Magic Ushqimi


Magic Ushqimi ju lejon të humbni rreth 4-7 kg në javë

Magic Ushqimi i referohet një nga metodat më efektive dhe tepër të efektshme për humbje peshe, e cila jep rezultate mbresëlënëse.

Ajo fitoi emrin e saj për shkak të efikasitetit të saj të lartë dhe afat të shkurtër, si dietë shtatë-ditore e bën të lehtë për të humbur rreth 4-7 kilogram akumuluar.

Thelbi dhe karakteristika për humbje peshe dietë magjike ^


Baza magjike dietë make nyzkouhlevodnye dhe proteinave ushqime përmbajnë pothuajse asnjë yndyrë. Humbja Fast "magjike" peshë rezulton nga mungesa e karbohidrateve dhe yndyrave në dietë, në mënyrë që trupi fillon të shpejt nxjerrjen e tyre nga rezervat e brendshme.

Menuja përfshin dietë magjike produktet diete e mëposhtme:

 • Produktet e qumështit - djathë të ulët yndyrë, kos, kefir 1%;
 • Vezë pule, të ziera;
 • Frutat - kumbulla (kumbulla të thara), mollë jeshile, portokall;
 • Perimet - karrota, prej trangujve, spinaq, qepë, brokoli, selino, kungull, kungull i njomë, radishes, marule fletë;
 • Pije - kafe Natyrore zi apo çaj të gjelbër, pa qumësht, krem ​​dhe sheqer;
 • Djathi, i cili përmban të paktën yndyrë -. Djathi, tofu dhe kështu për D.

Gjatë dietë magjike javë rreptësisht të ndaluara vijim ushqime:

 • Mishit, produktet e peshkut - mish qengji, mish derri, zemra, veshkave, mëlçisë, shojzë e Atlantikut Verior, salmon, mustak;
 • Ëmbëlsirat, sheqeri, ëmbëltore;
 • Drithëra - bollgur, oriz, hikërror;
 • Mollë, rrush dhe banane;
 • Butë dhe perime vajra, pates, salcice dhe qentë e nxehtë;
 • Alkooli dhe pije të gazuara.

Magic Ushqimi është i bazuar në tri rregulla të detyrueshme të pajtueshmërisë:

 • Gjatë çdo ditë dietë duhet të konsumohen deri në 2.5 litra. ujë, preferueshem mineral, por jo soda;
 • Dietë përfshin të hahet tri herë: vakt mëngjes në orën 9.00, mesditë brenda 13-14 orë dhe në mbrëmje vakt jo më vonë se ora 18.00;
 • Këto ushqime si drekë apo rostiçeri pasdite rreptësisht përjashtuar.

Të superioritetit kryesore dietë magjike referohet vetëm humbje peshe rrufe. Si për të meta, ata, për fat të keq, shumë:

 • Menu dietë magjike përbëhet nga dietë të varfër dhe të çekuilibruar;
 • Ngadalëson metabolizmin në mënyrë të konsiderueshme;
 • Mungesa e gjendjen e lëkurës lipidet përkeqësohet;
 • Ekziston një ndjenjë e vazhdueshme e urisë;
 • Përdorni ushqim malovuhlevodnyh shpesh shkakton marramendje, lodhje, nervozizëm, dhimbje koke dhe të reduktuar efikasitetin.

Për të minimizuar shprehjen e disa parehati në programin magjike humbje peshe, ju mund të përdorni këto rekomandime:

 • Së paku dy orë për të kaluar në ajër të hapur;
 • Sleep të paktën tetë orë në ditë;
 • Fshij lodhjen fizike dhe mendore;
 • Mos injoroni trajtimet e përditshme të ujit në një dush, dush ose pishinë;
 • Merrni një komplekset multivitamin.

Që nga përdorimi i metodave magjike e humbje peshe do të thotë kalimin në kufizime strikte ushqimore, përdorni këtë dietë rreptësisht i ndaluar në rastet e mëposhtme:

 • Shtatzënia, të dhënit gji;
 • Sport dhe stresi mendor;
 • Rëndim të sëmundjeve infektive dhe kronike;
 • Mitur dhe të moshuar;
 • Serioze vaskulare sëmundje, stomakut, mëlçisë, zemrës, veshkat dhe zorrët janë gjithashtu contraindication rreptë për përdorimin e metodave magjike humbje peshe.

Magic Ushqimi Pesha humbje: menu 7 ditë dhe karakteristika ^

Magic Ushqimi këmba

Posaçërisht - zhvilluar metoda të shpejtë magjike humbje peshe jep rezultate të mira për të gjithë trupin. Megjithatë, efekti goditës veçanërisht në zvogëlimin e peshës është arritur në trup më të ulët. Pas dietë magjike hollim reduktuar ndjeshëm volumin e kofshët dhe mollaqe, dhe këmbët duken shumë sleeker dhe zbehta.

Menuja mostër humbje peshe dietë magjike:

E hënë

 • Mëngjesi: kafe brewed fllad;
 • Dreka: një palë e vezëve, 50 gr. djathë;
 • Darka: një pjesë e sallatë me brokoli dhe mollë integruar gjelbër.

E martë

 • Mëngjesi: çaj jeshil;
 • Dreka: Dy portokall;
 • Darka: 8 kumbulla sende.

E mërkurë

 • Mëngjesi: kafe brewed fllad;
 • Dreka: një pjesë (200 gr.) Cheese, kumbulla të thara - një palë e gjëra;
 • Darka: sallatë me qepë, domate dhe një palë e lëng limoni.

E enjte

 • Mëngjesi: kos 250 ml;
 • Dreka: një çift i vezëve, gulls gjelbër;
 • Darka: mollë, kumbulla të thara - 5.

E premte

 • Mëngjesi: çaj jeshil;
 • Dreka: shërbejnë mesatar (. 200 gr), sallatë me karrota integruar të freskëta, radishes dhe brokoli;
 • Darka: sallatë kastravec.

E shtunë

 • Mëngjesi: kafe brewed fllad, tokë;
 • Dreka: sallatë me vezë dhe disa karrota;
 • Darka: një gotë të ulët-yndyrë kos.

E diel

 • Mëngjesi: çaj jeshil;
 • Dreka: 50 gram. sallatë tofu me karrota dhe lëng limoni;
 • Darka: një çift i vezëve.

Efekti dietë magjike

Efekti dietë magjike është një tjetër variant i kësaj metode të humbjes së peshës, që rezultatet do të jetë një humbje peshe të madhe.

Dietë javore Menuja ofron një efekt magjik, një

E hënë

 • Mëngjes: brewed fllad kafe terren 250 ml;
 • Dita: një palë e gjelbër (por jo kosi) mollë;
 • Mbrëmje: një çift i vezëve, një mesatare e integruar karrota.

E martë

 • Mëngjes: 250ml kosi:
 • Dita: portokall - disa pjesëve .;
 • Mbrëmje: disa vezë.

E mërkurë

 • Mëngjes: çaj jeshil 250 ml;
 • Dita: djathi me kumbulla - 200 gram .;
 • Mbrëmje: një filxhan të ulët-yndyrë kos.

E enjte

 • Mëngjes: brewed fllad kafe terren 250 ml;
 • Dita: 100 gr. tofu me një çift të vezëve;
 • Mbrëmje: shërbim i gjizë me qumësht i thartuar.

E premte

 • Mëngjes: kos 250 ml;
 • Dita: sallatë me mollë, lakër dhe karrota - 150 gr .;
 • Mbrëmje: disa vezë.

E shtunë

 • Mëngjes: çaj jeshil 250 ml;
 • Dita: lakër - sallatë kastravec - 200 gr .;
 • Mbrëmje: integruar karrota të mesme, disa vezë.

E diel

 • Mëngjes: brewed fllad kafe terren 250 ml;
 • Dita: një palë e vezëve;
 • Mbrëmje: sallatë karrota me djathë.

Ne ju inkurajojmë që të lexoni artikullin si një dietë të ulët kalori.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët e dietë magjike ^

Rezultatet dietë magjike në aspektin e humbjes së peshës, e cila mund të arrihet në një javë, një pritje spektakolare dhe për të arritur shtatë kilogram. Megjithatë, për shkak të rreptë dhe të kufizuar dietë përsëritur metoda magjike lejohet jo më herët se tre muaj pas dietë të plotë dhe të balancuar.

Menjëherë pas dietë dalje magjike që ju lejon të sigurt bashkëngjitni rezultatet janë si më poshtë:

 • Në tre ditët e para pas magjike menu humbje peshe nuk duhet të përmbajë ushqime "të ndaluara".
 • Është e këshillueshme për të marrë një çift të vezëve mëngjes me çaj jeshil, darkë - shërbyer kungull i njomë i zier, lakër dhe karrota në mbrëmje për të ngrënë një çift të pijeve mollë qumështit;
 • Në ditët në vijim, gradualisht duke rritur standardet mund të administrohet peshk ligët, mish dhe produkte të tjera.

Megjithatë, pavarësisht rezultateve mbresëlënëse e humbje peshe, dietë komente mbi magjinë vetëm një peshë pak hije humbasin. Shumë gra që kanë përjetuar atë për veten e tyre, e bërë nga metoda magjike humbje peshe përshtypje negative. Kryesisht, kjo është për shkak të një ndjenjë e urisë të vazhdueshëm dhe efekte të mëdha negative dhe dobësi dhe dhimbje koke.

Përveç kësaj, pothuajse të gjithë pesha e humbur humbur peshë më shpejt u kthehen. Nutritionists plotësisht dakord me shumicë mendimin dhe fuqimisht rekomandojmë që të zgjidhni një tjetër dietë që redukton peshën më ngadalë dhe nuk e dëmtojnë trupin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: