Dietë çokollatë për dhëmb të vërtetë ëmbël


Pesha humbje duke përdorur çokollatë ose çokollata - deri në 1 kg në ditë

Çokollatë dietë - një shpëtim i vërtetë për ëmbëlsirat dhe "njerëz kafe" të cilët nuk mund të imagjinohet jeta pa bar çokollatë, ëmbëlsirat e shijshme dhe një filxhan kafe boot.

Avantazhi kryesor i këtij programi mahnitshme humbje peshe është se ajo jep rezultate të shpejta për një kohë të shkurtër dhe në vetëm një javë e pajtueshmërisë është aftësia për të rivendosur nga 3 në 7 kg mbipeshë. Nëse ju nuk jeni duke përjetuar probleme shëndetësore do të ketë forca të lartë dhe janë të gatshëm të durojnë uria përkohshme - kjo metodë është për ju.

Dietë çokollatë për humbje peshe: parimet e të ushqyerit, avantazhet dhe disavantazhet ^


Formuar idenë se çokollata është ushqime kalori të lartë, kjo nuk është e vërtetë. Vlera e energjisë e një bar çokollatë është 500 kalori dhe kjo është shumë pak, duke pasur parasysh se gjatë ditës nuk është e ngarkuar trupi aktivitet fizik konsumon rreth 1800 kalori në kurriz të organeve të brendshme.

Kështu, dietë çokollatë është e bazuar në të njëjtin parim që shumica e metodave të tjera humbje peshe - të kufizimit të kalorive. Sa për bilancin e dietë raporti i proteinave, yndyrave dhe karbohidratet, është uria siguruar që ju nuk do, dhe për këtë arsye duhet të jetë vigjilent për mundësinë që trupi do të hiqet përkohësisht nga dietë të zakonshme.

100 g çokollatë konvencionale qumësht përmban 545 kalori, çokollatë të pastër pa aditivëve pak më pak kalori - 540 kalorive, është aditivëve të ndryshme (arra, rrush, manaferrat) të rrisë vlerën e energjisë së produktit. Një temë e veçantë e bisedës - çokollatë të bardhë. Që nga ajo nuk përmban gjalpë kakao, çokollatë dietë klasike ai do të bëjë. Nuk rekomandohet për përdorim si çokollatë diabetik (në saharozamenytelyah).

Të gjitha çokollatë normë ditë (100 g) zakonisht ndahet në 3 vakte. Pritja e tij duhet të shoqërohet nga një filxhan kafe pa sheqer - ajo përshpejton metabolizmin dhe nxit më shumë humbje peshe intensive. Kështu rezultatet e programeve të tilla dietë shihet zakonisht në 3 -4 ditë kur ata fillojnë të shkojnë kilogram parë. Efikasitet të lartë e kësaj metode është arritur duke hequr lëngjeve të tepërta nga trupi dhe refuzimit të kripës.

Si mund një program të tillë të mirë humbje peshe? Shkencëtarët të cilët kanë studiuar pronat e dobishme e çokollatë, gjeti një numër të avantazheve kryesore të këtij produkti;

 • një bar çokollatë në javë mund të ketë një efekt rinovimin në trup dhe të vazhdojë të njëjtën jetën - kjo pronë është për shkak të përfshira në kakao catechins gjalpë - të ashtuquajturat antioksidantë natyrore;
 • çokollatë mbron qelizat tona nga radikalet e lira, të parandaluar sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe tumoreve malinje;
 • të gjitha produktet me çokollatë kanë një efekt stimulues në tru, të rritur aftësitë mendore dhe krijuese e njeriut, të mobilizuar burimet e saj të energjisë;
 • çokollatë ndihmon të prodhojë sasi të mëdha të të endomorfiniv hormoneve, duke siguruar humor të mirë dhe e mbron atë nga zhvillimi i depresionit dhe depresioni kaq shpesh shoqëron dietat e ndryshme dhe greva urie;
 • Përdorimi i çokollatë gjithashtu ndihmon për të mbajtur nivelet e glukozës në gjak e nevojshme, dhe të zbehta kështu hypoglycemic të tillë një dietë nuk kërcënojnë ju;
 • humbje peshe programit është shumë e thjeshtë dhe është e lehtë për të ndjekur - ju gjithmonë mund të merrni çokollatë me to dhe hani kudo, në punë, në një parti apo në rrugë.

Sepse dietë specifike të mjaftueshme është e çokollatë në të dhe gjithashtu disa të meta serioze:

 • Kjo metodë e humbjes së peshës definitivisht nuk janë të përshtatshme për diabetikët, hypertensive dhe njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e pankreasit, fshikëzës stomak dhe të mëlçisë;
 • çekuilibër diete mund të jetë një shkak i metabolizmit afatgjatë dhe përkeqësimit të shëndetit, si një e tërë, është mungesa e vitaminave dhe micronutrients minerale më të mira për të mbushur marrjen përgatitjet multivitamin;
 • nuk lejohet të përdorë këtë program humbje peshe për njerëzit që vuajnë nga reaksione alergjike ndaj produkteve çokollatë;
 • Metodat mjaft e vështirë tolerohet me vështirësi, për shkak se në mënyrë për të mbështetur nevojën e tij të aksioneve një forcë të madhe do dhe durim.

Në çdo rast, pas fillimit të dietës çokollatë ju keni filluar të përjetojnë marramendje shpeshtë, të përzier dhe gjendja e keqe në përgjithësi - të vazhdojë të respektojë një program i tillë humbje peshe në çdo rast nuk është e rekomanduar, ajo duhet të jetë e nevojshme për të ndërprerë. E pra, në qoftë se ju nuk e gjeni në listën e mësipërme ndonjë contraindications për veten e tyre dhe plani pak para fillimit të ushqimit, mos harroni disa rregulla themelore:

 1. hani çokollatë me përfshirjen minimale e emulsifiers, flavorings, ngjyra dhe aditivëve të tjera kimike - kjo ju do të sigurojë trupin tuaj nga dietë më të madhe e dëmit;
 2. preferojnë kafe natyrore terren, jo analoge saj shpjegueshëm;
 3. Kafe është në gjendje për të rritur në masë të madhe presionin dhe të nxisë formimin e acidit në stomak, në mënyrë të shmangur hipertensionit dhe problemet e ardhshme të traktit digjestiv mos abuzojë me këtë produkt dhe për të reduktuar atë në një normë minimale të përditshme;
 4. produkte me çokollatë unike të ndikojë në mëlçi, kështu që të merrni off dietë ngadalë dhe me kujdes;
 5. të përmbahen nga marrja kripë për 2 javë pas dietë, përndryshe ajo do të fillojnë të vendosen plotësisht në obezvozhennom pas hollim trupin që shkaktojnë shfaqjen e ënjtje dhe një peshore të reja premium;
 6. Mos përsëritni këtë metodë e humbjes së peshës më herët se gjashtë javë të ushqyerit.

Për rezultatet e programit nuk kanë zhgënjyer dhe të sjellë gëzim për të ndjekur të gjitha rregullat e saj dhe duhet të dëgjojë sinjalet e trupit tuaj.

Çokollatë dietë: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Dietat çokollatë Variantet nuk janë aq të shumta dhe ato janë të bazuara në përdorimin e çokollatë dhe kafe.

Dietë menu çokollatë për 3 ditë është shumë e thjeshtë:

 •  AM - 30 gram çokollatë pa sheqer dhe një filxhan kafe;
 •  ditë - të njëjtën gjë;
 •  mbrëmje - të njëjtën gjë.

Përdorimi i çdo produkte të tjera gjatë këtij programi dietik është i ndaluar. Një dietë ju mund të rrinë në tuaj - ju mund të hani një çokollatë në një kohë, ndajnë me 2 - 3 - 4 pritje ose të ndërpresë në copa të vogla çdo orë.

Qe pi sasi shtesë të lëngshme (uji, çaj jeshil zi ose), të paktën 1,5 litra në ditë dhe deri 2-3 orë pas administrimit të çokollatë dhe kafe.

Në faqet e shumta dhe forume në lidhje me humbje peshe shpesh dëgjojmë ankesat dhe propozimet për të zgjeruar programin tre-ditore dhe pajtueshmërinë e saj brenda 5 - 6 ose edhe 7 ditë. Megjithatë, unë dua të theksohet se nutritionists nuk e rekomandojmë shumë për të bërë këtë për shkak se eksperimenti mund të përfundojë shumë i dhimbshëm për stomakun tuaj, ose të kthehet në një avari nervor ose humbje të zakonshme të fuqisë.

Kafe dhe çokollatë dietë

Nuk është një kafe të butë - version çokollatë, projektuar nga nutritionists italiane. Ajo përfshinte disa produkte të tjera shtesë nga i cili program diete ndikimi absolutisht nuk vuan. Kohëzgjatja e kësaj metode të Pesha Humbje një javë.

Menu kafe dhe çokollatë dietë për 7 ditë përfshin produktet e mëposhtme:

 • salads lehta perime,
 • salcat dietetikë,
 • uthull verë,
 • makarona,
 • fruta, manaferrat unsweetened
 • kokoshka.
 • Ju gjithashtu mund të përdorni piper thatë dhe hudhër.

Gamë e tërë e produkteve është i ndarë në 3 doza, dhe në mes tyre të marrë 30 gram (vëllimi ditor) të çokollatë e errët, e cila është larë poshtë me një filxhan kafe terren zi. Një ditë duhet të marrë të paktën 2 litra ende ujë.

Mos harroni se humbje peshe subjektin e programit humbje peshe është shumë intensive, dhe për këtë arsye duhet të kombinohen dietë dietë me aktivitete fizike që do të zvogëlojë TURGOR shmangë lëkurën dhe sagging e saj. Forcojë lëkurës duhet të jetë dita e parë e humbje peshe, kjo mund të kontribuojë në një shumëllojshmëri të masazhet dhe përdorimit të heqjes kozmetike.

Çokollata Ushqimi

Ka edhe mundësinë e humbjes së peshës duke përdorur çokollata. Thelbi i saj është pak i ndryshëm nga programi klasik tre-ditore: Gjatë ditës lejuar për të ngrënë dy bare çokollatë e 40 gram dhe pini atë kafe unsweetened me shtimin e qumësht i skremuar.

Pirja e ujit mund të jetë jo më parë se tre orë pas çokollatë. Kjo metodë humbje peshe është projektuar për 5-7 ditë, gjatë së cilës ju mund të humbni 4 deri 7 kg peshë të tepërt.

Për ata të cilëve kjo dietë mund të duket shumë e ashpër dhe të gjatë, mund të kufizojë javore "çokollatë" shkarkimit ditë që nuk të sjellë rreziqe të rënda shëndetësore të humbjes së peshës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë grejpfrut zhyroszhyhayuschey

Si të dal nga dietë çokollatë: komente dhe rezultatet ^

Për të humbur pas përfundimit të agjërimit pesha kthehet përsëri së shpejti jo shumë të rëndësishme për prodhimin e saktë pas dietë çokollatë. Mbrapsht në ushqimin e duhur nuk është profesion aq i rëndë si pjesë të vogla e çokollatë që ju të pranuara gjatë dietat janë priuchat barkun tuaj në sasi të vogël të ushqimit.

Gjëja kryesore është që të përpiqet të bëjë dietën tuaj të ardhshëm ka qenë më pak e dëmshme. Mënyrë për të dalë dietë ideale çokollatë do të jetë një javë shpenzohen për sallatë perimesh, vezë dhe djathë. Menutë mund të jetë deri në shijen tuaj pa bërë pjesë shumë të mëdha.

Si për të humbur peshë duke përdorur yjet çokollatë

Gjithkush e di se si për t'u ulur në një dietë çokollatë Alsou cili humbi 8 kg të saj, por u largua kritikat jashtëzakonisht unflattering të njëjtin program diete. Me një negativ të madhe ajo tha marramendje vazhdueshme, depresioni dhe shtetet tmerrshme poluobomorochnye që ndoqën gjatë gjithë kohës pajtueshmërinë me këtë dietë e saj.

Por Anna Semenovich ka bërë ndryshime në të gjitha programet e njohura dietë dhe përfshihen në menynë vetëm një copë çokollatë me qumësht, të cilën ajo e hanin në mes të ditës dhe jo më shumë se një herë në dhjetë ditë. As Mëngjesi zakonisht përbëhet nga produktet e qumështit, drekë ajo gjithmonë e ha supë apo sallatë, dhe dines në peshk, steamed ose i pjekur në skarë. Pranimi i çokollatë, sipas S. shumë mirë rikthen pushtetin e humbur dhe në mënyrë efektive rrit efikasitetin.

Uma Thurman shtënat në të gjitha famshëm filmin e "Kill Bill" është edhe "ulur" në një dietë çokollatë. Çokollatë ajo hante vetëm kur ajo arriti urinë, dhe konsumuar me ujë mineral. Me dietë të tillë të varfër Uma mund të hale sa më shumë që 10 kilogram.

Opinionet çokollatë dietë të përmbajë komentet në mënyrë të barabartë si pozitive dhe forcë negative. Latest shpesh tregojnë se sa e lehtë ky program është humbje peshe si fizikisht dhe emocionalisht, vuri në dukje si në kohën shije konstante e pakëndshme e ëmbël në gojën tuaj që mbetet pas marrjes çokollatë.

Por dietë rezultatet çokollatë patjetër do të lë përshtypje të gjithë dhe skeptikët dhe mbështetësit - 7 kg në 7 ditë, ajo është pothuajse një kilogram në ditë. Shifrat mund të devijojnë edhe krah më të vogël dhe më të madhe, në varësi të peshës fillestare dhe kushtetutën e hollë të trupit të tij.
Ne rekomandojmë një videoklip në lidhje me përfitimet e çokollatë në dietë: