Dietë të pijshëm


Kur pijshëm dietë është pastrimi efektshme të trupit dhe redukton volumin e stomakut

Dietë të pijshëm është për njerëzit që duan të humbin peshë dhe nuk kanë frikë nga vështirësitë, siç vënë në programet e rigoroze, por efektive humbje peshe që kërkojnë durim të jashtëzakonshëm dhe fuqi të fortë do.

Natyra dhe ushqim diete të lëngshme ^


Metoda e hollim të pijshëm bazuar në marrjen e vetëm ushqim të lëngët. Gjueti dietë pijshëm duhet 30 ditë, por kjo nuk do të thotë që ju keni për të pirë vetëm ujë. Kalorive në këtë organ të pushtetit të sistemit do të merrni mjaft. Edhe pse ujë të pastër për të pirë të paktën litra e gjysmë.

Vendndodhja kalorive trupi do të marrë dhe çfarë duhet të pini për të pirë dietë?

 • Pini ujë të pastër e cilësisë mund të jetë në çdo sasi, por të paktën 1,5-2 litra në ditë.
 • Supë shtëpi, por përqendrohet në paketa dhe kube.
 • Viçi Recommended, peshk, supë pule.
 • Fruta dhe perime të freskëta lëngje.
 • Për të pirë çaj pa sheqer.
 • Komposto dhe pelte.
 • Produktet e lëngshme të qumështit në 2% yndyrë.
 • Pirja e alkoolit dhe të gazuara pije nuk mund.

Vështirësia pijshëm dietë metoda më psikologjike - nuk ka ushqim për t'u përtypur. Dhe stresi zazhovuvaty, e cila është konsideruar si shkaku kryesor i overeating, edhe çdo gjë. Nëse shigjeta nuk është peshore shumë frustruese ose ka mundësi të muajit të kaluar pa ushqim të ngurta, ju mund të përdorni dietë javore të pijshëm që është transferuar shumë më e lehtë.

Avantazhet e sistemeve të lëngshme ushqyerit:

 • Mbipesha është shumë aktive.
 • Ka një shkallë të plotë pastrimin e trupit.
 • Zvogëlon ngarkesën në traktin e tretjes.
 • Vëllimi i stomakut është reduktuar, ngopjes tej arrihet ushqimin volumit të vogël.
 • Energjia është lëshuar, i cili ishte konsumi për përpunimin e ushqimit të fortë. Pas 10 ditësh, nuk ka përmirësim. Nuk është e lehtë dhe i gëzuar qëndrim, pozitiv.

Disavantazhet metoda të pijshëm:

 • Ekziston një ndjenjë e fortë nga uria.
 • Nuk mund të jetë një dobësi, përgjumje dhe lodhje.
 • Pas peshë të ngurta produkte humbje duhet të futet gradualisht, si gastro - traktin e zorrëve, pasi duke marrë vetëm lëngje nuk mund të përballen me tretje të përafërt të ushqimit.
 • Pesha shtesë mund të kthehen në qoftë se ju nuk e luftojnë me shije dhe të fillojnë të "vid'yidatysya" pas një ndalimi të gjatë.

Përdorimi pijshëm metoda humbje peshe mund të jetë vetëm njerëz të përkryer të shëndetshme që nuk kanë probleme me organet e tretjes, ose kushte patologjike sistemet e tjera. Nuk është e rekomanduar për të lactating dhe gratë shtatzëna.

Pirja e dietë: menu për 7 dhe 30 ditë dhe fazat ^

Sigurisht plotë programi hollim pijshëm kohë të mjaftueshme (deri në 30 ditë) dhe ka për qëllim për të pastruar gradualisht trupin.

 • Në dietën e fazës së parë (10 ditë) është trajtimi lokal i organeve uritur, dhe më e rëndësishmja - zorrë. Kjo periudhë mund të jetë veshja në gjuhën që dëshironi të fshini.
 • Në 10 ditët e ardhshme, faza e dytë në procesin e pastrimit të organeve të dendura të përfshira, përgjegjës për "pastërtinë" në trup. Është veshkat dhe mëlçinë. Gjatë fazës së dytë të ndjenjave të pakëndshme mund të ndihet në këto organe.
 • Faza e tretë - pastrimi në nivel qelizor. Në 10 ditët e fundit, në qoftë se ndjekur të gjitha rregullat, ndjenjë të pakëndshme nuk është atje. Ka butësi dhe përmirëson gjendjen e përgjithshme.

Menu për 30 ditë

Avantazhet e metodave të pijshëm përfshijnë mundësinë për të hartuar menutë, alternative dhe të kombinuar përbërësit. Kufizimet vetëm një - të gjitha produktet në formë të lëngshme. Përveç produkteve të qumështit dhe lëngje, futje e rekomanduar ditore e supë - pure, një herë në ditë është e mjaftueshme. Marrja e supë të lehta nuk është e komplikuar. Ju mund të përdorni recetë e mëposhtme:

Supë - pure e perimeve

 • Ajo do të marrë një litër supë të ulët-yndyrë dhe perime: patate, brokoli, karrota, bell peppers dhe qepë.
 • Perimet të pastër, të larë, prerë dhe zhytur në supë valë. Cook deri butë.
 • Pas përgatitjes bluaj në një blender pure.
 • Konsistenca duhet të jetë mjaft e hollë, dhe në lidhje me si kos.

Dietë shembullore e përditshme për një dietë të plotë Sigurisht pijshëm:

 • Mëngjesi - një filxhan kos me pak yndyrë ose qumësht.
 • Mëngjes shtesë - lëng të freskët portokalli.
 • Dreka - supë, çaj jeshil.
 • Pasdite snack - fruta dhe manaferrat apo bollgur buding.
 • Darka - kos, yndyrë 1.5%.

Menuja mund të përbëhet nga preferenca personale, të alternuara të produkteve për të arritur diversitetin më të madh. Midis ngrënies ju mund të pini ujë të thjeshtë. Vrasin oreksin tuaj do të ndihmojë çaj me qumësht ose limon dhe kafe në sasi të vogla.

Shënim i rëndësishëm - për çdo ditë duhet të monitorojë karrige - në qoftë se ajo është e humbur apo ishte diarre të vazhdueshme, atëherë pijshëm dietë nuk ju përshtaten, dhe kjo duhet të ndalet.

Menu për 7 ditë

Menu shtatë-ditore është variant metodat e butë dhe më e shkurtër dietë të pijshëm.

 • E hënë - produktet e qumështit: duke pirë kos, qumësht i thartuar pjekur, kos. Përmbajtja e tyre yndyrë nuk duhet të kalojë 2%.
 • E martë - supave, perime, peshk dhe mish lëngjet e mishit.
 • Mjedisi - pije frutash, lëngje të freskëta pasojat e frutave dhe manaferrat.
 • E enjte - kokrra të kuqe dhe pelte fruta. Frytet janë përdorur vetëm të freskëta.
 • E premte - Fruta dhe kokrra të kuqe komposto, fruta të thata mund të shtohet shumë.
 • E shtunë - nga bollgur buding.
 • E diel - e përsëris ditë qumështit.

E drejta nga dietë

Quit pijshëm dietë duhet të zbatohet gradualisht dhe me shumë kujdes, përndryshe trupin, të pamësuar me ushqim të ngurta, mund të rebelohen. Nëse ushqimi sistemi lëngshme ndjekur një muaj, atëherë dalja prej saj duhet të jetë 2 herë më e gjatë, rreth 2 muaj.

 • Për të filluar, ajo është e rekomanduar për të vënë në mukozës lëngshme qull dietë, për shembull, për mëngjes.
 • Nga të dytë Javën e lëngshme vakt qull zëvendësohet. Për mëngjes ju mund të hani vezë apo një sanduiç me një fetë e hollë djathë. Darka do të vazhdojë të pijshëm.
 • Që nga fillimi i javës së tretë të qull ofrohet për drekë dhe darkë janë shtuar perime të freskëta apo fruta, por pa vaj. Mëngjesi është e lëngshme.
 • Java e katërt e begatshme - vakt dreka do të jetë mish ose peshk dhe perime për darkë dhe fruta.
 • Që nga fillimi i javës së pestë e ushqimeve të lëngshme mund të hahet një herë në javë, si shkarkimin. Në ditët e tjera nuk rritet futje me kalori, duke kufizuar yndyrna dhe ëmbëlsirat.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë sportive artikull. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët për të pijshëm dietë ^

Dietë Rezultate të pijshëm është shumë mbresëlënëse. Gjatë javës që ju mund të humbni deri në 5 kg yndyrë të tepërt pa dëm për shëndetin. Një normë mujore për 10-15 kg. Sipas mjekëve dhe nutritionists rreth pijshëm dietë kontradiktore, më konsiderojnë të rrezikshme dhe të dëmshme për trupin. Një alternativë e mirë konsiderohet ditët e saj agjërimi 5-6 herë në muaj.

Por komente mbi të pijshëm njerëzve dietë kaluar me sukses dhe kaloi periudhën e duhur dalje, kryesisht pozitive. Edhe në qoftë se keni arritur të humbur peshë, por për të arritur peshën e dëshiruar nuk punojnë, dietë mund të përsërisë vetëm një vit. Duke përdorur këtë metodë, ju duhet të monitorojnë me kujdes gjendjen e trupit, në qoftë se ai nuk pranon një dietë, është mirë që të braktisin atë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: