Dietë mrekulli Peshku i rrudhave dhe anti-plakje


Dietë Peshku ndihmon rrudhave luftojnë dhe plakjen

Dietë Peshku gëzon popullaritet të jashtëzakonshëm në mesin e yjeve. Kjo është një zgjedhje legjitime - program dietë të bazuar në një peshk, shumë efikase, të dobishëm dhe të ngopur mirë. Kohëzgjatja ata janë gjithashtu të kufizuara dhe jo të gjithë mund të zgjedhin kohën optimale gjatë së cilës ai do të humbni peshë.

Përfitimet, rezultatet dhe komente mbi peshk dietë ^


Peshku është konsideruar si një produkt i madh për humbje peshe. Pesha e kalciumit, fluorit, fosfor dhe acidet yndyrore esenciale bën dietë shumë e dobishme jo vetëm për figurën, por shëndetin e përgjithshëm. Të gjitha nutritionists dakord se mishit pa yndyrë për çdo lloj të peshkut të humbet pothuajse të gjitha sendet si proteina e peshkut, ndryshe nga mishi, zhytur 100%, dhe shuma e ushqyesve dhe aminoacidet në mënyrë që të peshkut më shumë se në mish.

Shikoni afër në kuzhinë kombëtare japoneze tradicionalisht të pranishëm një numër i madh i peshkut - duke përfshirë pothuajse asnjëherë nuk ndodhë njerëz mbipeshë. Nga kjo ngre në përfundimin logjik se peshku hahet -dosyt efektive mënyrë për të mbajtur peshë optimale.

Pesha humbje duke përdorur peshk ka disa avantazhe të rëndësishme:

 • peshku - të ulët kalori produkt që mund të hahet në sasi të mëdha të mjaftueshme;
 • duke respektuar programin dietetike mund të përdorni ndonjë erëza të butë (me përjashtim të kripës);
 • të gjitha llojet e peshkut janë shumë të shëndetshme.
 • dhe një tjetër detaj të bukur - dietë peshku është shumë efektive anti-rrudhë dhe anti-plakje, dhe në këtë mënyrë duke e mbajtur atë, ju vrasin disa zogj me një gur - humbni peshë, të rinj dhe të shëndetshme!

Disavantazhet veçanta e kësaj metode të humbje peshe atje. Contraindication për atë mund të jetë vetëm alergji individuale dhe disa veshkave dhe mëlçisë (kjo është mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj).

Nuk është një program humbje peshe në bazë të produkteve të peshkimit të saj karakteristika:

 • Çfarë peshk për të zgjedhur? Varietetet më të mira të dietë - një hake, pozitë e lartë, ton, cod, ngec, cod shafran. Një kalori është salmon dhe salmon, por e lejueshme e tyre që të përfshijë në dietë, me kusht që gjatë gatimit nuk përdorni vaj.
 • Si të gatuaj? Përparësi duhet t'i jepet ushqim të freskët, por të përsosur të ngrirë apo edhe të konservuar. Metodat më të mira të gatimit, stewing, pjekje dhe parovarenie. Por të nxehtë duhet të minimizohet.
 • Çfarë kombinim më të mirë? Programe dietë subjekt bazuar në përdorimin e peshkut lejuara deti, vezë, fruta dhe produktet e qumështit. Në mesin e perime në menu mund të përfshijnë karrota, kungull i njomë, lakër, panxhar, bell peppers, trangujve, spinaq. Domate patate njëjta dhe patëllxhan duhet të hiqen nga dietë. Alternativë e shkëlqyer Garniturë është orizi. Menu peshku gjithashtu plotësohet edhe me verë të kuqe (por jo më shumë se 100 ml në ditë).

Koha më e mirë për të vëzhguar teknika peshkimi humbje peshe është e dimrit - sezonin kur tradicionalisht nuk është nevoja më e lartë për vitamina. Përveç kësaj, në dietat e peshkut do të ju ndihmojë jo vetëm të humbni peshë, por edhe për të rregulluar metabolizmin dhe për të përmirësuar kardio - vaskulare sistemit.

Dietë e ujit: menu në 3, 7 dhe 10 ditë ^

Variations peshe programet humbje në peshk shumë. Ata janë, mbi të gjitha, kohëzgjatjen e saj, e cila nuk do të ndikojë në punën e tyre, por vetëm në sasinë e kilogramëve të liruar - programin më të gjatë që ju zgjidhni, më shumë të humbur peshë.

Dietë peshk për 3 ditë

Versioni tre-ditor është më e lehtë dhe ka menu e mëposhtme:

 • Mëngjesi - 1 ziera vezë, kos, djathë yndyrë të ulët, çaji jeshil;
 • drekë - 200 gram e peshkut dhe disa agrume (portokalli, kivi, apo grejpfrut);
 • Darka - 250 gram fileto peshku, sallatë me fasule, lakër, piper dhe kastravec, të veshur me të ulët-yndyrë kos. Para drekë pi dy gota ujë ose çaj jeshil;
 • Darka - të ngjashme me drekë. Fileto gatuar peshk apo ushqim deti mund të zëvendësojnë konservuar peshk. Si një pjatë e dytë të mirëpritur kafe oriz;
 • gjumit pini një gotë kefir ose çaj jeshil.

Kjo teknikë ju lejon të humbni deri në 3 kg shtesë.

Dietë peshk për 7 ditë

Për ata që duan të humbin peshë zhvilluar më thellë shtatë-ditore program humbje peshe në peshk. Kështu tre ditët e para ky është një test, gjatë së cilës ju do të jetë në gjendje për të kuptuar se si ju do të takohet këtë dietë. Në qoftë se trupi juaj reagon ndaj atë pozitivisht, ju mund të sigurtë të vazhdojë më.

Dita 1:

 • Mëngjesi - Pollack steamed ose të ziera - 150 g lakër - 150 g çaj pa sheqer;
 • Dreka - supë perimesh, salmon - 150 g oriz;
 • mesditë - fruta (përveç banane dhe rrush) - 150 g;
 • Darka - zier Squids - 150 g, karrota Korean, bukë të zezë, çaj pa sheqer.

Dita 2:

 • Mëngjes - skuqur ngec, çaj me fruta të thata (përveç datat)
 • drekë - turshi, burgers ton, bukë të zezë;
 • mesditë - fruta - 150 g;
 • Darka - 0,5 bankat peshk i konservuar, bukë të zezë, një grusht arra (jo kikirikë), pije pa sheqer.

Dembelizmi 3:

 • Mëngjes - sanduiç me peshk - 150 gram arra - 4 copë, çaj pa sheqer.
 • drekë - supë e gjelbër, 1 vezë të ziera, ton;
 • mesditë - fruta - 150 g;
 • darkë - karkaleca - 300 gram, çaj me mjaltë (1 lugë).

Dita 4:

 • Mëngjesi - Pollack steamed ose të ziera - 150 g, rrepkë, dolli dhe çaj pa sheqer;
 • drekë - veshët, i kuq peshk - 100 gram marule;
 • mesditë - fruta - 150 g;
 • darkë - gatuar kallamar me vezë dhe kastravec - 200 g bukë të zezë.

Dita 5:

 • Mëngjesi - patate të skuqura, të ziera në avull, - 150 g, sallatë me lakër, dolli dhe çaj pa sheqer;
 • Dreka - supë perimesh me qofte e peshkut, ngec - 100 g oriz;
 • mesditë - fruta - 150 g;
 • darkë - midhje - 200 g, marule, bukë e zezë.

Dita 6:

 • Mëngjesi - 2 e bukë thekre me havjar kuqe dhe çaj me mjaltë (1 lugë);
 • drekë - vesh, skumbri, sallatë me leshterik;
 • darkë - ëmbëlsira peshk, karrota zier me qepë, akullore me lëng frutash fruta - 70 g

Dita 7:

 • mustak ziera - 150 gram, çaj me datat;
 • drekë - supë e kuqe bishtin e peshkut - 150 g bukë të zezë;
 • Karkaleca ziera - 300 gram oriz - 150 g çaj pa sheqer.

Pas një dietë të tillë, programi fund ju mund të humbni 4 deri në 6 kg peshë të tepërt.

Dietë Malovuhlevodni Peshku për 10 ditë

Në këtë metodë e humbjes së peshës mund të humbni 6 deri në 8 kg. Për të arritur efektivitetin më të madh të programit dietë, është e rekomandueshme për të kombinuar me aktivitet fizik. Darka duhet të jetë jo më vonë se 17 orë. Përveç kësaj, një ditë për të pirë 1,5-2 litra ujë.

 • pasi duhet të pini 1 gotë me ujë pa gaz fjetur një natë së;
 • Mëngjesi - 2 gota të çajit të gjelbër, 1-2 vezë në ndonjë përgatitje, 1-2 kos ose djathë të ulët yndyrë pjatë. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të marrë 1 askorbynke (vitaminë C);
 • darkë të fillojë me 2 gota e ujit. Peshku pa yndyrë (në çdo përgatitje) - 250 g, apo ushqim deti. Garniturë - marule ose perime pa niseshte pa vaj. Sallatat kalitur kos yndyrë ose lëng limoni. 1-2 kos ose yndyrë të ulët djathë;
 • darkë dhe të fillojë me një gotë ujë. Lejohet enët njëjtë, dhe darkë. Për të ndryshme, lloje alternative të gatimit (nxehtë dhe të ftohtë), dhe deti me peshk, perime të ndryshme;
 • kupa natë të pijshëm i cili - ose çaj për humbje peshe.

Peshku - dietë perime

Shumë të popullarizuara në mesin e atyre që humbasin peshë gëzojnë peshku dhe perimesh komplekse. Megjithatë, disa kjo shtyn rigorozitetin e vet dhe uniformitetit. Kushti kryesor në të - futje kalori nuk duhet të jetë më shumë se 1500 kalori, që është mesatarja - 1,4-1,5 kg e peshkut në ditë, të ndara në 4-5 pritje. Si në programe të tjera të ngjashme dietë lejuara për zëvendësimin e peshkut dhe prodhimet e detit. Në total, kjo metodë e humbjes së peshës që ju mund të humbni 4 - 6 kg në 14 ditë. Ne nuk rekomandojmë kjo metodë e humbjes së peshës në prani të sëmundjeve kronike.

1 javë - përdoren vetëm peshku i gatuar në mënyra të zgjedhur për preferencat tuaja (të tjera se tiganisje në vaj) për 1,500 gram në ditë. Asgjë tjetër nuk mund të marrë, përveç pirë shumë lëngje - ujë të pastër, concoctions bimor, TEAS pasojat.

Javë 2 - hyri perime:

 • 1 ditë: perime dhe peshk në 1200 kcal, fruta;
 • Dita 2: perime dhe peshk në 1000 kcal, patate të ziera, bukë të zezë;
 • Dita 3: perime dhe peshk të 800 kalorive, patate, bukë të zezë, drithërat, frutat;
 • Dita 4: perime dhe peshk 600 kalori, patate, drithëra, qumësht, bukë të zezë, të ulët-yndyrë kos ose djathë, fruta;
 • Dita 5: peshk dhe perime 400 kalori, patate, drithëra, qumësht, bukë të zezë, djathë me pak yndyrë;
 • Dita 6: perime dhe peshk 200 kalori, patate, bukë të zezë, drithëra, mish pule, fruta;
 • Dita 7: perime dhe peshk 100 kalori, patate, bukë të zezë, mishi i kuq, drithërat.

Në fund të 2 javë dhe mund të zgjerohet më tej dietë, por pesha kursim arritur këshilluar që të mos nopem dhe humbje përdorin teknika peshe dhe më shumë.

Dietat për supë peshku ose të konservuar

Shumë e shumë të konsideruar në dietë supë peshku, pasi kjo e shijshme pjatë të ulët kalori është në gjendje për të ofruar njerëzore dhe kënaqësi dhe përfitim.

Recetë dietë supë - pure e peshkut:

 • Përbërësit: peshk ligët - 700 gram karrota - 150 g, qepë - 100 g vaj vegjetal dhe gjalpë, majdanoz, miell, dhe kripë.
 • Përgatitja: Peshku i pastruar, larë, kokat gatuar supë. Shumica e peshkut të prerë në copa të vogla dhe të skuqura në gjalpë me qepë dhe karrota. Në një tas të veçantë miell pidsmazhuyetsya të ndarë 1,5 litra supë e saj është sjellë një çiban. Ata gjithashtu hedhin copa peshk, perime, dhe kuzhinier 15 minuta. Përzierje është rubbed nëpërmjet një sitë, holluar me ujë të nxehtë, gjalp shtuar.

Ju mund të gatuaj supave dhe specie të tjera të peshkut me yndyrë të ulët.

Ajo është konsideruar dietë origjinale të peshkut të konservuar që mund të përdorin një shumëllojshmëri të, për shijen tuaj. Një kusht i rëndësishëm - të zgjedhin të ulët-yndyrë konservuar (skumbri, salmon, viça dhe madje edhe disa në salcë domate). Peshku më i përshtatshëm i konservuar në lëng të vet. Ajo shkon mirë me drithëra, fruta, perime.

Nëse konservuar në vaj, ajo është drenazhuar mirë dhe përdoret për të pjekur ushqime të tjera, të tilla si qepë dhe karrota apo peshk - cutlets oriz. Enët mrekullueshme dietetikë janë sallata me peshk të konservuar. Për të përgatitur supave kanaçe përsosur veshit të salmon dhe patate.

Ne ju rekomandojmë që të lexoni artikullin në dietën angleze për humbje peshe

Dietat Opcionet peshku për humbje peshe nga të famshëm Victoria Beckham, Eva Longoria, Julia Roberts ^

Shumë lavdërojnë dietë e peshkut tregojnë se për shkak të sytnosti saj dhe ekuilibër të mirë, kjo metodë humbje peshe tolerohet shumë mirë. Prandaj, ajo është, siç u përmend më lart, shumë i respektuar dhe popullor në mesin e yjeve.

Berry - Dietë Peshku i Victoria Beckham dhe Eva Longoria

Victoria Beckham beson Berry tij - metoda më efektive e peshkimit të gjithë. Baza e saj është sashimi papërpunuara. Në dietë përfshin edhe manaferrat, i projektuar për të mbështetur punën e trupit, në mënyrë që çdo peshk të papërpunuara përmban bakteret që vrasin florës dobishme. Përveç këtyre dy komponentëve lejohet vetëm duke marrë një sasi të vogël të fasule dhe alga deti.

Darka në një program të tillë humbje peshe atje, e vetmja gjë që Victoria lejuar veten - një gotë verë. Dhe sigurisht, çdo program dietë, sipas yllit, duhet të shoqërohet me ushtrim.

Kjo dietë duhet të them, shumë e vështirë, të dëmshme dhe madje e rrezikshme - siç e dimë, përdorimi i produkteve të para të peshkut mund të shkaktojë dëme të mëdha në të gjithë trupin. Por kjo është shumë efektive - Victoria duke e përdorur atë në rastet kur është e nevojshme për të humbasin peshë më shpejt dhe në një kohë të shkurtër.

Eva Longoria preferojnë një alternativë më të butë. Thelbi i metodave të saj e humbje peshe është se të gjitha tre vakte duhet të hani 150 gram peshk dhe 200-300 gram çdo perime. Peshku duhet të jetë i gatuar apo përgatitur në një kazan të dyfishtë. Kripë e ndaluar, ushqimi mund të derdh lëng gëlqere. Në këtë dietë për 7 ditë, ju mund të humbni deri në 5 kg.

Të tërhiqet nga programi dietik Eva Longoria këshillon gradualisht, gradualisht duke shtuar fruta menu, arra dhe produkte që përmbajnë proteina të ulët-yndyrë.

Dietë Peshku Julia Roberts

Për Julia Roberts program humbje peshe zhvilluar vetë Perrikone - mjek diete të njohur amerikan. Parimi bazë i programeve të tij dietë - për të parandaluar humbje peshe në shfaqjen e rrudhave dhe folds që vë në përputhje efekt të dyfishtë. Përbërës kryesor në humbje peshe Julia menu - salmon:

 • Pas zgjohen, ylli pije 300 ml ujë;
 • Mëngjes - salmon i zier - 100 g bollgur në ujë, mollë;
 • një orë - 300 ml ujë;
 • darkë - gatuar mish pulave - 100 gram, mollë, lajthi ose bajame pak;
 • një orë - 300 ml ujë;
 • drekë - salmon - 200 g marule me vaj ulliri - 100 gram ujë;
 • darkë - salmon - 100 g marule - 150 g ujë;
 • gjumit - 300 ml ujë.

Tillë një dietë duhet të zbatohet 2 - 3 herë në javë dhe në fundjavë lejohet përkëdhel veten se çfarë - diçka ëmbël.
Në përfundim, ne sugjerojmë lexuar video e përfitimet e vaj peshku për të mbrojtur zemrën dhe nyjeve: