Dietë Sushi


Dietë Sushi ndihmon të humbni peshë, të pastruar trupin dhe për të përmirësuar lëkurën dhe flokët

Sot, nutritionists arritur të dalë me shumë dieta të heqë ato kg shtesë dhe ende hani deliciously. Sushi dietë - një metodë relativisht e re e humbjes së peshës që i përshtatet një dashnor i zjarrtë i kuzhinës japoneze.

Përmban një dietë humbje peshe në tokë ^


Gjithkush e di se Japanese - njëqindvjeçarëve njohur. Shqyrtuar këtë fenomen, studiuesit gjetën se sekreti i jetëgjatësisë dhe shëndetin e tyre qëndron në një dietë të përbërë kryesisht nga prodhimet e detit dhe oriz, dhe gjellë më të popullarizuara në mesin e japoneze - sushi.

Pra tokës - produkt kalori në të cilën oriz shkon mirë me peshk apo ushqim tjetër. Ajo ka një efekt pozitiv në trup si të pasura me vitamina, minerale dhe ushqyesve të tjera.

Për të kuptuar më mirë të gjitha vetitë e dobishme të tokës, ne duhet të marrë në konsideratë çdo ushqim përbërës:

 • Përfshira në oriz karbohidratet komplekse dhe fibra rrit sasinë e energjisë dhe për të përmirësuar procesin e tretjes. Kaliumi gjendet në oriz në sasi të konsiderueshme, presion stabilizon.
 • Deti - burim i proteinave, fibër dhe karbohidratet. Interesante, peshku dhe produktet e tjera detare rritur epsh, siç janë nxitës të shkëlqyera.
 • Në shumë vrimë të ushqyesve të tilla si kalcium, jod dhe hekur, të cilat përmirësojnë aktivitetin e trurit, dhe janë gjithashtu përgjegjës për zhvillimin e një skelet të fortë.

Sekreti për të humbur peshë është se toka - produkt kalori që përmban shumë pak yndyrë, e cila është shumë e rëndësishme për të humbur kilogramë urryer. Llogarit vlerën e energjisë së ngrënies në shtëpi janë shumë të thjeshta, bazuar në përbërjen e tij dhe pesha e përbërësve. Përveç kësaj, ata janë të tretet nga trupi për disa orë, duke ndjekur uria humbur peshë për një kohë të gjatë.

Përfitimet dhe avantazhet e këtij programi dietë shumë e shumë:

 •  Metodat pastron trupin, ndihmon për të normalizuar metabolike dhe proceset e ndihmon tretjen e ushqimit.
 •  Pas programit dietë përmirëson ndjeshëm gjendjen e flokëve dhe thonjtë.
 •  Për një kohë të shkurtër përdorimi i detit që ju mund të shpëtoj peshë të tepërt.
 •  Gjatë dietë pyetjen se çfarë për të ngrënë, zhduket. Në ditët e sotme të shërbimit të ofruar tokë, sidomos në qytetet e mëdha, duke punuar rreth orën.

Metoda e Sushi, si programet e tjera dietë, ka të meta - ajo është e kundërindikuar në personat me alergji në prodhimet e detit, si dhe vuan nga gastrit ose ulçerë.

Kohëzgjatja maksimale e dietës Sushi - 3 ditë. Shijshme japoneze kundërindikuar ha mëngjes, kjo është ushqim shumë e rëndë. Mesatarisht, për një vakt është e rekomanduar për të ngrënë jo më shumë se dy rrotullon, dmth 8 - 10 bit të përjetojnë mbushje.

Sushi - Dietë: menu për 3 ditë dhe rregullat e furnizimit ^

Kushtet e dietë japoneze në tokën e lehtë për të kujtuar. Vakt kryesor të marrë pjesë të vogla dhe të përdorin shkopinj japoneze. Përveç tokës, janë të lejuar për të ngrënë enët tjera japoneze, domethënë, sallata të ndryshme, sashimi ose supave Miso.

Ushqimi Sushi rrotullon si pika që në kuzhinën japoneze shumë e recetave të reja dhe shumë të pazakontë dhe një shumëllojshmëri të sushi dhe rrotullon mund të hahet gjatë gjithë ditës, dhe ata nuk do të shqetësojë edhe. Për të humbur peshë sjellë kënaqësi dhe përfitime, por ata kanë nevojë për të ngrënë fruta të freskëta dhe perime.

Ju mund të zgjidhni ndonjë prej opsioneve për mëngjes, drekë apo darkë. Menu paraqitur nuk është i formës së prerë, ajo mund të ndryshojë dhe të kombinohen enët. Mesatarisht, çdo ditë duhet të konsumojnë 1200 kalori.

Opsionet mëngjes mostër

 •  2 - 3. fruta preferuar.
 •  Çift pjesë e frutave dhe pa yndyrë kos.
 •  Sallatë bërë nga alga deti, omëletë japoneze.
 •  Oriz i zier japoneze me alga deti me salcë me salcë soje.

Drekë Featured

 •  6 rrotullon e çdo specie.
 •  Sallatë dhe peshk i zier.
 •  Supë Miso dhe një sallatë të lehta ose 4 roll japoneze.
 •  Salmon Miso supë dhe një gotë me lëng të freskët.

Opsione darka

 •  4 Roll.
 •  Supë Miso.
 •  Sallatë me algave.

Shumica e recetave për dietën sushi ^

Këtu janë disa receta të shëndetshme dhe të shijshme që ndihmojnë të bëjë ushqim dietë më të larmishme.

Roll "Fidelfiya"

Ky lloj i rrotullon është konsideruar si një nga më të popullarizuar dhe të dashur. Pjatë mund të porositen në restorant, dhe ju mund të gatuaj në shtëpi.

 • Për të përgatitur duhet përbërësit e mëposhtme: 100g oriz veçantë sushi, djathë 50g butë, 100 gram salmon, nori, wasabi dhe xhenxhefil shije pak për dekorimin, salcë soje.
 • Vrimë letër duhet të jetë prerë në gjysmë, e vënë atë në një rrogoz të veçantë për sushi, vënë sasi të drejtën e oriz përfunduar dhe për të shpërndarë një shtresë e hollë në vrimë, duke lënë rreth 1 cm e hapësirës me një avantazh të gjerë.
 • Nori është e nevojshme për ta kthyer "oriz poshtë" dhe algat pranishëm djathë të butë, roll të rrokulliset, të prerë në feta, të vënë feta salmon në krye, sasi e vogël me farat e susamit.
 • Para se të shërbejnë, dekoroj rrotullon spërkatën me wasabi dhe salcë soje.

Supë Miso me salmon

Kjo gjellë japoneze është e shpejtë dhe e lehtë për t'u përgatitur.

 • Përbërësit: paketimit paste Miso, 10 g alga deti thata "VAKMI" 200g salmon salcë soje lugë.
 • Së pari, ju duhet të gatuaj supë peshku salmon me shtyllën kurrizore.
 • Në këtë kohë ju duhet për të vënë makarona në një tas dhe shtoni disa spoonfuls e supë, pastaj derdh atë në tigan me supë, shtoni salcë soje.
 • Peshku duhet të prerë dhe të shtoni në supë, të dërguar atje si algat dhe të sjellë një çiban.
 • Kjo pjatë është shërbyer mirë me qepë të gjelbër.

Sallatë Chuka

Kjo pjatë diversifikimin dietën tuaj dhe humbin peshë befasuar këndshëm nga shijen e saj të pazakontë.

 • Për përgatitjen e tij është e nevojshme: 400 g algat e detit marinuar, 3 tbsp susam 2 tsp niseshte, lëng limoni 2 lugë çaji, 1 lugë salcë soje, djegës për shije.
 • Salcë soje Së pari duhet të përzierje një filxhan çerek e ujit të pastër dhe vihet në zjarr derisa salcë trashet.
 • Në këtë kohë, niseshte duhet te holluar ne te njejten sasia e ujit dhe e shtuar e perzierjes te prevede.
 • Ka gjithashtu duhet të shtoni përbërësit e tjerë.
 • Alga, pour sallatë salcë dhe le të qëndrojë për disa orë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë zigzag artikull.  

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë të bazuar në tokë ^

Me ditë shkarkim, bazuar në shfrytëzimin e detit, rezultatet dietë sushi zakonisht janë: 1 ditë mund të shpëtoj prej 1 kg peshë të tepërt. Ju mund të caktoni një kohë të ditë pa ngrënë në kohë, por jo shumë shpesh që të mos dëmtojnë shëndetin.

Nutritionists besojnë se për të humbur peshë, të hahet ushqim japonez, ndoshta, por kjo nuk është gjithmonë e rekomanduar. Një komente pozitive Victoria Beckham, Anastasia Volochkova tregojnë se metoda me të vërtetë efektiv. Por, në çdo rast, para kryerjes së programit dietë të bazuar në tokë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: