Dietë Vjeshtë


Dietë Vjeshtë mund të ndihmojë të hequr qafe e peshë të tepërt 5 kg në javë

Dietë Vjeshtë është i bazuar në një dietë të ekuilibruar, me anë të të cilit një javë mund të humbni pesë kilogramë mbipeshë, trupi ngritur të kalojnë në vjeshtë të ftohtë pas periudhës së verës dhe të përgatisë atë për ndryshimet e ardhshme të motit.

Features hollim në vjeshtë ^


Sipas nutritionists, sezonin vjeshtë - një kohë e madhe për të humbur peshë, formën e saktë të trupit dhe shëruar plotësisht trupin.

Këto përmirësime janë arritur nëpërmjet përdorimit të verës - vjeshtë fruta dhe perime pjekur që përmbajnë sasinë maksimale të vitaminave natyrore, aminoacidet, minerale, antioksidantë, fibra dietike dhe shumë ushqyesve të tjera.

Dietë Vjeshtë ka aspektet e mëposhtme pozitive:

 • Prania e vitaminave dhe mineraleve të përkryer të forcuar sistemin imunitar, duke rritur rezistencën ndaj motit ristrukturimin në të ardhmen, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës, forcimin e pjatë gozhdë dhe për të parandaluar humbjen e flokëve;
 • Antioksidantë të përmirësojë disponimin dhe për të parandaluar shfaqjen e shteteve depresive;
 • Fiber përkryer pastron mur stomak dhe zorrët e toksinave, kolesterolit dhe toksinave, normalizes stol dhe përmirëson tretjen;
 • Produkte natyrore Vjeshtë nuk përmbajnë kimikate, pesticide dhe ndotësve të tjerë;
 • Prania e proteinave ndihmon në forcimin e indeve të muskujve;
 • Dietë të ekuilibruar e dietë vjeshtës synon humbje peshe duke ndarë yndyrë.

Përkundër faktit se dietë vjeshta pothuajse i lirë nga të metat, kjo është e kundërindikuar në sëmundje të rënda kronike dhe akute të zorrëve ose stomakut.

Dietë e dietës vjeshtës përbëhet nga produktet e mëposhtme të shëndetshme:

 • Perime, herbs, fruta, fruta të thata, manaferrat, arra;
 • Produktet kosi yndyrë qumështi;
 • Vajra vegjetale (në sasi minimale);
 • TEAS unsweetened dhe pije natyrore, pije frutash, pije frutash, lëngje, TEAS;
 • Drithërat: oriz, miell i bluar trash misri, bollgur, hikërror;
 • Fasule, thjerrëza, bizele, fasule;
 • Ushqim deti, kallamar, karkaleca, alga deti, cod, plaice, Pollack;
 • Pule ligët ose viçi (në sasi minimale).

Nuk përfshijnë në menynë e vezëve dietë vjeshtës, produktet e qumështit, pasta, mish yndyrore, produktet e pastë, çaj i tymosur i zi, pijeve të gazuara dhe alkool.

Dietë Vjeshtë në bazë të respektimit të rreptë të disa rregullave:

 • Përjashton sistemin e shtrënguar e furnizimit;
 • Sheqeri është zëvendësuar me mjaltë;
 • Standardet enët: supave, porridges - 300 gr, casseroles, salads - 250 gr, peshk, mish - 100 gr, Pije - 250 ml,...
 • Dining vjeshtë dietë - shpesh një pjesë të përbërë nga 5-6 ngrënies.

Dietë Vjeshtë për humbje peshe: menu Shembull për një javë ^

Dietë Vjeshtë për imunitetin

Ushqimi vjeshtë synonte duke e bërë atë në fund, jo vetëm mund të gjejnë një figurë të pakta, por edhe forcimin e sistemit imunitar sa më shumë të jetë e mundur.

Për të forcuar funksionet mbrojtëse duhet të jetë e mundur të përfshihen në dietën e dietë vjeshtë pas ushqimit:

 • Limon, portokall, limon, speca, kivi, buckthorn detit, lakër, rrepkë dhe majdanoz - një burim i vitaminës C;
 • Granata (hekur, vitaminë C);
 • Deti - burim i jodit, omega 3;
 • Buckwheat - hekur, carbs ngadalshëm;
 • Viçi, mish viçi - një burim i proteinave, selen, zink.

Menu dietë vjeshtës për imunitetin për shtatë ditë, është propozuar si më poshtë:

Dita e 1 dhe 5

 • Mëngjesi: çaj xhenxhefil me mjaltë, hikërror qull, sallatë alga deti me qepë të gjelbër;
 • Dreka: gjysmë shegë;
 • Dreka: sallatë të rrepkë integruar, crusts e bukë të zezë, karrota të freskëta dhe salcë soje, lakër zier ngadalë me oriz, piper zile dhe hudhër, hips supë;
 • Mesdita: përsëritje Dreka;
 • Darka (18.00): patate të pjekura në krem ​​dhe sallatë jeshile mollë të gjelbër me karrota të freskëta (të mbushur vaj vaj), çajit të gjelbër;
 • Darka e dytë (20.00): një palë kivi.

Dita e 2 dhe 6

 • Mëngjesi: tavë djathi me fruta të thata, një palë portokalli;
 • Dreka: buckthorn zier detit (ju mund të shtoni mjaltë);
 • Dreka: mollë - lëng dardhë, steamed feta e viçi, Stews perime;
 • Mesdita: përsëritje Dreka;
 • Darka (18.00): lakër të freskët me karrota, patate pure, pije bimor;
 • Darka e dytë (20.00): sallatë me portokalli, pjeshke, kivi.

Dita 3 dhe 4

 • Mëngjesi: lëng shegë, sallatë me speca, lakër kineze dhe ullinj dhe gjalpë, bollgur;
 • Dreka: një grusht i vogël i arra;
 • Dreka: pjekur patate, Pollack avull, lëng karrota;
 • Mesdita: përsëritje Dreka;
 • Darka (18.00): piper, kërpudha mbushur, kastravec;
 • Darka e dytë (20.00): një koktej i kajsi dhe portokalli.

Dita 7

 • Mëngjesi: qull hikërror ose kungull pure, sallatë panxhar me karrota dhe kumbulla të thara në krem, kos;
 • Dreka: djathë me fruta;
 • Dreka: supë vegjetarian, hips supë (supë oriz), një fetë bukë me djathë;
 • Mesdita: përsëritje Dreka;
 • Darka (18.00), sallatë (karrota, mollë, lakër), pulë të zier;
 • Darka e dytë (20.00), granata.

Vjeshtë Spastrim dietë

Teknikë dietik bazuar në fruta të freskëta dhe perime, të përkryer pastron trupin, duke i dhënë kështu mundësinë për të humbur 4 - 6 kg. Dietë Vjeshtë pastron dietë të përbërë nga 60% të frutave dhe perimeve, 20% të kafshëve dhe bimëve proteina, 20% karbohidrate (drithëra integrale). Ndalimi i rreptë imponohet peshkut, mishit të konservuar dhe sheqer.

Menuja mostër hap dietë vjeshtë mund të jetë si më poshtë:

Dita 1 dhe 4

 • Mëngjes: mollë - sallatë dardhë me kos, 10 copë. bajame, dardhë komposto;
 • Dreka: tre feta djathë;
 • Dreka: lëng Berry, supë perimesh, tërë fetë bukë gruri;
 • Rostiçeri: 50 gram. kajsi të thata;
 • Mbrëmje: qull thjerrëz, sallatë karrota dhe çaj.

Dita e 2 dhe 5

 • Kungull pjekur, kos, sallatë kastravec me salcë kosi;: Mëngjes
 • Dreka: copë djathë, qumësht;
 • Dreka: supë me salcë kosi, prostokvasha, sallatë lakër;
 • Rostiçeri: mollë - lëng karrota;
 • Mbrëmje: avull merak perime, tërë fetë bukë gruri, komposto molle.

Dita 3 dhe 6

 • Mëngjes: sallatë vezë me karrota, salcë kosi dhe i krisur, bollgur, thartuar qumësht pjekur;
 • Dreka: një çift i trangujve;
 • Dreka: lëng molle, supë me bathë (pa mish), gjithë fetë bukë gruri;
 • Trangujve çift;: rostiçeri
 • Mbrëmje: sallatë lakër me domate dhe perime me lëng limoni, gjithë fetë bukë gruri, komposto portokalli.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë uria artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët e metodat humbje peshe vjeshtë ^

Rezultatet e dietë vjeshtë vijim:

 • Reduktimi peshën e katër kilogram në javë;
 • Pastrimi dhe për të forcuar trupin;
 • Përmirësim të dukshëm pozitiv në dukje.

Që nga vjeshta e balancuar dietë dhe nuk ka kufizime të veçanta dietetike, pastaj të kalojnë atë shumë lehtë. Për më tej rekomanduar mbajtur peshë në një kufi minimal të ëmbël dhe yndyrshëm. Për të mos u shqetësoni për një sërë kg shtesë, ne lista këshilla të dobishme nutritionists për të humbur peshë në vjeshtë dhe të shpëtuar përgjithmonë rezultatin:

 • Ajo duhet të marrë sa më shumë fruta dhe perime natyrale;
 • Më shumë se qëndrojnë në park, në rrugë, për të vizituar zoos dhe kështu me radhë;
 • Me ëmbëlsirat hani fruta të thata, mjaltë ose marmelatë;
 • Përdorni vetëm rostiçeri "të mirë";
 • Aktive në sport.

Diete sistemi përsëritje bien ushqim mund të në një muaj.

Rishikimet e dietën e vjeshtës të shumë të hollë kryesisht pozitive. Shumë gra kjo teknikë përfituar. Ata jo vetëm që me sukses ka rënë peshë, por edhe të përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme shëndetin dhe pamjen e tyre. Vetëm pak nuk do të mund të përfitojnë nga dietë vjeshtës shkakton bloating rënda dhe vanitet.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: