Detare Ushqimi


Dietë Detare ndihmon të humbni peshë pa dëm për shëndetin

Dietë Detare është një vend të veçantë në mesin e shumë programe humbje peshe, sepse ka kalori të ulët dhe shumë e dobishme. Duke e përdorur atë, ju nuk mund të humbasin peshë më shpejt, por edhe të përmirësojë ndjeshëm shëndetin.

Thelbi dhe rregullat për dietë detare hollim ^


Dietë detare përbëhet nga produkte të ndryshme të detit: karkaleca, lakër jeshile, peshk deti, etj, d.

Një avantazh i veçantë është deti i tyre i pasur përbërjen - proteina, amino acidet, vitaminat A, D, jod, kalcium, omega - 3 dhe komponentëve të tjera të dobishme me të cilat kjo metodë diete ka shumë avantazhe të padiskutueshme:

 •  Pesha është reduktuar pa kompromentuar trupin;
 •  Përmirëson dukshëm gjendjen e flokëve, thonjve, lëkurës;
 •  Rejuvenates trupi;
 •  Forcuar sistemin imunitar, kockave dhe muskujve të zemrës;
 •  Pastruar gjakun nga kolesterolit të dëmshëm;
 •  Pasi shumë organizëm i dëmshëm është excreted substanca toksike.

Dietë detare e mirë është fakti se ajo mund të kombinohet me aktivitet fizik me sukses. Megjithatë, mjekët paralajmërojnë se kjo nuk është e rekomanduar për sëmundjet e sistemit të tretjes.

Dietë dietë është ndjekur llojet e ushqim deti, përdorimi i të cilave promovon humbje peshe, pastrimit dhe shërbimeve mbushje të gjithë organizmit:

 •  Karkaleca, midhje, malyuskov, oysters, fiston, gaforret;
 •  Leshterikët;
 •  Ton i konservuar, sardelet;
 •  Ngec, levreku, Pollock, troftë dhe kështu me radhë. D.

Përveç menu deti përfshin:

 •  Perime, barëra dhe kërpudha;
 •  Frutat, fruta të thata;
 •  Djathë, kos;
 •  Çaji jeshil ose bimor me një fetë limoni, ujë, lëngje frutash;
 •  Marmelatë.

Ushqime të gatshme duhet të jenë të freskëta, të ziera, zier, e pjekur ose steamed. Gjatë dietë duhet të plotësisht të heqë dorë nga ushqime të skuqura, produktet sheqer, produkte miell dhe ushqime të tjera të dëmshme të lartë kalori.

Dietë Detare, menutë shembullore dhe receta ^

Humbje peshe programit në prodhimet e detit paraqitet në disa variante dietë.

Alga deti dietë (leshterik)

Kantier pasurojnë trupin me jod, hekur, të përkryer ekstrakte toksina dhe eliminon peshë të tepërt. Shkalla e përditshme është 200 gram leshterik. Leshterik i thatë para përdorimit duhet të sillen në gjendjen gati:

 • Për këtë koleksion të thatë derdh ujë të ftohtë 1: 8 për 10 orë, pastaj larë leshterik, dhe gatuar për 20 minuta në ujë të kripur lehtë.
 • Pastaj supë dhe pastaj bashkon në tenxhere të mbushur me laminaria ujë të pastër, të nxehtë në 50 gradë.
 • Pastaj lakër është provaryvaetsya 15 minuta.
 • Procedura e gatimit duhet të përsëritet tri herë.

Aplikuar metodën në një dietë javore të leshterik, mund të arrijë humbjen e peshë të tepërt mbi 4 kg.

Mostrës menunë e përditshme në alga deti:

 • Mëngjes: çaj kamomil, vaj ulliri për sallatë (kastravec, piper zile, leshterik, domate);
 • Dreka: leshterik me kërpudha zier, karrota integruar dhe vaj ulliri;
 • Dreka: dy vezë, kotëletë peshkut apo copë mish ligët gatuar, leshterik me zarzavate, domate dhe sallatë jeshile, lëng pineapple apo komposto kajsi;
 • Rostiçeri: sallatë karrota me laminaria;
 • Darka: çaj jeshil me një lugë mjaltë, sallatë me mollë, leshterik dhe kungull, vezë të ziera, marmelatë.

Ushqimi Grouper

Pozitë e lartë Deti pasuruar me shumë vitamina, Omega - 3 dhe minerale. Gjithashtu, ai përmban taurine, të nevojshme për metabolizmin normale dhe stabilizimin e nivelit të kolesterolit.

Ushqimet Ushqimi me përdorimin e levreku një ndikim pozitiv në shëndetin dhe në procesin e humbjes së peshës. Pozitë e lartë mund të merak, piqem, dhe ju mund të gatuaj sallatë të shkëlqyer diete:

 • Për këtë grup të 200 g purtekë fileto, patate dhe karrota 1 copë., Zier, ftohur dhe shatkuyetsya copë-copë.
 • Domate të prerë në feta hollë, kastravec në feta hollë, bishtaja në diamante.
 • Më tej, patate, fasule, karrota, kastravec të përzier me vaj ulliri, vuri në gjethet e lulelakër, copë dekoruar e peshkut, domate dhe jeshile.

Ushqimi Frutti

Ky version metodat dietë nuk duhet të kalojë tri ditë. Rezultati do të jetë një humbje e mono-dietë 3 kg shtesë. Frutti - Assorted përbëhet nga kallamar, oktapod, karkaleca, midhje, ligët fileto peshku i detit me disa pika lëng limoni.

Dietë tre-ditor i përbërë nga prodhimet e detit të ndryshme dhe pije të ngrohta (çaj, infuzion). Enët e përgatitura e ndarë në 4 pjesë 150 gram dhe është përdorur gjatë gjithë ditës.

Detare nga Karl Lagerfeld Ushqimi

Karl Lagerfeld sistemit të furnizimit me energji elektrike të bazuar në shfrytëzimin e detit dhe perimeve. Ushqime të lejueshme përfshijnë:

 •  Peshku dhe prodhimet e detit;
 •  Mëlçisë viçi;
 •  Spinaq, karrota, asparagus, bishtaja, domate, lulelakër;
 •  Mandarina, pjepër, raspberries dhe pjeshkë;
 •  Creamy gjalpë të ulët-yndyrë ose margarinë.

Shembull menu javore nga Karl Lagerfeld për çdo ditë në vijim:

 • Mëngjes: një palë e kos me pak yndyrë, fetë bukë, lugë ëmbëlsirë e naftës;
 • Dreka: ujë ose çaj;
 • Dreka: sallatë me pak koktej proteina vegjetale;
 • Darka: supë me karkaleca dhe perime, sallatë, dhe zgjedhjen e Grouper zier ngadalë, sushi, ton ose gjoks pule.

Metra dietë e modës të famshëm shumë të rreptë, në mënyrë që më shumë se 7 ditë të ndjekin një dietë nuk është e nevojshme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë pjepër artikull.

Rezultate, komente dhe mjekët dietë e hollë e detit ^

Wrap dietë detare nuk është e vështirë, sidomos për të dashuruar ushqim deti. Menjëherë pas metodave të daljes diete siguron një tranzicion gradual në dietë normale me rritjen e rregulloret enët. Por nuk do të papritur të ndaluar të hahet peshku dhe prodhimet e detit të ndryshme, veçanërisht leshterik.

Rezultate Dietë detare - 5-7 ditët e humbje peshe zakonisht arrin 4 kg dhe më lart. Por, pa marrë parasysh se sa humbje peshe programit të peshkut dhe ushqim deti nuk ishte e dobishme për të përsëritur atë, sipas mjekëve, është jo më herët se pas 3 muaj të ushqyerit.

Rishikimet e dietë detare mes aplikuar saj të ndryshme. Shumica e grave hollë ishin të kënaqur me efektin e arritur dhe dietë. Shumë prej tyre janë të lumtur për të përsëritet përsëri. Pak diete dashnor dështuar për të humbur peshën e dëshiruar me këtë metodë.

Mjekët gjithashtu, edhe pse theksohet e shërbimeve të lartë të hahet ushqim deti nuk është e rekomanduar për të marrë të përfshirë në këtë dietë është shpesh sepse jodi i tepërt mund të shkaktojë probleme tiroide.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: