Ushqimi presidenciale


Dietë presidenciale ndihmon të humbni deri në 7 kg në fazën e parë

Ushqimi presidenciale është konsideruar si një nga programet më tepër të efektshme, të dobishme dhe të shijshme humbje peshe.

Pas atë, ju nuk mund të eliminojnë problemin e peshë të tepërt, por edhe të përmirësojë ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm dhe për të përmirësuar shëndetin.

Thelbi dhe rregullat për dietë presidenciale hollim ^


Esenca e dietës së presidentit është që të përdorin proteina dhe karbohidratet kufizuar. Me një mungesë të ushqimeve dietike karbohidrate trupi fillon të djegur dhjamin më efikase.

Në menynë janë përjashtuar sheqer, ëmbëlsirat, mish, ushqim të shpejtë, makarona, patate dhe gjysmëfinale. Teknikat presidenciale dietik dietë humbje peshe tërhequr kryesisht ushqim deti, peshk, vezë, djathë, arra dhe mish.

Ushqim deti dhe peshku janë të lejuar për të përfshirë një meny e salmon, pozitë e lartë, ngec, karkaleca, kallamar dhe kale detit.

Hani det të thellë njom trupin me aminoacidet e nevojshme, vitamina, jod dhe shumë substancave të tjera. Një lakër jeshile Deti është një dhuratë unike e detit, e cila promovon përdorimin e djegies efikas yndyrë dhe për të përmirësuar funksionimin e zorrëve.

Avantazhet e teknikave presidenciale hollim përfshijnë:

 •  Reduktimin e shkëlqyer peshë në 7 kg;
 •  Promovimin e shëndetit dhe të rritur imunitetin;
 •  Menu e larmishme dhe e shijshme.

E vetmja pengesë e programit presidenciale është përkeqësimi i mundshëm fshehur sëmundjeve vaskulare, stomak, zemrën dhe veshkat.

Një tipar dallues i teknikës presidenciale hollim është trefazor sistemit të furnizimit me energji elektrike.

Dy-Javën e parë, ose faza përgatitore përbëhet nga një të vogël gjashtë-ushqim, menu është përjashtuar në mënyrë rigoroze:

 •  Miell, e ëmbël, ëmbëltore dhe gjysëm-të gatshme;
 •  Frutat, manaferrat dhe kokrra;
 •  Patate, karrota, misri;
 •  Mish yndyror;
 •  Djathë ngopura, qumësht, kos.

Kjo është faza e parë e dietës presidenciale do të çojë në një reduktim gradual në peshë deri në 7 kg.

Qëllimi i fazës së dytë është për të konsoliduar rezultatin dhe zgjat disa javë. Në dietën e Presidentit futur gradualisht:

 •  Shumë e vockël parash, hikërror, orizi, bollgur;
 •  Produktet e qumështit;
 •  Manaferrat dhe fruta përveç banane dhe shalqi;
 •  Patate;
 •  Bukë miell i pasitur, makarona (durum gruri).

Faza e tretë fokusohet në të ushqyerit e duhur të përditshme, në vijim të cilat çdo ditë nuk do të duhet të shqetësohen për peshën. Metoda presidenciale diete përfshin vetëm një ndalim të rreptë mbi produktet gjysmë-ëmbël dhe ushqimeve yndyrore.

Ushqimi presidenciale: menu 7 ditë dhe faza ^

Faza Ushqimi presidenciale 1

Menu mostër për 7 ditë programin presidencial në fazën e parë propozon dietë e mëposhtme:

E hënë

 • Mëngjes: pije domate, vezë, fetë e viçit avullit;
 • Dreka: disk skremuar djathë të përzier me domate dhe majdanoz;
 • Dreka: mish pule zier me arra grimcuar, hudhër dhe vaj ulliri, lakërishtë - sallatë;
 • Dreka: sallatë djathë me domate, tranguj, kopër, gjalpë;
 • Ngec në mbrëmje me brokoli steamed, sallatë perimesh;
 • Darkë 2: të përzier me të ulët-yndyrë djathë limon zhvishem.

E martë

 • Morning: tavë (vezë, djathë, domate), çaj pa sheqer;
 • Dreka: djathë;
 • Dreka: mish pule me avull gjirit, çdo marule, prej trangujve;
 • Rostiçeri: zier kërpudha dhe lakër;
 • Evening: zier fasule, sallatë me lakër të laminaria;
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

E mërkurë

 • Mëngjes: shumë që të hënën;
 • Dreka: një pjesë e vogël e djathë e vështirë;
 • Dreka: kallamar, sallatë perimesh;
 • Rostiçeri: purees trasha vegjetale;
 • Mbrëmje: mish viçi zier ngadalë me kërpudha, sallatë (arra, panxhar ziera, hudhër);
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

E enjte

 • Mëngjesit: pije domate, vezë (qumësht, 2 vezë, perime)
 • Dreka: gjellë djathë me domate;
 • Dreka: avull viçi, sallatë (lakër, qepë, tranguj);
 • Mesdita: përsëritje Dreka;
 • Mbrëmje: ngec, lulelakër;
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

E premte

 • Mëngjes në mëngjes e hënë;
 • Dreka: djathë me arra terren;
 • Darka: sallatë greke;
 • Dreka: domate, djathë;
 • Mbrëmje: Sallatë kastravec, karkaleca;
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

E shtunë

 • Mëngjes në mëngjes e martë;
 • Dreka: djathë, arra;
 • Dreka: sallatë deti (kallamar, domate, djathë, hudhër);
 • Domate qershi, djathë;: rostiçeri
 • Mbrëmje: pule me avull me pjatë e dytë lakër;
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

E diel

 • Mëngjes: shërbejnë kërpudha omëletë, lëng kungull;
 • Dreka: djathi dhe majdanoz;
 • Dreka: gjellë me avull me leshterik dhe brokoli;
 • Dreka: sallatë domate me djathë dhe arra;
 • Mbrëmje: viçi me avull, zbukuroni - domate, brokoli;
 • Darkë 2, gjithashtu, e cila në ditët e tjera.

Javën e dytë e teknikave presidenciale të kopjuar të njëjtën dietë.

Faza Ushqimi presidenciale 2

Vlerësohet Faza përditshme dietë II:

 • Mëngjesi i parë: qull lëngshme lejohet drithëra me fruta, fruta të thata apo manaferrat, bukë ose dolli, vezë, çaj ose ndonjë Morsik;
 • Mëngjes i dytë: një pjesë të vogël e manave ëmbël, çdo frutash, djathë ose kos;
 • Dreka: supë mishi, lëng frutash, ndonjë gjellë me perime;
 • Rostiçeri: drithëra kos;
 • Mbrëmje: zier peshku ose ushqim deti, makarona ose perime pjatë e dytë, sallatë;
 • Për 3 orë para gjumit, grejpfrut, portokall ose pomelo.

Ushqimi presidenciale Dr. Ahatson

Presidenciale humbje peshe programit nga Dr. Ahatson - dietë të plotë dhe të duhur krijuar për të parandaluar arteriosklerozës, forcojnë gjithë trupin dhe të mbajë trupin të mirë të pakta.

Me diete sistemit Arthur Ahatson është një ulje graduale në peshë të tepërt, duke eliminuar pasoja të padëshirueshme për organizmin. Zhvilluar posaçërisht sistemi trefazor i teknikës presidenciale lejon për vite të jenë të shëndetshme dhe të ketë një figurë hollë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Radikale artikull. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën presidenciale ^

Rezultatet e dietë presidenciale thjesht mbresëlënëse. Sipas mendimeve të shumta të holla gjatë të parë disa javë pesha ulet brenda 5 kg pa shkaktuar stres të trupit dhe dëm. Përmes fazave të zhvilluar më tej dietë lehtë mund të mbani rezultatet e arritura për një periudhë të gjatë kohore.

Rishikimet e dietë presidenciale në mesin e shumë gra që kanë përjetuar atë për veten tuaj, vetëm pozitive. Veçanërisht ndihma shkëlqyer në humbje peshe dietë bëhet në periudhën pas lindjes. Megjithatë, nutritionists dhe mjekët rekomandojnë kujdes me këtë metodë dietë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për njerëzit që kanë probleme të veshkave, si ushqime proteinike siguron një peshë shumë të madhe në këtë trup.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: