Makarona Ushqimi


Makarona dietë - sekreti i harmonisë përjetshme Sofia Loren

Dietë makarona për humbje peshe të vijnë tek ne nga Italia me diell. Argumenti kryesor "për", ajo është një figurë e madhe në aktoret e famshme italiane, sidomos paimitueshëm Sofia Loren.

Si çdo tjetër, humbje peshe metodë makarona përfshin kufizim ose refuzimin e plotë të ushqimeve të caktuara nga të tjerët, në këtë rast, për shkak të makarona.

A është e mundur për të humbur peshë me makarona ^


Makarona (makarona, brirë, predha, spageti dhe të tjera), të letrave me vlerë që përmbajnë proteina, karbohidratet, të lartë në fibra, vitamina B, vitaminë E, minerale hekuri, fosfor dhe magnezium.

Kjo strukturë lejon një person që të mos ndihen të urisë, nuk vuajnë nga depresioni dhe pagjumësia, si me dietat e tjera të rrepta dhe ofron performancë të mirë dhe humor gjatë gjithë ditës.

Megjithatë, nutritionists rekomandojmë kur blejnë në një dyqan, së pari me kujdes studimin etiketën e produktit. Këto prona duhet vetëm produktet nga gruri durum. Ju duhet të dini se cilësia tipare të lartë janë:

 • mat, sipërfaqe të përafërt pa miellit pllakë bardha
 • pika të vogla të zeza, gjurmët e kokrra.

Shumë gra konsumatorët nuk e di edhe atë që është prodhuar është shumë lloje të dobishme të makarona nga grurit durum me shtuar alga deti, krunde, artichoke, thekër dhe hikërror. Në raftet ne shohim në thelb makarona me "buta" dhe klasa "mesme-të vështirë", në të cilin ka pasur shumë niseshte dhe fibra. Kur gatim ata shpejt të ziera butë dhe të tretet edhe në zorrë. Për fat të keq, ata janë të shijshme, por jo të dobishme.

A është e mundur për të humbur peshë në makarona - një pyetje kërkuar nga shumë gruaje të dyshimtë. Pse disa makarona nga popravlyayutsya, të tjerë të humbur peshë?

Është e njohur se bollëkun e karbohidrateve të sigurojë energji nga glukoza ndarjen dhe pjesëmarrjen në procesin e marrjes së kalorive. Sheqerna të tepërta janë të konvertuar në yndyrë. Në dietë për humbje peshe është e rëndësishme që të mos lejojë këtë proces dhe të përdorin energjinë në drejtimin e duhur. Kështu që përdorin këtë dietë mund të vetmit njerëz të angazhuar në të njëjtën kohë në stërvitje.

Nëse ju nuk keni vullnet për të detyruar veten e tyre jo vetëm të merren me të akuzuar dhe të marrë pjesë në trajnimin peshë në një klub palestër, ajo është më mirë të mos provoni. Në këtë rast, pesha vetëm do të rritet. Kundërindikuar një diabet dietë të tillë dhe llojet e hormoneve trashje.

Siç doli, vëmendja kryesore duhet kushtuar kombinim makarona me produkte të tjera. Nëse kuzhinier dhe hani makarona me sheqer dhe ëmbëlsirat e tjera, me enët e mishit, vetëm ka shtuar peshë. Feature Italianët hahet - perime të përdorur në përgatitjen e ushqimeve miellit.

Rregullat themelore dietë makarona:

 • mund të përdoret: perime (me përjashtim patate), fruta, drithëra, peshk, ushqim deti, vaj vegjetal, 200 gram verë të thatë e kuqe (në qoftë se ju dëshironi), çaj jeshil dhe bimor, kafe e zezë, lëngje të freskëta, 2 litra ujë, vetëm bukë Thekër;
 • refuzojnë nga sheqer, karamele dhe ëmbëlsirat e tjera, mish yndyror, i konservuar produkteve (salcat, marinades dhe kripësi) e pjekje;
 • të bëjë ushqimin më të mirë makarona në mëngjes ose në darkë.

Le të hapë edhe sekreti i gatimit makarona në - italisht, sepse kjo mënyrë e gatimit ju lejon të ruani të gjitha Pronat e dobishme e produktit zvogëlon absorbability e karbohidrateve komplekse dhe të intensifikojë procesin e tretjes:

 • Përdor shumë ujë (1 litër për çdo 100 gram makarona)
 • kripë ujë të vluar për uljen makarona,
 • vlim ndërsa nuk ka nxitje më shumë se 5 minuta.

Makarona Ushqimi Menu 7 ditë ^

Dietë makarona mjaft i rreptë dhe i lejon kombinime të ndryshme të produkteve që u nënshtrohen rregullave kryesore. Nuk ka nevojë për të ngrënë makarona gjithë ditës, autorët të rekomandojë duke përfshirë ato vetëm një vakt. Në raste të tjera ajo është e dobishme që të përmbahen furnizim të veçantë pushtet.

Famshëm dietë makarona Sofia Loren, si aktorja e pranon, e mori atë dhe e bëri të gjitha 3 ditë çdo muaj. Pasi një ditë ajo do të hani 110 gram makarona (quajtur kështu të gjithë në Itali makarona) me cilësi të lartë. Dhe ajo e bën këtë jo në mënyrë që të humbasin peshë, por për të ruajtur bukurinë dhe shëndetin duke përdorur pronat e dobishme e produktit. Dhe vini re, 27 ditët e tjera ajo nuk ha ato.

Menu mostër për 7 ditë:

1 ditë

 • Mëngjesi: çaj jeshil me fruta.
 • Dreka: makarona me perime gatuar (speca, karrota).
 • Rostiçeri: lëng frutash
 • Darka: pule ligët mish me perime gatuar.

Dita 2

 • Mëngjesi: hips supë, vezë të ziera.
 • Dreka: peshk me avull me perime.
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka: qull oriz.

Dita 3

 • Mëngjesi: kafe e zezë dhe fruta.
 • Dreka: spageti me perime të ziera (karrota, patëllxhan).
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka: 100 gram. djathë dhe perime të ziera.

Dita 4

 • Mëngjesi: çaj bimor, dolli me bllokim.
 • Dreka: pjekur clams me perime.
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka: qull Buckwheat pa gjalpë.

Dita 5

 • Mëngjesi: çaj jeshil dhe djathë.
 • Dreka: supë me petë dhe perime të papërpunuara.
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka peshk me avull dhe perime.

Dita 6

 • Mëngjesi: hips supë, dolli me djathë.
 • Dreka: makarona me perime të pjekura ose të ziera.
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka: mish pule dhe perime të ziera.

Dita 7

 • Mëngjesi: kafe e zezë, një vezë të ziera.
 • Dreka: makarona me supave perime.
 • Rostiçeri: lëng frutash.
 • Darka: bollgur me rrush të thatë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë shalqi artikull.

Komente, rezultatet dhe këshilla për humbjen e peshës për makarona ^

Aplikoni ky program dietë mund të jetë nga një javë deri në një muaj, dhe këshilla të përgjithshme është për të kaluar në një lloj të ushqimit për disa vjet. Nuk është sekret se përdorimi i zgjatur i çdo hollim teknikë të bëhet e njohur, të mirë-toleruar dhe ne heshtje braktisim produkteve të tjera. Nuk ka karakteristika input dhe output nuk ekziston.

Dietë rezultatet makarona është efekt shumë pozitiv dhe të mirë për përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm:

 • Presioni normalizuar gjakut në pacientët hypertensive;
 • rikthen tretje e duhur, në mënyrë të ndaluar dhimbjen përgjatë zorrëve dhe në sektor të drejtën e sipërme;
 • rrit normën e metabolizmit;
 • kalorive djegur të shpejtë;
 • e kombinuar me rritjen e aktivitetit fizik reduktuar peshën prej 1.5 kg në muaj;
 • lëkura bëhet pamje të qetë me TURGOR të mirë, është ënjtje;
 • aktivizuar sistemin e vet imunitar;
 • njoftimet njeriu që vuajnë më nga infeksionet respiratore akute;
 • pothuajse dy herë reduktuar rrezikun e kardio - vaskulare dhe sëmundjeve të tumoreve malinje.

Rishikimet e dietë makarona mjaft kontradiktore. Nuk janë tifozë të flaktë është "viktima" të cilët ose nuk e rekomandojnë një dietë të tillë, ose nuk e konsiderojnë atë një dietë të veçantë, dhe humbje peshe për shkak të përfshijnë dështimin zgjatur e ushqimeve të tjera të lartë kalori shoqëruar me aktivitet fizik.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: