Nut Ushqimi


Dietë Nut ndihmon të humbni peshë, forcimin e imunitetit dhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës

Arra janë gjithmonë dhe kudo konsiderohet si një nga më të popullarizuar dhe trajton shijshme. Pavarësisht përmbajtjes së lartë kalori në dietë pa to është e pamundur. Shembulli më i spikatur i këtij produkti gjatë humbje peshe dietë është një arrë.

Thelbi dhe përfitimet e dietës në arra ^


Arra, pavarësisht nga shija e madhe është edhe produkt i domosdoshëm ushqim, i cili duhet të jetë i pranishëm në dietën e çdo personi. Ata sjellin trupi i njeriut është shumë më i mirë se sa dëm, për shkak të përmbajtjes së një numri të madh të proteinave bimore.

Siç e dimë, është më mirë tretur se kafsha. Yndyrna të pangopura janë gjetur edhe në arra, të përshpejtojë metabolizmin dhe të përfshirë në formimin e qelizave në trup.

Për shkak të yndyrës në arra mendonin se për të humbur peshë, duke ngrënë ushqimin e tyre, e pamundur. Por kjo hipotezë ishte e gabuar, sepse nutritionists kanë dëshmuar se përdorimi kompetent i produktit madje ndihmon të humbni peshë. Proteina, acide yndyrore dhe ushqyesve të tjera e bëjnë atë produkt e një kohë të gjatë të kënaqë urinë dhe të japin trupit me energji.

Arra është një produkt unik, sepse ajo nuk ndihmon vetëm të humbur peshë, por edhe forcimin e sistemit imunitar, të shpëtoj të depresionit, të përmirësuar lëkurën dhe rinovimin atë. E gjithë kjo është për shkak të pranisë së kalium, magnez, vitaminë E, selen, sterols bimore, antioksidantë, hekur, zink dhe kalcium, si dhe acide yndyrore.

Përveç kësaj, përdorimi i arra ul kolesterolin, të përmirësojë zemrën dhe madje edhe parandalimin e kancerit. Fibres arginine, ata janë të pasur, të nxitur zgjerimin e mureve të enëve të gjakut. Kjo do të thotë se rreziku i arteriosklerozës është reduktuar në mënyrë të konsiderueshme.

Ashtu si çdo ushqim tjetër, arra janë disa contraindications. Hani ky produkt nuk është e rekomanduar për njerëzit me:

 •  Problemet e tretjes, për shkak se ata janë mjaft të vështirë që të tretet;
 •  Alergji për arra. Sufferers alergji duhet të jenë të kujdesshëm, sepse edhe një tortë të vogël arrë apo i ngrirë mund të shkaktojë reagime të forta.
 •  Psoriasis ose ekzemë, si dhe disa nga komponentët që përmbahen në arra, mund të shkaktojnë ose të përkeqësojnë sëmundjen.
 •  Sëmundje zorrë, në rritje koagulimit të gjakut, probleme me pankreas.
 •  Tendenca për të mbipeshë. Konsumi i tepërt i arra mund të shkaktojë zgjerimin e mëlçisë.
 • Disa arra janë kundërindikuar në sëmundjet e mëposhtme: bajame - në shkallë të lartë të zemrës dhe lajthi - diabetit dhe sëmundjeve të mëlçisë.

Natyrisht, të gjitha llojet e arra janë të mira për shëndetin, por shkencëtarët thonë se më efektive në humbje peshe janë lajthi, arra, bajame, kikirikë, dhe nevojën për t'i përdorur ato në sasi të vogla.

Nut Ushqimi Menu për 10 ditë dhe varieteteve të njohura ^

Programi diete Nut është i ndarë në disa lloje. Më popullore dhe efektive është konsideruar si një 10-ditore teknikë Kikirik diete që rezulton nga përdorimi i të cilave ju mund të humbni deri në 3 kg peshë të tepërt, të pastruar trupin dhe për të përmirësuar gjendjen e tij të përgjithshme.

Para fillimit të sistemit arrë për humbje peshe, ju duhet të lexoni rregullat kryesore të procedurës:

 • Hapi i parë është për të përjashtuar nga dietë e miellit dhe e ëmbël, duke zëvendësuar këto produkte të kombinuara me fruta të thata arra dhe bimëve dhe perimeve.
 • Ajo është gjithashtu e nevojshme për të marrë ushqim, lëngje dhe pije pije frutash pa sheqer.
 • Parimi kryesor i 10-ditor arrë programit humbje peshe - zëvendësimin e proteinave shtazore me perime dhe kufizimin pjesë e ushqimit në 250 m

Këtu janë mundësitë për mëngjes, drekë, pasdite dhe në darkë, të cilat mund të jenë të kombinuara brenda 10 ditëve.

Menu për 10 ditë

Opsionet Mëngjesi:

 • Sallatë bëra nga domate, arugula dhe bajame, i kalitur me vaj ulliri, kafe, të përgatitur pa krem ​​dhe sheqer.
 • Një pjesë e vogël e pica me domate, speca jeshile, djathë dhie dhe arra copëtuar shqeme.
 • Buding djathë me bajame, pour salcë portokalli, çaj jeshil pa sheqer.

Opsione darka:

 • Supë bërë nga patate, kopër, marule, arra terren dhe një pikë vaj ulliri, domate të freskëta, lëng kungull.
 • Supë domate me borzilok, sallatë me patate të skuqura, marule, duke pirë kos.
 • Sallatë me kërpudha dhe arra copëtuar, krem ​​kalitur thartë, një fruta pak të thata dhe lëng frutash.

Opsioni poludenkiv:

 • Një shërbim i vogël e arra me rrush të thatë.
 • Mollë arra dhe jeshile.
 • Datat dhe të gjitha llojet e arra.

Opsione darka:

 • Bollgur, gatuar në ujë, çaj jeshil bimor me kamomil, ca balsam, oe limon.
 • Sallatë të lehta me karrota dhe salcë kosi, pije fruta të thata.
 • Sallatë me djathë dhe spinaq me vaj ulliri, ftohur Hibiscus çaj.

Në një 10-ditore teknikat arrë, një numër i programeve për humbje peshe, e cila është për të shtuar lloje të ndryshme të arra në dietën:

 • Arra Ushqimi konsiderohet e dobishme për të reduktuar dhe të stabilizuar peshën, pavarësisht produktit të lartë kalori. Është vërtetuar se përmbajtja e proteinave të kualitetit të lartë promovon humbje dhe rritjen e muskujve në masë yndyrë dhe yndyrna të pangopura shkaktojnë trupit për të mposhtur oreksin dhe ngopje. Shkalla e përditshme e produktit - 1-2 tbsp në ditë.
 • Arahysovaya dietë ofron jo vetëm diete, por edhe efekt tonik. Për efektivitetin e sistemit në ditë për të marrë 3 - 4 lugë badiava dhe për të eleminuar nga dieta e ushqimeve yndyrore. Vlera ditore e energjisë e produkteve nuk duhet të kalojë 1500 kcal.
 • Ushqimi nënkupton përdorimin e arra shqeme dhe 100g e kos për 3 ditë. Share shqeme - 30 g, 70 g të tjera - arra të tjera.
 • Apple dietë gjalpë të bëjë me metodat dhe afatshkurtër nuk zgjat më shumë se 3 ditë. Gjatë peshe programit humbje duhet të marrë tri lloje të arra: arra, lajthi dhe bajame, me rotacion mes tyre, si dhe mollë dhe lëng molle.
 • Fruta - dietë arrë arrë është e ngjashme - Metoda malik por përdorimi mund jo vetëm mollë, por fruta të tjera të thartë dhe të ëmbël dhe i lagësht. Pjesa e perimeve në dietën e përditshme - 2/3, arra - 1/3.
 • Honey - Dietë arrë vlen edhe për ndryshime të shpejta. Gjatë këtij programi, e kombinuar me mjaltë dhe arra duhet të përdoren. Ju gjithashtu mund të përgatisë përzierje arrë-mjaltë do të japë një shtysë të energjisë dhe për të përmirësuar shëndetin.
 • Nut Ushqimi për peshën e fituar efektive kur përdoret arra në sasi më të mëdha se të përshkruara. Megjithatë, në metodat e tilla duhet të trajtohen me kujdes që nga përdorimi i tepruar i produktit mund të provokojnë sëmundje të ndryshme.
 • Nut Ushqimi për burrat përshtatet të përkryer, që nga përfshirja e këtij produkti në dietë mund të rrisë në mënyrë të konsiderueshme në masë të muskujve dhe për të zvogëluar yndyrë në mënyrë të konsiderueshme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë artikull kineze.

Shqyrton dhe rezultatet dietë arre ^

Për të ruajtur dietë rezultatet arre dhe të mos dëmtojnë shëndetin e tyre, të përdorë metoda të tilla për humbje peshe është me vlerë jo më shumë se 1 herë në 3 muaj. Reagime pozitive në lidhje me programin për të humbur peshë përmes arra dietë të flasim për efektshmërinë e saj dhe transportueshmëri lehtë. Humbje peshe rezultatet mesatare në dietë arre, sipas peshës humbur zakonisht është rreth 4 - 5 kg peshë të tepërt në një javë.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: