Pearl Ushqimi


Pearl dietë - mënyrë e përsosur për humbje peshe dhe shpëtimin për sufferers alergji

Dietë Pearl është një mënyrë shumë efektive për të humbur peshë pa nashkodyvshy me shëndetin e tyre dhe marrjen e rezultateve të qëndrueshme.

Edhe pse sot elbi si një pjatë të kuzhinës jo shumë popullor në shoqërinë e sotme, përfitimet e saj për trupin e njeriut është e vështirë të mbivlerësohet.

Cilat janë përfitimet dhe efektiviteti i elbi për humbje peshe ^


Pearl elb është elbi, gruri tërë mbajti pas përpunimit të një shell kokërr. Pearl elbi është i famshëm për vlera të larta ushqyese dhe cheapness relative dhe perceptim të padrejtë negativ të saj doli nga ushtria vjetër ruse, në të cilën gatuan përgatitjen qull elb ashpër, undercooked dhe pa shije.

Pak njerëz e kujtojnë faktin se në shekullin e kaluar, kjo gjellë u konsideruar ushqim të vërtetë Boyar dhe ushqyer ekskluzivisht për festiv tryezën e mbretit dhe subjektet e tij. Pearl qull quajtur - "mbretërore", dhe mori emrin e tij për shkak të ngjashmërisë së kokrrave të tyre me "perlat" - perla të lumenjve.

 • Pearl elbi është i përbërë nga një grup i madh i vitaminave, mineraleve dhe elementët gjurmë që e bëjnë një vakt i saj i dobishëm jo vetëm për humbje peshe, por për shëndetin e përgjithshëm. Shumë në aminoacidet bishtit, veçanërisht lysine, e cila është përgjegjëse për prodhimin e kolagjenit - substanca përgjegjëse për elasticitetin e lëkurës dhe freski.
 • Përveç kësaj, ajo është një efekt i shkëlqyer natyral antiseptik, e cila e bën anti-inflamator, antispasmodic dhe diuretik në trup. Të gjitha këto cilësi janë të rëndësishme në humbjen e peshës dhe mund të mbani trupin tuaj në formë të mirë, duke siguruar substanca e saj të rëndësishme për jetën.
 • Si një komponent për programet dietë është fije shumë e rëndësishme mbushje perla elb, e cila shërben jo vetëm si një mjet për luftë kundër peshë të tepërt, por edhe ndihmon në përmirësimin e performancës së traktit gastrointestinal dhe pastruar trupin e toksinave. Sipas perla programit në ditët e para të rritjes së urinës, dhe me përfundimin e akumuluar substanca të dëmshme.
 • Pearl qull - ushqim me proteina të lartë, përdorimi i të cilave pajtueshmëria me tej aktivizon dietë yndyrë djegie dhe kilogramë e tyre shtesë.
 • Pearl elb është shumë e dobishme, si dhe për të trurit dhe rregullimin e sistemit endokrin. Perberja unik e amino acideve në të njëjtin pjatë që ndihmon luftuar simptomat e përbashkët ftohtë, herpes, konstipacionit, permireson aktivitetin e kardio - sistemit vaskular.
 • Kjo pjatë është treguar si diabetikët dhe pacientët me cholelithiasis dhe alergji elbi qull do të jetë një kursim - për shkak të përbërjen e saj redukton praktikisht në zero alergjen efekt.

Kundërindikimet për përdorimin e saj pothuajse asnjë. Dhe jo domosdoshmërisht qull vetëm elbi. Me elbi nga supave shijshme, supave, pije dhe desserts ëmbël. Pra, me këtë produkt mund të sigurtë të eksperimentojnë dhe të maksimizuar diversifikuar dietën tuaj.

Sipas mjekëve, të rrinë dietë perla mund të jetë jo më shumë se 5 - 7 ditë. Rritja e kohëzgjatjes dietë vetëm nuk është e rekomanduar për shkak se dieta është shumë e vështirë. Dietë rezultatet elbi sigurisht mbresëlënëse - një ditë në atë që ju mund të humbni deri në 1 kg mbipeshë. Përsëriteni këtë metodë e humbjes së peshës nuk mund një herë në 1-1,5 muaj.
Në përgjithësi komente dietë perla janë pozitive. Aspekt të pakëndshme mund të jetë vetëm aromë të ushqimeve prej elbi që do të gatuar pa shtimin e kripë, sheqer dhe vaj. Është kjo pikë mund të jetë më e vështirë për shumicën e testit të grave. Por avantazhet e ushqimit të tilla janë të dukshme:

 • efikasitet të lartë;
 • "Neholodnyh";
 • shërbimeve elbi dietë për shëndetin e përgjithshëm.

Dietë Pearl: rënie 5 dhe 7 ditë të ^

Pearl dietë e shumëllojshme është e vështirë për të thirrur, por, megjithatë, në qoftë se vetëm të hani një qull freskët perla është shumë e vështirë, ajo e lejuar shtimin në dietën e mollë integruar, kumbulla të thara, kajsi të thata dhe herë pas here - pjesë e peshkut gatuar bardhë dhe një gotë kos me pak yndyrë.

Menu për 5 ditë

Shembull teknikë menu perla për 5 ditë mund të jenë:

 • Mëngjesi: qull elb me fruta të thata ose mollë integruar;
 • Dreka: mollë e gjelbër;
 • Darka: qull elb me një pjesë të vogël të peshkut varfër, steamed;
 • Rostiçeri: një gotë të ulët-yndyrë kos;
 • darkë: elbi.

Efekti maksimal i këtij programi humbje peshe është vetëm 2 - 3. ditë me pesë nevojshme. Pesha humbje në dietë të tillë mund të arrijnë 5 kg, por për të konsoliduar rezultatet e arritura të kthehen në dietë normale gradualisht duhet të ketë shpërdorim të miellit dhe të ëmbël. Është gjithashtu e rekomanduar për të lënë në menynë tuaj të përditshme duke marrë të paktën një pjesë të qull elbi.

Menu për 7 ditë

Ju mund të provoni një tjetër opsion menu elb për deri në një javë. Në respektimin e rëndësisë së tij i është dhënë për të marrë një numër të madh të ujit të pijshëm - të paktën 2 litra në ditë. Një gotë ujë për të marrë gjysmë ore para ngrënies dhe pas të njëjtën gjë pas saj.

Dietë menu elbi për 7 ditë është si vijon:

 • 1 ditë - elbi në të gjitha ushqimet, e përdorur në pjesë të vogla gjatë ditës, në mbrëmje - 1 molle;
 • Dita 2 - qull elbi dhe dy banane;
 • Dita 3 - elb dhe 15 kernelit arre dhe numër të njëjtë të thatë;
 • Dita 4 - të njëjtën gjë qull elb. Gëzuar lejohet për të ngrënë 100 gram gatuar viçi ligët, vakt mbrëmje mund ta zëvendësojë 150 g pa yndyrë kos;
 • Dita 5 - perlovtsi shtuar në 100 gram mish lope dhe 1 banane;
 • Dita 6 - në ditën e pestë të dietë;
 • Dita 7 - hani vetëm qull elb dhe 100 gram viçi ligët.

Ata të cilët kishin durim për të arritur në fund, mund të humbni deri në 7 kg mbipeshë.
Një tjetër gjë - si të gatuaj qull elb. Është shumë e thjeshtë - drithëra kuzhinier derisa derisa të bëhet thërrmueshëm, pa kripë, vaj dhe sheqer. Vendi elb gjatë, dhe në përgatitjen e rritjes fort në volumin. Prandaj, miell i bluar trash më të mira në mbrëmje për të derdh ujë të ftohtë dhe të gatuaj shpejt në mëngjes për ditën.

Pearl Ushqimi "shuar"

Nuk është një tjetër mundësi për perlovtsi humbje peshe - ". Shuar" i ashtuquajturi dietë flluskë Ai u bë një zhvillues, nuk është i njohur. Thuhet se, disa grua e panjohur me emrin Irina në gjendje për të rivendosur këtë metodë 35 kilogram, duke përdorur dietë vetëm katër lloje të produkteve: elb, kos, lakër dhe peshk.

Qull me këtë metodë kanë filluar për të përgatitur mbrëmjen - 100 gram drithëra derdhi ujë të ftohtë në natën dhe në mëngjes çiban për 20 minuta. Shuma e rezultuar është e ndarë në 5 pjesë.
Ushqimi Menu "shuar" në vijim:

 • Mëngjesi: shërbejnë ushqim, filxhan kos;
 • Dreka: një pjesë e qull elbi;
 • Darka: një pjesë e bollgur, një pjesë e të zier, peshk pjekur ose steamed;
 • mesditë: elb, lakër të freskët - sa të doni;
 • Darka: qull elb.
 • Gjatë gjithë ditës dietë duhet të pini shumë.

Në total, autor i "push" u ul mbi të 48 ditë (me tre dështime). Por për të përsëritur një feat të tillë ka nutritionists rekomandojmë, përndryshe ajo mund t'ju kushtojë humbja e shëndetit, jo vetëm kg shtesë. Më të mirë të rrinë në këtë dietë për 7 ditë dhe përsëritet jo më herët se një muaj.

Ne ju inkurajojmë që të njoh nga afër me dietë frutash.

Shumica e dietë recetave margaritar ^

Për ata që nuk e pranojnë të rreptë dietë dietë të kufizuar, ne mund të ofrojmë dietë të lirë në qull e elbit. Menutë e saj janë ndërtuar në tuaj. Për shembull, ju mund të gatuaj me elb në ujë, por me shtimin e bimëve, erëza, karrota, qepë. Dietë gjithashtu mund të jetë i holluar me sallatë perimesh dhe madje edhe desserts ulët kalori. Ju mund të stuff speca apo elbi kuzhinier ajo i mbushur.
Në këtë program dietë nuk është e lejuar pritjes këto produkte:

 • miell,
 • e ëmbël,
 • tymosur mish dhe yndyrë.

Por përdorimi i kos me pak yndyrë, lëngje natyrale, ujë mineral jo-gazuara, çaj bimor ose të gjelbër, në të kundërtën, është i mirëpritur. Rezultati program hollim perla do të varet drejtpërdrejt nga sasia e pjesëve tuaj. Por kohëzgjatja e saj mund të rritet përmes një shumëllojshmëri të pjatave.

Me elbi mund të jenë të përgatitur shumë pjata të ndryshme shijshme dhe të shëndetshme dietë.

Pearl elbi gatuar me perime

Metoda:

 • Semicircles prerë qepë, karrota - prerë vija-vija, passer tyre së bashku në pak vaj ulliri. Ka edhe të shtoni hudhër, kripë, piper. Perime të përziera dhe shtoni ato në elb perla të përgatitur në një raport prej 1: 1.
 • Gjithë Përzierje është djegur deri perime gatuar, nëse është e nevojshme, nuk gradualisht mund të shtoni ujë. Kjo pjatë mund të përdoret edhe si një garniturë dhe si një sofistikim i pavarur kuzhinës.

Supë elbi me kërpudha

 • Të gatuaj elb ngjyhet në ujë të ngrohtë për një orë, pastaj lahen, u përhap në një tigan, pour 1 litër ujë dhe vlim për 30 minuta. Uji është drenazhuar.
 • Njëkohësisht larë kërpudha dhe 700 g 2 gjeth selino, pastrohen 2 copë. 1 karrota dhe qepë, të gjitha shkërmoqet. Në një tigan të ngrohjes vaj ulliri dhe të skuqura qepë dhe selino, pastaj shtoni mushrooms dhe janë duke u përgatitur për 10-15 minuta.
 • Hidh në tenxhere 2 litra ujë të nxehtë, e vënë karrota, elb, pak kripë. Supë gatuar 20-25 minuta.

Të gjitha shumë e shijshme dhe të dobishme!
Shih gjithashtu informativ mjekët videoklip dhe ekspertë - nutritionists në lidhje me pronat unike e elbi, të cilat ndihmojnë për të ruajtur bukurinë, shëndetin dhe humbje peshe efektive: