Tea Ushqimi


Dietë çaji zvogëlon peshën pa probleme dhe pa stres për trupin

Dietë çaj është shumë i butë dhe metodë dietë është e përkryer për personat që dëshirojnë për të humbur peshë gradualisht, pa shkaktuar dëm dhe stresit në trupin tuaj.

A është e mundur për të humbur peshë me çaj dietë ^


Baza e dietë çaj humbje peshe programit është zgjedhur çaj me cilësi të lartë të gjelbër, i cili përmban acide organike, proteina dhe pektin, fruktoza, glukoza dhe disa vitamina.

Por më e rëndësishmja, ai përmban një substancë catechin, përmes të cilit ndahet yndyrë dhe për të rritur metabolizmin, dhe për këtë arsye të reduktuar peshën.
Përfitimet e çaj metodat diete përfshijnë:

 • Pesha humbje;
 • Përmirësimi i veshkave, mëlçisë;
 • Reduktimi në nivelet e kolesterolit në gjak;
 • Detoxification, toksinave nga trupi.

Hollim Tea është e kundërindikuar:

 • Sëmundje të veshkave, zemrës, traktin gastrointestinal;
 • Hipertensionit;
 • Gjatë rëndim të ulcerat gastrike dhe gastrit;
 • Në adoleshencës dhe moshës së vjetër,
 • Gratë dhe nënat pleqsh shtatzënë.

Gjatë respektimin e çaj teknikave dietetike ndalimin e rreptë të imponuar skuqur, ushqimeve yndyrore, të ushqimit të shpejtë, miell dhe produkte ëmbël, alkoolit. Programi çaj dietë përbëhet produktin e mëposhtme të detyrueshme:

 • Qumështi, djathi dhe vezët;
 • Peshk, perime dhe mish;
 • Frutat, fruta të thata, mjaltë;
 • Hikërror, oriz, bollgur.

Sistemi i furnizimit me Tea ka disa rregulla që kërkojnë respektimin e rreptë dhe rigoroz:

 •  Tea është përdorur vetëm në formën e cilësisë kap fllad dhe gjethet, por jo me stomak bosh;
 •  Pije çaj nuk miratojnë gjatë vakt dhe menjëherë pas saj. Për pranimin e tij pas një vakt, ju duhet të prisni 30 minuta;
 •  Shkalla e rekomanduar ditore - 3 gota 6 gota pije dehëse, ose të dobët të gjelbër çaj.

Tea Ushqimi: menutë shembullore dhe receta ^

Metoda e balancuar çaj humbje peshe zgjat 15 ditë, ka humbur në peshë pas së cilës do të jetë 4 kg. Menuja është projektuar për 3 ditë, të cilat mund të alternativ sipas dëshirës mes tyre.

Menu 3 ditë

Dita e parë

 • Mëngjes: mollë, çaj jeshil, qull oriz me mjaltë, një fetë bukë thekre;
 • Dreka: lëng domate;
 • Dreka: pi çaj, merak perime ose salcë, disa feta disa peshku të pjekur.
 • Mesdita: 4 copë. kajsi të thata, çaj;
 • Darka: djathë - sallatë frutash, Computer

Dita e dytë

 • Mëngjes: një palë e mandarina, çaj, bollgur me kajsi të thata dhe mjaltë;
 • Dreka: Morsik kokrra të kuqe;
 • Dreka: çaj, pule supë pule, biskota me avull, një shërbim të vogël të ndonjë sallatë perimesh;
 • Mesdita: 4 copë. kumbulla të thara, çaj;
 • Darka: sallatë perimesh (piper, kastravec, bizele, domate), lëng karrote, një pjesë e peshkut.

Dita e tretë

  • Mëngjes: kajsi, çaji jeshil, një çift e vezëve, hikërror;
  • Dreka: qumësht;
  • Dreka: çaj, pure patate, një fetë e viçi, bukë thekre;
  • Rostiçeri: 3 copë. datat, çaj;
  • Sallatë Darka për të zgjedhur nga, buding oriz dhe çaj.

  Teknikë Tea ka edhe disa opsione për trajtimin dietat.

  Tea - dietë të qumështit

  Qumësht - një teknikë çaj dyditor përkryer pastruar trupin dhe do të hequr 1.5 kg peshë të tepërt.
  Gjatë ditës duhet të konsumohen vetëm çaj jeshil me qumësht dhe ujë të pijshëm.
  Recetë për çaj pi dietë është: një litër e gjysmë qumësht të ulët yndyrë në vlim, të vënë 4 lugë fletë të çajit të gjelbër, të lënë për 20 minuta dhe tendosje.

  Uji - dietë çaji

  Kjo mënyrë e trajtimit ditën e përshtatshme si pastrimin dhe ruajtjen e peshës.
  Ditë dietë në ujë dhe TEAS janë të rekomanduara çdo një apo dy javë.

  Dietë çaj japanese

  Tea Japanese metodë dietë të bazuar në çaj të lartë të keq gjelbër, e cila është përdorur përditshme në shumën e një litër për katërmbëdhjetë dietë. Në racionin ushqimor nuk është përfshirë domate, banane dhe rrush.

  Menu për 14 ditë

  1, 7, 14 ditë

   • Mëngjesi: djathi malozhyrnyy me çaj;
   • Dreka: një çift i vezëve, një pjesë e lakër zier, lëng pineapple;
   • Darka: zier perimet, zbukuroni peshk, pije çaj, sallatë të freskët.

   2, 8, 13 ditë

    • Mëngjesi: djathë, çaj;
    • Dreka: peshk në petë, çaj, sallatë lakër;
    • Darka: zier viçi (viçi), çaj, disa vezë.

    3, 9, 12 ditë

     • Mëngjesi: çaj, biskota galetë apo biskota;
     • Dreka: Kungull - merak lakër, pini çaj, mollë;
     • Darka: sallatë kastravec spërkatet me herbs, rosto viçi, çaj, vezë.

     4, 6, 10 ditë

      • Mëngjesi: kos pije me copa frutash çaj ekzotike;
      • Dreka: sallatë me karrota të ziera me salcë kosi, çaj, vezë;
      • Darka: çdo fruta, vezë, lëng.

      5 dhe 11 ditë

       • Mëngjesi: dolli me bllokim kokrra të kuqe, djathë, çaj;
       • Dreka: pjekur gjoks pule, vezë, pije domate;
       • Darka: çaj, sallatë vezë (karrota, mollë, pak bajame).

       Në mes të ngrënies duhet të marrë ujë të pijshëm.
       Feedback hollë, japoneze peshe çaj humbje të sistemit të garantuar largon dy javë të paktën 6 kilogramë shtesë.

       Çaj të zi Ushqimi

       Ky program dietë zgjat një javë dhe jep rezultate të shpejta në aspektin e humbjes së peshës.
       Kushtet kryesore të teknikës - të marrë pije çaj pa nevojë për shtesa të sheqerit dhe qumështin; rreptësisht 20 minuta para ngrënies. Përveç çaj, menu përfshin produktet e mëposhtme:

        • E hënë - e "dobët": djathë të ulët yndyrë vilë, e cila normë prej 120, 110, 120 gram në ditë;
        • E martë - "Chicken": e bardhë zier pule - 120, 150, 140 gr .;
        • E mërkurë - "Tea Qumësht";
        • E enjte - "mollë": molla - 8 copë .;
        • E premte - "mish": telyatynku ose viçi - 100, 120, 110 gr .;
        • E shtunë - "karotë": mjaltë dhe karrota (bruto required) - 8 copë .;
        • E diel - "Mann ose oriz": bollgur, qull oriz me mjaltë dhe fruta të thata.

        Puer Tea Ushqimi

        Pu-Erh - pije e shkëlqyer çaj të Kinës, e cila është e madhe djeg yndyrë, tone dhe invigorates. Teknikë javore Puer zgjat një javë, duke ju lejuar për të humbur 3 kg. Puer norma ditore - më shumë se 3 gota.

        Menu mostër përbëhet nga mëngjesi Puer gatuar, gatuar fileto viçi për darkë, Puer në jug dhe djathë për darkë.

        Tea Ushqimi Victoria Beckham

        I shquar i njohur shpesh mban të gjitha llojet e metodave dietë për të ruajtur gjendjen ideale të figurës. Një nga këto është dietë çaj humbje peshe programit.

        Duke u kthyer në teknikën çaj e Victoria Beckham, ju duhet të përdorni çaj vetëm zi, i cili, sipas mendimit të saj, edhe gjallërues, jep energji dhe forcon sistemin imunitar të përkryer.

        Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë kafe artikull.

        Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me çaj dietë ^

        Rezultatet dietë çaj - humbje peshe graduale pa rrezikuar shëndetin e njeriut dhe trupin. Për më tepër, pasi mënyrë korrekte për të mbajtur peshë nuk parashikon ndryshime të mëdha në menu.

        Çaj Opinionet dietë pozitive dhe konfirmuar shumë gra që kanë arritur efektin e saj e dëshiruar e përdorimit humbje peshe. Mjekët gjithashtu të kufizojë metodën dietë çaj, por paralajmëroi se në qoftë se Kundërindikimet caktuara nuk duhet të ndjekin atë.

        Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: