Birra Ushqimi


Dietë birrë, në kundërshtim me stereotipet e zakonshme, një mënyrë e madhe për të humbur peshë dhe për të përmirësuar shëndetin tuaj

Në mesin e larmi të madhe të programeve dietë për humbje peshe ndodh merituar dietë birrë. Birra - më të popullarizuara të të gjitha shkumëzuar pije kohë, e cila përmban një sasi të madhe të vitaminave dhe mineraleve. Për fat të keq, ajo gjithashtu përmban një shumë të kalorive që i dha të rritet në shumë mite dhe stereotipeve të rreme.

A është e mundur për të humbur peshë për birrë ^


Ideja se birrë popravlyayutsya, shumë e zakonshme, ka pasur edhe një koncept - një bark birrë, e cila dyshohet se vazhdimisht shfaqet në mesin e tifozëve të dehëse shkumë pije.

Por, megjithatë, i dashur nga shumë humbjen e peshës metodë efektive e humbje peshe dietë të bazuar në konsumin e birrës, rezultatet e saj plotësisht hedhur poshtë këtë gabim.

Në fakt, birra kalori përmban asgjë më shumë se qumështi. Dhe pija dehëse është një diuretik të fortë dhe të heq lëngjeve të tepërta nga trupi.

Duke çon peshë jo vetëm birrë dhe tradita të marrë atë me produkte të kripur dhe të lartë kalori. Kripura apo tymosur peshk, salcice, djathë, patate të skuqura, biskota, dhe madje edhe me ngjyra dhe preservatives, shëndetin dhe figura, për të thënë më të paktën, të sjellë pak.

Përveç kësaj, një sasi e madhe e kripës pengon efekt diuretik dhe parandalon lëngun dehur në trup. Rezultati duket njëjtin bark mbipeshë, e cila është krejtësisht e padobishme dhe akuzuar padrejtësisht i birrës. Pije, në qoftë se ju pini atë të saktë, ka veti që do të reduktojë peshën. Gjëja kryesore është për të përjashtuar produktet të cilat penguar atë për të treguar cilësitë e tyre të dobishme.

Përfitimet birrë:

 • Pije është bërë për të marrë të ftohtë. Kështu pjesa më e madhe kalori birrë vytratytsya për ngrohjen.
 • Birra është një efekt i mirë diuretik - të lëngshme nuk qëndrojnë në trup, e cila është shumë e rëndësishme kur humbjen e peshës.
 • Nëse nuk kap ushqime e tij të zakonshme të lartë kalori dhe eliminuar plotësisht kripë, kjo do të çojë në shfaqjen e kilogramëve të panevojshme.
 • Përdorni i intoksikuese metabolizmin pije, sidomos duke marrë parasysh se dietë birrë lejon vetëm përdorimin e ushqimeve të ulët kalori.
 • Birra përkryer ushqen, përmirëson tretjen, zbut sistemin nervor dhe ul kolesterolin.
 • Birrë Malt pasuron komponente të dobishme. Ai përmban pothuajse të gjitha vitaminat B dhe acid Askorbik. Me trupin e birrës 1 litër merr gjysmën kërkesat e përditshme të fosfor dhe magnez, kalium mjaftueshme, shumë fibra të tretshme.
 • Maja që bën birrë është e pasur me hekur, selen, krom, bakër dhe elemente të tjera.

Nga e gjithë kjo ne mund të konkludojmë se një person i shëndoshë dhe një program diete pije cilësi të bazuar në të do të përfitojnë vetëm.

Megjithatë, ka disa kufizime për pranimin e birrës ju doni të marrin në konsideratë kur zgjedhin metoda diete:

 • Mos harroni se ai përmban alkool etanolit të cilat mund të formojnë një varësinë birrë. Pra, ju mund ta përdorni atë jo të gjitha.
 • Abuzimi i alkoolit ndikon negativisht në shëndetin, kështu që gjithmonë dhe në çdo gjë që ju duhet të dini se kur do të ndalet.
 • Birra nuk mund të përdoret për të miturit, gratë shtatzëna, fëmijë në gji.
 • Rreth tij mund të harrojmë njerëzit që janë pas timonit.
 • Kundërindikimet kardio - sëmundjet e zorrëve - vaskulare dhe gastrointestinale.

Birra Ushqimi Menu 7 ditë ^

Nëse nuk ka contraindications për të marrë pije qelibar, ju mund të përjetojnë efektin e birrës në një dietë. Ajo është projektuar për një periudhë prej një jave, të paktën, dy. Ndërsa hollim vaj, sheqer dhe kripë janë eliminuar plotësisht. Është e rekomanduar për të përdorur të paktën 2 litra ujë të thjeshtë në ditë.

Menu për 7 ditë

1 ditë

 • Të gjitha racionin ditor do të jetë 2 shishe gjysmë-litër pije dehëse dhe 100 gram qull hikërror. Hikërror ujë të zier. Nëse oshparyty bishtit ujë të vluar, pastaj kuzhinier për 1 minutë dhe të mbyllë për steaming, ajo në mënyrë të përkryer të ruajtur të gjithë përbërësit.

Dita 2

 • Përveç një litër birrë do të jetë një pjesë e zier apo të pjekur pule (100 g).

Dita 3

 • Menu e ditës do të bëjë një litër birrë dhe stohramovyy copë mish ligët.

Dita 4

 • Ende pirë një litër birrë. Një rostiçeri do të jem për të një peshk, por jo të thata, dhe steamed pa kripë, si të gjitha produktet e këtij dietë.

Dita 5

 • Fruta - ditë perime. Përdorimi mund të jetë në sasi të pakufizuar. Një litër pije.

Dita 6

 • Në këtë ditë, vetëm pini gjysmë litër birrë.

Dita 7

 • Dita e fundit - agjërimi. Gjatë ditës, pini ujë, ju mund të pini mineral pa gaz.

Këtu është një dietë e barkut të birrës. Nëse gjatë dietë e vështirë për të përballuar me urinë, lejuar për të pirë kafe të zezë dhe shkatërron pjesë oreks të çokollatë e errët (30 oz.).

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin paleo dietë.

Komente, rezultatet dhe këshilla për birrë dietë ^

Feedback nga humbjen e peshës, me respektimin rigoroz në dietë për një javë është realiste për të humbur rreth 5 kilogramë peshë të tepërt. Megjithatë, nuk do të përfshihet në metodën birrë se 2 javë dhe mos harroni se birra është ende një pije alkoolike dhe efektet e përdorimit të saj afatgjatë nuk mund të jetë pozitiv. Pa paragjykim ndaj programit dietë birrë shëndetësor mund të përsëritet pas 2 muajve të ushqyerit.

Dietë subjekt birrë duhet të konsiderohen këshilla të dobishme dhe profesionistëve të hollë:

 • Rezultatet do të kënaqet dietë birrë nëse pini është cilësi natyrore dhe të lartë. Vini re se vetëm pronat e dobishme e freskët "live" produkt, pa preservatives dhe shtesa të tjera.
 • Përveç kësaj, ajo duhet të jetë shumë e ftohtë dhe të mbahen në shelfin krye të frigorifer.
 • Në hartimin e dietën e përditshme, të jenë të vetëdijshëm se birrë kalori gjithashtu ndryshon, në varësi të ndryshme. Po, birrë përmban C, ka 45 kalori në 100 gram dhe kalori pije e butë është shumë më e ulët dhe vetëm 17 kalori në 100 gram. Pije e butë aq mund dhe gjysmë litër ose shtesë përfshijnë në dietën, sallatë perimesh.
 • Për të humbur peshë nuk u kthye, pas humbje peshe nuk mund të relaksoheni dhe të vetëm të bandës deri në ushqim. Trupi ende vazhdon të veprojë në kursime. Veçanërisht e rëndësishme që të përmbahen kufizimeve në dietë para 3 ditësh.
 • Të përfshijë ushqime që nuk janë përdorur në programin diete duhet gradualisht dhe jo më shumë se një emër në ditë. Ju mund të përsëris javore dietë menu birrë birrë, por në vend të kësaj të përfshijë perime të freskëta ose steamed dhe për të rritur numrin e peshkut dhe mish.
 • Atëherë ajo do të jetë e mjaftueshme për të zgjedhur për veten e tyre që të përmbahen në një dietë të ekuilibruar dhe të kufizojnë përdorimin e yndyrë, ëmbëlsira dhe kripë. Ushqimi duhet të jetë i pasur me proteina, fibra, vitamina dhe minerale.
 • Si snacking nuk duhet të përdoren sanduiçe. Ata në mënyrë të përkryer të zëvendësojë fruta pa sheqer dhe krunde.
 • Një herë në javë është e nevojshme ditë shkarkimit. Kjo kos, fruta apo ujë mineral vetëm.
 • Dhe ushtrimi nuk dhemb harmoni.

Rishikimet e dietë birrës, kryesisht pozitive. Ajo është mjaft e lehtë për të kryer, dhe doni të hani jo më shumë se çdo dietë të tjera. Humbja e 5 kg në një javë nuk është i kufizuar, shumë thanë se ata arritën të humbin deri në 10 kilogram.

Nga e gjithë kjo ne mund të bëjë një përfundim logjik se dieta birrë me të vërtetë punon dhe ju duhet patjetër të provoni.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: