Dietë Soy


Dietë Soy ndihmon të humbni peshë pa humbur në masë të muskujve

Dietë soje për shumicën dieters do të jetë një nga më të mira metodat humbje peshe me të cilat ju lehtë mund të humbni ato kg shtesë mërzitur dhe të gjejnë një trup të bukur dinjitoz me muskujt elastike.

Sekretet hollim të produkteve soje ^


Soy është kalori, nekaloriynym, e shijshme dhe lehtësisht të tretshëm ushqime që përmbajnë proteina të plotë, phytoestrogen, lecithin dhe të tjera biologjikisht - substanca aktive.

Ndërsa dietë soje pajtueshmërisë sasi e madhe e proteinave nuk do të humbni në masë të muskujve dhe Phytoestrogen me lecithin në mënyrë efektive të zvogëluar nivelin e kolesterolit të keq në trup dhe për të përmirësuar metabolizmin.

Përparësitë kryesore të metodave dietë soje me bazë janë:

 •  Produktet diete soje që janë ngrënë, djegur dhjamin më efikase se sa pije qumështit dhe mishit;
 •  Dietë përdorur produkte soje, e kombinuar me ushtrim do të reduktojë jo vetëm peshë, por edhe të shpëtoj e celulitit, të gjejnë trupin elastike dhe muskujt tërhequr.

Dietë Disavantazhet sojë është manifestim i mundshëm i reaksioneve alergjike ndaj produkteve soje dhe dukuri e shpeshtë e fryrje te mishit soje. Për më tepër, duhet theksuar se një dietë me shumë soje është i kundërindikuar gjatë shtatzënisë dhe në prani të sëmundjeve të rënda të sistemit të tretjes dhe endokrine.

Në dietë dietë soje mund të përmbajnë produktet e mëposhtme kryesore:

 •  Produkte soje - mish, pije qumësht, salcë, tofu;
 •  Perimet - panxhar, patate, domate, karrota, tranguj, lakër, piper zile;
 •  Fruta dhe lëngje - mollë, kivi, portokall, kumbulla;
 •  Fruta të thata - prunes, mollë të thata, kajsi të thata;
 •  Fasule dhe kokrra - fasule, bizele, hikërror, bollgur;
 •  Peshku Lean (Pollack, cod, troftë, pike);
 •  Mish ligët.

Ndaluar të përfshijë artikuj të ëmbël menu, bagels, peshk yndyror dhe mish, ushqime të skuqura dhe ushqime të ushqimit të shpejtë.

Dietë Soy: menu 7 ditë dhe receta ^

Qumësht soje dietë

Pije qumësht soje është shumë i dobishëm në luftën kundër trashje, si pasuruar shumë ushqyesve që nuk janë vetëm në mënyrë aktive djeg yndyrë, por edhe të sjellë përfitime të padyshimtë:

 •  Prania lejon fibra gjobë pastruar zorrët e toksinave dhe toksina që kanë akumuluar;
 •  Proteina forcon masë të muskujve të trupit;
 •  Trupi merr vitaminat ajo ka nevojë, makro dhe micronutrients.

Ushqimi qumësht pije soje ndihmon për të djegur 4 - kilogramë shtesë nënshtrohen dietës mëposhtme diete:

E hënë, e enjte

 • Mëngjesi: i krisur nga buka e zezë, qumësht soje,
 • Dreka: pure patatesh me qumësht, disa mollë e pjekur me mjaltë;
 • Rostiçeri: 6 copë. kajsi të thata;
 • Lëng molle, një copë tofu, peshku me avull: Darka.

E martë, e premte

 • Mëngjesi: bollgur me qumësht, bukë drithëra, një copë tofu;
 • Dreka: fasule të ziera me misër, qumësht soje, krisur;
 • Rostiçeri: karrota - pure molle;
 • Darka: një fetë bukë të thata, bizele qull, sallatë lakër me mollë dhe karrota të freskëta, komposto kumbulle.

E mërkurë, e shtunë

 • Mëngjesi: tofu, bukë thekre, qumësht;
 • Dreka: sallatë karrota me tofu dhe të ulët-yndyrë krem ​​kosi, pjekur viçi;
 • Rostiçeri: qumësht dhe kumbulla të thara;
 • Darka: ziera piper i kuq i mbushur me bishtaja dhe melkoporublennoy viçi ligët, lëng portokalli.

E diel

 • Mëngjesi: bukë, hikërror qull, muesli me qumësht;
 • Dreka: supë perimesh me krisur dhe të ulët-yndyrë krem ​​kosi, një copë tofu;
 • Rostiçeri: drithëra dhe qumësht;
 • Darka: një copë peshk të pjekur me një çift të patate në salcë kosi, sallatë me piper me kastravec, lëng domate.

Mish soje dietë

Sojë diete mish kalori të ulët është jashtëzakonisht i dobishëm për humbjen e peshës zhytur, si dhe, në mënyrë të konsiderueshme e forcon kockave dhe muskujve indeve dhe proceset e bukura normalizimin metabolike në trup.

Vlerësuar Ushqimi mish me soje si më poshtë:

1st, Ditët e 3

 • Mëngjes: biskota, qumësht nga soje;
 • Dreka: hikërror zier, mish pule soje, pije karrota;
 • Rostiçeri: Fresh karrota integruar me një lugë vaj ulliri;
 • Mbrëmje: një copë tofu, sallatë panxhar ziera me salcë kosi dhe kumbulla të thara.

2 nd, 4 ditë

 • Mëngjes: Çift dolli, qumësht, soje, tofu;
 • Piper zile drekë mbushur me kërpudha dhe mish soje, soje qumësht kakao;
 • Mesditë: një portokalli të vogël;
 • Mbrëmje: gulash me soje, patate dhe qumësht, bukë, lëng.

5, 6 ditë

 • Mëngjes: tofu, lëng, dolli;
 • Dreka: supë me copa të mishit, sojë, sallatë karrota me kajsi të thata, çaj;
 • Rostiçeri: një grusht bajame;
 • Evening: zier fasule me mish soje, çaj kamomil dhe qumësht soje 3: 1.

Salcë soje dietë

Përdorimi i salcë soje natyrore, duke i siguruar enët dietik shije aromë pa shtuar ato me kalori. Për më tepër, përdorimi i tij të ndikojë pozitivisht në procesin e tretjes. Megjithatë, duhet të theksohet se shkalla e përditshme e këtij produkti nuk duhet të kalojë disa lugë. Kohëzgjatja e rekomanduar e metodave diete duke përdorur salcë soje është 8 ditë.

Menuja Shembull për këtë ditë mund të jetë si më poshtë:

 • Mëngjesi: oriz i zier me salcë soje, një fetë e peshkut varfër, dolli, çaj;
 • Dreka: copa disa tofu;
 • Dreka: speca, kërpudha mbushur, qumësht soje, krisur;
 • Mesditë: një pjesë e vogël e sallatë;
 • Avull darkë apo viçi i zier me salcë soje, sallatë, qumësht.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Ushqimi në 2468.

Rezultatet e kritikat dhe rekomandimet e humbur nutritionists peshë ^

Rezultatet dietë soje, sipas mendimit të shumë të hollë, mbresëlënëse, sidomos kur kombinohet me ngarkesa e saj të moderuar të energjisë. Gjatë respektimin e programit dietë humbje peshe për sojë zakonisht të mundshme për të arritur treguesit e mëposhtëm:

 •  Reduktimi peshe nga 3 në 5 kg për 6-8 ditë;
 •  Përmirësime të dukshme figura lehtësim;
 •  Forcimin e muskujve të rëndësishme.

Sistemi ushqim dietik i bazuar në produkte soje në kombinim me ushqime të tjera ju lejon për të kryer atë lehtë, pa stres dhe efekte të mëdha negative grevë urie. E drejta nga dietë është tërheqja e qetë nga produktet dietë soje dhe zëvendësimi gradual i mishit, peshkut dhe kërpudha enët.

Megjithatë, mirëmbajtja e peshës pasuese për të shmangur overeating dhe çdo ditë shtohet gjellë një çift i lugë salcë soje. Ri-përdorimin e metodës dietik mundësisht jo më pak se 1.5 muaj dhe një ushqim të ekuilibruar.

Rishikimet e dietë sojë të zonjat kapur:

 •  Dietë përmban ushqim të dobishme dhe të shijshme;
 •  Pesha e shkëlqyer reduktuar;
 •  Kilogram Reset nuk u kthye.

Nutritionists gjithashtu flasin pozitivisht mbi dietën soje, megjithatë, rekomandojnë të kujdesshëm në zgjedhjen e produkteve soje për humbje peshe, sepse kjo vetëm ushqime të vërtetë dhe me cilësi të mund të sjellë përfitime trupit dhe rezultatin e dëshiruar.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: