Raw Ushqimi


Pesha bruto program humbje bazuar në përdorimin e produkteve në përafërt, nuk kthehet në skorje

Dietë papërpunuar vegjetarian lidhet me sistemin e furnizimit, si të bazuar në përdorimin e produkteve natyrore bimore që nuk i nënshtrohen trajtimit të ngrohjes.

Çfarë është dietë të papërpunuara ushqimore dhe të përfitojnë ^


Humbje peshe programit bazohet në dietën ushqimore të papërpunuara, promovon përtëritje, pastrimin dhe shërimin e të gjithë trupit në një kohë të shkurtër.

Baza e saj është përdorimi i produkteve bimore në dorë, e cila, kur prekje, nuk do të kthehet në skorje, dhe njom me vitamina, minerale dhe ushqyesve.

Për më tepër, duke i zgjeruar ushqimit sasi të vogël të karbohidrateve dhe kalorive është aktive yndyrë djegia dhe humbje peshe. Në dietë mund të përmbajnë produktet e mëposhtme:

 • Frutat dhe fruta të thata;
 • Perimet;
 • Fara dhe arra;
 • Herbs dhe erëza;
 • Kokrra mbinë;
 • Uji i pastër dhe lëngjet e frutave dhe perimeve shtrydhur fllad.

Gjatë këtij programi, hollim ndaluar përdorimin kafe, çaj, alkool, pasta, enët e ëmbël, të zier dhe të produkteve të skuqur. Disavantazhet përfshijnë praninë e contraindications specifike. Mos ndiqni metodat syroednoy nëse ka sëmundje të pankreasit, zorrë, stomak dhe fshikëz e tëmthit, si këto sëmundje përfshijnë sistem të veçantë të ushqimit.

Përparësitë syroedcheskoy program diete janë:

 • Spastrim trupin e toksinave të akumuluara;
 • Përtëritje dhe rekreacion;
 • Përmirësimin dhe përshpejtimin e metabolizmit;
 • Mbushje e trupit me ushqyesve thelbësore, minerale dhe vitamina;
 • Procesi i përmirësuar tretje.

Dietë papërpunuar, menutë shembullore dhe opsionet ^

Aktualisht, ka disa lloje të programeve humbje peshe, bazuar në përdorimin e produkteve natyrore të papërpunuara. Lista e ato më të njohura.

Vezë të papërpunuara dietë

Humbje peshe programit në vezë të papërpunuara zgjat tre ditë dhe lejon për të humbur 3 kg. Kushti kryesor i teknikës vezë është se gjatë ditës në dietë duhet të përfshijë grejpfrut, lëng nga ajo dhe jo më shumë se 4 verdhat e papërpunuar.

Këto dy produkte të kombinuara të përkryer të plotësojnë njëri-tjetrin - grejpfrut është e pasur në vitaminë C, dhe e verdhë veze veze të papërpunuara është një burim i biotin, acid folik, vitaminë B12 dhe shumë ushqyesve të tjera.

Perimet e papërpunuara dietë

Metodat për perime Dietary para është projektuar për 10 ditë, gjatë të cilave çdo ditë duhet të merret vetëm perime të freskëta, sallata dhe lëngje. Gjatë kësaj periudhe, trupi fillon të humbur peshë pastruar e substancave të dëmshme dhe lëngjeve të tepërta, të reduktuar peshën dhe për të arritur 4 - 5 kg.

Ushqimi hikërror papërpunuara

Programi dietik për hikërror e parë është shumë efektive dhe lejon për 3 ditë për të humbur peshë 8-10 kg. Kjo është arritur me faktin se hikërror është e pasur me elementet gjurmë dhe vitamina. Kjo kar është gjithashtu në gjendje të forcojë enët e gjakut, të hequr toksinave të dëmshme në trup dhe për të përmirësuar thonjtë, lëkurën dhe flokët. Përveç kësaj, ushqimi i gatuar mbi të përdorura dhe rasparennaya hikërror, duke e lejuar atë për të ruajtur pronat e tyre më të dobishme.

Recetë është si vijon: duhet të marrë 200 gram hikërror pa shtuar kripë dhe sheqer, pour 0,5 litra ujë të vluar, të përfundojë dhe le të qëndrojë gjatë natës. Midis 4 ushqimet e vetme e lejuar për të pirë ujë pa gaz, dhe çaj jeshil.

Ushqimi hikërror papërpunuara me kos

Pesha humbje në hikërror papërpunuara me kos është një teknikë shumë e zakonshme përfshin zëvendësimin e ujit dhe çaj ose 1% kefir. Për kohëzgjatjen ajo merr 5 deri 7 ditë, gjatë së cilës kohë humbje peshe arrin 5-8 kg. Për më tepër, për periudhën nga trupi në mënyrë efektive vyvedutsya toksinave, toksina, lëngjeve të tepërta, në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtojë procesin e tretjes dhe për të përmirësuar shëndetin.

Karrota të papërpunuara dietë

Hollim Metodat për karrota të papërpunuara janë shumë produktive, vitaminë dhe lehtë për të kryer. Ajo është e bazuar në gatim dhe të hahet jo më shumë se 5 herë një sallatë karrota ditë, i ndrequr me vaj ulliri. Me lëngje lejuara lëng karrote, çaj të gjelbër ose të ujit të pijshëm. Pas 3 ditësh humbjen e peshë të tepërt është 3 kg.

Ushqimi lakër të papërpunuara

Programi diete në lakër të papërpunuara lejojë 7 ditë për të humbur rreth 5 kg. Lakra përsosur të papërpunuara për dieters, pasi ajo është e pasur me vitaminë C, minerale, antioksidantë dhe fibra. Gjatë gjithë ditës, ju duhet të marrë një sallatë të lakër copëtuar me shtimin e lëng limoni, vaj ulliri ose salcë soje. Midis ngrënies lejuar një pesë çaj të gjelbër ose të ujit të pijshëm.

Peshk të papërpunuara dietë

Pesha humbje në peshk të papërpunuara nuk duhet të kalojë 5 ditë dhe është projektuar për të dashuruar e mishit. Gjatë konsumin ditor pritet të ushqimit me 300 g peshk të papërpunuara, perime dhe fruta. Menuja e përditshme duket si ky:

 • Mëngjesi: sallatë, një pjatë e peshkut - 150 gram;
 • Dreka: agrume, mollë apo banane;
 • Dreka: perime, enët e peshkut - 150 gram;
 • Rostiçeri: Banana;
 • Darka: sallatë perimesh.

Dietë bruto e Demi Moore

Programi dietë të bazuar në ushqime të papërpunuara gjetur popullaritetin e saj në mesin e yjeve të Hollivudit. Për shembull, një metodë e njohur e Demi Moore të dizajnuara për 10 ditë, pas së cilës do të zvogëlojë peshën 3-4 kg, jo vetëm nga yndyra, por kolesterolit sekretim, skorje, toksina dhe lëngjeve të tepërta.
Mostrës menunë e përditshme për 10 ditë:

 • Mëngjesi: sallatë frutash me shtimin e fara kungull dhe bajame, një gotë qumësht me përmbajtje të ulët yndyrë;
 • Dreka: sallatë perimesh, i kalitur me vaj ulliri;
 • Darka: supë perimesh, djathë - 50 g, një mjedër qelqi ose luleshtrydhe;
 • Midis vakt tre herë është e lejuar për të marrë lëngje frutash dhe ujë të freskët.

Dietë bruto e Angelina Jolie

Hollim Metodat Angelina Jolie përfshin përdorimin e 10 ditë, jo vetëm fruta dhe perime, por produkte të ulët-yndyrë të qumështit dhe mish pule të bardhë, steamed. Menu Daily Hollywood diva duket si ky:

 • Mëngjesi: lëng perimesh, sallatë frutash me fara dhe arra, të veshur me kos yndyrë të ulët;
 • Dreka: lëng frutash;
 • Dreka: kos me fruta të shtuar të thata, sallatë perimesh;
 • Dreka: djathi me kajsi të thata ose rrush të thatë;
 • Darka: supë të ftohtë me perime (supë e ftohtë pikante) ose mish peshku ose pule, djathë dhe arra.

Aplikuar metodën e Angelina Jolie, mund të zvogëlojë peshën deri në 5 kg.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin në salads dietë. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën në dietën ushqimore të papërpunuara ^

Rezultatet dietë papërpunuar do të arrihet, në varësi të cilën programi dietë për të ndjekur. Nëse ju dëshironi të humbni peshë në një kohë shumë të shkurtër, ju mund të përdorni sistemin për të humbur peshë në hikërror ose karrota të papërpunuara. Nëse keni dëshirë për të humbur peshë pa përdorur dietë të ngurtë, ju mund të përdorni teknikën e yjeve të Hollivudit.

Edhe pse mënyra e humbjes së peshës, trupi për atë periudhë fillon të djegur dhjamin, pastrohen dhe i ngopur me ushqyesve. Megjithatë, gjatë humbje peshe shpejtë mund të jetë një problem sagging pamjen e lëkurës apo pamja e shënon shtrirje. Prandaj, ajo është e rekomanduar dietë të kombinuar me aktivitet fizik të mundshme.

Kushti kryesor i suksesit - në dalje pas humbjes së peshës nuk duhet menjëherë të hyjnë në ushqimet e një dietë të rëndë, e ëmbël dhe yndyrshëm. Është e dëshirueshme për të futur gradualisht ushqimet e përditshme menu, supave dhe enët, steamed. Rishikimet e dietë papërpunuar të grave që përdoret një metodë të veçantë të ushqimit të papërpunuar, shumë pozitiv - ata ishin shumë të kënaqur me rezultatet.

Përveç kësaj, shumë hollim vuri në dukje se dietë ushqimore të papërpunuara për të humbur peshë mjaft lehtë tolerohet, edhe pse ndonjëherë nuk ka uri. Mjekët - Nutritionists besojnë se kjo metodë e humbjes së peshës është me të vërtetë në gjendje për të pastruar dhe shëruar trupin, megjithatë, këshilloi ata për të marrë të përfshirë në më shumë se 1 herë në 2 muaj.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: