Molokochaynaya dietë


Molokochaynaya dietë prishet yndyrna sigurojë energji dhe ul oreksin

Molokochaynaya dietë është duke u bërë metodë gjithnjë e më popullore hollim nëpër botë, i cili është marrë si bazë për të gjitha produktet e zakonshme të tilla si çaj dhe qumësht.

Çaj me qumësht është tradicionalisht i dehur në shumë vende, sepse kjo pije është shumë e këndshme dhe gjallërues. Gjithashtu, ajo përkryer saturates trupin me energji dhe ushqyesve.

Features hollim çaj të qumështit ^


Përfitimet e qumësht dhe çaj është i njohur për të gjithë. Tea, për shkak të pranisë në të të shumave të mëdha të vitaminave dhe mineraleve, ka një antioxidant fuqishme - rrit imunitetin, mbron nga kanceri, parandalon plakjen, është një diuretik dhe efekt choleretic.

Aftësia e tij për të aktivizuar nutritionists metabolizmin kohë që janë përdorur në luftën kundër mbipeshës. Përveç kësaj, ajo njihet zhyroszhyhatel natyrore. Përzierje e çajit qumësht ka vlerë veçanërisht të lartë ushqyese, sepse qumështi përmban rreth 100 ushqyesve të nevojshme nga trupi.

Edhe pse nuk është e zhytur gjithmonë e mirë, eliminon këtë çaj me rimbursim të mirë, e cila redukton procesin e fermentimit të qumështit në stomak. Përveç kësaj, proteinat e saj bimore dhe yndyrna në kombinim me sukses të përzier me qumësht. Si rezultat i duet tyre shkon përzierje e përsosur - molokochaynyy pije ushqyese dhe të shëndetshme.

Qumështi është efekt i madh moderues në gastro - traktin e zorrëve të alkaloide çaj dhe përmirëson ndjeshëm shijen e pije. Nga ana tjetër, kazeinë dhe kalcium qumësht është shumë më mirë zhytur kur kombinohet me çaj, enzimat e qumështit dhe për të rritur efektin e saj diuretik. Kjo vlen veçanërisht çaj jeshil, i cili është shumë më tepër se elementët gjurmë dhe vitamina. Pije çaj përkryer pastron veshkat dhe heq nga lëngjeve trupore të tepërta dhe toksinave.

Dietë pozitiv ndikimi molokochaynoy është si vijon:

 • Catechin çaj dhe prishet yndyrna sigurojë energji dhe ul oreksin.
 • Një përmbajtje të madhe të elementeve të dobishme mbron trupin nga lodhje.
 • Reduktimi futje me kalori ndihmon djegur rezervat yndyrë.
 • Molokochay ndihmon të shpëtoj nga edemë të rënda, përmirëson pamjen e lëkurës dhe të flokëve.
 • Pastrimi pije molokochaynoho veprim përmirëson metabolizmin dhe shëndetin.

Kundërindikimet molokochaynoy në program humbje peshe pak - kjo metodë nuk mund të marrë njerëz me individ lactose intolerant, dhe ata që vuajnë nga komplikimet e tëmthit sëmundje dhe veshkat.

Molokochaynaya dietë: rënie 3 dhe 10 ditë dhe recetë ^

Ditë të rrepta agjërimi duke pirë molokochaynoho zhyroszhyhayuschyy japin efekt mahnitëse. Qumësht për shkak ushqyese dhe pronat gjallërues e çajit ata do të lehtë dhe pa stres për trupin. Megjithatë, sipas mjekëve të ndjekur rreptë dietë molokochaynoy më shumë se tri ditë nuk është i rekomanduar. Dietat opsion për 10 ditë ka për qëllim që të përfshijë në dietë dhe produkteve të tjera.

Gatim pije molokochaynoho

 • Ajo do të marrë 1.5 litra qumësht 2.5% yndyrë dhe çaj.
 • Në qoftë se ju përdorni qumësht më pak yndyrë, të kapërcyer oreksi do të jetë më e vështirë.
 • Sa për çaj, është mirë që të japë përparësi të gjelbër, ajo do të marrë 1.5 lugë.
 • Në rast se ju nuk e pëlqejnë shijen e çajit të gjelbër apo një tendencë për presion të reduktuar, ju mund të përdorni një i zi apo një përzierje e dy varieteteve.
 • Qumësht sjellë një çiban në një tenxhere smalt dhe shtuar në atë 1.5 lugë çaji çaj.
 • Tenxhere tjetër i vendosur në një banjë me ujë të vluar për 10 minuta - molokochay gati.

Molokochaynaya dietë për 10 ditë

Metoda e gjatë molokochaynaya dietë humbje peshe është projektuar për 10 ditë. 2-3 ditët e para të ushqimit të eliminuar të gjitha ushqime dhe pije të tjera se sa ujë të thjeshtë. Përdorin merr rreth 2 litra në ditë.

Të gjitha dietën e përditshme do të bëjë 1.5 litra molokochaynoho pije dhe ujit. Pini ajo ka nevojë për çdo 2 orë, ose kur shenjat e urisë, 1 xhami. Në mes të metodave të tij janë të lejuara vetëm ujë. Për javën e mëtejshëm të përfshira në dietë dhe produkteve të ulët-kalori molokochay. Menuja ditore e përafërt duket si ky:

 • Mëngjesi - xhami molokochaynoho e pije.
 • Mëngjes shtesë - 150 gr. oats mbështjellë në ujë.
 • Për 30 minuta para drekës - molokochay 1 filxhan.
 • Darkë - me avull, perimet steamed ose supë me ta. Një pjesë e ndonjë mishit dietik ose peshk të gatuar pa yndyrë shtuar.
 • Rostiçeri - një pije molokochaynoho qelqi.
 • Darka - perime të ziera, ose metoda e gatuar me avull.

Për javë nuk ishte shumë i mërzitur, perimet mund të mos alternuar përdoren vetëm patate. Gjatë dietë molokochaynoy, përveç humbjes së peshës, trupi janë aktive pastrimin e proceseve - përmirëson ndjeshëm gjendjen e lëkurës, e cila është më e pastër dhe rrezatues, puçrra fytyre zhduket dhe përmirëson çehre. Për shkak të kësaj metode dietë shpesh të quajtur - dietë molokochaynaya për puçrra fytyre.

Ditë agjërimi në molokochay

Në rastet kur dieta lokale është e nevojshme, dhe ju vetëm duhet për të humbur disa kilogramë shtesë, pije molokochaynyy mund të përdoret si shkarkimit, 1 herë në javë. Kjo do pak të humbni peshë dhe për të ruajtur peshën normale.

Ekziston edhe një version i një dietë në të cilën zëvendësoi pije molokochaynym darkë. Trajtimit dhe zhyroszhyhayuschye tij mundësitë dhe të reduktuar të përditshme çojë futje me kalori për humbje peshe efektive.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë artikull pijshëm. 

Rezultatet, hollë dhe komente rreth mjekët dietë të molokochay ^

Opinionet Sipas hollë, respektimi teknikat molokochaynoy, ju lehtë mund të humbni deri në 10 kg shtesë. Nëse nuk ka contraindications, ju mund të ndiqni pa rrezik për shëndetin, sepse pas agjërimit ditë është një komplet dietë kalori të ulët që nuk bie ndesh me kërkesat mjekësore.

Opinionet dietë molokochaynoy kryesisht pozitive - treguesit të shkëlqyer të humbjes së peshës, pije kontrollit oreksi mënyrë të sigurtë, prandaj dietë është transferuar mjaft lehtë. Watching dinamikën e humbje peshe, ne besim mund të garantojë rënien e saj në ditën e parë të përdorimit deri në 2 kg. Në ditët në vijim hollim intensiteti gradualisht zvogëlohet, por 500 gram. ditë janë të qëndrueshme.

Pas agjërimi ditë duhet për të kontrolluar oreksin tuaj brenda 3 ditëve, gradualisht futjen e produkteve të njohura. Pas japin dhjetë-vjeçare duhet të jetë më e gjatë, rreth 5 ditë. Gjatë kësaj periudhe është e nevojshme për të ndjekur një vakt kalori të ulët - ajo ndihmon në mënyrë të sigurt të rezultojë.

Sipas mjekëve, të përsëritur dietë dhjetë molokochaynuyu mund të jetë 2 herë në vit, dhe ditë agjërimi me ndihmën e çaj dhe qumësht pije mund të organizojmë një herë në javë gjatë gjithë vitit. Efikasiteti i tyre është veçanërisht e lartë në qoftë se të çojë një jetese aktive dhe nuk te trupezuar me mbeshtjelljen trupin e yndyrë të tepërt dhe ëmbëlsirat.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: