 1 mollë;
 • Dreka - Pancakes me mollë (1 vezë, 6. L. skremuar qumësht, 30 g miell, sakarinë, kanellë);
 • Mesdita - 2 mollë dhe 100 m të djathë të ulët yndyrë;
 • Darka - 40 gram oriz i gatuar, 1 banane, mollë.

Dita e tretë

 • Mëngjesi - 2 tbsp. l. djathë yndyrë të ulët, thekër krisur, mollë;
 • Dreka - mollë dhe 150 m nonfat kos;
 • Darka - 100 gram mish pule zier me salcë (speca të prera imët, molle, shtoni 1 lugë lëng limoni, L. 2 h L. sheqer 3 tbsp L. ujë, kripë, piper dhe uthull për shije...);
 • Mesdita - 1 mollë;
 • Darka - sallatë me mollë dhe karrota, 1 ch L. rrush të thatë dhe një copë djathë.. Nëse e dëshiruar, një sallatë mund të plotësoni qumësht të ulët yndyrë dhe të shtoni zëvendësim sheqer.

Apple dietë për 7 ditë

Dietë të rreptë mollë për 7 ditë, të ngjashme 3 - ditë dhe përfshin, përveç monoprodukta kryesore, ujë të mjaftueshëm për pije dhe çaj jeshil pa sheqer, dhe, nëse është e nevojshme (më parë 5 --të ditë), një copë bukë thekre. Për të mbështetur një dietë e tillë mundësi shumë të vështirë, por Apple dietë rezultatet mahnitëse janë të vlefshme - për çdo ditë do të shkojë në lidhje me një mbipeshë kilogram.

Hani mollë duhet skemën:

 • 1 ditë - 1 kg
 • Dita 2-1,5 kg
 • Dita 3 - 2 kg
 • Dita 4 - 2 kg
 • Dita 5-1,5 kg
 • Dita 6-1,5 kg
 • Dita 7 - 1 kg

Djathë - mollë dhe kos - dietë mollë ^

Apple - dietë kos

Në kontrast me Maliç ashpër, dritë e mirë saturates proteina të kafshëve të përfshira në kos dhe neutralizon prandaj acid tepërt malic është më të kënaqshme dhe më të lehtë të mbajnë.

Menuja e rekomanduar ditore:

 • 1,5-2 litra të ulët-yndyrë kos (mundësisht një ditë)
 •  5 - 6 mollë, ju mund të hani vete (të papërpunuara, si një sallatë, patate pure, ose tavë), ose me kos.

Cheese - dietë mollë

Në vend të kos me mollë të shtuar të ulët-yndyrë djathë (200 gram në ditë). Sepse djathi është i ulët-kalori dhe, në të njëjtën kohë, i pasur produkt mjaft proteina, ajo jo vetëm siguron trupin me energjinë e nevojshme, por gjithashtu edhe ushqen ushqyesve thelbësore për ditë.

Kombinimi i mollë dhe djathë është konsideruar si përbërjen më të mirë kimike, madje edhe gratë shtatzëna dhe nënat gji në tepruar shtim në peshë dhe mjekët edemë rekomandojnë të mbajë ditë rregullta agjërimi në mollë dhe djathë (por jo më shumë se 1 herë në javë).

Nutritionists thonë se molla, kos - djathë dhe mollë - mollë agjërimi ditë për të rregulluar çdo javë të dobishme për të gjithë njerëzit të cilët dëshirojnë për të mbajtur një peshë konstante dhe nuk kanë probleme shëndetësore.

Shumë të popullarizuara në mesin e të humbur peshë me vullnet të madh gëzon kos - mollë - versionin e djathë, i projektuar për 9 ditë, në të cilat:

 • tre ditët e para për të pirë kefir (1% yndyrë)
 • e dyta tre ditë - hahet mollë,
 • Tjera 3 ditë është pa yndyrë djathë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë banane.

Dietë Custom mollë minus 10 kilogram ^

Thelbi i dietë mollë është 10 kilogram përmbajtja e lartë e pektin në dietë, mund të hiqni yndyrë ndenjur. Nuk është sekret që shumë më e lehtë për të humbur peshë, dialed kohët e fundit se sa ata të cilët shumë muaj apo vite.

Sipas shkencëtarëve të fundit kërkimore, çdo 25 gram fibra natyrale pektin përfshira në mollë, janë në gjendje për të reduktuar peshën e trupit me 0.3 kg. Sepse menu dietë 10 kilogramë, i projektuar për 7 ditë, përfshin një numër të madh të produkteve që janë burim i domosdoshëm i pektin (mollë, karrota dhe panxhar) që ju lejon për të rivendosur çdo ditë nga 1,5-2 kg.

Ditët e para dhe të gjashta: mollë

 •  Gjithë ditën duhet të hani mollë (1.5 kg), shtoni herbs freskëta dhe 1 vezë.

E dyta dhe shtatë: Apple - Rajs

 •  0.5 kg oriz të zier dhe 3 mollë.

Së treti, djathë - mollë

 •  Gjithë ditën në mënyrë të barabartë të shpërndajë 200 gram djathë të ulët yndyrë dhe 800 gram mollë jeshile.

Së katërti: karrota - apple

 •  1 kg karrota dhe 1 kg mollë, një lëng limoni pak.

Së pesti: karrota - Panxhar

 •  Për 1 kg karrota të ziera dhe panxhar, 100 gram bollgur, 1 vezë të ziera. Në qull në vend të sheqerit mund të shtoni pak mjaltë.

Shih clip edhe informativ video e pronave unike e mollë dhe përfitimet e tyre shëndetësore dhe jetëgjatësi: