Mandarin dietë


Pesha humbje në Mandarin shijshme, të dobishme dhe rrit imunitetin

Agrume sot shumë të popullarizuara në mesin e atyre që duan të humbin peshë. Dhe të gjithë dietë sajë mandarinë që lejon pa shumë vështirësi për të hequr qafe kg bezdisshëm shtesë.

Karakteristikat e humbjes së peshës në Mandarin ^


Mandarins dietë jo vetëm e shijshme, por edhe të dobishme, për shkak se këto fruta diellor - një burim i elementeve gjurmë dhe vitamina të cilat janë të dobishme për shëndetin e përgjithshëm.

 • Ato përmbajnë një lloj të një dozë ngarkimin e vitaminës C, e cila ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe luftarake e ftohjet.
 • Vitamina K, D, B, P për të ndihmuar në mbrojtjen dhe restaurimin e indeve të eshtrave, duke ruajtur zemrën, enët e gjakut dhe vizionin.
 • Kaliumi, kalcium dhe magnez ndikojnë pozitivisht në gjendjen e lëkurës, flokët, thonjtë dhe dhëmbët.

 • Pektin, kripë dhe vajra esenciale të stimulojë metabolizmin, i cili nuk mund të ndikojnë në shpejtësinë e ndarjes yndyrë.
 • Nobiletin mbron organet e brendshme, sidomos mëlçinë e yndyrë të tepërt. Ajo gjithashtu pengon zhvillimin e diabetit dhe për të zvogëluar rrezikun e goditje dhe sulme në zemër.
 • Frutave agrume ndihmojë të pastruar trupin e toksinave dhe të zvogëlojë nivelin e sheqerit në gjak.
 • Beta - carotene, acid folik të përfshira në frutave agrume, ndihmon për të luftuar stresin dhe lodhjen.
 • Fruta është e madhe për një dhëmb ëmbël. Edhe pse mandarina shpesh shumë e ëmbël, ata kanë kalori të ulët - jo më shumë se 45 kalori në 100 g
 • Një gotë me mandarinë të freskët në një stomak bosh - një mjet i madh për parandalimin e "lëvozhgë portokalli".

Për fat të keq, Mandarin dietë nuk tregon të gjitha. Faktori më i popullarizuar që të çon shumë të braktisë ushqimin e tillë - është një reaksion alergjik. Prandaj, ata që vini re, pasi konsumojnë një sasi të madhe të ndryshme skuqje të lëkurës agrume ose skuqje, kjo metodë e humbje peshe nuk është e përshtatshme.

Citrus Ushqimi është i kundërindikuar edhe në sëmundje të tilla si:

 • sëmundjet ulcerative;
 • gastrit;
 • hyperacidity;
 • cholecystitis;
 • kolit;
 • nefrit akute.

Mandarin dietë: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Mandarin, si çdo teknikë tjetër diete ka disa varieteteve. Ata të cilët nuk janë ende gati për të përzënë veten në kuadër të ngurtë, është vetëm për të zëvendësuar disa ushqime mandarina. Këto fruta të ndritshme mund të jetë një alternativë e shkëlqyer për të desserts të lartë kalori dhe "të dëmshme" rostiçeri. Tillë një furnizim ushqimi sistem për ata që nuk pret rezultate të menjëhershme dhe do të humbin deri në 5 kg.

Menu për 7 ditë

Kjo menu shembullore për humbje peshe në një javë. Gjatë kësaj kohe, ju mund të humbni deri në 5 - 6 kg.

E hënë

 • Mëngjesi: një gotë me lëng të freskët, 50 gram proshutë, kafe ose çaj (sheqer është shtuar).
 • Darka: 5 mandarins, 200-250 gram perime dhe çaj.
 • Darka: një pjesë e sallatë me perime, 150 gram zier, zier apo të pjekur mish, çaj, pak mjaltë.

E martë

 • Mëngjesi: 5 mandarina ose një gotë me lëng, 2 vezë, çaj ose kafe.
 • Darka: 5 mandarins, djathë të ulët yndyrë ose gjizë.
 • Darka: 200-250 gram e peshkut, 200-250 gram perime, vaj ulliri, ose një fetë e Bran bukë thekre.

E mërkurë

 • Mëngjesi: 5 mandarina ose një gotë me lëng, një pjesë e bollgur ose drithëra, kos ose cek kos kalitur.
 • Darka: 5 mandarins, një pjatë supë perimesh, një fetë bukë thekre ose Bran.
 • Darka: gjoks pule 200g, 2 domate.

E enjte

 • Mëngjesi: lëng domate dhe një vezë.
 • Darka: 5 mandarins, sallatë karrota, veshur me të ulët-yndyrë krem ​​kosi ose vaj ulliri.
 • Darka: 400 gram perimeve në çdo formë.

E premte:

 • Mëngjesi: sallatë frutash me shtimin e mollë dhe frutave agrume, çaj ose kafe;
 • Dreka: 2 patate të mesme pjekur ose të ziera, sallatë lakër, të veshur me "të lehta", kosi krem ​​ose vaj perimesh.
 • Darka: 200-250 gram viçi, peshk ose pulave, lëng domate ose sallatë domate.
 • Darka e dytë: një gotë me lëng mandarinë.

Të shtunën dhe të dielën duhet të përsëritet çdo pëlqyer menu. Çdo ditë me përjashtim të produkteve të mëdha, nuk mund të pini më shumë se një gotë kos nonfat.

Menu 3 ditë

Nuk është një alternativë më të butë - një sistem fuqi tre-ditore, përmes të cilit ju mund të humbni 2 deri në 4 kg. Kjo menu shembullore për të përsëritur çdo ditë.

 • Mëngjesi: kafe ose çaj, lejohet sheqer lugë çaji ose mjaltë.
 • Dreka: 3-4 mandarin, një vezë të ziera.
 • Darka: 120-140 gram të mishit të zier, sallatë lakër të freskët apo lakër turshi;
 • Rostiçeri: njëjtë si drekë.
 • Darka: supë perimesh, 200 gram e peshkut, 1 fruta.

Mandarin ditë agjërimi

Citrus - një produkt ideal për agjëruar ditët gjatë të cilave lejohet përveç produktit kryesor, pini ujë, çaj jeshil, dhe nganjëherë kos. Mos abuzojnë mono-dietë, sepse ata nuk mund të jetë mënyra më e mirë për të ndikojë në shëndetin dhe disponimin. Sepse vetëm një produkt ushqimor nuk duhet të kalojë tre ose katër ditë. Gjatë kësaj periudhe kohore ka një shans për të humbur 4 kg. Por dita e praktika më e mirë në qoftë se një agjërim në javë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë makarona artikull.

Rezultatet komente hollë në lidhje me dietën dhe mjekët në Mandarin ^

Si dietë komente mandarinë, ajo transferohet mjaft e lehtë në qoftë se çdo ditë të ndjekë parimet e dietë të përshtatshme dhe të balancuar. Për rezultate më të mira, ju duhet të përpiqen për të eliminuar kripë nga dietë, dhe të përdorin vetëm këngë mish. Mishi dhe peshku duhet kuzhinier steamed ose të pjekur në furrë, por nuk të skuqura. Si i përshtatshëm pije lëng e natyrshme, jo produkt i kutive. Përveç kësaj, dieta duhet të jenë të pranishëm të paktën 1 litër ujë të pastër.

Në Mandarin dietë yndyrë është një minus. Për shkak të përdorimit të vazhdueshëm të një produkti, si rezultat mund të "fitojnë" një neveri për të. Pra praktikojnë këtë metodë e humbjes së peshës nuk rekomandohet 7 - 10 ditë dhe jo më shumë se një herë në 6 muaj.

Për nja dy javë pas përfundimit të programit të përzgjedhur kg hollim zhduk dhe nuk u kthye rezultatet dietë mandarinë ende e kënaqur, e konsiderojnë disa nuanca:

 • Së pari, kjo është një sjellje e arsyeshme të ushqyerit. Shumë mendojnë se ushqime të ulët kalori mund të konsumohet në çdo sasi. Por kjo nuk është. Një duhet të shikojnë dietën e tyre dhe nuk i tejkalojnë kalorive ditore.
 • Së dyti, është e rëndësishme nga dietë. Organizoni një "stomak pushime" Menjëherë pas marrjes së rezultateve pozitive të dietë mandarinë - jo zgjidhja më e mirë. Për të ruajtur një peshë të caktuar, ju duhet të hani moderuar gjatë gjithë jetës, jo vetëm në kohë të caktuara. Ata të cilët janë vetëm të kënaqur me ditët e agjërimit për agrume, ne rekomandojmë të paktën një ditë para dhe një ditë pas "hale" të shkojë në dietë e duhur me një mbizotërim të frutave dhe perimeve menu.
 • Së treti, çdo sistem i pushtetit ka një efekt të madh në lidhje me metodat e tjera të humbje peshe, stërvitje, masazh dhe përfundon.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: