Bean dietë


Bean dietë efektive, të kënaqshme, e shijshme, të dobishme dhe të sigurt

Bean dietë për humbje peshe është metodë dietë shumë e kënaqshme dhe të dobishme si fasule është një burim i vlefshëm i proteinave bimore, e cila është perceptuar me lehtësi nga trupi i njeriut, i cili nuk është proteina që përmban mish dhe produkte të qumështit.

Karakteristikat dhe përfitimet e dietës në fasule ^


 • Ky produkt mund të quhet një furnizues të vlefshme në acide yndyrore të trupit tonë, karbohidratet minerale, pektin dhe acide organike.
 • Përbërja e fasule paraqiti një numër minerale (kalcium, kalium, hekur, sodium etj) dhe vitamina (C, B, E, PP).
 • Ajo ka një efekt pozitiv në metabolizmin, e cila është shumë e rëndësishme kur humbjen e peshës.
 • Përveç kësaj, ky produkt mund të zvogëlojë sheqerit në gjak, kështu që metoda e fasule për humbje peshe mund të ndjekin edhe diabetikët.

Një dietë e bazuar në fasule është shumë efektive për shkak të dietë lëndë kategorizuara produktet e saj të dobishme dhe të ulët-kalori, jep një ndjenjë të ngopjes, i cili është ruajtur për një kohë të gjatë. Sipas programit Bean është shumë e rëndësishme që të heqin dorë kripë, sheqer, ëmbëlsirat, produkte furre dhe alkoolit, të skuqura dhe ushqime të yndyrshëm. Salt nëse dëshironi, mund të zëvendësohet me erëza, qepë, hudhër dhe herbs.

Racionin diete duhet të paraqiten produktet e qumështit, ujë të pastër jo-gazuara, çaj unsweetened ose kafe natyrore, perime, manaferrat dhe fruta, dhe fasule. Nutritionists këshillojnë se humbje peshe është e dëshirueshme që të përdorin shumëllojshmëri të bardhë e fasule. Për të përmirësuar përfitimet e respektimit të këtij programi dietë duhet të fillojë në sport.

Pro pajtueshmërisë dietë Bean:

 • Bean është një produkt i mrekullueshëm diete (102 kkal per 100 g);
 •  është një burim i sasi të madhe të ushqyesve, e cila bën të mundur për të mbështetur trupin gjatë vitaminë mangësi;
 •  nuk kërkojnë shpenzime të mëdha;
 •  në dispozicion gjatë gjithë vitit;
 • Personi hollë nuk vuan nga uria.

Dietë Cons Bean pajtueshmërisë:

 •  ajo nuk mund të ndjekin të gjithë - për contraindications ekzistuese;
 •  gjatë humbje peshe duhet të përdorin sasi të mëdha të lëngjeve, përndryshe nuk të shmangur probleme të tilla si kapsllëk të shpeshta;
 • rregullat program shumë të rreptë dietetike. Menjëherë pas përfundimit nuk mund të lëvizin ashpër për ushqime të njohur. Çdo ditë do të ketë nevojë për të zëvendësuar garniturat pjatë bathë.

Lidhur contraindications në përputhje dietë bathë, këto përfshijnë:

 •  sëmundjeve që lidhen me enët e gjakut dhe zemrën;
 •  probleme me pankreas;
 •  Ulçera, fshikëz fshikëz e tëmthit dhe zorrët;
 •  përdhes dhe gurët në veshka.

Gjithashtu ruajtjen dietë bathë duhet të jepni atyre që kanë përbërës origjinalitet kryesore. Përsëri ajo do të kthehet jo më herët se 3 - 4 javë ushqyerit. Si dietë bathë i përbërë nga një numër i nevojshëm dietë elemente bathë meritave të konsiderohet metoda më e sigurt e humbjes së peshës.

Bean Ushqimi Menu 7 ditë ^

Siç u përmend më lart, dietë Bean duhet të ndjekin më të mirë për një javë. Këtu është një menu të detajuar për 7 ditë.

E hënë

 • Mëngjesin e parë: një gjysmë filxhan kos ose krem ​​kosi, një fetë bukë të thata, djathë;
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: një gjysmë filxhan fasule gatuar ose të konservuar, 250 g sallatë perimesh me shtimin e vaj ulliri, një filxhan çaj apo lëng;
 • Darka: fasule gatuar apo formë, një pjatë sallatë, perime, lëng të konservuar.

E martë

 • Mëngjesi i parë: kos / djathë / krem, kafe pa sheqer; (Syzet?)
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: një gjysmë filxhan fasule gatuar, sallatë perimesh ose lakër turshi, çaj pa sheqer;
 • Darka: fasule të ziera, 100 gram e peshkut në zier, formë zier ose pjekur, lëng.

E mërkurë

 • Mëngjesin e parë: një gjysmë filxhan kos ose krem ​​kosi, bukë të thata dhe një fetë djathë;
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: konservuar fasule, perime sallatë pjatë, një filxhan çaj pa sheqer;
 • Darka: zier fasule, një pjatë e sallatë perimesh, lëng domate.

E enjte

 • Mëngjesi i parë:? filxhan salcë kosi ose djathë, një filxhan kafe pa sheqer;
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: një pjatë e sallatë frutash, dhe 100 gram fasule;
 • Darka: 50 gram oriz, 100 gram i pjekur në skarë apo i gatuar me lëng mishi.

E premte

 • Mëngjes Së pari: kos, djathë ose salcë kosi -? syze, një filxhan çaj pa sheqer;
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: zier fasule, pjatë sallatë me perime ose lëng lakër turshi;
 • Darka: konservuar fasule, sallatë perimesh racion, 2 patate të ziera, lëng domate.

E shtunë

 • Mëngjesi i parë: një fetë bukë të thata, 35 gram djathë, kafe;
 • Dreka:? filxhan kos ose krem ​​kosi;
 • Dreka: një gjysmë filxhan gjizë, një pjatë e sallatë perimesh, çaj;
 • Darka: 150 gram fruta dhe fasule enët.

E diel

 • Mëngjesi i parë: gjizë ose kos, një gotë kafe pa sheqer;
 • Mëngjes i dytë: një fryt të vogël, fruta të thata ose manaferrat;
 • Dreka: sallatë perimesh dhe 1/2 c. fasule konservuar;
 • Darka: supë perimesh, pjatë fasule, lëng portokalli.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë arrë artikull.

Komente, rezultatet dhe këshilla për dietën Bean ^

Menuja është e përbërë në mënyrë që njerëzit të hollë mund të zgjidhni një nga disa prodhimit të propozuar (për shembull, kur mëngjesin e parë dhe të dytë). Duhet theksuar se ndërsa yndyrë hollim krem ​​kosi nuk duhet të kalojë 5%.

Programi dietik ofron katër vakte, por rekomandohet të pini më tej gjumit një gotë të ulët-yndyrë kos pijshëm, të cilat mund të zëvendësojnë kos. Pavarësisht nga mungesa e ndryshme të produkteve, dietë diete të përkryer të ekuilibruar, dhe për këtë arsye nuk do të sjellë ndonjë dëm për trupin e njeriut.

Feedback nga ata të cilët janë përpjekur për një dietë Bean mund të themi me besim se ajo është shumë efektive dhe shumë e lehtë për të kryer. 7 ditët e pajtueshmërisë mund të jenë të garantuara për të humbur peshë për 3 - 5 kilogram. Përveç kësaj, duke humbur peshë sidomos tërhequr bjerë thjeshtësi në dietë dhe mungesa e produkteve të shtrenjta. Për të ruajtur rezultatin e rekomanduar dalje të kujdesshme nga programi i humbje peshe. Është e nevojshme për të rritur ushqime kalori mençuri dhe ngadalë.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: