Dietë mjaltë për një dhëmb i ëmbël


Honey dietë - një gjeni i vërtetë për dhëmb ëmbël

Honey dietë - një dhuratë nga perëndia e vërtetë për ata që janë duke bërë çdo gjë, madje hollë, me shije. Hollim Metodat e bazuara në mjaltë dhe shumë të ëmbël, ju shihni, edhe idenë se për të humbur peshë mund të jetë "shijshme" vetëm ngroh shpirtin.

Dhe nuk mendoj se në qoftë se produktet e bletës - janë produkte që janë të larta në karbohidratet, atëherë ata mund të shpëtoj prej kilogram shtesë dështojnë.

Mos hezitoni - program dietë të bazuar në nektar e mjaltit ditë mjaft produktive dhe mund të bjerë në 700 gram mbipeshë.

Rregullat dhe sekretet dietë mjaltë ^


Mjalti është i njohur jo vetëm për shijen e saj të ëmbël, por, mbi të gjitha, përbërja e tij kimike unike. Nektar i ëmbël përmban 22 acide organike të nevojshme për të ndërtuar proteinat e trupit, si dhe shumë vitamina dhe minerale. Përveç kësaj, ky produkt është një antidepressant e shkëlqyer e natyrshme që na ndihmon të përkryer në mënyrë efikase të përballen me lodhje dhe humor ashensor.

Përfitimet e mjaltë për humbje peshe është se ai ju lejon të shpejt të njom trupin me karbohidratet dhe në të njëjtën kohë kontribuon në një deklaratë të madhe të biliare, e cila është përfshirë në dispozicion të yndyrave ushqimor. Përveç kësaj, ky produkt ka aftësinë për të rregulluar bletari aciditetin e stomakut dhe për të zvogëluar aktivitetin e lipase stomakut, dhe kështu të parandaluar depozitimin e yndyrës në figurën tonë.

Përveç sa më sipër, programi dietë mjaltë dhe kanë përparësi të tjera të rëndësishme:

 • ata mund të përdoret në dietë diabetike;
 • kontribuojnë për të filluar procesin e vetë-shëruese që promovon imunitetin dhe shëndetin e përgjithshëm të organizmit në tërësi;
 • të parandaluar zhvillimin e celulitit dhe madje edhe pjesërisht eliminuar shenja të dukshme të tij;
 • Mjalti është zhytur mirë dhe përshpejton proceset metabolike në trup, ul oreksin, përmirëson tretjen dhe vepron si laksativ i butë, duke e bërë atë një produkt i domosdoshëm diete;
 • Përveç kësaj, ushqimi nektar mjaltë shteruar mbron trupin nga humbja e fuqisë dhe kontribuon në rimëkëmbjen e saj të shpejtë;
 • ky produkt i bletarisë mund dhe duhet të merren rregullisht, çdo ditë, gjatë gjithë jetës së tij, duke zëvendësuar ato sheqer, dhe kështu të bëjë dietën tuaj një dietë që do të shmangë nevojën për të përdorur metoda të ashpra të humbjes së peshës.

Në përgjithësi, Honey dietë - kjo është ndoshta i vetmi program për humbje peshe, e cila është efektive jo vetëm për jeteses aktive, por edhe sloths që e duan kaluar kohë në shtrat. Shkarko fund është se mjalti aktivizon hormon përgjegjës për djegien yndyrë.

Dhe në qoftë se gjumit hani një lugë gjelle e këtij produkti, ju humbni peshë me këtë teknikë mund edhe gjer më dembel, i cili të marrë jashtë nga nën batanije dhe të fillojë jeta aktive është një problem i madh. Nga rruga, një program për humbje peshe, nutritionists britanike ashtu quajtur - Dietë mjaltë për dembel.

Disavantazhi i vetëm i programeve humbje peshe në bazë të mjaltit është alergji e mundur për këtë përbërës. Kjo mund të ndodhë si një e tërë për çdo produkteve të bletëve si dhe reagimet e tyre ndaj varieteteve të caktuara. Pra, nëse ju keni manifestuar intolerancën e mjaltit - pritja e tij duhet të ndalet menjëherë.

Dietë mjaltë është i ndryshëm, dhe se rezultati i saj nuk do të zhgënjej, ju duhet të ndjekin tre rregulla shumë të rëndësishme:

 1. Ju nuk mund të hani gjatë një niseshte dietë - një reagim për atë mjaltë humbet shumë nga pronat e saj aktive;
 2. më të mirë gjatë kësaj periudhe të japë përparësi për produktet e qumështit dhe qumësht - në bashkëpunim me mjaltë e tyre do të asimilohen mirë;
 3. të rrisë intensitetin e lipolysis në trupin e frutave dhe perimeve, të cilat janë një burim i vitaminës A dhe carotene. Këto përfshijnë veçanërisht karrota, mollë, panxhar, speca, domate.

Dhe akoma - për programet dietë të përshtatshme vetëm mjaltë natyrore. Kaluara atë - ose përpunimit dhe pasterizim produkt në këtë rast nuk do të punojë, dhe ndikimin e kësaj metode të humbje peshe nuk do të ketë.

Dietë mjaltë për humbje peshe, recetave dhe menu ^

Dietë mjaltë për 14 ditë

Më e zakonshme program dietë mjaltë është për 14 ditë. Kjo është se dietë duhet të jetë i pranishëm produktet e qumështit, perimet pa niseshte, frutave agrume, manaferrat. Në të njëjtën kohë para çdo vakt për të ngrënë 1 lugë mjaltë dhe servimin e ushqimit nuk duhet të kalojë 200 g Fuqia ndarë 5 herë:

 • Mëngjesi - 1 lugë Universiteti Pavaresia Vlore, djathë yndyrë të ulët, 150 gram çaj me limon;
 • drekë - diete kos - 125 g lëng;
 • Dreka - 1 lugë mjaltë, lulelakër ziera, luleshtrydhe, çaj;
 • Tea - portokalli;
 • darkë - 1 lugë mjaltë, një gotë kefir.

Të jetë i sigurt për të pirë ujë pa gaz, lëng acid ose çaj.

Dietë mjaltë për 6 ditë

Ky opsion është më i butë, i balancuar me vitamina dhe ushqyesve të tjera, dhe, mbi të gjitha, është shërim.

Dita 1:

 • Mëngjesi - qumësht malozhyrnoho filxhan 2 tsp mjaltë;
 • Darka - 100 gram djathë malozhyrnoho me 1 lugë mjaltë;
 •  darkë - 1 lugë mjaltë, 2 karrota të ziera.

Dita 2:

 • Mëngjesi - 2 tsp Universiteti Pavaresia Vlore, 3 tbsp. l. 15-20% krem ​​forcë;
 • Darka - 400 ml qumësht, 1 lugë mjaltë;
 • Darka - 150 gram karrota integruar 1 lugë filxhan kos + mjaltë para shtrat.

Dita 3:

 • Mëngjesi - 1 lugë mjaltë, panxhar integruar të freskëta 0.5;
 • Dreka - 1 lugë mjaltë, kos ose qumësht i thartuar qelqi;
 • darkë - sallatë e domate, i ndrequr me kripë dhe salcë kosi.

Dita 4:

 • Mëngjesi - 1 lugë Universiteti Pavaresia Vlore, mollë;
 • Darka - 150 gram djathë malozhyrnoho me 1 lugë mjaltë;
 • Darka - 2 tsp mjaltë 2 pure molle + një gotë qumësht në kohën e gjumit.

Dita 5:

 • Mëngjesi - 2 tsp mjaltë filxhan krem;
 • Dreka - sallatë me speca;
 • Darka - 0,5 integruar panxhar i gatuar.

Dita 6:

 • Mëngjesi - zier karrota, domate;
 • Dreka - 2 tsp mjaltë, kos;
 • Darka - 400 ml domate ose lëng karrote.

Nuk lejohet shmangie nga dietë, dhe në qoftë se ju bëni atë të drejtë, si rezultat i një programi humbje peshe do të jetë humbja e 5-8 kg mbipeshë.

Ashtu si të gjitha metodat e tjera të humbjes së peshës, programe dietë të bazuar në nektar e mjaltit me shumë varieteteve.

Lemon - Dietë mjaltë

Opsioni Mjaltë për deri në dy ditë, duke lejuar kohë për këtë vë në 1 kg në ditë - Lemon. Thelbi i saj qëndron në faktin se vetëm lejuar përdorimin e një limoni të veçantë - përzierje mjaltë bëhet si më poshtë: 3 litra ujë të zier lëng shtrydhur prej 15 limon dhe shtoni 50 g mjaltë.

Kjo pije është marrë gjatë ditës në vend të ngrënies zakonshme. Në ditën e dytë përdorur të njëjtën dietë skemë. Të gjitha produktet e tjera janë të përjashtuar nga dietë, përveç për të pirë vetëm ujë pa gaz apo çaj jeshil. Honey - limoni dietë ka një të tolerancës të mirë dhe ka një funksion të madh të thellë spastrim trupin e toksinave.

Veza - Dietë mjaltë

Shumë popullor është vezë - dietë mjaltë tri ditë, e cila është kryer përshtatshme nga e premtja deri të dielën. Një komponent i rëndësishëm i këtij programi dietik - gjysmë limoni, ju mund të hani si individualisht ashtu dhe si një shtesë në ushqime.

Dita e parë:

 • Mëngjesi - yolks 2 vezë rrahur me 1 lugë mjaltë dhe filxhan çaj me limon;
 • drekë - çaj me 1 lugë mjaltë, 90 g djathë;
 • Darka - supë perimesh, një fetë bukë thekre, portokalli (mollë ose dardhë) + një filxhan çaj me limon para shtrat.

Dita e dytë:

 • Mëngjesi - yolks 2 vezë rrahur me 1 lugë Honey, filxhan çaj me limon;
 • Dreka - 2 yolks vezë rrahur me 1 lugë mjaltë, 100 gram djathë, një filxhan çaj me limon;
 • Darka - 150 gram peshk i zier, sallatë nga perime të freskëta, një filxhan çaj me limon.

Dita e tretë:

 • 2 yolks vezë rrahur me 1 lugë mjaltë, mollë, filxhan çaj me limon;
 • drekë - 50 g djathë, një fetë bukë thekre, një filxhan çaj me limon;
 • darkë - g gatuar perime, vezë, çaj me 1 lugë mjaltë.

Veza - variant mjaltë është mjaft ekstreme. Është e këshillueshme që të zbatohet vetëm në rastet kur është e nevojshme për të humbur peshë në afat të shkurtër - rezultati mund të jetë një humbje e 1 kg peshë të tepërt në ditë.

Dietë oriz për 7 ditë - Honey

Honey - dietë oriz kombinon të gjitha tiparet më të mira të këtyre dy produkteve dietetike - nektar mjaltë dhe oriz. Ajo është e mirë për të sjellë ujë të tepërt nga trupi dhe prandaj treguar sidomos për njerëzit me kardio - vaskulare sëmundje.

Programet mjaltë dietik dhe toleruar aq mirë nga vysokouhlevodnoy këtë produkt, edhe karakteristika mund të lehtësojnë më tej humbje peshe. Kjo metodë e humbjes së peshës për 7 ditë, ndërsa rënia në peshë mund të jetë deri në 5 kg. Për përfitime më të mëdha të efikasitetit dhe të rekomanduara oriz papërpunuara kafe.

Menuja e përditshme është mjaft e thjeshtë - 0.5 kg oriz të zier në ujë pakripur, i ndarë në 4 - 5 pritjet. Përgatitja dhe limon - pije mjaltë: 1 filxhan me ujë të ngrohtë të marrë 1 lugë Universiteti Pavaresia Vlore dhe disa pika lëng limoni. Pija e tij jo më shumë se tri herë në ditë për 1 gotë para ngrënies. Ky program dietë duhet të përdoret me kujdes në njerëz me sëmundje të traktit gastrointestinal.

Dietë mjaltë i Valerie ^

Dietë dalluese mjaltë reklamat ishte Valeria - figura e saj të pakta është një motivues i madh për ata që duan të humbin peshë duke përdorur program humbje peshe në bazë të produkteve të bletëve. Metodat e hollim Valerie kufizon jo në vetë, dhe përmbajtja e tyre kalori produkteve - në përputhje me përdorimin e tij të lejuar jo më shumë se 1200 kalori në ditë.

Thelbi i programit diete është që në mëngjes dhe në mbrëmje në një stomak bosh një orë para pije darkë Mead. Gatim e tij është shumë e thjeshtë: 100 g ujë të ngrohtë akumuluar holluar 1 lugë gjelle nektar dhe të shtoni disa pika lëng limoni. Kjo përzierje është edhe normalizes traktin gastrointestinal, pastron trupin e toksinave dhe e bën atë të grumbulluar yndyrë të tepërt.

Përveç kësaj, Valeria është përqëndruar në ushqim ndarë. Hahet e ndarë në 5-6 herë në ditë në doza të vogla. Mëngjes është më mirë të përdorni perime apo fruta, darkë - zier mish ose peshk (300 gram për burrat dhe 250 gram për gratë). Krejtësisht të përjashtuara kafe, pije të gazuara dhe alkool.

Subjekt i këtij programi diete, i projektuar për 7 ditë, ju duhet të bëni një kefir ditë shkarkimit. Ndalohet kombinuar ushqime karbohidrate dhe proteina. Ushqimi është i shoqëruar edhe nga aktiviteti fizik të zgjeruara.

I njëjti program humbje peshe zgjedhur për vetë Valerie dhe burri i saj, Joseph Prigogine, i cili thotë se ka rënë atë për 2 javë disa kilogramë shtesë. Prodyusser saktë shifër mban një sekret, por me humorin e tij të zakonshme, thotë se pas javës së dytë të humbjes së peshës është bërë e vështirë për të parë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë limoni.

Dietë mjaltë: komente, rezultatet dhe këshilla ^

Si komente në dietë mjaltë paraqitur në forume të shumta "uritur", përdorimi i produkteve të bletëve si një përbërës për programet dietë nuk është e kufizuar. Ky produkt është përdorur gjerësisht mjaltë sa për të marrë e banjot mjaltë, përfundon dhe masazhet.

Masazh mjaltë ushqen lëkurën tonë me oksigjen, përmirëson qarkullimin dhe nxit rezorbimit e celulitit. Mjaltë përfundon reduktuar yndyrë trupit, hequr edhe nga trupi i lëngjeve të tepërta dhe toksinave.

Mjekët thonë se përdorimi i rregullt për humbje peshe dhe shërimin e produkteve të bletëve, ju jo vetëm të përmirësuar figurën tuaj, por gjithashtu ndihmon për të forcuar sistemin imunitar, eliminimin e toksinave nga trupi dhe të qetësuar sistemin nervor.

Së fundi Shih gjithashtu video të dobishme të tilla si mjaltë për të zgjedhur dhe të kontrolluar cilësinë para se të blesh: