Pastrimit Ushqimi


Pastrimit dietë ndihmon të humbni peshë dhe në masë të madhe të përmirësuar pamjen

Pastrimit dietë që synon përmbushjen e qëllimit kryesor - largimin nga trupi i toksina e akumuluara, kripëra, toksina dhe substancave të tjera toksike.

Përveç kësaj, teknika e rafinimit të përkryer ndihmon për të humbur 06:56 kilogram shtesë dhe të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e brendshme të trupit dhe pamjen.

Thelbi dhe parimet e humbje peshe në një pastrimit dietë ^


Thelbi pastron dietë është pastrimin e tërë trupin nga komponimet dëmshme shkaqe të cilat janë:

 • Kequshqyerja;
 • Overeating;
 • Zakone të këqija;
 • Përdorimi i produkteve të rëndomtë apo trajtuar kimikisht;
 • Mungesa e dietë fibra.

Kur slagging imuniteti trupi ul, nuk ka lodhje, mungesë e energjisë, ul efikasitetin, të zhvilluar sëmundje të zorrëve në stomak dhe në mënyrë të konsiderueshme rritjen e peshës. Përveç kësaj çehre bëhet gri ose ngjyrë kafe, duket skuqje fytyre, puçrra fytyre, rrudhat, flokët zbehet, bie dhe whipped, thonjtë e thyer.

Për të shmangur këto probleme rekomandohet pastrimi periodik të trupit. Pastrimit Ushqimi është projektuar për të parandaluar këto efekte ose për të eliminuar ato. Dietë merr parasysh ato produkte që në mënyrë të përkryer në eliminimin e toksinave, kripëra, reduktimin dehje dhe promovimin e humbje peshe të shkëlqyer.

Efikasitet të lartë kryesisht varet nga ajo që ju mund të hani për dietën pastrimi. Avantazhet e përmirësimit hap metoda janë:

 • Humbje peshe efektive - deri në 8 kg;
 • Lirimin e trupit nga shumë substanca të dëmshme;
 • Përmirësimi pamjen dhe strukturën e pjatë gozhdë, flokëve dhe lëkurës;
 • Përmirësimi i organeve të brendshme;
 • Shëndetin e përmirësuar.

Dobësitë e vetme e këtij dietë është contraindications e mëposhtme:

 • Sëmundje kronike;
 • Shtatzënia, të dhënit gji;
 • Mosha 14 vjet.

Lista e produkteve për Pastër dietë përfshijnë:

 • Oriz, bollgur, hikërror;
 • Thata dhe fruta të freskëta, fruta;
 • Perime, herbs;
 • Pije kosi qumësht;
 • Kos dietik yndyrë dhe djathë;
 • Fara, arra;
 • Perime, lëngje frutash, xhenxhefil ose çaj jeshil, pije frutash unsweetened.

Gjatë ochyschayuscheho dietë përdorim të kufizuar:

 • Ushqim kafshëve - peshk, shpezë dhe mish;
 • Ngopura, e ëmbël dhe të skuqur;
 • Tymosur, turshi, turshi;
 • Ushqim të shpejtë, sode.

Pastrimit dietë për humbje peshe, dhe menu dietë ^

Pastrimit dietë për humbje peshe nuk zgjat më shumë se 10 ditë, si rezultat i së cilës jo vetëm që do të pastruar trupin, por edhe një humbje e madhe në peshë deri në 7 kg. Komponentët kryesore të dietë pastron dietë - supë perimesh të përbërë nga 400 gram. perime - karrota, lakër, selino dhe bimëve dhe një litra e gjysmë ujë.

Shembullor Menu pesë-ditore pastron humbje peshe dietë të rekomanduar në vijim:

1 ditë

 • Oats qull;: Mëngjesi
 • Dreka: çaj xhenxhefil, supë perime, sallatë lakër;
 • Rostiçeri: karrota Fresh;
 • Darka çaj xhenxhefil, supë, sallatë mollë dhe kos.

Dita 2

 • Mëngjesi: hikërror zier me perime, kos;
 • Dreka: zier patate, supë perimesh, kastravec;
 • Rostiçeri: mollë - pije dardhë;
 • Darka: sallatë frutash me fara kungull, çaj bimor.

Dita 3

 • Mëngjesi: hikërror ziera, supë perimesh;
 • Dreka: ziera miell i bluar trash oriz, vaj sallatë karrota dhe gjalpë, komposto;
 • Rostiçeri: një pjesë të vogël të manave;
 • Darka: supë bollgur dhe perime, lakër - sallatë kastravec.

Dita 4

 • Mëngjesi: sallatë e zier oriz, datat, dardha dhe arra, kos;
 • Dreka: oriz me kajsi të thata, supë perimesh;
 • Rostiçeri: kajsi;
 • Darka: supë perimesh me hikërror, sallatë domate.

Dita 5

 • Mëngjesi: çaj xhenxhefil, oriz miell i bluar trash me avull;
 • Dreka: fasule të ziera me lakër, supë perimesh;
 • Dreka: supë;
 • Darka: perime, oriz steamed, ymbyrno - pije limon.

Me përfundimin e racioneve pesë-ditor duhet të përsëritet nga një ditë.

Pastrimit dietë për zorrë

Për zorrë produktet spastrimit janë drithëra më të mirë oriz, kos dhe mollë jeshile.

Përveç kësaj, të plotësuar dietë rekomanduar dietë pastron ushqimin e mëposhtme:

 • Karkaleca, kallamar dhe lakër jeshile të detit (100 gr.);
 • Dardha, kivit, pineapples, agrume;
 • Chicken - jo më shumë se 150 gram. në ditë.

8 ditë, spastrim zorrë mund të zvogëlojë peshën deri në 4 kilogram dhe më shumë.

Menutë mostër për pastrimin e zorrëve:

Dita e 1 dhe 5

 • Mëngjes: oriz i zier, kos;
 • Dreka: kallamar, pineapple dhe oriz;
 • Rostiçeri: çift Kivi;
 • Darka: Apple - sallatë mandarinë, oriz i zier.

Dita e 2 dhe 6

 • Mëngjes: integruar mollë jeshile me kos;
 • Dreka: oriz me mish pule, pije bukuroshe;
 • Pasdite snack: granata të vogla;
 • Darka: kastravec - sallatë lakër, oriz, kos.

Dita 3 dhe 7

 • Mëngjes: integruar karrota të freskëta, të përziera me oriz, kos;
 • Dreka: oriz supë perimesh, sallatë perimesh;
 • Dreka: oriz me ujë;
 • Darka: ziera karkaleca, misri dhe çaj.

Dita 4 dhe 8

 • Mëngjes: drithëra oriz me lakër, portokalli;
 • Dreka: kos, buding oriz, pure kungull;
 • Dreka: sallatë me rrepkë, domate dhe bimëve;
 • Darka: mish pule, oriz, lëng molle.

Spastrim dietë e toksinave

Spastrim dietë e toksinave të bazuar në rregulla të thjeshta:

 • Regjimi të rreptë të pijshëm - dy litra ujë të pastër çdo ditë;
 • Shkruani disa javë në dietë mëposhtme pije: mollë dhe lëng karrote (çdo numër), lëng rrepkë, panxhar ose lakër (holluar me një sasi të vogël të ujit dhe për të marrë para ngrënies);
 • Në kohën e detoxification kufizuara menu përgatitur ushqimore, miell dhe produkteve të mishit;
 • Dietë ditore pastron Dieta duhet të përfshijë një shumë fibra - perime, fruta, drithëra.

Pastrimit dietë për puçrra fytyre

Në mënyrë që të shpëtoj nga njollat ​​që prishin pamjen e fytyrës dhe trupit, duhet të hartojë një dietë ditore bazuar në oriz, dridhë i zhveshur hikërror, mbështjellë kënaqur, peshk, mish, fruta, perime, produkte bulmeti dhe perime.

Menuja ditore përafërt pastron dietë:

 • Mëngjes: Zier ndonjë drithëra, pini qumësht i thartuar;
 • Dreka: sallatë me kivi, mollë dhe buckthorn detit me bio - kos;
 • Dreka: perime Assorted me pule, lëng frutash;
 • Rostiçeri: karrota - pije shypshynovyy;
 • Darka: perime peshk me avull, oriz i zier, çaj xhenxhefil.

Pastrimit dietë për lëkurën

Lëkurës Shëndeti dhe pamja e saj e shkëlqyer është e lidhur pazgjidhshmërisht me pastërtinë e të gjithë organizmit. Nëse ai është i dehur, ajo ndikojnë drejtpërdrejt gjendjen e lëkurës. Prandaj, trupi ka nevojë për kohë për shërim të përqëndrohet në ushqime të mëposhtme:

 • Tërshëra, elbi, krunde, supë oriz, hikërror;
 • Pule, peshk, mish;
 • Qumësht, kos, djathë, kos dhe pije të tjera të fermentuara;
 • Frutat - mollë, pineapples, fruta agrume, shegëve;
 • Perimet - lakër, tranguj, karrota, turnips, rrepa;
 • Pije (8 gota në ditë) - dhe xhenxhefil TEAS bimor, decoctions majdanoz, limon - pije mjaltë, lëng frutash.

Pas përdorimit të këtyre produkteve, disa ditë një efekt pozitiv mund të shihet në posvizhili tuaj dhe fytyrë rrezatues.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Duka Receta Ushqimi.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët e dietë pastrimi ^

Rezultatet e pastron dietë - privimi për disa javë kripëra, toksina, metalet e rënda, toksina dhe 4-7 kg e peshë të tepërt. Prodhimi i saktë nga kjo metodë ndalon përdorni ushqime të yndyrshëm. Enët njohur duhet të administrohet me kujdes dhe monitoruar vazhdimisht mirëqenien e tyre.

Gjueti pastrimin e lehtë e ushqimit për shkak të mungesës së urisë. Përsëriteni çdo trup Metodat e pastrimit të lejuar 2-3 herë në vit. Rishikimet e dietë pastrimi i shumë të hollë konfirmuar rezultatet e tij të shkëlqyera dhe dinjitetin.

Shumë humbur peshë me sukses 5 kg apo më shumë, pastroi përkryer e trupit dhe për të përmirësuar pamjen dhe gjendjen e flokëve, lëkurës dhe pjatë gozhdë. Nutritionists rekomandojmë periodikisht përdorë ochyschayuschemu ushqim, të tilla si kefir monodyetam. Megjithatë, ata përdorin vetëm rekomanduar pastrimin detox - dieta, që nuk i kalon shtatë ditë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: