Dietë oriz për humbje peshe dhe pastrim


Rajs është një dietë më të efektshme Express - dietat

Dietë oriz për humbje peshe dhe trajtim është popullor në të gjithë botën për shkak të thjeshtësisë së tij, qasja dhe efikasitetit.

Si të humbni peshë në dietë të orizit ^


Programi në vetvete dietë oriz humbje peshe është bezsolevoyi mono-dietë (si hikërror, kënaqur, dhe të tjerët.) Por tipar i saj i madh është se në të njëjtën kohë me humbje peshe, nuk është një i fuqishëm spastrim të gjithë trupin.

Rajs ka veti të veçantë:

 • Ai është gjithashtu një burim i shumë vitamina dhe minerale,
 • por edhe një sorbent shkëlqyer, sucks si një kripëra sfungjer, toksinave, toksina, mukusit, sheqer të tepërt dhe kolesterolit të keq.

Këto prona janë përdorur gjerësisht në zhvillimin e aplikacioneve terapeutike për pastrimin oriz nyjet e kripërave.

Më e dobishme oriz papërpunuara kafe, sepse shumica e komponentëve minerale ai përmban një mbulesë e cila është hequr në produktet e rafinuara të rafinuar. Prandaj, kjo metodë do të japin rezultatet më të mira, kur duke përdorur një oriz papërpunuar kafe.

Ka shumë variacione të orizit humbje peshe - nga më të thjeshtë një-ditore ditën e agjërimit për të shprehur dietë për 3 ditë dhe programit të gjatë hënor. Ata janë efektive dhe të dobishme, kështu që ju lehtë mund të gjeni një mënyrë të përshtatshme për ju.

Sepse oriz përmban proteina dhe acid yndyror lanolynovuyu, ajo është e mirë për të qëndruar saturates sepse dietë oriz mund të kalojë mjaft të qetë dhe pa një ndjenjë të fortë të urisë. Në mënyrë që të maksimizuar tiparet kripërat tërhequr dhe toksina, është e rekomandueshme që gjithmonë të zhytem në ujë para përdorimit.

Dietë oriz për 3 ditë ^

Dietë oriz për 3 ditë është alternativa më e vështirë, por të efektshme dhe është përdorur gjerësisht në rastet kur një nevojë urgjente për të humbur një kilogram pak mbipeshë. Ka dy variante të humbje peshe oriz dietë për 3 ditë - e vështirë, në të cilën ka humbur rreth 3 kg dhe një humbje të butë prej 2-2.5 kg.

Mundësia e parë

 • Opsioni i parë duhet të gatuaj filxhan oriz, ndajnë atë në 5-6 pjesë dhe kanë të gjithë ditën në intervale të rregullta në mënyrë që të mos shfaqen urisë.
 • Përveç kësaj, gjatë ditës duhet të hani rreth 300 gram perime zier dhe fruta të freskëta për të plotësuar nevojën e vitaminave dhe mineraleve.
 • Pije nevojë për më shumë, të paktën 2 litra ujë të thjeshtë në ditë, por jo menjëherë pas ngrënies, dhe pas 2,5 orë pas saj.

Mundësia e dytë

Mundësia e dytë përfshin 3 vakte me një menu të larmishme, por edhe praninë e detyrueshme të oriz të zier në çdo vakt.

Dita e parë

 • Mëngjesi: oriz i zier (100 g) dhe zhvishem limon.
 • Dreka: oriz me herbs dhe vaj perimesh, sallatë me perime të freskëta (150g) dhe supë me ndonjë perime përveç patate.
 • Darka: supë perimesh dhe oriz me karrota të ziera.

Dita e dytë

 • Mëngjesi: oriz i zier me perime dhe salcë kosi, portokalli.
 • Dreka: oriz dhe perime supë.
 • Darka: oriz i zier me perime, steamed.

Dita e tretë

 • Mëngjesi: shërbim i oriz (100 g), grejpfrut.
 • Dreka: oriz me kërpudha zier, supë perimesh, sallatë e domate të freskëta me vaj ulliri.
 • Darka: oriz i zier dhe brokoli steamed (150 g).

Rajs Ushqimi 5 Shuma ^

Të origjinale pesë vëllime e dietë oriz zgjat dy javë dhe është si vijon:

 • Ne kemi nevojë për të marrë 5 kavanoza të vogla, të nënshkruajë ato në numrat në secilën pour 2 tbsp oriz dhe derdh një gotë me ujë të zakonshëm pastruar.
 • Bankat e ujit duhet të ndryshohet çdo ditë për 4 ditë.
 • Në ditën e 5 për kullimin e ujit nga bankat e para për të ngrënë oriz pa gatim.
 • Banka përsëri pour 2 tbsp oriz, shtoni ujë dhe të vënë në fund të rreshtit.
 • Këto manipulime përsëritet 14 ditë, duke ngrënë shërbejnë përditshme, ngjyhet katër ditë.

Ekspertët thonë se oriz ngjyhet në një mënyrë të tillë që çlirohet plotësisht nga papastërtitë dhe për këtë arsye më efikase ekstrakte kripë dhe toksinave nga trupi pa ndikuar në masë të muskujve.

Kur pastrimi në këtë mënyrë duhet të heqin dorë mëngjes, ajo zëvendëson oriz ngrënë në mëngjes. Në ushqimet e tjera duhet të braktisë plotësisht kripë, ose të zvogëlojë atë në një minimum.

Mundësi të tjera për humbje peshe duke përdorur oriz ^

Ditë agjërimi oriz

Agjërimi oriz në ditë është i rekomanduar çdo javë, por si pastrimin e trupit dhe lirimin e toksinave do të jetë e mjaftueshme dhe një ditë në muaj.

 • Në ulcerë mëngjes Glass lahen zamochennoho mbrëmjes oriz pa kripë dhe vaj, ndajnë atë në pjesë të vogla.
 • Në mes të ngrënies, pini ujë të thjeshtë, çaji jeshil pa sheqer lëngje, frutave dhe perimeve.

Honey - dietë oriz

Honey - oriz dietë version projektuar posaçërisht për njerëzit që nuk mund të imagjinohet një ditë të vetme pa ëmbëlsirat dhe të dizajnuara për javën:

 • Ju duhet të gatuaj 500 g oriz pa kripe dhe vaj dhe ndajnë atë në 5 pritjet.
 • Përveç kësaj, tri herë në ditë për të pirë një gotë me mjaltë dhe limon pije e përgatitur në këtë mënyrë - një filxhan ujë të valë i shtohet 1 lugë mjaltë dhe lëng limoni.

Kjo pije përmban jo vetëm një burim i vitaminave dhe mineraleve, por edhe urisë përkryer shurdhër.

Dietë oriz për 9 ditë

Dietë oriz për 9 ditë është e rekomanduar për njerëzit me shumë peshë të tepërt, për të cilën mundësitë afatshkurtra nuk japin efektin e dëshiruar, dhe gratë pas 30 vjetësh.

 • Tre ditët e para të ushqimit duhet të përbëhet ekskluzivisht nga oriz të zier,
 • tri ditë e dytë e pulave,
 • dhe e fundit tre - me zarzavate të freskëta.

Për të shmangur kapsllëk, të jetë e mundur me një dietë të tillë, ajo është e rekomanduar për të bërë spastrimit enemas, pini më shumë ujë dhe çaj jeshil. Shumë të dobishme të rregullt (çdo tre muaj) spastrim zorrë kripë ujë me fyell - Prakshalany, e përdorur në ushtrimet yoga për mijëra vjet.

Dy oriz ushqim dietë

Dietik teknikë "dy vakte" i projektuar për pesë ditë, brenda të cilit për të ngrënë vetëm oriz, peshk dhe ushqim deti, dhe çdo pjatë hani veç e veç. Ju mund të shtoni zarzavate.

Ne ju rekomandojmë të lexoni petals dietë Neni 6. 

Rezultatet e komente të mjekëve dhe oriz hollë humbje peshe ^

Siç mund ta shikoni, ka shumë mundësi, të gjithë mund të zgjidhni më të përshtatshme në aspektin e shije dhe preferencat. Pas përfundimit të ndonjë prej tyre, për të konsoliduar rezultat, nuk do menjëherë hidhem në të zakonshme yndyrë dhe kalori vakt, provoni disa kohë për të filluar në mëngjes me lëngjet e frutave apo të perimeve ose TEAS bimor.

Pavarësisht efektivitetit dhe lehtësinë e oriz humbje peshe, mjekët nuk e rekomandojmë që të përdorin atë shpesh në kërkim të harmonisë nuk dëmtojnë shëndetin, si çdo monoharchuvannya është e pabalancuar dhe për këtë arsye privon trupin e ushqyesve të nevojshme.

Sido që të jetë produkt unik dhe të dobishme, e rekomanduar për mono-dietë, kjo nuk mund të përmbajë proteina, yndyrna, karbohidrate, minerale dhe vitamina në përmasa e kërkuara, ky produkt nuk ekziston në natyrë.

Përveç kësaj, monoharchuvannya ulët kalori do metabolizmin ngadalshme, dmth të trupit si ajo përpiqet për të mbrojtur veten nga mungesa e ushqimit dhe vënien e tyre në dyqan, ajo është hedhur evolucionin dhe natyrën. Kur një njëjta normale "dodietnoho" Sasia e ushqimit që ai, në të kundërtën, pasi ajo dëshiron të "hanë" e drejtë dhe vendos atë në dyqane yndyrë.

Kjo është arsyeja pse, për fat të keq shumë gra të kthehet në normale pasi të hahet nuk u kthye vetëm për ish-peshë, por gjithashtu shtoi në mënyrë të konsiderueshme. I përshtatshëm për të gjitha eksperimentet me sens të përbashkët, për shkak se çdo humbje peshe apo agjërim, siç e dini - një stres të madh në trup se shpesh shkon pa u vënë re.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: