Dietë kungull


Dietë kungull ndihmon të humbni peshë në 8 kg në 2 javë

Dietë Kungull - një mënyrë e madhe për të humbur peshë të shijshme, të shpejtë dhe pa dhimbje, dhe të marrin jo vetëm kënaqësi por edhe përfitime. Metodologjia është përdorimi i kungull - perime të ulët kalori që butësisht mund të ndihmojë të humbni peshë.

Dobishme se kungull me humbje peshe ^


Dietë perime me kalori shumë të ulëta dhe shumë vitamina A, E, C, B, hekur, zink, kalcium dhe acid Pantothenic dhe folik - kungull.

Por më e rëndësishmja, mishi kungull përmban vitaminë T (carnitine), e cila në mënyrë të konsiderueshme përshpejton metabolizmin, ndihmon djegur dhjamin dhe të zhvilluar në masë të muskujve.

Dobësitë e kungull programit diete, por ka disa contraindications, të tilla si:

 •  Sëmundjet e zorrëve dhe stomakut.
 •  Shtatzënisë dhe laktacionit.
 •  Fëmijët dhe të moshuarit.

Sa për përfitime, ata janë të mjaftueshme:

 •  1-2 javë është zakonisht arrihet humbje peshe prej 4-8 kg, dhe nëse kombinohen program dietë me ushtrim, humbja mund të arrijë më shumë kg;
 •  Trupi është pastruar plotësisht dhe përmirëson ndjeshëm çehre;
 •  Kungull është një diuretik dritë, kështu që përdorimi i saj është excreted lëngjeve të tepërta, toksina e dëmshme;
 •  Përmirëson gjumin;
 •  Në kolesterolit normale të gjakut;
 •  A nuk e ndjeni një ndjenjë akute të urisë.

Pas dietë kungull humbur peshë mund të kthehen vetëm, në qoftë se ju filloni për të ngrënë si duhet, miell domethënë tepruar përdorimin dhe produktet e ëmbla.
Kur programi diete duhet të udhëhiqet nga rregullat themelore:

 •  Gjueti është e rekomandueshme jo më shumë se dy javë;
 •  Menuja lejohet të përfshijë mish, peshk, perime, mjaltë, djathë dhe cek në sasi të kufizuar - fruta të ëmbël;
 •  Me lëngun e rekomanduar unsweetened çaj jeshil, të pijshëm apo ujit mineral, kungull lëng frutash;
 •  Snacking ndaluar në mes të ngrënies;
 •  Është e nevojshme për të kufizuar sheqer dhe kripë;
 •  Darka duhet të jetë e lehtë;
 •  Vakt e përditshme të numëruar tre - kater here dhe në mënyrë rigoroze në kohë.
 • Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 18 orë.

Dietë kungull: rënie 4 ditë ^

Programi dietë është për dy javë, ajo e zhvilluar menu për 4 ditë, e cila zëvendësit. Rezultati - një humbje e deri në 8 kg peshë dhe për të përmirësuar tretjen.

Dita 1

 • Mëngjesi: qull (kungull dhe oriz ngjyrë kafe) - 250 g dhe 150 g sallatë me kungull dhe fruta (frutat mund të zëvendësojnë bajame);
 • Dreka: 250 ml supë - pure kungull;
 • Darka: mollë, tavë 200g kungull.

2 Dita

 • Mëngjesi: qull (bollgur dhe kungull) - 250 g;
 • Dreka: supë, 250 ml;
 • Darka: 200 gram sallatë (kungull dhe pineapple).

Dita 3

 • Merak kungull ovoschami- 250 g;: Mëngjesi
 • Dreka: 250 ml supë dhe pancakes me patate;
 • Darka: mollë e pjekur.

Dita 4

 • Mëngjesi: qofte kungull - 250 g;
 • Dreka: 250 ml supë me qofte;
 • Darka: 200 gram sallatë me kungull dhe fruta.

Ushqimi qull kungull

Dietë qull kungull është projektuar për 5 ditë, në të cilën ditet e para dhe të dyta të alternuara. Midis katër kohë vakt dëshirueshme që të përdorin një sasi të madhe të lëngjeve, të përshpejtojë metabolizmin. Rezultati - humbje peshe 4 kg përsëritet të paktën çdo 2 muaj.

Menu për dietë bollgur kungull mund të jetë si më poshtë:

Dita 1

 • Mëngjesi: qull - 200 gram kastravec;
 • Dreka: qull - 100 gram, 50 gram mish pule gatuar;
 • Rostiçeri: 150 g kungull të pjekur;
 • Darka: sallatë kungull - 150 g copë peshk të zier.

2 Dita

 • Mëngjesi: sallatë kungull me karrota - 250 g;
 • Dreka: qull - 200 gram, një copë djathë;
 • Dreka: domate;
 • Darka: qull - 100 gram, peshku i zier - 50 g

Ushqimi fara kungull

Të ju ndihmojë të humbni peshë të padëshiruara mund të freskëta lëng dhe kungull fara. Ushqimi fara kungulli nuk duhet të kalojë 4 ditë dhe përfshin shtimin e një kos me pak yndyrë ose gjizë me fruta, perime apo fruta sallatë. Ju gjithashtu mund fara (jo më shumë se 30 gram) të zëvendësuar një vakt në ditë, p.sh. darkë.
Mostrës menunë e përditshme kështu që ju mund të bëni:

 • Mëngjesi: qull ose pure (kungull dhe bajame) - 250 gr .;
 • Dreka: sallatë me perime ose fruta me shtimin e fara kungull - 150 gr .;
 • Dreka: djathë - 100 gr .;
 • Darka: 20 - 30 oz. fara kungull.

Lëng kungull dietë

Lëng nga kungull të pjekur është e përkryer për ata që vuajnë nga obeziteti, anemia dhe vazhdimisht ndjen dobësi. Për më tepër ajo ka të njëjtat të dobishme pronat, minerale dhe vitamina të cilat kungull tul. Çdo javë ju mund të caktoni ditë agjërimi, për të ndihmuar të humbni deri në 2 kg.

Për ta bërë këtë ju duhet të marrë gjatë ditës vetëm lëng frutash dhe ujë të pijshëm të pastër. Lëng kungull Ushqimi është projektuar për një kohë të shkurtër, por ajo nuk duhet të kalojë tri ditë, pas së cilës humbje peshe do të arrijë në 5 kg.
Programi menu mostër humbje peshe është si vijon:

 • Mëngjesi: lëng - 250 ml, 2 feta buke me miell thekre, të ulët-yndyrë gjizë me copa frutash - 100 g;
 • Dreka: një mollë;
 • Darka: një gotë me lëng - 200 ml, i zier oriz me perime apo peshk i zier - 100 gram;
 • Darka: zier patate dhe domate, perime gatuar ose lëng - 100 ml.

Të dobishme dhe të shijshme recetave dietë për kungull ^

Në mënyrë që të humbasin peshë ishte jo vetëm e dobishme, por edhe enët e shijshme e kungull nuk duhet të jetë i mërzitur. Ka shumë receta që ndritshme - perime portokalli. Këtu janë receta për disa prej tyre:

Qull kungull

 •  Kungull pastrohet prerë në copa të vogla.
 •  Mbani një sasi të vogël të ujit deri sa të butë (25 - 30 min).
 •  Shto 3 tbsp. lugë drithëra preferuar dhe kuzhinier deri tenderit.
 •  Në fund të gatimit, nëse e dëshiruar, ju mund të shtoni arra, kajsi të thata ose rrush.

Sallatë kungull me fruta ose perime

 •  Kungull dhe fruta (mollë e ëmbël, dardhë) ose perime (karrota, kastravec) 2: 1 hekura;
 •   Sezonin sallatë me kos nonfat ose lëng shtrydhur fllad limoni.

Ragu kungull me perime

 •  Për përgatitjen e nevojshme - kungull, karrota (3 copë), 4 domate, majdanoz, jar e fasule konservuar.
 •  Kungull dhe karrota pastrohen, të prerë në kube të vogla dhe të skuqura në një sasi të vogël të vajit të ullirit.
 •  Pastaj i hedh pak ujë dhe zierje.
 •  Për 5-10 minuta derisa të gatuar shtoni fasule dhe domate.
 •  Para përdorimit, spërkat me herbs copëtuar.

Menuja mund të futen nga enët kungull si pure patatesh, supave, crepes, pancakes, burgers dhe më shumë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Klinika Mayo dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën e kungull ^

Kur ju dilni teknikat dietë të bazuar në përdorimin e pjatave nga kungull duhet të ndiqni disa udhëzime nga të cilat për të mbajtur peshën që të jetë mjaft e lehtë. Për ta bërë këtë, dietë ditore duhet domosdoshmërisht të përfshijë pulpë apo kungull lëng. Përveç kësaj, kujdes dhe moderim duhet të marrë miell, ushqim me sheqer dhe ushqime të yndyrshëm.

Rezultatet e dietë kungull - jo vetëm humbje peshe në 2 javë për 8 kg, por detoxification, përmirësimin e lëkurës dhe të flokëve, të eliminuar tensionin nervor dhe për të forcuar imunitetin. Me një shumëllojshmëri të pjatave nga kungull në dietë, dietë është transferuar mjaft lehtë.

Rishikimet e kungull dietë dieters dhe mjekët vetëm pozitive. Gratë dhe burrat që e shfrytëzuan këtë teknikë janë të kënaqur me rezultatin. Mjekët besojnë se kjo metodë nuk është e dëmshme dhe kjo është humbje peshe më optimale.

Ata gjithashtu theksohet se për shkak të përmbajtjes në ushqyesve kungull, përdorimi i saj do të shërbejë një parandalimin e shkëlqyer e shumë sëmundjeve. Megjithatë, ata njerëz që janë parregullsi në zorrë apo stomak dhe duan të përfitojnë nga dietat - një program i bazuar në përdorimin e kungull, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: