Ushqimi mish


Dietë proteina mishi ndihmon për të humbur peshë (5 kg në javë) dhe forcon të kockave dhe muskujve indeve.

Dietë mish sot konsiderohet si më të popullarizuar në mesin e atyre që dëshirojnë të gjejnë një figurë të pakta. Baza e dietë është konsumi i mishit të ligët, e cila është e përkryer për të dashuruar e mishit.

Pse jemi të humbur peshë në produktet e mishit ^


Proteina - është një element i rëndësishëm i ushqimeve të nevojshme për funksionimin e shëndetshëm të trupit të njeriut.

Proteina Kafshëve gjetur në produktet e mishit, është e nevojshme për funksionimin e qëndrueshëm të të gjithë jetës, dhe për të mësuar atë, ju duhet të shpenzoj kalori më shumë se sa që përmban mish.

Dietë proteina mishi është i bazuar në faktin se si rezultat i dietës rrit proteina dhe ul konsumin e karbohidrateve, duke rezultuar në trup fillon të përdorni yndyrë si një burim të energjisë depozitat, jo ushqimore.

Avantazhet e këtij dietë metoda janë:

 •  Mos u ndjeni uri konstante.
 •  Kombinimi i ushtrimit forcon muskujt dhe sistemin skeletor.
 •  Trupi është i ngopur me sasinë e nevojshme të mineraleve dhe vitaminave.
 •  Gjatë këtij stomak dietë është e ngjeshur nëpërmjet përdorimit të një sasi të vogël e ushqimeve të përzemërt dhe të vazhdojë për të ngrënë nuk më duan.

Përveç kësaj, ka disa të meta. Ata qëndrojnë në faktin se mish - një vakt të rëndë, dhe të tretet atë, ju keni nevojë për të shpenzuar shumë kohë dhe përpjekje. Kjo, nga ana tjetër, mund të ndikojë negativisht në punën e gastro - traktin e zorrëve dhe të çojë në probleme me një karrige. Gjithashtu, duke reduktuar karbohidrate mund të ndihet dhimbje koke dhe lodhje.

Mos harroni se ka disa contraindications:

 • Mosha 18 vjet (organ në rritje çdo - Shkeljet në dietë mund të çojë në sëmundje të sistemit endokrin).
 • Mosha të avancuara (në këtë periudhë në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon aktivitetin e veshkave).
 • Sëmundje të veshkave.
 • Prania e sëmundjeve kronike.
 • Gjithashtu ky program për humbje peshe është e padëshirueshme për të përdorur në verë, e cila mund të çojë në nivele të ulëta të energjisë.

Mjekët nuk e rekomandojmë që të rrinë në atë më shumë se 10 ditë, sepse trupi do të filloni të ndjeni mungesën e yndyrave dhe karbohidratet, të cilat edhe të çojë në pasoja të padëshirueshme.

Për më tepër, kjo metodë diete mund të përdorin jo vetëm gratë, nuk është një dietë variant mish për burrat. Dietë është shumë e ngjashme, dallimi qëndron në karakteristikat fiziologjike të trupit të femrës dhe të mashkullit.
Ka disa rregulla që duhet të ndjekim rreptësisht:

 •  Hani racione të vogla duhet të jetë të paktën 5 herë në ditë, dhe vetëm tetë në mbrëmje.
 •  Ushqim të lëngshme dhe 30 minuta nuk është i rekomanduar.
 •  Përdorni vetëm të ziera, të pjekura ose të gatuar ushqim për një çift.
 •  Salads duhet mbushur me vaj ulliri ose lëng limoni.
 •  Ndalohet që të përdorin prodhimet e bëra nga miell, drithëra, patate, misër, karrota, produktet e qumështit, sheqer, alkool dhe pije të gazuara të buta.

Mishit Ushqimi Menu 7 dhe 10 ditë ^

Mish program diete zhvilluar nga një javë dhe 10 ditë. Mishit Ushqimi me perime të destinuara për një javë dhe kjo nuk mund të quhet kalori të ulët, por një kombinim i perimeve dhe kafshëve proteina mund të çojë në humbjen e kg shtesë. Menuja është projektuar posaçërisht për ditë.

Menu për 7 ditë

Dita e parë

 • Mëngjes - një sallatë të lehta zarzavate dhe trangujve, derri -100 g .;
 • Dreka - sallam i butë, vezë;
 • Dreka - gjoks gjel deti apo pule - 100 g .;
 • Mesdita - 50 gram djathë dhe pak kos me pak yndyrë;
 • Darka - Peshku - 100 g

Dita e dytë

 • Mëngjesi - viçi ligët ose viçi - 100 g .;
 • Dreka - sallatë me zarzavate - '50;
 • Dreka - domate dhe viçi - 100 g .;
 • Mesdita - suxhuk majmë;
 • Darka - pule mish të bardhë - 200 g

Dita e tretë

 • Mëngjesi - gjoks pule - 100g .;
 • Dreka - sallam ziera, vezë;
 • Dreka - Mish derri - 100 g, hikërror zier, i kalitur me vaj ulliri;
 • Mesdita - ndonjë sallatë;
 • Darka - viçi - 100 g

Dita e katërt

 • Mëngjesi - ligët viçi - 100 g sallatë dhe perime;
 • Dreka - domate, sallam i zier;
 • Dreka - Mish - 100 g .;
 • Mesdita - sallatë me kastravec dhe të gjelbër - vezë 50g;
 • Darka - Chicken - 100 g

Dita e pestë

 • Mëngjesi - mish derri - 100g .;
 • Dreka - sallatë me kastravec dhe bimëve - 100 gr .;
 • Dreka - peshk - 50 g, hikërror qull, i kalitur me vaj ulliri;
 • Mesdita - sallatë me majdanoz;
 • Darka - suxhuk butë.

Dita e gjashtë

 • Mëngjesi - gjeldeti ose pulë - 50 oz .;
 • Dreka - vezë;
 • Dreka - sallatë me kastravec dhe onions gjelbër, gjoks pule - 100 gr .;
 • Mesdita - sallatë me majdanoz, i kalitur me lëng limoni - 50 oz .;
 • Darka - butë sallam - 2 copë.

Ditën e shtatë

 • Mëngjesi - peshk - 100 gr, dhe duke i shërbyer hikërror;.
 • Dreka - vezë;
 • Dreka - derri, mish lope apo mish viçi - 200 gr .;
 • Mesdita - kastravec;
 • Darka - Chicken -. 50 oz, dhe sallatë perime.

Menu për 10 ditë

Mostër dietë mishit menu për 10 ditë është menduar për përdorimin e produkteve në vijim:

 • Mëngjesi - qoftë të ziera apo mish i pjekur (pule, viçi, derri, Turqi) - 100 gr, dhe të njëjtën sasi e perimet me gjethe.
 • Dreka - vezë dhe disa gjethe të sallatës;
 • Dreka - i njëjtë me vakt e parë, por e 200 gr .;
 • Mesdita - sallatë me perime (trangujve, domate, qepë) me lëng limoni ose vaj ulliri;
 • Darka - perime dhe mish ose peshk - 100 gram.

Me lëngshme e dëshirueshme që të përdorin ujë mineral, kafe pa sheqer ose çaj jeshil brewed nga të egra u rrit.

Fruta - dietë të mishit

Ekziston edhe një metodë për të humbur peshë, duke u bazuar në përdorimin e mishit - fruta - dietë mish, kohëzgjatja e të cilave rreth 5 - 7 ditë.
Menuja e përditshme:

 • Morning - një filxhan çaj të gjelbër me mjaltë;
 • Dreka - çdo pjesë gatuar nga derri, mish lope, mish viçi ose peshk - 200 gram .;
 • Mesditë dhe në mbrëmje - çdo fruta, por jo më shumë se 1 kg.
 • Midis vakt - ende ujë dhe çaj pa sheqer.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Ushqimi "disk". 

Mjekët humbje Rezultatet Pesha dhe komente rreth mishit dietë ^

Rezultatet e mishit pozitive dietë - humbje peshe brenda 5 deri në 6 kg për 7-10 ditë, forcimin e kockave dhe indeve të muskujve. Për më tepër të mbajë formën e trupit mjaft lehtë, si stomak në një kohë të shkurtër kjo dietë merr përdorur për një sasi të vogël të ushqimit dhe mund të vazhdojnë të jenë të kënaqur më shpejt.

Kjo metodë dietë është mjaft i rreptë, kështu që nuk duhet të shkojnë më shumë se 1 herë në 3 muaj dhe kohëzgjatja që nuk i kalon 10 ditë. Pas dietë do të duhet të rritet gradualisht normën e përditshme të karbohidrateve përmes ushqimeve të tilla si drithëra, fruta, dhe enët perime.

Rishikimet e dietë të mishit të dy gratë dhe burrat të cilët shfrytëzuan këtë teknikë është mjaft pozitiv. Ata vunë në dukje se rezultatet e arritura shumë të mira, që do të thotë jo vetëm që ka rënë në peshë ekstra, por edhe lëkurën e trupit dhe fytyrë, ndërsa uljen e peshës nuk është prekur.

Mjekët nuk e ndalojnë atë për humbje peshe, por nuk është e rekomanduar për të përdorur atë në pranverë dhe në vjeshtë, si në këto kohë trupi është vitamina mangët.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: