Dietë me shirita në kefir


Në dietë shirita mund të humbni peshë pa hequr dorë dietë të zakonshme.

Dietë shirita është një mënyrë shumë e pazakontë për të humbur peshë.

Ajo nuk është shumë rraskapitëse dhe versionin e vështirë ofron edhe ushqime të destinuara për njerëzit me trashje të lartë dhe metodë të butë e humbje peshe që është përdorur për një humbje peshe të vogël.

Esenca dhe rregullat "shirita" ushqim apo "kos në ditë» ^


Shirita bazuar ditë dietë me rotacion ra në dietë të zakonshme të shkarkimit ditë në kos.

Përfitimet e kos hollim dëgjuar gjithçka. Ajo është shkaktuar, para së gjithash, produkt kalori të ulët, si dhe aftësia e tij për të shuar urinë dhe të ngop trupin.

Kefir është një burim i baktereve acid laktik, i cili normalizes zorrët dhe pastrimin e gastro - traktin e zorrëve nga mbetjet ushqimore të dëmshme dhe të papërpunuara rezulton tretje aktivizuar dhe përshpejton metabolizmin.

Në fakt, kos është i përfshirë në normalizimin e metabolizmit në trup që shpesh përcakton shkakun e kilogramëve të panevojshme. Në përgjithësi, ky produkt qumështi është efekt shumë i dobishëm jo vetëm për punën e traktit gastrointestinal, por gjendja e përgjithshme shëndetësore.

Dietë shirita është metodë shumë efektive humbje peshe. Avantazhi kryesor i saj është që ajo të mos bëhet tepër e rëndë për trupin. Gjatë dietë parë shirita ditë mund të hani vetëm kos malozhyrnyy, dhe e dyta e lejuar për të ngrënë pothuajse gjithçka, se çfarë jeni duke përdorur për të.

Peshë në sistemin e furnizimit me shirita nuk është reduktuar shumë shpejt dhe ajo minimizon gjasat e stresit trupit, dhe rezultati ka arritur disa stabilitet dhe nuk karakterizohet nga rritja e shpejtë e kilogramëve të humbur përsëri.

Ndërrimin e ditës bazuar në një dietë standarde të shkarkimit mund të zvogëlojë futje kalori me rreth 45% për javën, e cila inkurajon aktive djegur yndyrë në trup.

Një tjetër avantazh i dietës me shirita - ajo nuk kërkon refuzimin e zakonet mbizotëruese ushqimit në njerëzit. Kjo ju lejon të çojë hollë një jetë aktive dhe të mos ndjehen të lodhur, të lodhur si fizikisht dhe mentalisht.

Përfitimet shirita dietë mund të shprehet si më poshtë:

 • qasja;
 • efektivitetit;
 • ngopje;
 • mundësia e përdorimit të zgjatur;
 • të dobishme për organizmin si një e tërë.

E metë serioze në këtë program humbje peshe është vetëm një - kjo nuk është për ata që nuk toleron produktet e qumështit.

Përveç kësaj, ka një numër të dietës në contraindications shirita. Nuk është e rekomanduar:

 • njerëzit me aciditet të lartë të stomakut;
 • sëmundje kronike;
 • njerëzit me sëmundje të tilla si përdhes, rakit ose reumatizma;
 • gratë shtatzëna dhe lactating.

Dietë shirita: menu për 10-14 ditë ^

Kohëzgjatja dietë shirita është zakonisht më pak se 10-14 ditë, si një "lavjerrës" përdorimi dietë afatgjatë nuk është në favor të trupit dhe mund të prishin seriozisht gjithë sistemin e metabolizmit. Ka dy opsione shirita teknika diete: vështirë dhe e butë.

Dietë shirita opsion vështirë

Hard opsion shirita dietë është ofruar zakonisht për njerëzit me devijime të rëndësishme nga pesha normale. Në mënyrë për të humbur peshë është më efektive, kjo metodë përfshin kufizimet në konsum kalori në ditë të zakonshme. Është propozuar për të futur një normë të përditshme kalori e 1500 kcal menu. Pastaj menu dietë me shirita të ngushtë është si vijon:

Dita e parë (agjërimi):

 • Gjatë gjithë ditës, të marrë vetëm kos 1% afat-yndyrë. 1-1,5 litra pije të ndarë në disa vakte.
 • Marrja e ushqime të tjera të ndaluara në këtë ditë, përveç vetëm mund të pini ujë të thjeshtë apo çaj jeshil.

Dita e dytë (normale):

 • Mëngjesi - 200 gram drithëra, një gotë kefir ose malozhyrnoho 100 gram djathë;
 • Dreka - 1 mollë dhe një bajame disa arra;
 • drekë - pule 200ml ose supë perimesh, 150 gram mish ligët, sallatë apo lakër;
 • drekë - 200 gram djathë dhe disa fruta të ëmbël;
 • Darka - 200 gram varieteteve të ulët-yndyrë të peshkut, perimeve nekrohmalysti.

Shkalla e humbjes së kilogramëve shtesë në masë të madhe do të varet nga dieta e ditëve të zakonshëm. Prandaj, ajo është e mirë për të ndërtuar mbi parimet e të ushqyerit:

 • Miell, i yndyrshëm, i kripur, i tymosur ushqime duhet të kufizohet në përdorim.
 • Drithëra dhe fruta ëmbël është ngrënë zakonisht në mëngjes.
 • Në preferencat e mbrëmjes duhet t'i jepet enët djathë, djathë, perime.
 • Alkooli dhe pije të gazuara janë rreptësisht të ndaluara, sheqer dhe ëmbëlsirat shumë.

Mundësia e butë dietë me shirita

Ju mund të përdorni opsionin butë dhe dietë shirita. Nga e mëparshme do të ndryshojnë pak kufizimet e vëna në dietën e një ditë të zakonshme. Në fakt, ju mund të hani çdo gjë që është e njohur për ju.

Menu ditë agjërimi, megjithatë, mbetet i pandryshuar - 1-1,5 litra të ulët-yndyrë kos, të marra gjatë gjithë ditës. Humbja e peshës në dieta të tilla do të jetë e ngadalshme, por metoda humbje peshe shirita nuk kërkon që ju të sakrificë të madhe dhe braktisja e ushqimeve të preferuara.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Pearl dietë.

Dietë me shirita mbi kefir: komente, rezultatet, këshilla ^

Në shirita kefir dietë për dy javë ju mund të humbni 2 deri 10 kg. E gjitha varet nga dietë në ditë mezhrazhruzochnye. Përveç kësaj, "rekord" rezultatet shirita dietë mund të arrihet vetëm nëse ajo është e shoqëruar nga aktiviteti serioz respektimit fizike. Kjo duhet të japë ngarkesën e trupit vetëm në ditë kos pa pagesë.

Është vënë re se pesha në një dietë me shirita është shpejt vetëm në ditët e para, por si organ duke u përdorur për një furnizim ushqimi të sistemit humbje të tillë kg shtesë prytormazhyvaetsya ose peshë stabilizuar plotësisht. Prandaj nuk rekomandohet një dietë me shirita humbje peshe për më shumë se dy javë, është mirë që të jepni trupin tuaj një pushim dhe një muaj - gjysmë përsëritur përsëri.

Rishikimet e dietë shirita sugjeron se për të konsoliduar rezultatet e arritura janë shumë të rëndësishme për të kryer me të. Sigurisht, nuk ka "pushimet për bark" në fund të hollim kostum nuk mund, jo për të mohuar të gjitha përpjekjet.

Ajo gjithashtu duhet të rishikojë dietë e zakonshme drejt përdorimit inteligjent të karbohidrateve dhe yndyrore ushqime. Sipas nutritionists, kefir ditë shkarkimit është e dobishme për të organizuar një javë, ai gjithmonë e ndihmon qëndrimin e trupit në formë të mirë.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë Njohës një videoklip në lidhje me pronat e kefir dhe pse ajo nuk është e këshillueshme për t'i dhënë fëmijëve vitin e parë të jetës: