Dietë karrota për humbje peshe shpejtë


Në dietë karrota mund të humbni peshë nga 3 kg në 3 ditë

Dietë karrota për humbje peshe është konsideruar si një nga mënyrat më efektive dhe të përballueshme për humbje peshe shpejtë, dhe përbërja karrota e saj përbërës kryesor më unike dhe shërbimeve rrënjët shumëvjeçare.

Përkundër faktit se dietë karrota është shumë e vështirë, nuk është i garantuar vetëm redukton peshën e trupit 3-3,5 kg për 3 - 4 ditë, por në të njëjtën kohë saturates trupin me ushqyesve që janë të dobishme për të lëkurës, e flokëve dhe thonjtë. Kjo është arsyeja pse dietë karrota preferuar nga ylli i Hollivudit Katie Holmes, Emily Blunt dhe Naomi Harris.

Cilat janë përfitimet dhe tiparet e dietë karrota ^


Dietë Përfitimet karrota bazuar në vetitë unike e karrota, të cilat janë një burim i vitaminave të vlefshme (B, PP, C, E, K), minerale (kalium, magnez, hekur, fosfor, bakër, kobalt, krom, jod, zink, nikel, fluorit dhe etj), vajra esenciale, fibra dietetike dhe fibra.

Në karrota përmban shumë beta - carotene (konvertohet në mëlçi të vitaminës A), i cili është i përfshirë në mënyrë aktive në oksidimi - reaksionet e reduktimit dhe gjithashtu ndihmon për të normalizuar metabolizmin dhe për të përmirësuar sistemin imunitar.

Përveç kësaj, karrota të njohura për ne është një antioksidant i shkëlqyer natyror i cili e pengon procesin e plakjes dhe stimulon rritjen e qelizave të shëndetshme dhe nxit formimin e të ashtuquajturit "qeliza - vrasës" synon shkatërrimin e tumoreve kanceroze.

Për më tepër, duhet theksuar se, ndryshe nga shumë perime të tjera, karrota kur gatim jo vetëm humbet pronat e saj të dobishme antioxidant, por edhe pasurohet ata - e di se perime të ziera rrënjë përmbajnë antioksidantë dy herë më shumë se në të para.

Numri i madh i fije një efekt shumë të dobishme në gastrointestinal traktit - - siç e dini, fibër nuk është proceduar në zorrë dhe absorbuar toksina, toksina, helme, glukoza e tepërt, kolesterolit të keq dhe produkte të tjera metabolike dhe heq ato. Megjithatë, ajo fromfor se fibra karrota është ushqim mjaft i trashë dhe pastron zorrët "si një furçë", edhe ajo mund të shkaktojë inflamacion dhe irritojë membranat mukoze delikate të traktit gastrointestinal.

Prandaj, njerëzit me sëmundje inflamatore të traktit gastrointestinal (ulcera peptike, gastrit, enterocolitis) nuk është e rekomanduar, jo vetëm për t'u ulur në dietë karrota, por hani çdo perime të papërpunuara grubovoloknistye. Për më tepër, nutritionists këshillojnë edhe pa probleme në traktin e tretjes nuk bëj një shumë të rrënjëve plotësisht, por më tepër për të fshij ato në një rende trashë.

Menu dietë karrota për humbje peshe në datën ^

Sepse karrota takon grupit me perime kalori negative (në përpunimin e saj është më shumë kalori se sa ajo përmban) dhe mungesa pothuajse e plotë të yndyrës, kjo është një përbërës ideal për humbje peshe menu. Pra, në 100 g rrënjë përmban vetëm 41 kalori dhe 0.1 gram yndyrë.

Por, siç e dini, carotene beta është më absorbohet nga trupi, në praninë e yndyrë, në mënyrë që më efikas karrota - karrota dhe perime - sallatë frutash dhe vinaigrettes duhet të mbushë me vaj perimesh ose salcë kosi.

Dietë menu karrota projektuar për ditë dhe 4 - ditë është një ditore tranzicion, e cila lejoi disa relaksim. Daily rekomanduar hahet 4 ose 5 -x s të vetme, dhe numri ditor i karrota jo kufizuar në mënyrë rigoroze - hani sa të doni, ose si ju mund.

Për të përgatitur sallatë është mirë të zgjidhni një karrota të rinj që nuk mund të pastrohen, por butësisht fshij furçë. Kur pastrimi përpiqen të zhvishem lashtat rrënjë si më delikate, siç është në shtresën sipërfaqësore është vitamina më e dobishme dhe fibra.

Menuja për ditë

  • Morning -? gotë qumësht, kos ose 1 tbsp. Lugë krem ​​kosi. Përdorimi i yndyrave shtazore në mëngjes ndihmon asimilimin më të mirë të vlerës ushqyese të karrota.
  • Mëngjes, drekë dhe darkë - sallatë karrota - fruta me mjaltë dhe vaj.
  • Darka - në vend të marule mund të jetë i gatuar karrota të freskëta apo karrota - lëng frutash.

Sallatë: - (. Vlerësohet 1 tbsp lugë në ditë) Merrni 1 2 karrota të mesme, fshij në rende, shtoni pak lëng limoni, vaj vegjetal, mjaltë dhe një zgjedhje e çdo fruta (mollë, portokall, kivi, grejpfrut, kuqe).

Gjatë ditës është e rekomanduar për të pirë shumë ujë të pijshëm të pastër pa gaz (të paktën 2 - litra në ditë) ose çaj bimor pa sheqer, si regjimi i pijshëm me bollëk kontribuon për të pastruar më mirë gastro - traktin e zorrëve zalezhalysya toksina dhe toksina.

Dita e katërt është një ditë nga programi dietë. Ditën menu katërt lejohet të shtoni disa patate të vogla të ziera ose të pjekura dhe 100 gram mish i gatuar ligët (pule, viçi, Turqi).

Dil pas dietë karrota si pas ndonjë tjetër, duhet të jenë të kujdesshëm dhe gradual, pa nalyahannya të ushqimeve yndyrore dhe e ëmbël. Nëse ju doni fort e ëmbël, gatuaj topa karrota - çokollata që janë të shijshme dhe shumë më të shëndetshme se sa ëmbëlsirat e zakonshme.

Për të përgatitur ëmbëlsirë vitaminë përzierje integruar në një rende gjobë karrota, terren kajsi të thata, arra copëtuar dhe mjaltë deri në brumë. Pastaj shkarko topa, sasi e vogël atyre kokosit dhe të hani për shëndetin.

Beauticians janë të këshilluar që të marrë së bashku me bërjen e humbje peshe shëndetshëm dhe lëkurë të freskëta. Për këtë qëllim, qëndroi përsosur pas gatimit sallatë tortë karrota - përziejnë atë me salcë kosi deri sa të qetë dhe të aplikoni në fytyrë pastruar për 15 - 20 minuta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni vitaminë dietë kastravec për humbje peshe.

 

Dietë karrota: komente dhe rezultatet ^

Përkundër faktit se disa ditë për të ngrënë një karotë nga jo shumë komente në lidhje me dietë karrota e atyre që rezistojnë dhe nuk e thyen, shumë pozitive. Pas disa ditë nuk është vetëm mbipeshë, por përmirësuar çehre e lëkurës bëhet e qartë dhe të bukur. Përveç kësaj, pastrohen dhe zorrë dhe duket mendjelehtësi të gjithë trupin.

Këtu janë disa komente të hollë:

Albina:

  • Unë u ul në sallatë karrota, hudhër edhe pse shtoi se, siç kam lexuar mirë për të djegur yndyrë, dhe unë dua salads djegëse. Mollë jeshile dhe kivi hëngri veçmas nga marule dhe gjithë ditës pirë çaj dhe supë e gjelbër hips. Rezultati është - 4 kg për 4 ditë, unë jam shumë i kënaqur))). Unë do të përpiqet për të mbajtur peshën dhe të përsëritur me kalimin e kohës.

Oksana:

  • Kam humbur peshë në një dietë karrota 5 kg për 5 ditë, nuk rrezikuan gjithçka - ende shumë carotene ndoshta jo shumë të dobishme. Mbaj mend lexuar diku Atë ditë njeriu mjaftueshme vetëm 200 gram karrota për të plotësuar kërkesat e përditshme të carotene (6 ml). Dhe e fundit mua nuk ishte shumë e vështirë, pasi unë ende hani sallatë me karrota integruar me mollë dhe salcë kosi. Kur të uritur, të pijë ujë dhe çaj. Rezultati kryesor i dietë është për shkak se disa muaj provoni përsëri.

Annie:

  • Unë qëndrova një ditë dhe u largua. Rreth kilogram shkuar, por nuk mendoj se yndyrë dhe toksina. I relaksuar aq shumë gut se unë fjalë për fjalë nuk e kam marrë nga tualet (((. Por pastrimin zorrët dhe minus një kilogram unë ende ndjehen pozitive, edhe pse ajo shpresuar për më shumë.

Margot:

  • Ashtu si karrota, por të ashpër ushqim mono-dietë dhe në përgjithësi nuk do të qëndrojë gjatë dhe zryvayusya në zhor. Pra, ne kemi vendosur të marrin parasysh këshillën e nutritionists dhe më të mirë të organizojnë ditë javore agjërimi - për mua kjo është një regjim i tillë, një ditë unë mund të përballojë çdo gjë. Ju nuk mund të besoj, por unë jam një muaj e gjysmë (6 javë) ka rënë 10 kilogramë. Sigurisht, duke u përpjekur të mos nopem, kështu që çfarë për të ardhur keq për të humbur arritur. Nga karrota mësuar në mënyrë që të marrin me vete për të punuar në heshtje dhe të kafshoj para se të darkë, mos hidhem në hamburgerë dhe buns. Kështu që, unë e këshilloj të gjithë versionin tim lite.

Shih gjithashtu informativ mjek videoklip - mjek diete për përfitimet e karrota për shëndetin dhe jetëgjatësinë: