Smoothies Ushqimi


Dietë Smoothies ndihmon të humbni peshë pa uria dhe pa dëm për shëndetin

Smoothies Ushqimi është e përkryer për ata që duan të humbin peshë të shpejtë, të lehtë dhe të shijshme. Aplikimi i një sistemi të ushqimit mund të jetë një kohë e shkurtër për të arritur rezultate të shquar.

Përmban një dietë humbje peshe në strip ^


Smoothies - një kokrra të kuqe, fruta apo perime përzierje kaluar nëpër një blender deri në gjendje të qetë. Strip si një metodë diete promovon humbje peshe përmes përdorimit të ushqimeve të ulët-kalori, kaloi nëpër një blender:

 • fruta, duke përfshirë agrume dhe ekzotike,
 • Berries (të freskëta, të ngrira)
 • perime, produkte qumështi,
 • zarzavate,
 • bizele,
 • arra copëtuar (për spërkatje) - arra, bajame ose pisha,
 • lëngje natyrale,
 • xhenxhefil, farat e susamit, fara liri,
 • fara kungull dhe farat e lulediellit.

Vlen të përmendet se ushqimet e gatshme nuk janë të nënshtruar trajtimit të ngrohjes, duke i lejuar ata për të ruajtur vitaminat dhe ushqyesve. Përveç dietë të hidhet:

 •  Tymosur;
 •  Çokollatë, pasta, muffins dhe produkte të tjera të ëmbla kuzhinës;
 •  Alkooli, sodas dhe kafe;
 •  Turshi dhe marinades;
 •  Fruta të thata;
 •  Qumështi dhe produktet e qumështit, duke tejkaluar 1.5% yndyrë.

Në dietë zonës plus përfshijnë:

 •  Reduktimin e peshës deri në 6 kg pa urisë, kufijtë dhe dëmtimit të shëndetit;
 •  Forcimi i imunitetit;
 •  Easy transportueshmëri lejohet komponentët e pjatave;
 •  Përmirësimi dhe stabilizimin e stomakut dhe zorrët;
 •  Getting shpëtoj e problemit të humbjes së flokëve dhe skuqje të lëkurës.

Megjithatë, pavarësisht nga përparësitë, metodë dietë humbje peshe në strip ka disa contraindications:

 •  Mbajtja mënyrë aktive të jetës së përditshme;
 •  Disa mëlçinë dhe veshkat;
 •  Prania e çrregullime të hahet në një sfond të shpërthime emocionale;
 •  Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.

Kur dieta duhet të ndjekin rregullat kryesore:

 •  Një korsi në vëllim nuk duhet të kalojë 250 gram. ose një filxhan të lartë për kokteje.
 •  Pije merren pesë herë në ditë.
 •  Fruta të ngurta, perime dhe perime rrënjë të tilla si mollë, karrota, panxhar, dardha, selino, etj duhet të kalojnë nëpër një rende gjobë;
 •  Zarzavate finely shynkuvaty;
 •  Kivi, mandarina, portokall, hurmë pastër nga lëkura;
 •  Të gjithë përbërësit komponentët korsi duhet gjithmonë të jenë të përziera duke përdorur një blender.

Për më tepër, ajo duhet të mbahet mend se kombinimi i gabuar i produkteve për kokteje nuk mund të japin një efekt pozitiv. Para se të humbur peshë, ju keni nevojë për 5 ditë për të përgatitur trupin tuaj gradualisht përjashtuar nga dietë, e ëmbël, miell, skuqur dhe ushqime të kripura. Në dy ditëve të fundit të trajnimit të nevojshëm për të lëvizur në drithëra pjesë të reduktuara, supave dhe produktet e qumështit.

Smoothies - Ushqimi Menu dhe Recipes ^

Humbje peshe dietë metodë për kokteje ka disa opsione.

Pirja rrip dietë

Program dietë të pijshëm në strip zgjat 7 - 10 ditë dhe ndihmon për të humbur më shumë se 5 kg shtesë. Pije nuk duhet të jetë shumë i trashë ose të lëngshme. Marrjes të ushqimit ditor duhet të përbëhet nga përafërsisht i kokteje në vijim:

 • Mëngjesi: kos dhe të ulët-yndyrë qumështi - 100 gr, Gjysma një banane, 1 lugë çaji. mjaltë dhe flaxseed;
 • Dreka: lëng i shtrydhur nga dy portokall mëdha dhe gjysmë grejpfrut, kivi 2;
 • Dreka: një bandë e zarzavate, kos, domate, kastravec dhe karafil hudhër;
 • Rostiçeri: 600 gr. fruta dhe 200 gram. ryazhanka;
 • Darka: gjysmë mollë jeshile, 1 karotë, 2 gjeth e selino, disa kube akulli.

Detox rrip dietë

Nëse keni nevojë të hiqni 2 deri 3 kg peshë të tepërt, ju mund të ndaluar në një metodë tre-ditore - detox. Menuja duhet të përbëhet nga pijeve të lehta:

 • Mëngjes: një palë lëng portokalli, feta e limonit, arre dhe sprouted kokërr;
 • Dreka:. 2 domate, lëng karrote - 150 gr, majdanoz, kalë dori;
 • Dreka: qumësht (mund të jetë oriz ose bajame), 2 kivi, luleshtrydhe;
 • Rostiçeri: 2 pjeshkë, mollë dhe manaferrat;
 • Darka: krunde (drithëra), filxhan kos, kajsi.

Liquid rrip dietë

Version të lëngshme, si të pijshëm, zgjat rreth tre ditë, dhe i takon kategorisë së teknikat e trajtimit të organizmit. Kushti kryesor që duhet të ndiqen kur metoda të lëngshme - të fillojë vakt mëngjes me fruta dhe perime dhe të përfundojë mbrëmje me gjelbërim.

 • Mëngjesi: pineapple dhe lëng portokalli - një gotë;
 • Dreka: qumështi - gjysmë gotë, një pjesë të vogël të luleshtrydhe, susam;
 • Dreka: 50 gram shegë dhe pije karrota selino, një lugë çaji flaxseed;
 • Rostiçeri: kokrra mbijnë, 2 domate dhe kos - një gjysmë gotë, sallatë jeshile dhe kopër;
 • Darka: 1 pc. domate dhe kastravec, 100 gram lëng karrote, kalë dori.

Perime dietë rrip

Dietë perime zonë është shumë e dobishme për trupin, sepse veprimtaria e trurit dhe për të përmirësuar gjendjen shpirtërore, të rritur imunitetin, të reduktuar peshën, eliminimin e toksinave dhe absorbohet mirë nga zorrët, butësisht scraping atë. Përveç kësaj, perimet mund të shtohet në smoothies dhe fruta.

Themelore pije receta vegjetale:

 •  Bluaj një banane në një blender, shtoni 100 gram pije molle 50 gram qumësht i thartuar dhe lëng karrote. Kanellë ose vanilje në shije.
 •  Domate, 100 gram brokoli, karrota, dhe majdanoz finely copëtuar, përzierje blender, pastaj shtoni 50 gram kos.
 •  Domate, speca finely copëtuar dhe pres kastravec, shtoni kopër, borzilok dhe majdanoz.
 •  500 gram gatuar pomisyty tul kungull në një blender, pastaj shtoni 100 gram qumësht, një lugë mjaltë dhe kanellë, llokoçis përsëri.
 •  Pomisyty në një blender, 100 g karrota dhe lëng molle, 150 gram kos, shtoni dardha, të prerë në copa, sjellin poshtë përzierje dhe shtoni bajame dhe susam.

Receta gatimi këto të ndritshme dhe të shëndetshme dietë mrekulli - pije të hequr ka kaq shumë dhe të gjithë mund të gëzojnë ata të gatuaj asnjë prej tyre pa shumë vështirësi.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Summer artikull.

Rezultatet komente hollë rreth dietës dhe mjekët në panelin ^

Rezultate Dietë korsi mjaft pozitive:

 •  Pesha humbje pas shtatë ditë për të arritur 5 kg dhe më lart;
 •  Trupi butë dhe gradualisht pastruar nga toksina e akumuluara;
 •  Rritet ndjeshëm imunitetin.

Në mënyrë që të mos për të fituar peshë të vjetër, ju duhet të ndiqni daljen e saktë e metodave dietetike. Për këtë qëllim, tri javë duhet të fillojë me qull në mëngjes, drekë e dëshirueshme për të ngrënë perime dhe supave mish dhe sallatë për të përfunduar.

Gjithashtu gjatë dalë kujtimet e lëngjeve. Nën peshën e këtij rekomandimi do të jetë e lehtë për të ruajtur dhe nuk e prishin procesin e tretjes. Moved program diete mjaft e lehtë dhe ajo mund të përsëritet një muaj më vonë.

Mendimet dietë mjekët korsi - nutritionists pozitiv, pasi kjo dietë është zhytur mirë, të përkryer të pastruar trupin dhe ushqen atë me ushqyesve. Shumë peshë humbur në strip, kjo metodë ishte një nga mënyrat më të mira dhe më efektive për të reduktuar peshën.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: