Dietë kimike


Dietë kimike për 4 javë do të ndihmojë të shpëtoj prej shtesë 20-28 kg

Emri "dietë kimike" nuk do të thotë se humbje peshe përmes këtij programi duhet të marrë drogë kimike.

Thelbi dhe karakteristikat e dietës në reaksionet kimike ^


Thelbi i kësaj teknike është të ushqyerit në mënyrë që produktet janë të kombinuara së bashku dhe ka shkaktuar reagime të caktuara kimike në trup.

Këto reaksione kimike të japë rezultate të pabesueshme, duke ndihmuar për të pastruar trupin dhe të humbni ato kg shtesë.

Metoda kimike diete është ideale për ata njerëz pesha e të cilëve tejkalon 100 kg, si një muaj i pajtueshmërisë mund të humbni deri në 20-28 kilogram urryer. Dietë kimike i referohet një vend të rreptë dhe e komplikuar.

Metodat kryesore kimike të fshehta nuk është numëruar kalorive, dhe një shfaqje e qartë e specifikuar dietë. Duke kërcyer edhe një herë, duhet të fillojë nga fillimi.

Për lehtësi, dietë kimike për të filluar të hënën. Programi është i tillë që një dietë të pikturuar në mënyrë të veçantë gjatë ditëve të javës. U tërhoqën ose mungon edhe një ditë program dietë, ju duhet të fillojë përsëri nga dita e parë e javës.

Parimet bazë të aplikacioneve kimike të unquestioningly ndjekin:

 • Produkti kryesor është i pranishëm në dietën e kësaj teknike - vezë duhet vështirë zier. Ky produkt përmban shumë pak kalori, ajo është mjaft e pasur, dhe në kombinim me grejpfrut në mëngjes promovon humbje peshe.
 • Produkte shënuar një rënie, në asnjë rast nuk mund të zëvendësojnë më të përshtatshme sipas mendimit tuaj. Në të njëjtën kohë, produktet që ju hani, ju vetëm mund të përjashtojë nga futje e saj dietik.
 • Kur kërkojnë padurueshme për të ngrënë snacks janë të lejuara për të bërë, e cila është e përshtatshme të përkryer për perime të lehta të tilla si marule ose trangujve. Vetëm rregulli: pas mëngjes apo drekë është vakti kryesor duhet të marrë të paktën 2 orë.
 • Perimet në programin në të gjithë të mirëpritur. Përdorimi i patate është i ndaluar.
 • Është e rëndësishme që të përmbahet pjesë e treguara në menynë kimike dietë, por nëse numri i produkteve të përdorura deklaruar janë të lejuar për të ngrënë një ndjenjë të ngopje, por në çdo rast jo për të nopem.
 • Gatim duhet të kryhet në ujë jo, naftës. Bëni enët e shijshme që ju mund të, duke përgatitur ato në furrë ose në skarë.
 • Për të arritur rezultatin e dëshiruar, ju duhet të kufizojnë përdorimin e kripës, e cila mban lëngjeve në trup.
 • Nëse një menu program kimike të specifikuara nga agrume, do të thotë nën portokalli apo grejpfrut, nëse fruta - lejohet përdorimi i çdo fryt e zgjedhjes suaj, përveç rrush, datat, banane, mango apo fig. Nëse menu specifikuar mish, ajo duhet të ligët dhe të zier, i pjekur në skarë apo pjekur pa përdorur vaj luledielli, nëse pulë - atëherë peeled, e cila është shumë kalori dhe janë trupi i paefektshëm. Deleje hani ndërsa metoda kimike mundeni.
 •  Është e rëndësishme për të vëzhguar regjimin e ujit, që është një ditë për të pirë të paktën 1,5 litra ujë të thjeshtë ende. Kështu nuk është e nevojshme për të larë poshtë ushqim, uji duhet të jetë i dehur në mes të ngrënies dhe snacks. Në ujë, lejohet për të pirë kafe në sasi të kufizuar, sode, çaj bimor, të gjelbër.

Në programin kimike ka një numër të avantazhe të padiskutueshme:

 • Dietë të përbërë në mënyrë që uria duket shumë rrallë.
 • Menuja është e ekuilibruar dhe përmban shumë substanca biologjikisht aktive dhe vitamina nevojat e trupit.
 • Ulur në programin kimike humbje peshe mund të jetë aq i ri dhe të moshuarit. Kufizimet në moshë, ajo nuk ka.
 • Ajo është në dispozicion dhe efektive.

Ashtu si shumë metoda të tjera dietë, dietë kimike ka disavantazhet:

 • Mëngjesi është gjithmonë e njëjtë.
 • Në trupin merr shumë proteina, kështu që para se të filloj dietë duhet të konsultoheni me një specialist.
 • Programi kimike humbje peshe përfshin ekzekutimin shumë të rreptë dhe të saktë të të gjitha rregullave dhe rekomandimeve.
 • Ajo është e kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga atherosclerosis, sëmundje kronike të mëlçisë, dhe kanë probleme në stomak.

Dietë kimike: të bjerë në 1, 2 dhe 4 javë ^

Metodat Menu kimike 1.2 dhe 4 javë vetëm kohëzgjatje të ndryshme, në mënyrë që njerëzit mund të zgjedhin e tyre për disa javë dhe numri i kg shtesë që ata duan të humbin.

Menu javën e parë

Produkte të përditshme bojë përdoren për mëngjes jopraktike sepse për 4 javë janë të njëjta. Mëngjesi duhet të përbëhet nga një palë e vezëve dhe agrume.

E hënë

 • Dreka është e lejuar për të marrë një lloj të frutave që lejohet programin.
 • Darka përbëhet nga 150 gram të mishit (rregullat e përgatitjen e tij janë përshkruar në parimet kryesore të dietës).

E martë

 • Dreka: 150 g mish pule.
 • Darka: sallatë me vezë dhe perime të freskëta, agrume.

E mërkurë

 • Dreka: dolli me djathë të ulët yndyrë dhe një pomydorchyk vogël.
 • Darka: një pjesë e mishit.

E enjte

 • Dreka: një një lloj fruti.
 • Darka: mish, sallatë nga perimet jeshile.

E premte

 • Dreka: një çift i vezëve dhe perime gatuar.
 • Darka: një pjesë e peshkut të zier, sallatë të lehta, agrume.

E shtunë

 • Darka: fruta.
 • Darka: mish dhe sallatë perimesh.

E diel

 • Dreka: gjoks pule, domate të mesme, agrume.
 • Darka: zier perimet.

Menu javën e ardhshme

E hënë

 • Dreka: mish, sallatë vjet.
 • Darka: një fetë bukë, disa vezë, perime të ziera, agrume.

E martë

 • Dreka: njëjtë të hënën.
 • Darka: të tilla si hënën.

E mërkurë

 • Dreka dhe darka janë të njëjta si të hënën.

E enjte

 • Dreka: vezë, djathë të ulët yndyrë, perime të freskëta.
 • Darka: një çift i vezëve.

E premte

 • Dreka: peshk.
 • Darka: 2 vezë.

E shtunë

 • Dreka: mish dhe domate, agrume.
 • Darka: sallatë frutash me perime lejuara.

E diel

 • Dreka: mish pule, perime gatuar, domate, apelsynchyk.
 • Darka është i ngjashëm me drekë.

Menu javën e tretë

Çdo ditë në javën e tretë duhet të hani vetëm një lloj të produktit në fjalë.

 • E hënë: ditë me shije frute.
 • E martë: ditë perime.
 • E mërkurë: fruta dhe perime në ditë.
 • E enjte: ditë peshk, gjatë së cilës lejohet përveç peshk hani perime të freskëta.
 • E premte: Dita mish për të cilën ju doni të përdorni më shumë perime.
 • Shtunën dhe të dielën - ditë, duke ngrënë vetëm fruta.

Menu Javën e katërt

Produktet e regjistruara në javën e fundit të dietë, ju duhet të hani dhe në mënyrë të barabartë gjatë gjithë ditës.

 • E hënë: një copë bukë, mish (400 g) dhe ton i konservuar (200 g), perime (domate 3 dhe 4 trangujve) dhe fruta.
 • E martë: dolli, 200 g mish, 4 dhe 3 tranguj domate dhe fruta.
 • E mërkurë: lugë gjelle të ulët-yndyrë djathë, perime të ziera, trangujve dhe domate (2 copë).
 • E enjte: gjysmë pule, domate dhe tranguj (3 PC dhe 1 pc respektivisht..), Agrume dhe një copë bukë.
 • E premte: vezë çift, 3 domate, marule, agrume.
 • E shtunë: zemrat 2 pule, prej trangujve, domate (2 copë.), 120 gram djathë ose një gotë kos, biskota.
 • E diel: ton i konservuar, perime të ziera, trangujve dhe domate (2 copë), një lugë gjelle e ulët-yndyrë djathë, agrume dhe dolli.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Molokochaynaya dietë.

Shqyrtime dhe mjekët dietat rezultojë në proceset kimike ^

Pas programit kimike diete, gjatë së cilës ju mund të humbni deri në 28 kg mbipeshë, është e nevojshme që duhet të marrë nga ajo, koha në mënyrë tjetër përsëri mos për të fituar peshë. Nëse rezultatet e kimike kënaqur dietë ju mund të hani normalisht, nëse jo - përsëris 1 st dhe 4-javë.

Për të ruajtur një figurë të pakta, ju duhet të kufizojnë konsumin e sheqerit dhe produkteve miell, dhe të ushtrojë rregullisht. Komentet më të shumta pozitive në lidhje me dietë kimike prova hudeyuschih- e efektivitetit të saj dhe transportueshmëri lehtë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: