Dietë Gjermanisht


Dietë gjermane ndihmon për të hequr qafe trashje (15-20 kg për 7 javë) pa shtrihen

Mbipesha - një problem serioz i shoqërisë moderne, kështu që është thellësisht e shqetësuar ekspertët e vendeve të ndryshme. Sot, në mesin e atyre të humbur peshë dietë mjaft popullor gjerman që ka disa lloje, e cila lejon metodën për të zgjedhur më të përshtatshme nga ana e regjimit, produkteve dhe maturiteteve.

Thelbi dhe parimet e dietës ushqimore gjermane ^


Ashtu si çdo program tjetër dietë, dietë gjerman ka pluset dhe minuset.

Avantazhet e metodave gjermane e humbjes së peshës:

 • Përjashton alkool, e cila gjithmonë ndikon në trup vetëm pozitivisht.
 • Bollshëm pijshëm - një prej kushteve. Siç e dini, lëngu përmirëson tonin e lëkurës, "shkon" metabolizmin dhe Flushes toksina dhe papastërtitë.
 • Metoda e Semytyzhnevu gjermane nuk është e ashpër për trupin, sepse ajo nënkupton përjashtimin graduale nga dieta e produkteve konvencionale dhe të reduktuar kalorive.
 • Programi dy-javë është i bazuar në të hahet produkte të shëndetshme dhe të ulët-kalori, e cila është një avantazh për organizmin.
 • Humbje peshe dhe garantuar rezultatet e ruajtjes afatgjatë.
 • Pas një dietë kalori rënie gjatë dhe stomak ul në vëllimin që i bën overeating pas.

Duke folur për programin e semytyzhnevoyi humbje peshe, ka disa Disavantazhi është kohëzgjatja e saj. Dikush është e vështirë që të heqin dorë nga alkooli për një kohë të gjatë, dhe disa thjesht nuk mund të për gati dy muaj për të ushqyer në një sistem të veçantë. Kjo shkaktoi gjithashtu një numër të madh dështime. Ata të cilët nuk janë të sigurt se çfarë do të sjellë atë në një fund, është më mirë për të zgjedhur një alternativë më pak të gjatë.

Çdo variant i dietës gjermane është shumë e rreptë dhe të ulët kalori. Prandaj, ajo nuk do të funksionojë në popullatat të tilla:

 • njerëzit me sëmundje kronike;
 • nënat pleqsh dhe gratë shtatzëna.
 • Në disa raste (probleme me sistemin e tretjes, çrregullimet e sistemit nervor) kërkon konsultimin paraprak të një specialist.
 • E di se dietë gjermane është projektuar për një kohë të gjatë ka monodni. Prandaj, ata që kanë një alergji të një prej produkteve apo origjinalitet, ajo është e mençur që të heqë dorë nga ajo.

Opsionet menu 2 dhe 7 javë ^: Dietë Gjermanisht

Një nga mënyrat më të zakonshme të humbjes së peshës - ajo semytyzhnevu dietë gjermane, nutritionists zhvilluar në Gjermani për femrat duke përjetuar probleme me mbipeshë. Për një periudhë kohe, ju mund të humbni 15 - 20 kg. Kjo shifër është shumë e varur në peshën fillestare. Çfarë është, aq më shpejt shkalla e djegur dhjamin, sidomos në fazat e hershme.

Menu gjermane për 7 javë

Jave 1

 • E hënë: uria; Ju mund të pini ujë të pastër (vetëm 5 litra). Mos përdorni pije të tjera, sidomos të gazuara.
 • Pjesa tjetër e ditës: menu zakonshme, të cilat janë përdorur për të.

Java 2

 • E hënë: uria.
 • E martë: jo më shumë se 2 kg agrume (portokalli apo grejpfrut).
 • E mërkurë - e diel: ushqim të zakonshëm.

Java 3

 • E hënë: uria.
 • E martë: agrume.
 • E mërkurë: mollë (deri në 2 kg).
 • E enjte - e diel: dietë moderuar.

Java 4

 • E hënë: pije.
 • E martë: jo më shumë se 2 kg portokall apo grapefruits.
 • E mërkurë: jo më shumë se 2 kg mollë.
 • E enjte: Juice (me shije frute, por jo me banane ose perime).
 • E premte - e diel: menu zakonisht.

Javën e 5

 • E hënë: ujë.
 • E martë: jo më shumë se 2 kg e agrume.
 • E mërkurë: rreth 2 kg mollë.
 • E enjte: lëng (fruta përveç banane ose perime).
 • E premte: kos lehta.
 • Burimi: dietë përhershëm.

Javën e 6

 • E hënë: pijshëm.
 • E martë: 2 kg e agrume (grejpfrut dhe portokall).
 • E mërkurë: jo më shumë se 2 kg mollë.
 • E enjte: lëng (fruta përveç banane ose perime).
 • E premte: kos lehta.
 • E shtunë: kungull i njomë steamed ose pineapple (jo më shumë se një kilogram).
 • E diel: dietë normale.

Javën e 7

 • E hënë: pijshëm.
 • E martë: agrume.
 • E mërkurë: 2 kg mollë.
 • E enjte: lëngje frutash (me përjashtim të banane ose perime).
 • E premte: kos lehta.
 • E shtunë: kungull i njomë steamed ose pineapple (jo më shumë se një kilogram).
 • E diel: 5 litra ujë.

Një rregull i rëndësishëm i teknikave gjermane: të gjitha produktet duhet të jenë të natyrshme dhe të freskët. Boxes lëngje, fruta dhe perime të konservuara vetëm uhroblyat stomakut, kështu që rreptësisht të ndaluara.

Menu 2 javë

Është e qartë se një program i tillë mund të gjatë jo të gjitha durojnë. Për tifozët e shkurtër dy javë teknikat dietë të zhvilluara nga dietë gjermane menu e cila fjalë për fjalë pikturuar në orën. Ajo është mjaft e rreptë, por rezultatet janë të vlefshme, sepse ju mund të humbni deri në 7 - 8 kg.

Dita 1

 • Mëngjesi: dolli dhe një gotë kafe ose kafe pije.
 • Dreka: vezë të fërguara, domate dhe spinaq mbushje si - vaj ulliri.
 • Darka cutlets avull zbukuruar me domate me qepë shtuar gjelbër dhe vaj ulliri.

Dita 2

 • Mëngjesi: krisur me kafe të zezë.
 • Dreka: 220 g sallatë perimesh (lakër + domate), disa kumbulla apo mollë.
 • Darka: 2 vezë, 180 gram mish ligët zbukuruar me fletë marule.

Dita 3

 • Mëngjesi: çaj bimor, të zezë ose të gjelbër dhe një galetë.
 • Dreka: vezë, 220 g karrota të ziera, 90 g djathë.
 • Darka: 260 gram pjatë frutash.

Dita 4

 • Lëng molle (mundësisht natyrore holluar pak me uje): Mëngjesi.
 • Dreka: biftek Peshku zbukuruar me domate, mollë.
 • Darka: mish pule avulli, përzierje fletë sallatë kastravec dhe green onions, i kalitur me vaj.

Dita 5

 • Mëngjesi: lëng karrota.
 • Dreka: gjoks pule me perime.
 • Darka: sallatë karrota, vezë të fërguara.

Dita 6

 • Mëngjesi: krisur me çaj jeshil.
 • Dreka: 190 gram mish ligët, gatuar ndonjë mënyrë, turshi apo lakër të freskët.
 • Darka: 150 gram karrota gatuar ose të papërpunuara, 90 g djathë.

Dita 7

 • Mëngjesi: krisur me çaj.
 • Dreka: 220 g mish pule, gatuar në asnjë mënyrë.
 • Darka: 300-330 g çdo frutave.

Dietë e këtyre shtatë ditë është e njëjtë si menu të përshkruara më lart.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë bathë artikull.

Shqyrtime dhe rezultatet hollim, ekspertët këshilla ^

Përkundër faktit që rezulton në humbje peshe - Gjermanisht mjaft joshëse, komente e dietë gjermane përzier. Në qoftë se 14 ditë për të gjerë, edhe pse e rreptë, të ushqyerit ballë mund të mbajë pothuajse 2 muaj në një dietë mjaft monoton nuk mund të gjithë. Arsyeja kryesore - uria, mungesa e menu të pasur dhe të ndryshme dhe mungesa e trajnimit.

Për të humbur peshë nuk e shndërroi në një stres të trupit, ju keni nevojë për të organizuar një dalje e duhur nga dietë gjermane, si dhe vetë procesin. Në programin semytyzhnevoyi në ato ditë, kur lejohet normalisht në dietë, nuk ha tepër dhe të plotësoni të gjithë që nuk ishte ngrënë një ditë më parë. Ju mund të hani çdo gjë, por në moderim. Dilni gjithashtu duhet të gradualisht, duke filluar me produkte të lehta. Gradualisht dietë mund të përfshijnë drithërat, peshk, mish ligët dhe kështu me radhë. D.

Nutritionists këshillojnë që ndonjë program për humbje peshe, sidomos ai në të cilin humbje peshe është mjaft i madh (si në shembullin e mësipërm), e kombinuar mirë me aktivitet fizik. Kjo është për shkak se me peshë të shpejtë humbje lëkurën dhe muskujt humbasin ton. Mungesa e ushtrimit gjatë humbje peshe mund të shkaktojë "liri" e trupit dhe pamjen e shënon shtrirje.

Rezultatet dietë gjermanë janë mbresëlënëse. Në rastin e opsion afatgjatë tashmë dy javë ju mund të humbni 3 - 6 kg, natyrisht, në qoftë se ju nuk ha tepër si ditë "të lirë". Por për shkak se programi dietë është shumë e gjatë, ajo nuk mund të përsëritet më shumë se një herë në vit. Opsioni dy javë siguron trupin lehtësi dhe shpatet e para janë 2-3 ditë. Megjithatë, pasi ajo është mjaft shumë e ashpër, ajo, sipas mjekëve, nuk duhet të përsëritet më shumë se një herë në 2,5-3 muaj.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: