Domate dietë domate


Dietë domate ndihmon të humbni peshë nga 3 kg në 3 ditë

Dietë domate është mjaft unike dhe mënyra tërheqëse për të humbur peshë, ajo nuk ndihmon vetëm të shpëtoj prej kilogram urrenin, por është duke luftuar me hipertension dhe përmirëson kardio - vaskulare sistemit.

Përveç kësaj, disponueshmëria e domate në dietën e përditshme në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të metabolizmit.

Përfitimet e humbjes së peshës në domate ^


Kjo mënyrë e humbjes së peshës të tepërt është mjaft i butë, pasi jo vetëm që përfshin përdorimin e disa domate. Tipari kryesor i metodave domate është se ajo është relativisht i lirë dhe në dispozicion, sidomos në verë.

Domate jo vetëm që kanë shije të shkëlqyer, por edhe shumë i dobishëm. Pronat medicinale e domate janë arritur përmes përmbajtjes së purines, vitamina A, D, E, dhe limoni, folik, malik, askorbik, acidet tartaric, minerale: kalcium, magnez, kalium dhe hekur.

Programet e përfitimit të bazuara në domate është edhe për shkak se ata:

 • forcon imunitetin, rikthen dhe metabolizmin në trup;
 • toksina dhe mbeturinave;
 • të zvogëlojë ndikimin negativ të rrezeve radioaktive në trupin e njeriut;
 • të përmirësojë funksionin e zemrës, forcimin e enëve të gjakut;
 • efektive për konstipacionit dhe çrregullimeve të tjera të sistemit tretës;
 • përdoren për parandalimin e gonads sëmundjes në njerëz;
 • të zvogëlojë gjasat e sëmundjeve të mitrës në femra;
 • forcimin e kockave;
 • të kontribuojë për humbje peshe, djegur dhjamin, të përmirësuar metabolizmin në nivel qelizor.

Përkundër faktit se 100 gram domate përmban vetëm 23 kalori, ndjenjë e plotësi nga të hahet më shumë domate mbetet për 4 orë. Procesi i humbje peshe është e mundshme për shkak të faktit se kjo perime ngadalëson ghrelin hormon - fajtorin kryesor e urisë.

Megjithatë, pa marrë parasysh sa të dobishme janë domatet, metodë dietë në bazë të tyre, si çdo tjetër, ka disa contraindications dhe disavantazhet:

 • domate për të humbur peshë nuk është i rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga gastriti, cholecystitis, pancreatitis, sëmundje peptike, dhe artriti dhe intolerancës domate (ata alergeneve);
 • Domate program veshkave sëmundje për humbje peshe është e ndaluar, si të përfshira në domate acid oksalik ka një ndikim negativ në ujë - balancën e kripës në trup;
 • hani kjo perime është e preferueshme të freskët, sepse trajtimi i ngrohjes ai humb shumë prona të dobishme dhe madje mund të jenë të dëmshme për shëndetin;
 • domate zhytur keq nga ushqimet që përmbajnë shumë proteina: mish, vezë, djathë dhe patate dhe bukë.

Dietë domate: menu për 3 ditë dhe 2 javë ^

 

Aktualisht ekzistojnë teknika të ndryshme që janë përdorur si domate lëndë. Ndryshojnë programet kohëzgjatjen tillë dhe numrin e mënyrave për të përdorur domate dhe rezultatet.

Rënie domate në 3 ditë

Programi tre-ditor për domate bazuar në dietë - më të shkurtër, por efektive, duke e lejuar ju që të shpejt të humbni deri në 3 kg peshë të tepërt. Sipas kësaj metode, brenda tri ditëve nga çdo vakt duhet të marrë një çift të pjekur domate. Në ditë duhet të ushtrojnë të paktën katër vakte. Duhet të përjashtohen nga kripë dietë, sheqer, piper dhe seasonings të tjera.

Mostrës menunë e përditshme të domate tre-ditore dietë të përshkruar në detaje më poshtë:

 • Mëngjesi: një çift i vezë të ziera pa yolks dhe një domate të madhe;
 • Drekë: 2 copa të vogla të djathë e vështirë, 1 domate;
 • Darka: 150 gram mish pule të zier, sallatë me 2 domate, i ndrequr me qumësht i thartuar, vaj ulliri, kos;
 • mesditë, drekë përsëritet, të tilla si djathë dhe domate;
 • Darka: sallatë e domate me gjizë, kopër, koriandër, piper dhe kripë.

Shënim i rëndësishëm: darkë që do të mbahen jo më vonë se ora 19:00, pas kësaj kohe është e këshillueshme që të mos hani asgjë më shumë.

Dietë lëng domate 14 ditë

Lëng domate Ushqimi është konsideruar e vështirë për shkak të gjatësisë së saj është mjaft i madh dhe është 14 ditë. Për të arritur rezultatin e dëshiruar, nuk do të ndikojnë në shëndetin, ajo është e lejuar për të përdorur jo më shumë se 1 herë në 3 muaj. Në mënyrë që këtë herë për të hequr qafe e 4 - 5 kg shtesë, menu e përditshme duhet të jetë:

 • Mëngjesi: lëng 200ml domate, 2 feta bukë thekre, pak djathë të ulët yndyrë, fruta, përveç banane dhe rrush;
 • Dreka: një pjesë e vogël e oriz i gatuar, peshk i gatuar, perime, mollë e gjelbër dhe, natyrisht, një gotë me lëng domate;
 • Darkë (jo më vonë se ora 18.00): një oriz pak dhe viçi kotëletë, gatuar perime steamed dhe lëng domate.

Shënim i rëndësishëm: Kur aplikoni program hollim domate duhet të marrë shumë lëngje, të jetë më e mirë çaj, kafe pa sheqer, ujë mineral apo e lehtë.

Përveç të përshkruara më sipër, ekzistojnë teknika të tjera dietë popullor duke përdorur domate:

 • Domate dietë supë për përdorim të përditshëm është supë zhyroszhyhayuscheho në çdo sasi;
 • Ushqimi me kos dhe lëng domate çon në humbje të shpejtë në peshë, të përshtatshme për trajtimin e ditë;
 • Dietë në hikërror dhe domate lëng zgjat për 5 ditë nuk është i balancuar;
 • domate - Dietë kastravec përfshin të hahet kryesisht një sallatë e domate dhe trangujve;
 • Dietë në oriz dhe domate lëng konsiston në përdorimin e pije domate 15 minuta para ushqimit kryesor (oriz).

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë vegjetarian artikull. 

Shqyrtime mjekët dhe domate rezultatet dietë ^

Rezultatet e domate varg dietë 2-5 kg ​​në varësi të llojit të saj dhe kohëzgjatja. Efekti më i madh mund të merret në lidhje me lëvizjen dhe rrugën e drejtë e jetës, aktivitetit sistematik fizik.

Sipas mjekëve, një tre-ditor program të shkurtër dietë nuk mund të përsëritet shumë shpesh. Ajo mund të përdoret vetëm për ditët e agjërimit. Por metoda afatgjata janë më të mira në intervale prej 1 çdo 3 muaj. Pas arritjes rezultatin e dëshiruar, për fiksimin e ajo mund të përsëritet humbje peshe programit për një çdo gjashtë muaj.

Komente pozitive dhe rave humbni peshë në një dietë të domates dëshmi të efektivitetit, thjeshtësi, unike dhe të tolerancës së shkëlqyer më lart programeve të përshkruara. Përkundër faktit se mjekët janë kundër humbje peshe shpejtë dhe besoj se ju duhet të humbni peshë gradualisht hollim metodën e bazuar në përdorimin e të pasurve dhe të gjitha domate tuaj të preferuar është shumë popullor në vendin tonë dhe në mbarë botën, të lehtë për të kryer dhe nuk të çojë në komplikacione.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: