Dietë meksikan


Dietë e vështirë meksikan ndihmon për të humbur 4 kg në vetëm 4 ditë

Dietë meksikan është konsideruar si një nga më të vështira, por në të njëjtën kohë, metoda shumë efektive për reduktimin e shpejtë të peshë të tepërt, duke lejuar vetëm 2 - 4 ditë për të humbur deri në 4 kg.

Megjithatë, përpara se të dietë meksikan, ju duhet të jenë të përgatitur mendërisht për ndjenjën e urisë akute gjatë kësaj periudhe. Këngëtari i famshëm meksikan dhe aktore Victoria Ruffo periodikisht përdor këtë metodë e humbjes së peshës, i cili është sekreti kryesor i trupit të saj të pakta.

Thelbi dhe sekretet e aktoret e ushqimit meksikan ^


Në zemër të programit dietë meksikan është një numër shumë i kufizuar i produkteve të lejuara në menu. Në sistemi meksikan ushqim dietë përfshin:

 •  Vezë të ziera - përmbajnë proteina dhe kalori të ulët;
 •  Low-yndyrë produkte qumështi - përmbajnë vitamina dhe minerale të dobishme;
 •  Frutat, fruta, perime - burimet e pasura me vitamina, fibra dhe saharoze;
 •  Kafe është një burim i vitalitetit dhe ndihmon në avari e yndyrave.

Nëpërmjet këto produkte janë përdorur në një vëllim të vogël, pesha shtesë do të zhduket shumë shpejt në dy ditët e para, pastaj humbje peshe do të ngadalësohet pak.

Këto dietë 4 ditë duhet të harrojmë për ushqime të skuqura, produktet e ëmbël dhe miell, sheqer, pije të gazuara dhe alkool. Gjithashtu të rritur sasinë e produkteve rreptësisht të ndaluara apo largimin e tyre nga menuja dhe shtoni të tjerët.

Kjo metodë është e mirë si shkarkimit të trupit, dhe është e përkryer për ata që kanë nevojë për të hequr ndonjë peshë të tepërt - e cila pushime ose ngjarje. Që meksikan kënaqur dietë të rreptë, ajo nuk është e rekomanduar për të përdorur për njerëzit me sëmundje të stomakut dhe prania e një reaksion alergjik ndaj frutave agrume.

Përfitimet e programeve meksikane dietë përfshijnë:

 •  Pesha humbje në katër ditë - katër kilogram;
 •  Disponueshmëria dhe me kosto të ulët e produkteve të pranueshme;
 •  Gjatë periudhës së programit diete përdorur një sasi të vogël të ushqimit stomaku do të tkurret në madhësi dhe të mësohen për të marrë më pak ushqim.

Mangësitë në dietën - meksikan:

 •  Është shumë e vështirë për të ndjekur një dietë të tillë të rreptë;
 •  Dietë paekuilibruar dhe përdorimin e një numri të vogël të vitamina esenciale dhe ushqyesve.

Dietë meksikan: rënie 4 ditë ^

Dietë Katër-meksikane ka rregulla dhe karakteristika:

 •  Ditë duhet t'i përmbahet tre vakte në ditë;
 •  Gjatë ditës lejuar përdorimin e ujit mineral pa gaz;
 •  Midis tre herë periudha vakt duhet të jetë të paktën 5 orë.

Menuja meksikan në 4 ditë

Menuja e përditshme përbëhet si më poshtë:

1 ditë

 • Mëngjesi:. Vezë të ziera - 2 copë, filxhan kafe pa sheqer Orange;
 • . Dreka: prunes - 10 copë, para-ngjyhet;
 • Portokall darkë apo mandarina palë dhe vezë të ziera.

Dita 2

 • Mëngjesi: djathë ose djathë të ulët yndyrë (100 gr.) Dhe filxhan kafe pa sheqer;
 • Dreka: portokalli ose një çift i mandarina dhe vezë të ziera;
 • Darka: një filxhan kos me yndyrë të ulët dhe mollë.

Dita 3

 • Mëngjesi: një filxhan i gjelbër pa sheqer ose çaj të zi;
 • Dreka:. Djathë - 150 gr, 1 sallatë me domate dhe kastravec pa kripë shtuar dhe gjalpë.
 • Darka: qumësht i skremuar - 100-150 gram.

Dita 4

 • Mëngjesi: lëng frutash, perime ose fruta - 150 gr, dhe muesli - 100 gr..
 • Dreka: ziera vezë dhe sallatë me 1 domate dhe kastravec pa kripë shtuar dhe gjalpë;
 • Darka: portokalli - 2 copë, mandarina apo të mesme - 3 copë..

Duke kërkuar për një menu të caktuar, mund të konstatojmë se ajo është - ende dietë shumë të rreptë, edhe pse shumë efektive në aspektin e humbjes së peshës shpejtë.

Dietë meksikan Mary Cilësisë

Ushqimi meksikan aktoret e larmishme dhe ndryshon në përbërjen dhe sasinë e produkteve. Për shembull, po të kemi parasysh metodën e diete yje të famshme filmi meksikan shumëllojshmëri Maria meksikane, ne mund të shohim disa dallime.

Dietë e përditshme e pesë-aktores është si vijon:

 • Mëngjesi: qull bollgur me rrush të thatë dhe bajame arra 50 gram. djathë;
 • Dreka: arra Bajame - 4 copë, Orange,.
 • Dreka:.. Vegjetarian supë - 100 gr, perime sallatë me misër - 100 gr, ragu i fasule të kuqe 100 gram. ton mish apo gjel deti;
 • Biskota galetë - 1 pc .;: rostiçeri
 • Darka:. Perimeve sallatë - 50 gr, 7 copë. Bajame vështirë dhe mjaltë - 3 lugë çaji .;
 • Darkë vonë: mollë ose kivi dhe 3 nucleoli ndonjë arra.
 • Gjatë ditës lejuar për të ngrënë apo ujë mineral të pijshëm të pastër jo-gazuara.

Sipas diete e sistemit të furnizimit me cilësi të Marisë mund të gjeni gradualisht një figurë të pakta dhe të bukur pa dëmtuar trupin. Përveç kësaj, një tipar i rëndësishëm i aktoret ushqim meksikan është refuzimi i yndyrë, ushqime të skuqura dhe pirë sasi të mëdha të arra, fruta të freskëta dhe perime, mish ligët dhe peshk. Përveç kësaj, forma e tyre e shkëlqyer që ata mbështesin, zakonisht me anë të aktivitetit fizik.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Fly dietë.

Shqyrton dhe rezultatet humbje peshe në një dietë të ashpër meksikan ^

Rezultatet e dietë meksikan me të vërtetë mbresëlënëse, sepse në vetëm 4 ditë e humbjes së peshës të tepërt do të arrijë në 4 kg apo më shumë. Përfundojë kjo metodë dietë është shumë e vështirë për shkak të numrit të vogël të ushqimit të përdorura në ditë, kështu që duhet të rrinë në jo më shumë se një herë në muaj.

Gjithashtu vlen të përmendet është se pas këto ditë e dietë të rreptë të duhet më që të përpiqet të mos për të fituar më shumë kilogram. Kjo është për shkak të faktit se menu vështirë është një stres për trupin, dhe kalimi në ushqim konvencionale ai do të përpiqet për të mbushur humbjet e tyre në bollëk.

Prandaj, mënyra e saktë pas dietë meksikan parashikon një shtesë graduale dhe të ndjeshme në dietën tuaj ushqime të tjera. Për shembull, një vakt në mëngjes mund të përfshijnë bollgur me fruta të thata dhe drekë gatuaj supë perimesh. Pastaj ju duhet gradualisht të futur dhjamin që broths mishit, peshk ligët dhe mish pule. Megjithatë, suksesi kryesor i mbajtjes së peshës do të shërbejë për nxjerrjen maksimale nga menuja e skuqur, yndyrore dhe produktet sheqer.

Rishikimet e dietë meksikane që duan për të humbur peshë të shpejtë janë të ndryshme. Disa argumentojnë se kjo metodë është në gjendje të përballoj vetëm ata që kanë vullnet. Të tjerë Vini re se mbijetojnë këto katër ditë nuk do të bëjë shumë probleme. Por ata që e përdori këtë program dietë dhe të drejtë nga ajo, ishin të kënaqur me rezultatin. Duhet të theksohet qindra mjekë - nutritionists nuk e mbështesin metoda të tilla të ashpra të humbje peshe dhe besoj se, edhe pse dietë meksikan me të vërtetë të ju ndihmojë të humbni peshë, përdorimi i saj mund të ndikojë negativisht në shëndetin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: