Radikale Ushqimi


Dietë radikal ndihmon për të humbur më shumë se 5 kg peshë të tepërt në një javë

Radikal Ushqimi i takon kategorisë së teknikave ekstreme humbje peshe dhe shumë të aftë për një kohë të shkurtër për të hequr qafe e gjashtë ose më shumë kilogramë peshë të tepërt.

Thelbi dhe parimet e humbje peshe radikale ^


Thelbi i metodave radikale të humbjes së peshës është rregulla të vështirë kufizojnë lejuar ulët proteina - produktet karbohidrate.

Dietë e saj përbëhet nga produktet e mëposhtme të promovuar humbje peshe: 

 •  Perimet - patate, tranguj, domate, selino, marule, spinaq dhe lëpjetë;
 •  Fruta - ftua, mollë, kumbull, dardhë, qershi dhe kajsi;
 •  Berries - Kastrati, manaferra, boronica;
 •  Mish - viçi, lepuri, mish viçi dhe pule;
 •  Vezë, qumësht, djathë, pije qumësht (prostokvasha, thartuar qumësht pjekur ose kos).

Pro program radikal shumë të rëndësishme:

 •  Trupi është liruar plotësisht nga toksina dhe substancave toksike;
 •  Peshë ekstra menjëherë të largohet nga trupi;
 •  Vëllimi i stomakut reduktohet në mënyrë të konsiderueshme, e cila do të ndihmojë të humbni peshë ngopur me një sasi të vogël të ushqimit.

Të metat e metodave radikale humbje peshe është shumë dietë dhe prania e vazhdueshme e urisë, lodhje dhe dobësi e kufizuar. Sistemi energjetik radikale rreptësisht e ndaluar për sëmundje apo dështimet në zorrët, stomakut, kardio - vaskulare sistemeve dhe nxjerrës.

Dietë radikal në bazë të rregullave të qëndrueshme mëposhtme kërkojnë respektimin e rreptë:

 •  Ndaluar të bie në ujdi ushqime dhe ditë, si dhe të produkteve të tjera zëvendësuese nuk përfshihen në dietë;
 •  Norma e rekomanduar ditore e ushqimit është e ndarë në 4 pjesë dhe është përdorur pas një periudhe të caktuar kohe;
 •  Në mes të ngrënies duhet të përdorin vetëm ujë të pastër ose të pijshëm mineral jo-gazuara;
 •  Pas programit radikal humbje peshe, ju duhet të heqin dorë ushtrimin e rëndë fizike.

Radikal Ushqimi: menu Shembull për 3 ditë dhe javë ^

Dietë radikale për 3 ditë

Metoda tre-ditor diete është e përsosur jo vetëm që duan të humbin peshë, por ata që duan të hale trupin dhe zorrët pas pushimeve apo konsumit të ushqimit me vaj dhe e rëndë.
Shembullor menu tre-ditor mund të jetë si më poshtë:

Dita 1

 • 9,00-150 gram kos, 4 copë. kajsi të thata;
 • 13.00 - kos 90 g, 2 copë. kajsi të thata;
 • 16.00 - komposto unsweetened e kajsi të thata;
 • 19,00-50 gram kos.

Dita 2

 • 9.00 - prostokvasha 100 g vezë;
 • 13.00 - prostokvasha 100 g, patate mesatare pjekur;
 • 16.00 - Veza;
 • 19.00 - prostokvasha 50 g, patate mesatare pjekur.

Dita 3

 • 9.00 - mollë mesatare integruar të përziera me 70 g djathë;
 • 13.00 - mollë ose applesauce me një lugë mjaltë;
 • 16.00 - djathë, të përziera me pure molle dhe manaferra 50 g / 20 g;
 • 19,00-50 g djathë, komposto molle.

Dietë radikale për 7 ditë

Dietik dietë shtatë-ditore e teknikës radikal përbëhet nga kufizimet e ashpra të ushqimit në tri ditët e para. Pastaj, në katër ditët e mbetura të standardeve të ushqimit do të rritet gradualisht, e cila ndihmon trupin për t'u përgatitur për një tërheqje graduale.

Paraqitur javën e ashpër dhe të uritur diete do të hale më shumë se 5 - 6 kg mbipeshë. Shtatë ditë dietë menu është si vijon:

E hënë

 • 9.00 - djathë me kos 50 g / 80 ml;
 • 13.00 - djathë me kos 50 g / 80 ml
 • 16,00-100 kos ml;
 • 18,00-50 gram djathë.

E martë

 • 9.00 - disa vezë, bukë;
 • 13,00 - patate mesatare të ziera;
 • 16.00 - Veza;
 • 18.00 - avull patate gatuar.

E mërkurë

 • 9.00 - një palë e kumbulla ose kumbulla, mollë mesatare;
 • 13.00 - mollë - pure dardhë 80 g;
 • 16.00 - disa dushe;
 • 18.00 - mollë - sallatë dardhë 100g, i kalitur me pika lëng limoni.

E enjte

 • 9.00 - sallatë me domate dhe vezë të ziera;
 • 13.00 - mish viçi me avull 50 g;
 • 16.00 - domate;
 • 18.00 - me avull 100g mish viçi, domate.

E premte

 • 9,00-70 g pulë me avull, një fetë bukë thekre;
 • 13.00 - ferrë pure - mollë 100 g;
 • 16.00 - mollë;
 • 18,00 - ziera pule 120 gram, një fetë bukë thekre.

E shtunë

 • 9.00 - kastravec, një çift e vezëve;
 • 13.00 - kastravec, qelqi kosi;
 • 16.00 - spinaq, qelqi kosi;
 • 18.00 - kos - 100 ml.

E diel

 • 9.00 - sallatë (marule, selino, vezë copëtuar dhe 80 g viçi), bukë;
 • 13.00 - domate, kastravec;
 • 16.00 - viçi 150 g;
 • 18.00 - pije të trasha domate me spinaq dhe bimëve.

Radikal Ushqimi Victoria Beckham

Këngëtari i famshëm dhe i shquar Victoria Beckham për të ruajtur modelin e tij ideale duket aderon dietat shumë efikas disa opsione, njëra prej të cilave është radikal, ose peshku - dietë Berry.

Në një dietë radikal diete Victoria janë sashimi peshk dhe manaferrat. Shumëllojshmëri në menynë bëjnë fasule të ziera dhe alga deti. Për të arritur një efekt të shpejtë është eliminuar nga vakt dietë mbrëmje.

Megjithatë, duhet theksuar se metoda e humbjes së peshës nga nutritionists Victoria Beckham këshillojmë që të zbatohen vetëm në raste ekstreme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë misri artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën për vëllimin radikale ^

Rezultatet e vpechatlyayuschi- dietë radikal humbje peshe shpejtë e më shumë se 5 kilogramë në javë. Megjithatë, për ta mbajtur atë të sigurt, ju duhet rreptësisht të ndiqni këto rekomandime të nevojshme për prodhimin e duhur me një teknikë radikal:

 •  Ushqimi kalori të përditshme duhet të ngrenë kujdes - jo më shumë se 150-200 kalori;
 •  Në të parë disa javë duhet të përjashtohet tërësisht turshi, turshi, mish, ëmbëlsira dhe pastë;
 •  Ushqime të ngopura duhet të konsumohen në sasi minimale ose të përjashtuar atë nga dietën e përditshme;
 •  Ajo duhet të përfshijë në ritmin tuaj ushtrim të jetës;
 •  Është e rekomanduar për të përdorur ditë javore agjërimi.

Metoda përfundojë radikal i humbje peshe është e vështirë, pasi ajo është e shoqëruar nga një ndjenjë e vazhdueshme e urisë. Prandaj, përdorimi i saj mund të përsëritet jo më herët se 6 muaj dietë të plotë dhe të balancuar.

Rishikimet e dietë radikale në mesin e atyre që dëshirojnë të humbasin peshë më shpejt dhe jo pozitive. Përballoi dietë shumë të rreptë dhe të kufizuar, mirënjohje të përgjigjet për këtë metodë dietetike. Megjithatë, sipas mjekëve në kundërshtim me raportet e humbasin peshë, pasi ata e konsiderojnë një dietë radikal paekuilibruar dhe jashtëzakonisht të rrezikshme për trupin.

Sipas mjekëve, dëmet shëndetësore të përbëhet nga dehidratim, mungesa e vitaminave, aminoacidet dhe minerale, lodhje dhe degjenerimin e muskujve. Prandaj, nutritionists flasin negativisht në lidhje me këtë metodë e humbjes së peshës dhe të këshillojë të përdorë metoda më të butë të luftës kundër peshë të tepërt.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: