Fitness Ushqimi


Palestër dietë ndihmon të humbni peshë shijshme, të përzemërt dhe të ndryshme

Palestër dietë - një dhuratë nga perëndia e vërtetë për njerëzit që duan për të ngrënë shijshme dhe humbin peshë në të njëjtën kohë. Gjatë aderimin e saj në ushqim dëshiron të humbur peshë dhe ju lejon të përdorni një shumëllojshmëri të ushqimeve të preferuara: mish, drithëra, fruta, peshk.

Kryesor dhe i vetëm palestër programi dietë rregull - ne duhet të refuzojë pjesën tjetër në shtrat pas ngrënies, duke e zëvendësuar atë me pak tendosje fizike.

Karakteristikat dhe rregulloret palestër humbje peshe dietë ^


Kjo metodë humbje peshe është e përshtatshme për burrat dhe gratë për të cilët Trajnimi është një pjesë e jetës. Në mënyrë që të arritur rezultatin e dëshiruar, me përjashtim të nevojës dietetike për të marrë ngarkesa të energjisë, të tilla si shtangë dore.

Përveç klasave, të cilat duhet të kryhen të paktën tre herë në javë, çdo ditë është e nevojshme për të rregulluar kardiotrenirovky zgjasin 30 minuta, me të cilin e urrente yndyrë do të shkojë gradualisht, dhe në masë të muskujve, në të kundërtën, rritet.

Njerëzit të cilët ndjekin rregullisht trajnim, duhet të përfshihen në dietën e proteinave që përmirësojnë muskujve dhe karbohidratet, të cilat janë të ashtuquajturit "karburant" për trajnimin palestër dhe japin energji dhe yndyra në përpjekje për të eliminuar sa më shumë që të jetë e mundur, pasi ky i fundit në mënyrë të konsiderueshme i ngadalshëm proceset metabolike.

Rregullat themelore palestër dietë proteina:

 • Para trajnimit, përkatësisht 2 orë para saj duhet të ha mirë. Përshtatshme enët e tilla: peshk me sallatë, patate dhe perime, të pjekura në furrë, kos ose kos, mish pule me një fetë bukë ose një pjese të orizit. Djathë, mollë, dardhë, ose një pjesë e vogël e bollgur ju mund të hani një orë para se të trajnimit.
 • Për 30 minuta para aktivitetit fizik është e lejuar që të ketë një filxhan çaj unsweetened gjelbër ose kafe. Ky lëng konverton yndyrë në energji, kështu që trajnimi do të jetë më shumë yndyrë, por më pak aminoacidet dhe glycogen.
 • Të gjatë, trajnimi vështirë palestër nuk ishin të kota, është e nevojshme për të parandaluar dehidratim dhe të pini ujë gjatë klasës. Uji mund të pini 20 minuta para se klasat e çdo 20 minuta gjatë ushtrimit.
 • Për mishi nuk ishte vetëm i hapur, por edhe i aftë, ju duhet të hani 20 minuta pas stërvitje. Gjatë kësaj periudhe trupi mirë thithin karbohidratet dhe proteinat, duke i kthyer ato në muskuj dhe jo yndyrë. Për ta bërë këtë në mënyrë ideale përshtatshme verë, fruta, perime, oriz dhe mish pule, bardhë veze, djathë, ose djathë.
 • Ushqimi duhet të jetë të paktën 5 herë në ditë me pushime të shkurtra mes doza.
 • Përafërsisht pjesë përcaktojë thjeshtë: qëllimi i saj duhet të jenë në dispozicion në dorë.
 • Ushqime që përmbajnë kafeinë, të tilla si kafe dhe çokollatë, e ndaluar për të ngrënë pas trajnimit palestër.
 • Për të humbur peshë me palestër dietë për gratë, por jo me pompë muskujve, 2 orë para se të trajnimit dhe 2 orë pas ushtrimit nuk ka nevojë për ndonjë gjë për të ngrënë. Para konsumit të proteinave trajnimi nuk është i rekomanduar. Pas trajnimit në fund të 2 ore, duhet të ngrënë një proteinë pjatë permbajtur.

Përfitimet Fitness dietë:

 • Ky program nuk është konsideruar e rëndë, për shkak se ushqimi i tij është shumë e ndryshme.
 • Palestër dietë është efektive për të dy burrat dhe gratë e të gjitha moshave.
 • Programi diete palestër bikini përfshin duke përdorur vetëm produkte natyrore.
 • Mungesa e urisë, dobësi dhe lodhje.
 • Përmirësimin e shëndetit dhe humbje efektive e kg shtesë.

Disavantazhet përfshijnë një dietë palestër vetëm koston e saj të lartë dhe nevojën për kontroll të rreptë të pjesëve të vëllimit.

Nëse pika janë të kundërindikuar stërvitje, përdorimi i metodave palestër janë kundërindikuar gjithashtu. Programi palestër nuk është i përshtatshëm për ata që në sport është e parëndësishme. Përveç kësaj, të ndaluar përdorimin e tij për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të mëlçisë, veshkave, zemrës, gratë shtatzëna dhe të moshuarit.

Lista e produkteve të pranueshme:

 •  ujit (të paktën shishe 2-litër në ditë);
 •  prodhimet e qumështit të ulët yndyrë;
 •  mish ligët ose peshk, i pjekur në skarë, steamed ose të ziera;
 •  ushqim deti;
 •  orizi dhe drithëra të tjera;
 •  lëngje të freskëta;
 •  bardhë veze.

Ushqimi për palestër: Java menu ^

Programi Menu palestër për 7 ditë mund të jetë si më poshtë:

E hënë

 • Mëngjesi: 2 proteina, pjesë e bollgur, lëng portokalli, 2 lugë djathë pa yndyrë.
 • Rostiçeri: sallatë frutash me salcë kos.
 • Dreka: mish pule, një pjesë e oriz me perime.
 • Rostiçeri: patate e pjekur, filxhan kos.
 • Darka: deti zier ose peshk lumi, sallatë, mollë ose dardhë.

E martë

 • Mëngjesi: agrume, pjesë e qull bollgur, një filxhan qumësht.
 • Rostiçeri: djathi dhe një banane e vogël.
 • Dreka: mish pule, disa spoonfuls e orizit.
 • Rostiçeri: lëng, perime, krunde lugë.
 • Darka: copë ligët e mishit, ose shërbejnë gatuar nga misri konservuar.

E mërkurë

 • Mëngjesi: drithëra me qumësht, fruta, 2 proteinat.
 • Rostiçeri: lëng karrota dhe djathë yndyrë të ulët (2 tbsp).
 • Dreka: Sallatë me pulë dhe perime, patate të pjekura, një fryt të preferuar.
 • Rostiçeri: kos dhe fruta.
 • Darka: shërbejnë peshk i gatuar fasule dhe sallatë perimesh.

E enjte

 • Mëngjesi: vezë të fërguara, bollgur me fruta, një filxhan lëng.
 • Rostiçeri: lëng perimesh, një pjesë e orizit.
 • Dreka: pulave, fruta.
 • Rostiçeri: gjizë me fruta ose sallatë perimesh.
 • Darka: një copë bukë pita, gjoks pule, sallatë të lehta.

E premte

 • Mëngjesi: bollgur me fruta, vezë të fërguara.
 • Rostiçeri: djathi me banane grimcuar.
 • Dreka: peshk, një pjesë e vogël e oriz, sallatë.
 • Rostiçeri: kos dhe fruta të preferuar ose manaferrat.
 • Darka: mish pule, misri, sallatë perimesh.

E shtunë

 • Mëngjesi: hikërror, vezë, qumësht.
 • Rostiçeri: djathë me banane.
 • Dreka: peshk, oriz dhe sallatë, një gotë me lëng.
 • Rostiçeri: patate, e pjekur në furrë, një gotë kos nonfat.
 • Darka: sallatë perimesh me karkaleca.

E diel

 • Mëngjesi: agrume, drithëra me qumësht, 2 vezë proteina.
 • Rostiçeri: oriz dhe bukuroshe.
 • Dreka: mish pule, një makarona pak nga lëng gruri durum.
 • Rostiçeri: mollë jeshile, kos.
 • Darka: mish, sallatë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin në dietë lëngjeve natyrale.

Receta të dobishme, rishikon hollë dhe rezultatet në humbje peshe dietë palestër ^

Palestër menu nuk është përfundimtar, ajo mund të ndryshohet për simpati tuaj. Mbi të gjitha, norma ditore e kalorive nuk duhet të kalojë 1600 kcal. Për shumëllojshmëri më të madhe të pjatave që ju mund të përdorni dietë të thjeshtë, por interesante receta palestër. Këtu janë disa prej tyre:

Rrip Berry

 • Për të përgatitur Manaferrat e nevojshme, banane dhe qumësht në një blender ose hedh në tokë duke përdorur një mikser.

Sallatë perimesh me mish pule

 • Marule, speca, mollë duhet të pres, llokoçis dhe sasi e vogël me lëng limoni.
 • Strips Pritini e pulave duhet të skuqura në vaj ulliri për rreth 5 minuta, pastaj shtoni kripë dhe piper.
 • Shtoni në sallatë, sezonin me kos.

Vezë të fërguara me karkaleca

 • Beat vezë me qumësht, kripë e tyre dhe piper, shtoni karkaleca gatuar.
 • Hidh përzierje gatuar në formë dhe piqem në furrë deri sa të bëhet.

Rezultatet nuk ndryshojnë palestër shpejtësi rekord dietë: Javën e këtij programi dietë mund të humbni deri në 5 kg peshë të tepërt. Jo vetëm yjet, por edhe njerëzit e thjeshtë duke lënë komente pozitive në dietën palestër. Këto komente janë dëshmi e teknikave të efikasitetit dhe transportueshmëri e saj të lehtë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: