Duke Recipes Ushqimi


Dietë receta ndihmon të humbni peshë Duka shijshme dhe të kënaqshme

Recipes Duka dietë ndihmon të humbni peshë duke përdorur dietë për të lehtësuar Duka. Tipari kryesor i programit është se receta janë shumë të ndryshme dhe interesante. Pesha Lose nuk duhet të mendoni se çfarë të gatuaj dhe si.

Recipes për Fazën Duka Ushqimi Sulmi ^


Emri faza e parë e sulmit do të thotë të kilogram urryer. Gjatë kësaj periudhe ajo është e rekomanduar për të përdorur kryesisht ushqime që përmbajnë proteina: peshk, mish, vezë, produkte të ulët-yndyrë.

Për këtë fazë interesante për të shqyrtuar recetave më të popullarizuara të gatimit.

Supë pule për sulme

Përbërësit e nevojshme:

 • këmbë pule pa lëkurë,
 • kos yndyrë të ulët pa aditivëve,
 • lugë çaji majdanoz, i copëtuar më parë,
 • lugë gjelle krunde tërshërë,
 • erëza.

Receta:

 • Ju duhet së pari të vlim këmbë pule, së pari thahet supë dhe kuzhinier përsëri.
 • Këmbët duhet të jenë të disassembled në fibra dhe pastaj shtoni supë gatuar.
 • Krunde tërshërë dhe një lugë kos i holluar lugë e ujit për të shtuar në mish dhe supë, kuzhinier për disa minuta.
 • Hidh majdanoz copëtuar, nëse e dëshiruar kerri add dhe qimnon të shpërndaj në stilin turk.

Derri ligët në verë

Recetë për këtë gjellë përfshin përbërësit e mëposhtme:

 • kile mish derri fileto,
 • qepë të vogël,
 • një gjysmë filxhan krunde,
 • një çift i lugë paste domate,
 • 3 lugë verë, në mënyrë ideale e thatë.

Metoda:

 • Së pari, mishi duhet të jetë prerë në copa të vogla.
 • Onions duhet të vënë me ujë, pastaj shtoni prerë dhe të skuqura.
 • Pastaj e konsiderojnë duke shtuar paste domate, piper dhe kripë, derdh ujë të valë dhe të sjellë një çiban.
 • Hapi i ardhshëm - duke shtuar krunde dhe verë.
 • Ushqime të përpunuara, sipas një recetë, ju keni nevojë për të vënë jashtë rreth 20 minuta, mishi u mallëngjye dhe flavorful.

Kulaç me miell tërshëre

 • Për të bërë këtë ëmbëlsirë dyukanovskoho ndarë bardhë dhe të verdhat e dy vezëve.
 • Proteinat duhet të hedh në tokë, dhe yolks shtoni gjysmë lugë çaji sheqer diabetik, një çift i lugë krunde tërshërë, 20 pika vanilje aromatizues.
 • Dim bardhë dhe përzierje me yolks.
 • Përzierje duhet të jetë derdhur në formën dhe piqem në një furrë preheated 180 shkallë për 20 minuta.
 • Nëse ka pasur një kore pak kafe - biskota gati.

Duke Ushqimi Recipes për fazën e lundrimit (me rotacion) ^

Faza e dytë Duka Ushqimi është ditë proteina alternuara me perime.

Karrota supë - pure

Për të përgatitur këtë supë të shijshme dhe të shëndetshme perime për nevojën e ditës:

 • 4 karrota,
 • qepë të mëdha,
 • një gotë qumësht i skremuar dhe një yndyrë pak,
 • lugë të vajit.

Receta:

 • Ju duhet së pari të prerë unaza e gjysmë qepë dhe karrota në kube.
 • Pastaj onions duhet të skuqura në vaj, shtoni flokëkuq në tigan, pak kripë dhe ziej deri sa karrota janë të tenderit.
 • Përzierje me qumësht duhet të bluaj në një blender deri qetë.

Panxhar sallatë

Sallatë recetë mund të quhet shumë e thjeshtë:

 • Quite hekura panxhar, mundësisht të rinj dhe sezonin përzierje me disa pika të vajit të ullirit, uthull molle dhe salcë soje, lëng limoni.
 • Të gjithë përbërësit janë të përziera tërësisht.

I mbushur me djathë mbushje

Përbërësit:

 • lakër,
 • djathë (300g)
 • disa vezë,
 • 4 lugë krunde tërshërë,
 • kopër.

Receta:

 • Përgatitja lakër për këtë gjellë është e ngjashme me lakër konvencionale gatim.
 • Përgatitja mbushje prandaj duhet: krunde derdhur ujë të valë dhe të insistojnë djathë duhet të fshij në një rende me vezë, luledielli, shtoni krunde.
 • Finely copëtuar kopër duhet të shtoni përzierje gatuar, mbështjellur me gjethe lakër dhe vendin në një tigan të thellë.
 • Mbushje të përgatitur me një sasi të vogël të kos dhe rrahur bardhë veze dhe pastaj derdhur në tigan.
 • Kapitur pjatë në një furrë të nxehtë për gjysmë ore.

Duke Ushqimi Recipes për fazën e konsolidimit (konsolidimi) ^

Dietë fazë konsolidimi ndihmon të humbni peshë Duke konsoliduar rezultatet. Në këtë fazë, lejohet të përdorin një shumëllojshmëri të pjatave.

Bukë Dyukanovskiy ushqim të shpejtë

Kjo recetë është edhe e thjeshtë dhe origjinale. Për të përgatitur bukë dyukanovskoho duhet për të blerë produktet e mëposhtme:

 • Tërshërë dhe krunde gruri (2 dhe 1 lugë gjelle respektivisht)
 • 2-3 vezë,
 • niseshte misri (3 lugë)
 • dy lugë kos,
 • një qese me pluhur pjekje,
 • paketimin djathë me zero për qind përmbajtje yndyrë.

Metoda:

 • Nga krunde dhe niseshte duhet të shtoni pak kripë, pluhur pjekje.
 • Në një tas të veçantë për përzierje djathë, kos dhe vezë.
 • Të gjithë duhet të përzierje, derdh në formë dhe piqem për rreth një orë.

Ëmbëlsirë joshëse

Përbërësit:

 • Fytyrë Cheese (300g)
 • filxhan kos natyral pa aditivëve,
 • sheqer diabetik (10 tab.)
 • 2 lugë çaji kakao,
 • xhelatinë (20 g)
 • një vanilje pak.

Receta:

 • Kos, vanilje, djathi dhe sheqer diabetik duhet të hedh në tokë duke përdorur një mikser të krem.
 • Krem i ndarë në 2 pjesë të barabarta.
 • Anija e parë me krem ​​kakao duhet të shtohet.
 • Xhelatinë, pour 5 lugë ujit, ngrohjes, por nuk të sjellë një çiban.
 • Xhelatinë derdh në çdo pjatë në numër të barabartë.
 • Për ëmbëlsirë ishte tërheqëse, në një tas qelqi ose qelqi duhet nga ana pour përzierje në çdo anije.
 • Më në fund një ëmbëlsirë të vënë në frigorifer për të përfunduar fuqizim.

Recipes Duka Ushqimi për stabilizimin faza ^

Kuptimi i kësaj faze është që të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme dhe jo të fitojë rënë gjatë fazave të mëparshme kilogram. Për të lehtësuar përgatitjen dyukanovskih enët mund të jenë të përgatitur në multyvartsi.

Kungull tavë në multyvartsi

Marrjen e produkteve:

 • vezë,
 • dy lugë të ulët-yndyrë kos,
 • 4 lugë grimcuar dhe kremoobraznoho djathë skremuar,
 • lugë e krunde,
 • sheqer diabetik (12 tab.)
 • vaj vegjetal dhe sheqer,
 • kungull.

Metoda:

 • Kungull nevojë për të larë, zhvishem dhe për të hequr fara, hekura.
 • Në një tas, përzierje vezë duhet, sheqer diabetik, i holluar në një lugë ujë të zier, djathë, kos, kungull.
 • Pan Multicookings duhet të vajos naftës dhe të vënë përsëri përzierje.
 • Në "pjekje" buding duhet të jenë të përgatitur të paktën 40 minuta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë hipokaloriynoyi artikull.

Rezultatet dhe komente në lidhje me dietën Duka ^

Opinionet dietë Duke interneti kryesisht pozitive. Për të kuptuar më mirë dietë dinjitetin duhet të konsiderojë tërësisht reagime nga lexuesit tanë.

Pra Marina, i cili gëzonte një metodë e humbje peshe Duka, thotë se kjo dietë është shumë efektive, pavarësisht nga gjatësi të madhe. Në vend të kësaj, ajo ishte e kënaqur që të mund të shpëtoj prej kilogram urrenin gradualisht, por për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, ajo është e mirë që rezultati mund të sigurohen, dhe të përdorni këtë program për jetën, duke sjellë vetëm dobi trupin.

Andrea, i cili humbi 20 kg në 6 muaj, shkruan se më e vështirë ishte faza e parë e programit. Ai mendoi që rrëzohen nëpër, por pa numra më të vogël në peshore, është i kënaqur për të vazhduar programin. Kur Andrew dietë jo vetëm përdorur receta për një dietë dukë, por edhe të angazhuar në mënyrë aktive në sport.

Në internet ju mund të gjeni edhe komente negative të Duka dietë. Diete Eugene thotë se proteina e tepërt në trup - Pengesë kryesore e këtij programi dietë. Në të vërtetë, konsumimi i tepërt i produkteve proteine ​​mund të shkaktojë gurë në veshka, dehje, pamjen e kapsllëk, etj

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: